Třinec – Litvínov 4:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:3 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 2:0 (kon.)
Chomutov – Liberec 2:1 (po pr.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:1 (kon.)
Pardubice – Plzeň 2:0 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 02.02.2018, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den všem fanouškům extraligového hokeje. Souboje o play-off a nejlepší pozice pro vyřazovací část vrcholí, do konce soutěže zbývají poslední zápasy. Domácí Chomutov topící se v play out vyzve zvedající se Liberec. Utkání startuje v 17:30 v chomutovské aréně.

PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští hokejisté mají v dnešním utkání jednu z posledních šancí zabojovat o předkolo play-off, po prohře by se to totiž mohlo jevit jako nedosažitelný cíl. Piráti jsou aktuálně na dvanácté pozici extraligové tabulky, na příčky zaručující boj o mistrovský pohár jim schází čtyři body. Tento náskok drží právě Liberec a také Sparta. Naposledy Piráti prohráli vysoko 3:7 ve Vítkovicích.

Nejproduktivnější hráči týmu
    Michal Vondrka – 46 zápasů, 39 bodů (18+21)
    Ivan Huml – 46 zápasů, 24 bodů (10+14)
    Vladimír Růžička – 40 zápasů, 23 bodů (14+9)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Liberečtí hokejisté jsou aktuálně na postupové pozici, nic ale pro trápícího se finalistu posledních dvou let není vyhráno. Náskok Tygrů je totiž před rivalem z Mladé Boleslavi jen dvoubodový a každý získaný bod rozhoduje. Bílí Tygři mají ovšem k dobru jedno utkání s jihlavskou Duklou. Naposledy severočeský celek schytal čtyřgólový direkt od Třince na domácím ledě.

Martin Bakoš – 45 zápasů, 37 bodů (12+25)
    Petr Jelínek – 45 zápasů, 30 bodů (14+16)
    Marek Kvapil – 25 zápasů, 29 bodů (11+18)

Piráti Chomutov: Š. Lukeš (Pavlát) – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Tomáš Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba.

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Bližňák, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – J. Stránský, J. Vlach, A. Dlouhý.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky jsou na ledové ploše a utkání o veledůležité body brzy začne.

00:01

00:35
    Piráti se hned vydali do útoku, kde se pokoušeli něco vymyslet. Za brankou byli obráni a puk se dostal až do střední třetiny. Tam se k němu dostali opět domácí.

00:49
    Následně se ke střele od mantinelu dostával Jakub Sklenář, kterému se ovšem Willa v brance nepovedlo nikterak ohrozit.

02:05
    Do dobré akce se dostával hostující Adam Jánošík, jenž zakončoval z levého kruhu. Svým pokusem ale vyjetého a připraveného Lukeše nepřekvapil.

02:36
    V další akci stál Petr Jelínek, jenž to zkoušel z levého kruhu, ale střelou na zadní tyčku chomutovskou branku nakonec ani neohrozil.

03:47
    Hra se přesunula před branku Liberce, kde zakončoval Jakub Sklenář. Jeho rána byla ovšem zblokována a ze vzduchu ji poté sebral brankář Roman Will.

04:28
    Nicolas Hlava si došel pro faul, Lukáš Derner jej v kličce podrazil a již putuje na lavici hanby.

04:44
    Po přihrávce zakončoval z voleje od modré čáry obránce Jaroslav Mrázek. Jeho dělovka ovšem proletěl jen kolem branky a skončila na zadním mantinelu.

05:04
    Nyní se chomutovský bek zjevil v ještě větší šanci. Dostal přihrávku k pravé tyčce, ale tam trefil jen nastrčenou lapačku Romana Willa!

05:40
    Vladimír Růžička nejdříve pásmo ztratil po nezachycené přihrávce, následně se tam individuálně sám vydal, ale ani nyní nebyl chomutovský střelec úspěšný.

06:21
    Nejdříve střílel z levého kruhu na zadní tyčku Nicolas Hlava, branku se mu ale o pár milimetrů trefit nepovedlo. Následný pokus Dietze od modré čáry skončil v lapačce Willa.

06:28

06:48
    První akce Tygrů po skončení jejich oslabení skončila na ofsajdu. Pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině, a to po komerční přestávce.

