Pittsburgh – Washington 7:4 (kon.) | Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – San Jose 1:3 (kon.)
Minnesota – Vegas 5:2 (kon.) | Montreal – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
San Jose Sharks
Sobota 03.02.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezký den, v rámci utkání zámořské National Hockey League se od 1:00 zaměříme textovou podobou na souboj Columbus Blue Jackets – San Jose Sharks.

SJS = Tomáš Hertl

Columbus se nachází na sedmé pozici v rámci tabulky Východní konference, když ze svých padesáti odehraných duelů vytěžil celkem osmapadesát bodů. Jeho brankářskou jedničkou je někdejší držitel Vezinovy trofeje, Rus Sergej Bobrovskij.

Ani on nezabránil prohře Blue Jackets v domácím prostředí proti Minnesotě Wild poměrem 2:3 po samostatných nájezdech. V 55. minutě sice prodloužil utkání Panarin, avšak Parise vítěznou trefou zajistil soupeři dva body.

Jinak nejproduktivnějším domácím hokejistou v této sezoně je již zmiňovaný Panarin s bilancí 13+28, jehož následuje americký obránce Jones s resumé 8+25.

San Jose se dnes bude muset obejít bez své hlavní postavy posledních sezon. Kanaďan Joe Thornton nezasáhne do souboje na ledě Columbusu pro problémy s kolenem. Zastoupit jej tak bude muset například Tomáš Hertl. Ten neproměnil klíčový nájezd v posledním utkání na ledě Detroitu. Petr Mrázek vychytal svého krajana a soupeř tak bral dva body.

Žraloci jsou v aktuálním vydání tabulky Západní konference na sedmém místě, když po padesáti duelech mají na svém kontě zapsaných šedesát bodů. V posledních čtyřech soubojích ovšem pokaždé prohráli.

Svou vinu na tom nesl i nejproduktivnější hostující hráč Brent Burns (8+34). Za ním je v ligové produktivitě jeho spoluhráč Logan Couture (21+16).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lukáš Sedlák nastupuje do svého stého zápasu v NHL. Jeho krajan Tomáš Hertl zase do utkání č. 300 v nejslavnější hokejové lize světa!

00:01

00:02
    Hertl a Dubinsky se postavili na první buly, vyhrál jej domácí hráč.

00:06
    Jones zasahuje a vhazovat se bude pro jeho pravé ruce.

00:15
    Jones si pomohl tělem proti levému křídlu a domácí celek díky dobrému pohybu může kontrovat.

00:30
    Opět si sáhl Jones rukavicí na kotouč a zase je z toho přerušení hry.

00:44
    Panarin a Wennberg spolupracovali a je z toho po souhře ještě s Folignem zákrok Jonese číslo tři.

00:54
    Karlsson byl v ofsajdu při útoku po levém křídle.

01:10
    Bjorkstrand nechyboval ve své třetině a poté podnikl výpad po pravém křídle, kdy jej bránil Vlasic.

01:40
    Kukan nahodil kotouč, kdy do pásma sjížděl také Sedlák. Jones předvedl jistý zákrok.

01:50
    Dillon chtěl rozehrát na levé křídlo, ale proti němu vystoupil a poslal jej k ledu důrazem ve střední třetině Werenski.

02:12
    Sedlák svedl v útočné třetině souboj s Dillonem. Domácí pokračovali v tlaku a dobrém pohybu před Jonesem.

02:37
    Jones nejprve sebral soupeři kotouč, ale zároveň krátce na to udělal chybu. Takže z pravého kruhu zakončoval z jízdy mimo tři tyče Pavelski.

02:56
    Na světě je první zákrok večera pro Bobrovského po aktivitě Doonskoie a střele zleva na přední tyč.

03:15
    Labanc a Couture si odvedli své v útočné třetině, zatímco se bránil Dubinsky. Nakonec nebyl k vidění dotek Bobrovského s kotoučem.

03:39
    Vlasic měl na svých zádech protihráče, ale nepokazil rozehrávku. Rozjetý Boedker na pravém křídle mířil z kruhu do Bobrovského, který dobře zmenšil úhel.

04:14
    Calvert (CBJ) podrazil Dillona vedle levé tyče hostující branky a bude vyloučen.

04:22
    Při souhře hostů neměl prostor k zakončení z levého kruhu Couture.

04:38
    Tentokráte domácí celek vyhrál buly po pravé ruce Bobrovského a ihned vyhodil kotouč po levé straně pryč z pásma.

