Pittsburgh – Washington 7:4 (kon.) | Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – San Jose 1:3 (kon.)
Minnesota – Vegas 5:2 (kon.) | Montreal – Anaheim 5:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Minnesota Wild
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Vegas Golden Knights
Sobota 03.02.2018, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

MINNESOTA WILD

Domácí hokejisté měli parádní loňskou základní část, avšak letos je čeká těžký boj o play-off. Po padesáti utkáních je Minnesota sice na deváté pozici Západní konference, avšak od šestého Colorada ji dělí pouhý bod. Na druhou stranu jeden bod rozestupu Wild dělí i od jedenáctého Calgary. Ve prospěch Minnesoty však dneska hraje pozice domácího týmu, neboť v Xcel Energy Center Wild nebodovali jen ve čtyřech případech.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Hostující celek je největším překvapením letošní sezóny. Ve svém prvním ročníku v NHL se Vegas drží na prvním místě Západní konference a momentálně má tříbodový náskok na druhý Winnipeg. Bez bodu Golden Knights zůstali pouze ve dvanácti z padesáti zápasů a navíc mají skvělou formu také v posledních utkáních. Vítězstvím nad Winnipegem pak Vegas vylepšili dosavadní rekord v počtu vítězství v první sezóně týmu.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Tomáš Nosek zraněný

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Dumba (C), Brodin, Prosser, Olofsson, Suter – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, E. Staal (A), Ennis – Parise, J. Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno, Cullen, Winnik (A).

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Theodore (A), Engelland, Schmidt, Garrison, Hunt (A), C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, Leipsic – Carrier, Bellemare, O. Lindberg..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči se už rozvičují a utkání za pár minut začne

00:01

00:15
    Minnesota vyhrála úvodní vhazování a kombinuje u své vlastní branky.

00:40
    První střela zápasu! Jason Zucker zničehonic vyprodukoval ránu a brankář Malcolm Subban vypadal poněkud zaskočen, ale naštěstí pro něho, se mu kotouč odrazil od helmy a zpět do hřiště.

01:25
    Domácí celek je v úvodu utkání velice aktivní a nenechal svého soupeře zatím vůbec rozehrát. Jonas Brodin se snažil zrychlit hru, ale jeho přihrávka nenašla svého adresáta.

02:25
    První rozehrávka Vegas nedopadla úplně šťastně a hráči přišli velice rychle o kotouč. Cody Eakin ho ale přecejen vybojoval a hledá své spoluhráče.

03:15
    Zach Parise měl obrovskou tutovku! To měla být branka! Z pravé strany se řítil naprosto osamocen na brankáře a snažil se ho všemožně překonat. Malcolm Subban hned třikrát skvělé zasáhl!

04:25
    Wild zatím dokazují, že jejich domácí aréna je prostě nedobitná pevnost a že zde vládnou jen domácí, Vegas se nedokáže dostat do žádné kombinace.

04:46
    Mikael Granlund to zkoušel z pravé strany a jeho jedovatá střela zápěstím skončila v lapačce brankáře, bude se vhazovat.

04:54
    Snad vůbec poprvé v zápase musel přerušit hru i domácí brankář, ale nebyla to žádná rána, která by udělala starosti, šlo jen o jistotu.

05:23
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Jason Garrison – 2 min., podražení).

05:56
    Minnesota v přesilové hře ještě zvýšila obrátky a dostala se do velkého tlaku. Rána Jasona Zuckera skončila v lapačce Subbana.

06:27
    Vegas se povedlo vyhodit a může si na chvíli oddychnout.

07:23

07:43
    Vegas zatím vůbec neví, kde se má postavit a je z toho šance za šancí! Neskutečný tlak od Minnesoty, hosté můžou děkovat skvělému Subbanovi!

08:20
    Na řadě bude další početní výhoda pro Minnesotu!

08:20
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., hákování).

08:55
    Minnesota si vedla poněkud zbrkle a sama přišla o útočné pásmo díky hodně špatné rozehrávce. Hráči budou muset vymýšlet novou akci.