07:02
    Jiří Smejkal si počkal na přihrávku Michala Vondrky na pravém křídle, aby hned bekhendem hledal najíždějícího Petra Koblasu. Ten se zjevil ve velké šanci, přesouvajícího Willa ale střelou mezi betony nepřekonal!

08:30
    Domácí druhá lajna naprosto sevřela hostující Liberec a dostávala se do dobrých pozic. Ani jedna ovšem nebyla zakončena střeleckým pokusem.

09:04
    Zkoušel to až o pár momentů později Michal Poletín, z levého kruhu ale střílel jen do připraveného Romana Willa v brance hostů.

09:43
    Následně se do útočného snažení dostali hosté, Piráti se osvobodili až vyhozením na icing. Pokračovat se bude po levici Štěpána Lukeše.

11:00
    Snažení hostů bylo zakončeno střelou z hole Dominika Lakatoše po přihrávce zpoza branky. Talentovaný forvard ovšem napálil jen hokejku bránícího Piráta.

11:50
    Následně štěstí pokoušel střelou od levého mantinelu Petr Jelínek. Ten z velkého úhlu ovšem napálil jen rameno pozorného Lukeše.

12:19
    Delší aktivita Bílých Tygrů byla ukončena odpískáním ofsajdu. Hra byla přerušena kvůli komerční přestávce, pokračovat se bude během pár chvilek.

12:45
    Obránce Filip Pyrochta se podél pravého mantinelu dostal před branku, kde bekhendem zakončoval do připraveného Lukeše. Ten puk následně raději přikryl.

13:26
    Pohledná kombinace domácího celku byla zakončena pokusem Ronalda Knota z levého kruhu. Roman Will zakročil ramenem, ale vyhodil také branku ze svého postavení. Vylučovat se nebude.

13:44
    Dlouhý kotouč podél pravého mantinelu dojel až za branku Romana Willa, v rychlostním souboji byl pak rychlejší Ladislav Šmíd, a tak se hra přesouvá před Lukeše.

14:45
    Jakub Lauko se dostal na led a hned to bylo vidět. Nejdříve připravoval přihrávku na zadní tyčku, která nebyla zakončena. Následně nabíjel Dietzovi na modrou, ale ani on nebyl svým pokusem úspěšný.

16:00
    Zničehonic prošel do šance na levé straně Jan Stránský, který se zjevil sám před Lukešem. Toho ale střelou nad rameno nedokázal překonat.

16:20
    Následně se Tygři v pásmu udrželi a Lukeš byl nucen nyní kotouč již zachytit a hru přerušit.

16:58
    Po pohledné kombinaci se s pukem před branku dostal Stanislav Dietz, jenž byl bráněn, a tak zakončoval v těžké pozici. Jeho bekhend se tak na branku nedostal.

17:42
    Nyní byli zase aktivnější domácí, jejich snaha byla přerušena až odpískaným ofsajdem. Pokračovat se bude vhazováním ve středu hřiště.

18:07
    Hned po vhazování přišlo vyhození za branku Štěpána Lukeše, píská se icing a vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

18:48
    Michal Vondrka dostal přesnou přihrávku před branku, kde byl osamocen. Domácí kapitán ovšem vše uspěchal a kotouč se mu nepovedlo ideálně trefit.

19:40
    Domácí se i nadále snažili, ale přihrávka Smejkala zpoza branky nevyšla, Liberec se dostal ke kotouči a hru uklidnil za brankou. Oba týmy střídají a půjdou do kabin za nezměněného stavu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi vyrovnaná první třetina mezi domácím Chomutovem a hosty z Liberce. Oba celky se dostaly do pár šancí, ale zatím vládnou brankáři. Boj o důležité body bude pokračovat přibližně v 18:21.

Střely na branku: 5:7

20:01

20:33
    Petr Koblasa hned na startu periody sekl jednoho z hostů a putuje na lavici hanby. To byl poměrně zbytečný zákrok domácího hráče.

20:47
    Stanislav Dietz po zákroku Štěpána Lukeše vyhodil kotouč až k Willovi. Bílí Tygři se vracejí do pásma.

21:27
    Hosté vůbec nic nevymysleli a domácímu celku se již počtvrté povedlo vyhodit kotouč až k brance.