05:07
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hertl nezakončil z postu falešného beka od modré čáry. Jenže LOGAN COUTURE si vyměnil kotouč se spoluhráčem v pravé části útočné třetiny a poté z pozice pravého beka poslal puk směrem na přední tyč i díky teči Foligna a cloně Burnse. 0:1. Asistence: Kevin Labanc, Tomáš Hertl.
    05:07 Logan COUTURE - 0:1

05:59
    Panarin se rozjel po pravém křídle, obešel Vlasice a poté ve společnosti Johnsona pokračoval v jízdě po útočné třetině.

06:35
    Střílený kotouč zprava chtěl tečí usměrnit mezi tři tyče z osy hřiště Ward, ale byl dobře bráněný jeden na jednoho.

07:11
    Dillon byl na pravé straně pod tlakem Dubinskyho a z toho vyplynul hostující icing.

07:18
    Jones neviděl absolutně nic při střele od modré čáry a následně hosté s obrovským štěstím neinkasovali. Hertl odklidil kotouč na poslední chvíli pryč z brankoviště, jinak by bylo srovnáno.

07:30
    Bjorkstrand velice dobře forčekoval na levé straně, ale nic z toho nebylo. A tak mohl jít Hertl do souboje jeden na jednoho na křídle.

08:03
    Jones rozehrával na levou stranu, ale Dubois nemohl hrát pryč z obranné třetiny vinou dobrého napadání rozehrávky hostujícími hokejisty.

08:38
    Werenski v pravé části střední třetiny pouze po pravé straně odevzdal kotouč a odjel střídat, nepodpořil tak Foligna.

08:52
    Rozehrávající hokejista hostů byl dohraný protihráčem, ale i tak při snaze o druhou trefu pokračuje Doonskoi a Pavelski.

09:17
    Pavelski posunul kotouč na pravém křídle za branku domácích, který poté šel na hůl Nutivaary.

09:34
    Dubinsky a Dillon se do sebe pustili na polovině hřiště. Za vše mohl fakt, že Dubinsky dohrál jednoho z hostujících hráčů na pravém křídle. Oba hráči dostanou dvě minuty za nesportovní chování.

09:50
    Při hře čtyři na čtyři si Jones poradil se zakončením z levého kruhu.

10:30
    Wennberg a Jones sehráli důležitou roli v útočné třetině, ale Werenski ze středu nezakončil.

10:45
    Ryan spolupracoval na levém křídle s Tiernym, ale hostující celek pokazil přechod do útoku.

11:04
    Anderson minul zprava přední tyč v době, kdy mu sjížděl na pravý kruh Johnson.

11:25
    Po nahrávce Foligna ze středu poslal jeho spoluhráč střelu z pravého kruhu vedle zadní tyče.

11:55
    Savard ucpal z postu pravého beka útočnou modrou čáru, ale hostům se nakonec povedlo osvobodit.

12:19
    Domácí tým rozjel krátkou akci po levém křídle, která neskončila střelou na Jonese.

12:38
    Burnsova střela od modré čáry byla zablokovaná, ale ještě se chtěl prosadit jeden na jednoho na levé straně Ryan.

13:15
    Hertl adresoval špatnou nahrávku na pravou stranu. Z kontru zasáhl lapačkou proti Panarinovi Jones.

13:15
    Komerční pauza.

13:28
    Hostující Jones zastavil kotouč hokejkou za vlastní třetinou, ale jeho spoluhráči nebyli jistí v rozehrávce.

13:58
    Werenski zklidnil hru při rozehrávce, kotouč směřující na pravou stranu skončil na holi soupeře.

14:27
    Boedker napadal Jonese, ale kotouč se mu nepodařilo získat, následně byla zastavena akce s pravým křídle Jennerem ve střední třetině.

14:35
    Goodrow a Foligno se pošťuchovali po buly ve střední třetině, sudí nechali hru pokračovat.

14:45
    O´Regan nabral dobrou rychlost, ale Bobrovskij nevyrazil kotouč při jeho zakončení před sebe.

15:01
    Ryan rozehrával se spoluhráčem a nikdo z domácích hráčů nenapadal rozehrávku, takže došlo na pokračováín akce Donskoiem.

15:33
    Pavelski měl proti sobě na levé straně Jonese, ale chybu neudělal, kotouč následně na své holi drží Ryan.

15:54
    Po nevynucené chybě soupeře přikryl kotouč lapačkou bez problémů Bobrovskij.