10:05
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí celek se zcela zaslouženě ujímá vedení! Hráči naprosto rozebrali obranu Vegas a využívají přesilovou hru. Matt Dumba nádherně našel hokejku ERICA STAALA, kterému už jen zbývalo trefit prázdnou branku, což se mu povedlo bez sebemenších problémů. Asistence: Matt Dumba, Mike Reilly.
    10:05 Eric STAAL - 1:0

11:15
    Domácí nemají vůbec dost a opět se vrhají do útoku, Vegas by se mělo raději vzpamatovat, neboť to pro ně může dnes skončit hodně špatně.

13:00
    Vegas se konečně odhodlalo k akci a vede ji Oscar Lindberg, moc daleko se ale vskutku nedostal, hned za brankou o kotouč přišel.

13:45
    Ryan Suter hru uklidnil a v poklidu čekal na své spoluhráče až vystřídají.

14:50
    Colin Miller téměř přes celé hřiště nahodil kotouč na branku a Devan Dubnyk s tímto prostě problémy mít nemohl, nebude se ani vhazovat.

15:03
    A už je to o dva přesné zásahy, Minnesota naprosto dominuje a přidává druhou branku dnenšího utkání. Joel Eriksson Ek skvěle bráníl ve výhledu a toho dokonale využil CHARLIE COYLE, který prostřelil kotouč mezi betony. Asistence: Jonas Brodin, Joel Eriksson Ek.
    15:03 Charlie COYLE - 2:0

15:40
    Zakázané uvolnění Minnesoty potom, co se špatně domluvili útočníci.

16:30
    Konečně začalo hrát i Vegas a Devan Dubnyk musel být poprvé opravdu ve střehu, nakonec ani jeden z útočníků nedokázal kotouč procpat mezi tři tyče.

17:35
    Jonas Brodin a jeho tvrdá rána! Brankář musel vytáhnout svou lapačku, ale kotouč v ní neudržela ještě mohlo být veselo.

18:40
    I závěr úvodního dějství patří Minnesotě, která se snaží střílet tařka z každé pozice.

19:30
    Puk dojel až k Devanu Dubnykovi a ten ho poslal daleko do hloubky hřiště, každou chvíli skončí první třetina.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za náma a Minnesota dala lídrovi tabulky jasné znamení, že u nich se prostě nevyhrává! Hráči v zelených dresech naprosto dominovali a byla radost se na ně dívat. Gólový účet byl otevřen v desáté minutě, ale nebýt skvělého Subbana, tak to mohlo být daleko dřív. Erick Staal dovršil nádhernou akci střelou do prázdné branky v přesilové hře. Domácí od té chvíle zapli ještě na větší obrátky a odměna pišla už za pět minut. Charlie Coyle propálil vše, co mu stálo v cestě. Uvidíme, zda se hostům povede dostat se do zápasu a dosavadním výsledkem něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 3:05.

20:01

20:46
    Jason Zucker se dostal již do několikáté šance v dnešním zápase! Tentorkát zvolil střelu zápěstím, ale mířil pouze do brankářové výstroje.

21:11
    A je to už o tři branky, jak jednoduché. Minnesota předvádí opravdu skvělý hokej a momentálně zcela ovládá utkání. Malcolm Subban rozhodně u této branky nebude bez viny. TYLER ENNIS ho dokázal propálit i poměrně pomalou ránou, kotouč mu proletěl vedle masky. Asistence: Jonas Brodin.
    21:11 Tyler ENNIS - 3:0

22:55
    Vegas se opravdu hodně snaží dostat se do hry, ale hráči zřejmě dnes prostě nemají svůj den, všechny rozehrávky jsou takové nemastné, neslané a pořádně nikam nevedou.

24:05
    Ryan Suter udržel kotouč v útočném pásmu a Minnesota opět útočí.

24:55
    Vegas se dostal z mírného tlaku a porpvé v utkání s zahraje přesilovou hru, čas na kontaktní branku.

25:15
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., hákování).

25:40
    Vegas se nadaří ani v početní výhodě a Minnesotě se celkem v klidu povedlo vyhodit.

26:03
    Devan Dubnyk musel vytáhnout zákrok lapačkou, bude se vhazovat.

26:10
    Nate Schmidt mířil na vzdálenější tyč, ale kotouč se odrazil zpět do hry od betonu brankáře.