22:11
    Martin Bakoš se obtočil u levé tyčky a zakončoval na tu vzdálenější. Branku se mu ovšem rychlým zakončením nakonec trefit nepovedlo, následně se Liberec dostal do ofsajdu.

22:33

23:13
    Juraj Valach zachytil kotouč až ve střední třetině, snažení Michala Poletína tak bylo ukončeno odpískáním ofsajdu.

24:17
    Domácí celek se dostal do útočné třetiny. Michal Poletín přenechal kotouč Nicolasu Hlavovi, jehož pokus přes obránce skončil v ochranné síti nad brankou.

24:35
    Nyní byla hra přerušena po hře rukou jednoho z hostujících hráčů. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středu ledové plochy.

25:01
    Aktivně si mezi kruhy najel Petr Koblasa, kterému se ale nepovedlo trefit branku. Štěpán Lukeš se následně nadvakrát zaskvěl proti liberecké velké šanci!

26:14
    Tyler Redenbach následně dostal přihrávku za obranu a hnal se sám na Štěpána Lukeše. Ten ovšem jeho zakončení bekhendem mezi betony zachytil a připsal si další velký zákrok.

26:25
    Hned po vhazování před Willem pálil tvrdě Stanislav Dietz, tomu se ovšem připraveného mladého brankáře Liberce propálit nepovedlo. Pokračuje se útokem Tygrů.

27:23
    Liberec si zahraje druhou přesilovou hru v utkání. Petr Koblasa odchází na trestnou lavici a ještě inkasuje osobní trest za protesty. Provinil se držením.

27:50
    Ivan Huml mohl skórovat v oslabení, hnal se sám na Willa a zakončoval pokusem do pravé šibenice. Branku ovšem těsně minul a odmítl šanci na branku!

28:27
    Liberečtí se následně dostali do pásma, ale tam nic nevymysleli. Piráti vyhodili a vystřídali. Hostům přesilové hry v průběhu utkání vůbec nevychází.

29:24

29:48
    Zajímavě od pravého mantinelu nahazoval do brankoviště Jiří Smejkal. Roman Will ovšem i s pomocí obránců kotouč zachytil a hned rozehrál.

31:02
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tak to byla hodně nečekaná rána domácího celku, který se rázem ujímá vedení! Po sérií nepřesností se do kotouče opřel VLADIMÍR RŮŽIČKA a kotouč se zastavil až o síť v brance Romana Willa. Hodně nevídaná branka. Asistence: Dávid Skokan a Jakub Sklenář.
    31:02 Vladimír RŮŽIČKA - 1:0

31:41
    Následovala akce Liberce, který nahodil kotouč na branku Štěpána Lukeše, čímž vybojoval vhazování po levici chomutovského brankáře.

32:40
    Domácí mají šanci zvýšit své vedení na 2:0. Marek Kvapil putuje na trestnou lavici za nesportovní gesto ve středu hřiště, odpálil hokejku jednomu z domácích.

33:02
    Tvrdě pálil od modré čáry domácí bek Ronald Knot, jeho pokus ale skončil jen těsně vedle pravé tyčky liberecké branky.

33:27
    Ronald Knot vyslal během chvilky hned tři střely. Ta druhá skončila na obránci a ta třetí dokonce na pravé tyčce!

34:20
    Následně se ale domácím nic vymyslet nepovedlo a Liberečtí již dobře bránili. Přesilová hra se tak nepovede domácímu celku využít.

34:40

35:27
    Jakub Lauko si parádně najel před branku a nahrál tam o beton Poletínovi. Ten byl faulován a Lukáš Krenželok inkasuje dvě minuty za podražení.

36:05
    Domácímu celku se nedaří ani v této přesilovce, Liberci se povedlo dvakrát vyhodit a nevypadá to, že by v tomto ohledu hosté něco měnili.

36:51
    Přesilovka Pirátů je u konce. Ronald Knot dostává dvě minuty za podražení, provinil se před brankou Štěpána Lukeše.

36:59
    Nicolas Hlava si u levého mantinelu poradil s obráncem a nahazoval před branku. Tam nastavoval hokejku Martin Šťovíček, kotouč se mu ovšem trefit nepovedlo.