16:02
    Atkinsonovi se nepovedlo sebrat kotouč proti hráči, a tak mohl zakončovat z levého kruhu Labanc.

16:26
    Labanc na levé straně zkusil stahovačku v souboji jeden na jednoho, ale přihrávka pod sebe k levé tyči postrádala přesnost.

16:54
    Tierney nahrával pod sebe na modrou čáru a střela zprava pořádně vystrašila dezorientovaného Bobrovského.

17:21
    Icing hostů.

17:31
    Domácí vyhráli buly na levé straně v útočné třetině a z toho těžil Jones a Werenski.

17:50
    Tierney bránil soupeře za vlastní brankou a ve spolupráci s Vlasicem poslali kotouč mimo třetinu Sharks.

18:12
    Jokinen nalil chybou hostů, kteří zakončovali Ryanem zleva na lapačku.

18:39
    Hostující celek drží svého soupeře pod tlakem, naposledy z toho byla střela zprava na zadní tyč, kdy Bobrovskij máchl vyrážečkou.

19:03
    Ryanova střela zleva byla sražena vedle přední tyče a Couture se ke kotouči nedostal.

19:25
    Po rozehrávce Nutivaary z kategorie chabých může ještě hrát na levé straně v útočné třetině Burns.

19:50
    Výhodu posledního útoku využil Burns křižnou rozehrávkou na levé křídlo Warda, ale ten nevystřelil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Logan Couture tak zůstane jediným střelcem první třetiny, když v šesté minutě zakončoval zprav na přední tyč v přesilové hře. Tu obstaral získaným podražením ve vlastní třetině na vlastní osobu Dillon. Právě on se chtěl mstít za svého spoluhráče, kterého dohrál Dubinsky. Sudí nakonec oba kohouty odtrhli. Jinak se nehrál špatný hokej, hosté disponovali velice dobrou obranou.

20:01

20:04
    První vhazování druhé třetiny patřilo hostům.

20:21
    A právě kvůli tomu mohl Labanc hrát po pravém křídle a Hertl krátce za domácí brankou.

20:40
    Jenner reagoval útokem po levé straně, pomáhal mu marně a bez zakončení na Jonese Dubinsky.

21:02
    Foligno po chybě hostů v rozehrávce napálil v zajímavé šanci pravý beton Jonese. Všemu přihlížel Ryan.

21:10
    Střela zprava od modré čáry letící na vyrážečku Jonese mířila mimo delší tyč.

21:49
    Foligno forčekoval, nikoho z rozehrávajících hráčů nedohrál. Nakonec Karlsson zakončoval zprava do Bobrovského.

21:54
    Dillonovu střelu z postu pravého beka zablokoval Bjokrstrand. Následně byl zmiňovaný domácí hráč aktivní v obraně proti DeMelovi.

22:27
    DeMelo nadále trápil domácí celek v útočné třetině, kdy společně s Meierem kombinoval.

22:54
    Tvrdá střela domácího Jonese z první minula tři tyče a hra je následně přerušena.

23:03
    Ward neměl šanci na úspěch jeden na jednoho na levém křídle, jenže následně šel do souboje s Jonesem Karlsson.

23:30
    Johnson se rozhodl pro akci po levé straně, která měla ovšem jepičí zákrok pro čistý obranný zákrok Burnse.

24:12
    Foligno a Wennberg motali hlavu soupeřům v útočné třetině, ale diváci ani tak neviděli zakončení na Jonese.

25:02
    Columbus právě vstřelil branku!
    Atkison našel na levém křídle svého spoluhráče. BOONE JENNER napřáhl a tvrdou střelou z levého křídla na přední tyč přes beka srovnává. Asistence: Cam Atkinson, Dean Kukan.
    25:02 Boone JENNER - 1:1

25:31
    Pavelski nahazoval po pravé straně, ale v útočné třetině hostů vládly domácí dresy.

26:11
    Meier byl zastavený důrazem na pravém křídle, a tak může přispěchat s odpovědí jeden na jednoho Sedlák.

26:37
    Také Savard těžil ze svého důrazu v osobním souboji, ale bekhendovou střelou z levého kruhu na přední tyč nenachytal Jonese.

27:14
    Zřejmě O´Reganovi nebylo umožněno zakončit zprava z otočky vinou velice dobrého obranného zákroku Kukana.

27:51
    Werenski poslal až příliš rychlou nahrávku na levé křídlo, kterou jeho spoluhráč nemohl zpracovat.