26:19
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hostům se to nakonec jen povedlo a stříli možná kontaktní branku. V přesilové hře nahodil od modré čáry kotouč na branku jeden z útočníků a těsně před brankářem dokázal ránu tečoval ERIKA HAULA a naprosto tím změnil trajektorii puku. Zápas ještě může být hodně zajímavý. Asistence: Colin Miller, David Perron.
    26:19 Erik HAULA - 3:1

27:46
    Hosty první branka nabudila a už je hra nahoru dolů. V poslední akci střílel Oscar Lindberg a strážce domácí svatyně musel zasahovat.

28:25
    Jason Zucker se mohl dostat do dalšího nebezpečného zakončení, ale celou zbrzdil a poté o kotouč také přišel.

29:47
    Ofsajd Minnesoty, domácí útočníci se špatně domluvili a bude se vhazovat.

30:17
    Minnnesota se snaží na chvíli hru uklidnit a Marcus Foligno kombinuje za brankou soupeře, žádné přímé ohrožení branky z toho zatí nebylo.

31:10
    Zakázané uvolnění Vegas.

31:30
    Charlie Coyle je dnes opravdu při chuti a krásně se zbavil hned tři protihráčů, poté behkendem mířil na Joela Erikssona, který kotouč nadekázat procpat mezi brankovou kostrukci.

32:55
    Minnesota se opět dostala do té herní pohody, kterou jsme viděli v první třetině, teď ale zatím tak nedominuje před brankou a nevytváří si gólové šance.

34:18
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (James Neal – 2 min., podražení).

35:18
    Eric Staal nikam s rozehrávkou nespěchá a trpělivě si přenechává kotouče se spoluhráči. Teď se odhodlal ke střele, ale jeho pokus byl zblokovaný.

36:08
    Minnesota využívá svou druhou přesilovou hru a dostává se do vedení o tři branky, což je hodně slibný výsledek do poslední třetiny. Eric Staal veděl, proč nespěchat s rozehrávkou a jeho spoluhráči se také dočkali ovoce. JARED SPURGEON se zapsal mezi střelce dnešního zápasu i díky teči jednoho z hostujících obránců. Situace ještě bude prozkoumána na videu, neboť si rozhodčí nejsou jistí, zda nestál jeden z útočníků v brankovišti. Asistence: Ryan Suter, Eric Staal.
    36:08 JARED SPURGEON - 4:1

36:22
    Gól je uznán a pokračuje se ve hře!

37:05
    Další útoku Minnesoty, hráči se velice rychle dostali do přečíslení, ale nakonec z toho nic nebylo díky špatné finální přihrávce.

38:30
    Vegas se snaží vyvinout tlak těsně před koncem druhého dějství, ale brankář Devan Dubnyk je hodně jistý a vede si zatím výborně.

39:20
    Erik Haula se sice ocitl na zemi, ale rozhodčí tuto situaci vyřešili tak, že se faul nejednalo.

39:20
    Právě probíhá rvačka mezi MAttem Dumbou a Bellemarem, poté, co se oba hráči ocitli na zemi zasáhl rozhodčí a otrhl je od sebe.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina končí. Minnesota si hájí vedení a je jednoznačně lepším týmem na ledě. Hostům se povedlo vstřelit branku na 1:3 v přesilové hře, ale Minnesota dokázala odpovědět za deset minut a jak jinak, než taky v početní převaze. Zach Parise vypálil levého mezikruží a kotouč se odrazil od brusle jednoho z obránců a zapadl za záda brankáře. Hodně aktivní byl také Jason Zucker, ale tomu zatím štěstí nepřeje a nezapsal se do střelecké listiny, možná mu to vyjde v závěrečném dějství.

Další třetina začne přibližně v 4:00.

40:01

40:20
    Jonathan Marchessault vyslal přes celé hřiště přihrávku na spoluhráče, ale ten špatně zpracoval kotouč a ke střele se nedostal.

41:30
    Vegas je překvapivě aktivnější v úodu třetí třetiny a snaží se vyvinout tlak na svého soupeře.

42:25
    Colin Miller se s ničím nepáral a vystřeli hned potom, co se dostal ke kotouči, jeho rána letěla těsně kolem levé tyče.

43:20
    Marcus Foligno přenechal puk Coylemu, který se snažil zakončit bekhendem, jeho pokus ovšem byl hodně nepřesný.

43:28
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., vysoká hůl).

43:54
    Vegas se povedlo vyhodit a domácí tak budou muset zakládat novou útočnou akci.

44:35
    Minnesota si překvapivě v téhle početní převaze vedla hodně zbrkle a hned třikrát naprosto zbytečně ztratila útočné pásmo.

45:14
    Ke střele se napřáh Zach Parise, ale jeho čistá rána skončila nad brankou a po odrazu mimo hřiště, bude se vhazovat.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:35
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., faul loktem).

46:25
    Výhoda je na druhé straně, ať je to fér. Ani Vegas si zatím moc šancí nepřipravilo.

47:18
    Devan Dubnyk nic nechtěl riskovat a raději schoval kotouč do své pravé lapačky, bude se tudíž vhazovat.

47:35

47:48
    V posledních minutách je hra plná nepřesnotí a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit nějakou šanci, která by stála za zmínku.

50:20
    Minnesota se dostává do útočného pásma, kde se snaží vydržet na co nejdelší chvíli, ke střele se hráči ale ne a ne dostat.

51:10
    Shea Theodore vyhrál sprinterský souboj se svým protihráčem a zakládá útočnou akci. Vegas ale velice rychle poté ztratil útočné pásmo.

52:01

52:38
    Zápas ještě může být hodně dramatický! Vegas se prosazuje z druhé přesilové hry, teď jim hodně pomohl domácí brankáře, který se nedokázal zorientovat a kotouč mu propadl mezi nohama. O poslední střelu se postaral NATE SCHMIDT! Asistence: David Perron, Erik Haula.

53:32
    MInnesota se snaží dostat kotouč daleko od své branky a udržet si tím dvoubrankové vedení.

54:20
    Velká hrubka při rozehrávce hostujícího celku a Joel Eriksson Ek se dostal k puku zcela zadarmo a drží ho za brankou.

54:55
    Matt Cullen se snaží všemožně nechat puk v útočném pásmu Minnesoty, ale nepomohly mu ani kličky a Vegas přechází do útoku.

55:40
    Tohle si Pierre-Édouard Bellemare za rámeček nejspíš nedá, pokazil úplně jednoduchou přihrávku a ztratil tím pásmo, hostům pomalu, ale jisté ubíhá čas.

56:25
    Devan Dubnyk a jeho zákrok! Domácí brankář drží svůj tým ve dvoubrankovém vedení, tentokrát musel zasahovat proti Cullenovi.

57:35
    Vegas už to zkouší bez brankáře !

58:00
    Jason Zucker měl zcela odkrytou branku a mohl se po několika nezmarech zapsat do střelecké listiny! Jeho dorážka tak tak minula branku.

58:31
    A vítězství je definitivně potvrzeno! Minnesota si tyto tři body jednoznačně zasloužila. V předposlední minutě utkání se prosadil ERIC STAAL a pečetí tím výhru o tři přesné zásahy. Asistence: Matt Dumba, Jonas Brodin.

58:57
    Vegas kombinuje u své vlasstní branky a už to na nějaké velké představení vůbec nevypadá.

A je dobojováno. Minnesota uhájila vedení i ve třetí třetině a dokázala tak získát poměrne důležíté tři body. Domácí byli dvě třetiny jednoznačně lepším týmem na ledě a své vedení si nenechali vzít. Dnešní zápas rozhodly jednoznačně přesilové hry – domácí se prosadili dvakrát v početní převaze a hosté rovněž tak. Vegas sice bylo lepším v závěrečné periodě, ale to už k naprosté otočce prostě stačit nemohlo a mužstvo se dočkalo pouze snížení na rozdíl dvou branek. To je z dnenšího přenosu vše, přeji dobrou noc.

Jonas Brodin (MIN) 0+3
    Eric Staal (MIN) 2+1
    Charlie Coyle (MIN) 1+0

Československá stopa v utkání:

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista. (04:44:42)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 11. E. Staal (Dumba, Reilly M.), 16. Coyle (Brodin, J. Eriksson Ek), 22. Ennis (Brodin), 37. Spurgeon (Suter, E. Staal), 59. E. Staal (Dumba, Brodin) – 27. Haula (C. Miller, Perron), 53. Schmidt (Perron, Haula)

Rozhodčí: Hebert G. (Can), Watson B. (Can)