37:27

38:11
    Hosté hrají přesilovku a aktivně kombinují. Marek Kvapil měl na levém kruhu několik možností, nakonec vypálil, ale branku Lukeše nikterak neohrozil.

38:51

38:59
    Juraj Valacha vyhazoval podél mantinelu a Ronald Knot se dostal do úniku. V momentě, kdy přijímal kotouč před Willem byl odpískán úmyslný ofsajd a vhazuje se před Lukešem.

39:37
    Liberečtí se dostali do aktivního snažení, ale nic nevymysleli. Hra byla přerušena vyhozením mimo ledovou plochu, vhazuje se před Lukešem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je minulostí. Nabídla nám jednu branku, kterou vstřelil Vladimír Růžička a Piráti tak v boji o důležité body vedou 1:0. Opět jsme ovšem sledovali vyrovnaný boj, ani jeden celek nebyl výrazně lepším či horším. Třetí pokračování by mělo začít přibližně v 19:16.

Střely na branku: 10:17

40:01

40:26
    Aktivně si do pásma najel Jiří Smejkal, kterému se ovšem nepovedlo propálit bránící hráče. Následně zahrál Michal Vondrka vysokou holí a Piráti jsou vyhozeni z pásma.

41:27
    Dominik Lakatoš objel branku a dával kotouč na zadní tyčku. Tam stačil kotouč poslat do odkryté branky, nikdo v bílém na této pozici ovšem nestál.

41:50
    Po icingu hostů se píská i proti domácím. Čtvrtá lajna Pirátů se dostala do ofsajdu a pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.

42:14
    Jan Stránský to zkoušel od levého mantinelu po ledě, jeho zakončení ale skončilo jen na betonech připraveného Lukeše.

42:34
    Jakub Lauko následně tečoval střelu Bretta Flemminga. Kotouč mířil do branky, ale tam se zjevila na poslední chvíli rukavice ležícího Willa – parádní zákrok!

43:21
    Jiří Smejkal si najel na levý kruh a počkal si na nájezd Petra Koblasy. Tomu se povedlo najet si před branku, bekhendový pokus ale Will dokázal zneškodnit!

44:24
    Piráti byli následně pod menším tlakem, a tak jeden z bránících hráčů poslal kotouč až za branku Romana Willa. Vhazovat se bude po levici Štěpána Lukeše.

44:54
    Dobrá šance také Liberce. Lukáš Derner si vjel do pásma a mezi kruhy hledal Dominika Lakatoše. Ten jeho přihrávku ani nezpracoval a hned pálil, kotouč se opřel o tyčku a skončil na zadním mantinelu.

46:10
    Michal Vondrka najel do třetiny po pravé straně a přes obránce zkoušel zakončovat. Bránící hráč ale jeho pokus dokázal ztečovat.

46:45
    Nejdříve vjel do pásma Dávid Skokan, kterému se nepovedlo zakončit. To udělal až Juraj Valach, jeho dělovka ale skončila v rukavici Willa i přes vydatnou clonu Jakuba Sklenáře.

47:57
    Dobrou práci nyní odvedl obránce Jaroslav Mrázek. Ten ze střední třetiny nahodil kotouč na branku a následně dojel k Willovi. Ten puk podržel a vhazuje se před jeho zraky.

48:04
    Hned poté ale byl domácímu celku odpískán ofsajd, jenž byl posléze vyhodnocen jako úmyslný. Hra se tak přesouvá na druhou stranu před Štěpána Lukeše.

48:46
    K Petru Koblasovi se dostal kotouč, chomutovský útočník si najel mezi kruhy a po ledě zakončoval k levé tyčce. Branku ale v luxusní pozici netrefil.

49:51
    Vladimír Růžička jde ven naprosto zbytečně. Ve středním pásmu sevřel kotouč a zahodil jej za branku Willa. Domácí útočník už sedí na lavici hanby, celkem nelogické při současném stavu.

50:27
    Marek Kvapil se pokoušel z levého kruhu prostřelil Lukeše, trefil ovšem jen bránícího hráče. Ivan Huml následně vyhodil kotouč až k Romanu Willovi.