28:25
    Několik nepřesností, ale posléze na pravé straně Burns přehrál situaci dva na jednoho.

28:25

28:25
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., sekání).

28:49
    Hostující přesilovou hru rozehraje z vlastní třetiny Hertl.

29:07
    Domácí celek ihned vyhodil kotouč pryč z pásma, a tak to musí Pavelski zkusit minimálně ještě jednou.

29:27
    Burns namířil kotouč zprava vedle zadní tyče, kdy toho (asi) Bobrovskij moc neviděl.

29:45
    Další výhoz domácích až za branku hostů na hokejku Jonese. Jeho spoluhráčům se početní výhoda zatím vůbec nedaří.

30:13
    Foligno (CBJ) hákoval ve střední třetině Boedkera a posílá svůj tým na třináct sekund do tří.

30:20
    Hosté využívají přesilovku pět na tři. Dubinsky nepropadl při vhazovaní po levé ruce Bobrovského. Důrazný byl následně Savard. Jenže stejně si kotouč našel Pavelski a přes beka jej nahrával na levou stranu útočné třetiny. Odtud vypálil nad levou rukou brankáře KEVIN LABANC. 1:2. Asistence: Joe Pavelski.
    30:20 Kevin LABANC - 1:2

31:17
    Domácí celek se osvobodil Calvertem.

31:42
    Po rychlém přenesení hry na pravou stranu byl Boedker na křídle odstavený od kotouče.

32:13
    Rychlý ťukes hostujících hráčů neskončil brankou Tierneyho z pravého kruhu.

32:36
    Jones při rozehrávce nahazoval po pravé straně, následně působil v útočné třetině třeba Bjorkstrand.

33:02
    Jones si počínal na vlastní třetině důrazně a zapojil se do souboje s protihráčem rukama. Z toho může tak vyrovnat Johnson na levé straně.

33:34
    Panarin rozjel akci na levou stranu na Jokinena, kterému se ovšem křižná nahrávka na druhé křídlo nepovedla.

33:50
    Střely na branku – 11:17.

34:02
    Tvrdá střela Vlasice zleva lízla směrem na delší tyč levý beton Bobrovského, nikdo v bílém nedorážel.

34:31
    Vlasic předvedl vynikající zákrok v situaci jeden na dva a přečetl křižnou nahrávku na Wennberga na pravém křídle.

34:37
    Protože Dubinsky vyhrál vhazování, tak se krátce hrálo před Jonesem.

34:48

34:55
    Bobrovskij zastavil kotouč pro spoluhráče. Kotouč nakonec posunul Dubinsky na pravé křídlo.

35:12
    Andersonovu střelu zleva chytá Jones a nikoho v modrém nepustí k dorážce.

35:12

35:20
    Nahození protihráče zprava sebral bránící hokejista domácích za vlastní brankou.

35:46
    Panarin kroužil ve střední třetině až se dostal do pásma Dubois na pravém křídle proti Vlasicovi.

36:09
    Dubinsky nepustil k zakončení zprava svého protihráče. A tak rozjel domácí celek akci s Andersonem.

36:34
    Nutivaara sice spolupracoval s Jennerem na pravé straně, ale nikdo z nich nepověřil Jonese.

36:59
    Savard si nerozuměl s Jennerem na pravé straně a hra je přerušena.

37:05
    Bjorkstrand byl z levého kruhu zablokovaný a Jones tak zasahovat nemusel.

37:30
    Bobrovskij si zahrál hokejkou a z toho plynula krátká akce po levém křídle.

37:55
    Po rozehrávce Jonese zakončoval z levého křídla Bjorkstrand do soupeře.

38:17
    Vlasic na sebe vzal rozehrávku a Hertl mířil velice dobře z pravého kruhu na zadní tyč, kdy možná kotouč šel do brankové konstrukce.

38:39
    Jones odolal tlaku protihráčů a uhájil tak svojí branku ve spolupráci s Vlasicem.

38:50
    Johnson nic nevymyslel na levé straně, a tak musel proti kontur zakročit Anderson.

39:13
    Hostující celek dostal protivníka pod tlak Bunrs hrál na pravé straně proti Jennerovi.

39:40
    Jones si vyměnil kotouč se spoluhráčem na modré čáře, ale jeho střela byla sražena zprava.

39:53
    Ryan podrží kotouč za vlastní brankou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

40:19
    Zřejmě Hertl padl do rány Werenskiho ze středu modré čáry a povedlo se mu jí zablokovat.

40:45
    Rozjetému Jonesovi na pravé straně byl sebrán kotouč, a tak nebyla umožněna nahrávka směrem k levé tyči, kam si sjížděl Dubinsky.

41:16
    Johnson zakončoval zprava na přední tyč a Jones má další zákrok po výborném domácím vstupu do třetí třetiny.

41:25

41:31
    Ačkoliv Tierney pohrál buly po pravé ruce Jonese, tak toho domácí hokejisté nevyužili k ohrožení brankáře.

42:10
    Bjorkstrand a Jones ještě pokračovali v tlaku, ale k zakončení na branku hostů nedošlo.

42:31
    Domácí celek vstoupil výborně do třetí třetiny a zatím je hostující mužstvo většinu času pod tlakem.

42:54
    Hostující Jones zastavil kotouč forhendovou stranou hole za vlastní brankou, ale po chybě hostujícího hráče mohl kontrovat Nutivaara.

43:31
    Hertl nedosáhl na kotouč na levé straně, a tak měl připravenou odpověď z pravého křídla rychlý Panarin.

43:49
    Domácí rozpohybovali hostující obranu až po střele Savarda z pravého kruhu zasahuje Jones.

43:58
    Anderson se snažil clonit Jonesovi, ale domácí celek se vlastní chybou připravil o pásmo.

44:13
    Dubinsky kroužil v útočné třetině, ale ani nyní nikdo z domácích hráčů nezakončil na Jonese.

44:40
    Hostující celek poznal při rozehrávce domácí důraz a poté se neprosadil po levém křídle Tierney.

45:04
    Bobrovskij se nenechal překonat bekhendem Boedkera zprava na přední tyč, kotouč má následně DeMelo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:37
    Werenski a Sedlák bránili při hostující kombinaci v útočném pásmu a plynul z toho nakonec útok Bjorkstranda po pravém křídle.

46:15
    Po nahrávce Labanca zakončoval Couture z levého kruhu na lapačku Bobrovského, respektive na zadní tyč.

46:51
    Křižná rozehrávka zprava propadla i vinou Savarda až na hokejku MARCA-ÉDOURADA VLASICA a ten z pravé části útočné třetiny procpal puk bekhendem mezi pravou rukou a tělem Bobrovského. Zkrátka, klasický teploměr. 1:3. Asistence: Timo Meier, Justin Braun.
    46:51 Marc-Édouard VLASIC - 1:3

47:00
    Vlasic napálil kotouč po levé straně do pásma, kde na modré čáře čekal marně na kotouč Dillon.

47:21
    Dillon rozehrával na pravou stranu, ale tam byla k vidění pouze převaha modrých dresů, kdy jeden z nich oblékal Dubinsky.

47:55
    Boedker posunul kotouč na pravou stranu, kde se hracího předmětu chopil Nutivaara a rozehrával kontr.

48:12

48:23
    Icing také na straně domácích.

48:37
    Atkinson nabral velkou rychlost na levém křídle, Jones ztlumil jeho střelu a poté nedokázal rozhozený domácí hráč dorazit kotouč bekhendem do výrazně prázdné branky.

49:19
    Bjorkstrand vzal rozehrávku a domácí útok směřoval na pravé křídlo, vše ovšem ukončil lapačkou Jones.

49:23
    Tvrdá rána Jonese zprava z postu pravého beka od modré čáry byla sražena. V útočné třetině pokračuje Werenski.

49:50
    Werenski zprava trefil pouze Boedkera. Ten ujížděl sám na Bobrovského, ale ruský brankář jej vybruslil a pokryl bekhendový blafák.

50:26
    Ryan pouze napálil kotouč zprava přímo na Bobrovského a ten přerušil hru snadným zákrokem.

50:26

50:39
    Jenner se dostal po pravém křídle do pásma, ale tam si jeho spoluhráči pouze nahrávali.

51:05
    Dubinsky se nenápadně kolem levé tyče prodral až přes Jonese, ale nadvakrát jej bekhendem nedokázal překonat.

51:28
    Atkinson se dotkl kotouče na polovině hřiště, stejně tak Nutivaara, jenže Jones pokazil přechodovou fázi ztrátou po stahovačce.

52:02
    Wennberga nepustil ke kotouči ve střední třetině levý bek Dillon, ten si navíc pomohl v rozehrávce s DeMelem.

52:32
    DeMelovi se povedlo nahodit kotouč po pravé straně do pásma. Tam jej podpořili také Hertl a Couture.

52:47
    Frustrovaný Couture odjel z útočné třetiny ihned do šatny a poté do kabiny. Jenže za vše si může sám. Zřejmě je zraněný, jenže vinu nenese žádný jeho protihráč, protože si Couture ublížil sám v levé části útočné třetiny.

53:34
    Vlasic hrál čistě v obranné třetině, jenže ve středním pásmu skončil kotouč na hokejce Kukana.

54:00
    Atkinson vedl krátkou akci po pravé straně, která byla zakončená zásahem levé ruky Jonese.

54:11
    V situaci dva na jednoho to vzal Ward na sebe a z levého kruhu se potáhl před Bobrovského.

54:34
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joel Ward – 2 min., podražení).

54:45
    Panarin začal na pravém kruhu a ihned střílel, ze svého pohledu u pravé tyče poté odolal Jones i následující dorážce.

55:20
    Panarin se prodral po pravém křídle do pásma a je v jeho práci pokračoval Foligno.

55:34
    Jones zakončoval při cloně Foligna od modré čáry, ale brankáře hostů nepustil kotouč za svá záda.

55:34
    Oddechový čas pro domácí.

55:46
    Po nahrávce Panarina zprava minul z osy hřiště Jones tři tyče.

56:03
    Atkinson zakončoval z levého kruhu pouze do připraveného Jonese.

56:11
    Panarinova střela zprava byla tvrdá a protihráč to pořádně schytal.

56:30
    Foligno si na levé straně v jasné šanci při střele z druhé vlny na Jonese nepřišel, hostující brankář se stihl přesunout ze svého pohledu k pravé tyči.

56:36
    Burns objel branku a vyhodil kotouč po pravé straně z pásma. Hosté tohle oslabení přežijí.

57:02
    Couture adresoval špatnou nahrávku na levý kruh pro Warda, ale vše uhasil dobrou práci tělem Dillon.

57:27
    Jenner měl na sobě Pavelskiho. Nakonec se hosté po pravé straně osvobodí.

57:46
    Při kříži zprava číhal na zadní tyči Meier, ale na kotouč nedosáhl.

58:02
    Je tady powerplay domácích.

58:26
    Werenski napoprvé udržel na pravé straně pásmo, napodruhé hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

58:34
    Několik hráčů se sešlo v pravé části domácího útočného pásma, hostům se nepovedlo osvobodit.

59:00
    Panarin si udělal výlet po útočné třetině, ale zase byl proti všem modrým dnes vynikající Jones.

59:15
    Dubinsky sice vyhrál buly po levé ruce Jonese, ale kotouč propadl do střední třetiny.

59:32
    Ani Pavelski a ani Vlasic nevyhodili kotouč z obranné třetiny zleva.

59:50
    Hertl je za domácí brankou a svádí souboj s Jonesem, hosté tenhle zápas vyhrají.

Může to především dnes vynikající a nesmírně jistý Martin Jones. Jeho výkon gradoval s přibývajícím koncem zápasu. Vychytal například Nicka Foligna z druhé vlny. Prostě z něj byl Columbus místy až zoufalý. San Jose ovšem možná přišlo Logana Coutura, který se vlastní vinou zranil v útočné třetině a hned věděl, že je zle podle zjevné frustrace.

Varianta, že po Thorntonovi nebudou mít Žraloci zdravého ani dalšího výborného Kanaďana, je celkem reálná. Tak či onak. Jsou z toho dva body pro San Jose. Tomáš Hertl neodehrál vůbec špatný duel a byl důležitým faktorem pro tento zisk hostů.

Hvězdy zápasu:
    1. Kevin Labanc (SJS) 1+1
    2. Martin Jones (SJS) 60 minut, 1 gól, 96,4%, 27 zákroků
    3. Boone Jenner (CBJ) 1+0

1. Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 6:50
    2. Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 19:56 (03:42:23)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 26. Jenner (Atkinson, Kukan) – 6. Couture (Labanc, Hertl), 31. Labanc (Pavelski), 47. Vlasic (Meier, Braun)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard – N. Foligno, Wennberg, Panarin (C) – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Jenner, Sedlák, J. Jokinen.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan (A), Burns, Braun, Vlasic, DeMelo, Dillon – Hertl, Couture (A), Labanc – Meier, Pavelski, Donskoi (C) – Bødker, Tierney, M. Karlsson – Goodrow, O'Regan, J. Ward.

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Nansen, Brisebois