50:52
    A domácí budou hrát dvojnásobnou přesilovku, Jiří Smejkal se lehce dotkl brusle pronikajícího hráče a inkasuje dvě minuty. Filip Pešán si bere timeout.

51:19
    Kombinační hra Tygrů byla zakončena střelou z levého kruhu, Marek Kvapil slabším pokusem ale trefil jen lapačku Štěpána Lukeše.

51:56
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se prosadili až v klasické početní výhodě a vyrovnávají na 1:1! Po střeleckém pokusu Filipa Pyrochty z pravého kruhu se z dorážky dokázal prosadit LUKÁŠ KRENŽELOK. Asistence: Filip Pyrochta a Tyler Redenbach.
    51:56 Lukáš KRENŽELOK - 1:1

53:06
    Po sérii sporných situací se píská Liberci úmyslný ofsajd a pokračovat se bude vhazováním po levici Romana Willa.

53:36
    Nyní byla hra přerušena po přihrávce rukou, které se dopustil hostující Derner. Pokračovat se bude vhazováním ve středu ledové plochy.

54:01
    Další pískot po hře vysokou holí. Hra se opět přesouvá do střední třetiny a na ledě se přiostřuje.

54:31
    Do velké šance se dostal Martin Šťovíček, jenž před brankou zakončoval bekhendem. Roman Will ale předvedl další fantastický zákrok a svůj celek podržel!

55:34
    Elegantně se přes obránce dostal Michal Vondrka, jenž si najel až do brankoviště, kde se mu bekhendem Willa překonat nepovedlo. Pokračuje se vhazováním před libereckou klecí.

56:00
    Mário Bližňák dostával solidní puk do brankoviště, kde nastavoval hokejku. Kotouč ale ani netrefil branku, pokračuje se útokem domácích.

56:53
    Velký tlak domácích bude podpořen přesilovou hrou v úplném závěru. Dominik Lakatoš putuje za sekání do boxu časoměřičů, velká šance pro Piráty.

57:10
    Pirátskému celku se ale v početních výhodách dnes nedaří. Liberec pohotově brání a již několikrát během pár sekund vyhodil puk mimo pásmo.

58:02
    Dávid Skokan zkoušel tečovat střelu Juraje Valacha. To se mu v konečném důsledku povedlo, neposedná guma ovšem skončila vysoko nad brankou v ochranné síti.

58:19
    Průnik Stanislava Dietze byl ukončen hvizdem sudího, který viděl ofsajd. Pokračovat se tak bude ve střední třetině.

58:36
    Do dobré pozice si sjel Ivan Huml, tomu se ale povedlo trefit jen rameno připraveného Romana Willa, hosté budou brzy kompletní.

58:53

59:50
    Liberci se píská ještě jeden icing. Piráti tak mají šanci vyhrát vhazování a něco vymyslet. Uvidíme, zda se ještě něčeho zmínkyhodného dočkáme.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce. Liberci se povedlo vyrovnat a poslat utkání do prodloužení. Vyrovnávací trefu zaznamenal v přesilové hře Lukáš Krenželok. Piráti měli ve třetí části několik tutových šancí, ani jedna ale neskončila za zády skvěle chytajícího Willa.

Střely na branku: 17:22

60:01

60:18
    Piráti hodně rychle rozhodují o svém triumfu! Petr Koblasa parádně vybojoval kotouč za brankou a předal jej před ní na STANISLAVA DIETZE. Ten střelou po ledě překonal Willa a zařídil bonusový bod pro svůj celek. Asistence: Petr Koblasa.
    60:18 Stanislav DIETZ - 2:1

Piráti berou bonusový bod a připisují si důležité body. Rozhodl po osmnácti sekundách hry Stanislav Dietz, jenž těžil ze skvělé přihrávky Petra Koblasy. Souboj o předkolo se tak stále dramatizuje.

Já vám děkuji za pozornost a zase někdy u extraligy na počtěnou.

NEJLEPŠÍ HRÁČI UTKÁNÍ: Vladimír Růžička (1+0) – Lukáš Krenželok (1+0) (20:00:08)

David Panuška

Branky a nahrávky: 32. V. Růžička (Skokan, Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) – 52. L. Krenželok (Pyrochta, Redenbach)

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel