Winnipeg – Colorado 3:0 (kon.) | Boston – Toronto 4:1 (kon.) | Buffalo – St. Louis 0:1 (kon.)
Florida – Detroit 3:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (kon.)
Nashville – NY Rangers 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 6:1 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.)
Calgary – Chicago 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 6:0 (kon.) | Washington – Vegas 3:4 (kon.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Carolina – San Jose 1:3 (kon.)
New York Islanders
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 04.02.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Hezké nedělní ráno nebo noc všem hokejovým fanouškům! NHL je ve své druhé polovině základní části a my se společně podíváme na souboj mezi Islanders a Blue Jackets! Utkáním Vás provede Vojtěch Görög.

Columbus Blue Jackets 27-20-4
    Columbus dnes sehraje tzv. back to back zápas. Včera hráli hráči Columbusu na domácím ledě proti Sharks a tenhle zápas prohráli 1:3. Dnes budou chtít tuto porážku odčinit a vylepšit své postavení v tabulce. Blue Jackets jsou na sedmém místě východní konference se ziskem 58 bodů po 51 zápasech. Columbus vyhrál z posledních pěti zápasů pouze dva a to proti Dallasu a slabé Arizoně.

New York Islanders 25-22-5
    Ostrovani jsou na tom dost podobně jako Columbus, ale jsou o něco níže v tabulce. Islanders mají 55 bodů a to je řadí na jedenácté místo východní konference. Na postup do play-off ztrácí Ostrovani pouze jeden bod. Jenže Islanders nemají formu a drží sérii dvou porážek. Dnes by tedy potřebovali nutně vyhrát. Poslední výhra domácích přišla proti Vegas a to 26.1.2018.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, D. Seidenberg, Pulock, Hickey, Mayfield, Pelech – Eberle, Jo. Bailey, Barzal – Clutterbuck (A), Ladd (A), Chimera – Lee, B. Nelson, Cizikas – Fritz, Beauvillier, Tavares (C).

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – S. Jones, J. Johnson (A), Werenski, Kukan, D. Savard, Nutivaara – Panarin, Calvert, Wennberg – Atkinson, Dubinsky, Dubois – Bjorkstrand, J. Jokinen, Jenner (A) – Sedlák, N. Foligno (C), J. Anderson.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Brad Meier – Ryan Daisy, David Brisebois.

00:01

00:17
    Hosté vyhráli vhazování a Werenski okamžitě nahodil do útočného pásma. K puku se na modré čáře dostal Jones, který poprvé prověřil Haláka.

00:31
    Další zákrok slovenského brankáře, který byl o něco těžší než ten předchozí.

01:12
    A první zákrok si připisuje i Korpisalo, který pokryl Leddyho střelu od modré čáry.

01:25
    Foligno nahodil do útočné třetiny, ale puk za brankou nevybojoval a dopředu mohou domácí. Ti se dostali do útočného pásma a Columbus vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

02:10
    Sedlák se na pravé straně obtočil okolo obránce stylovou otočkou a ke střele se díky jeho nahrávce dostal Matt Calvert. který se pokoušel objet branku a zakončit. To se mu povedlo, ale Halák byl připraven.

02:54
    Aktinson zavezl puk do útočného pásma a poslal nahrávku na pravý kruh, kde byl jeho spoluhráč, který trefil pouze obránce.

03:29
    Leddy hledal krosem Barzala, ale tuhle nahrávku zastavil skvělým vrácením se Panarin.

03:44
    Dubinsky vyjel zpoza branky na spodek kruhu a vystřelil bekhendem a Halák si připisuje další zásah.

04:18
    Po delší době se dopředu dostali domácí a kombinují okolo branky Columbusu.

04:43
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., hákování).

04:48
    Jonesovu střelu od modré kryje Halák, který nedovolil žádnou dorážku.

04:55
    Domácí vyhazují až za branku Korpisala.

05:25
    Další tvrdá rána Jonese, kterou zastavil Halák. Poté střílel z kruhu Aktinson, ale slovenský brankář předvedl další skvělý zákrok!

05:49
    Jussi Jokinen nahodil puk na Haláka, který vyrazil puk před sebe a poté ho domácí obrana dostala ven z pásma.

06:12
    Columbus právě vstřelil branku!
    Využitá přesilová hra Colmbusu a je to 0:1! Jokinen poslal nahrávku před branku a Dubois se snažil puk dorazit do branky, ale to se mu nepovedlo a puk projel okolo brankoviště až na druhou stranu. Tam si sjel JOSH ANDERSON, který puk zvedl přes beton až pod víko a otevírá skóre. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Jussi Jokinen.
    06:12 Josh ANDERSON - 0:1

07:13
    Aktison se mohl dostat do samostatného úniku, ale Halák dobře vyjel a puk rozehrál. Na druhé straně vystřelili domácí od modré a Korpisalo kryje.

07:37
    Tavaresova střela byla sraženo do rohu kluziště a dopředu mohou hosté.

08:01
    Columbus kombinuje v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostal.

08:26
    Sedlák nahodil na Haláka a získal tak útočné pásmo, protože slovenský brankář podržel puk.

09:02
    Markus Nutivaara vystřelil od modré a Halák musel zasahovat. Slovenský brankář je pod slušnou palbou a vůbec se nenudí.

09:23
    Islanders se dostali do útočného pásma, ale kousek za modrou přišli o puk a dopředu šli hosté. Ti se dostali až před Haláka a Zach Werenski se dostal ke dvěma dorážkám, ale ani jednu Halák nepustil za svá záda!

10:26
    Panarin nahrál na pravý kruh, ale jeho spoluhráč minul branku!

10:57
    Barzal nahrál před branku a jeden z jeho spoluhráčů se dostal k dorážce a Korpisalo si připsal velmi dobrý zákrok!

11:36
    Hra má rychlý spád a skoro vůbec se nepřerušuje. Domácí fanoušci se probrali a povzbuzují svůj tým.

12:02
    Skvělý Halák! Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele z první z pravého kruhu a Halák vyrazil jen před sebe! K puku dojel Matt Calvert, který svou dorážkou trefil hokejku slovenského brankáře, který okamžitě přikryl puk pod sebe a Lukáš Sedlák se k další dorážce nedostal! Tohle byla velká šance hostů!

12:23
    Columbus se drží v útočném pásmu, ale kombinuje u mantinelů a ke střele se zatím nedostal.

12:53
    Domácí dokázali vyhodit a nebylo to ani zakázané uvolnění, a tak mohou vystřídat.

13:21
    Lee přejel Barzalovi do útočné třetiny a píská se ofsajd.

13:52
    Anthony Beauvillier se tak dlouho vytáčel ke střele na kruhu až dojel za branku a z dobré střelecké pozice nic nebylo. Poté se ke střele z velkého úhlu dostal Scott Mayfield, ale jeho pokus byl tečovaný vysoko nad branku.

14:35
    Foligno vyslal na Haláka jedovatou střelu zápěstím, ale slovenský brankář si dokázal poradit a vyrazit puk do bezpečí.

15:04
    Další zákrok Haláka proti střele Jonese.

15:24
    Sedlák vystřelil z levého kruhu, ale branku přestřelil.

15:40
    Jones si najel od levého mantinelu až před branku, ale Halák se roztáhl na brankovišti co nejvíc to šlo a Jones tak neměl jak zasunout puk do branky!

16:15
    I domácí ohrozili branku a proti střele Hickeyho musel Korpisalo vytasit beton. Hosté se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

16:39
    Jenner nahodil na Haláka, který podržel puk. Halák už má 21 zákroků a Columbus poslal za prvních 15 minut na branku 22 střel!

16:54
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Dubinsky – 2 min., držení).

17:06
    Nick Leddy pálil od modré a Korpisalo zasahuje.

17:38
    Islanders právě vstřelili branku!
    Máme vyrovnáno a i domácí využívají přesilovou hru! Barzal zavezl puk do útočného pásma a natáhl na sebe dva hráče, poslal puk pod sebe na modrou, kde byl Tavares. Ten viděl na druhé straně NICKA LEDDYHO, který dostal přesnou přihrávku a střelou na vzdálenější tyč prostřelil Korpisala. Asistence: John Tavares a Mathew Barzal.
    17:38 Nick LEDDY - 1:1

18:30
    Columbus se snaží vzít si své ztracené vedení zpět, ale Halák chytá velmi jistě a drží vyrovnaný stav.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:18
    Dubinsky nahrál zpoza branky na Jokinena, který vystřelil z první a Halák musel zasahovat lapačkou!

19:55
    Dámy a pánové jsme svědky klubového rekordu Columbusu. Blue Jackets poslali v první třetině 26 střel na branku a to je jejich nový klubový rekord, co se týče střel na branku za jednu třetinu!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dnešního utkání je u konce. Hráči Columbusu se ujali vedení po využité přesilové hře. Hra měla velmi vysoké tempo a hosté byli lepším týmem. Jenže i domácí dostali výhodu přesilové hry a naložili s ní stejně jako hosté, tedy vstřelili branku a vyrovnali na 1:1. Po zbytek třetiny byli hosté opět lepší, ale Halák drží domácí ambice na bodový zisk hodně vysoko.
    Střely po první třetině 12:26!

20:01

20:20
    Halák hned na začátku třetiny předvedl zákrok vyrážečkou a slovenský brankář se dnes opravdu nenudí. Na druhé straně se ke střele dostal Barzal a proti jeho pokusu zasahoval Korpisalo betonem.

21:12
    Panarin vypálil jedovku kousek za modrou čárou, ale Halák jeho pokus vyrazil betonem! Na druhé straně střílel Tavares a i Korpisalo si připisuje další úspěšný zákrok.

21:30
    Cam Atkinson tvrdě dohrál jednoho z protihráčů, ale bylo to podle pravidel.

21:55
    K Halákovi se dostal puk, který ujel Jennerovi a vhazovat se bude po pravici slovenského brankáře.

22:05
    Savardovo nahození od modré skončilo v Halákově lapačce.

22:10
    Další Savardův pokus a další zákrok Haláka, který má už 30 zákroků.

22:38
    Oliver Bjorkstrand tečoval střílenou přihrávku, ale trefil pouze střed branky, kde byl připravený maskovaný muž Islanders.

23:00
    Columbus se dostal ven z pásma a při přechodu zpět do útočné třetiny je pískán ofsajd.

23:30
    Pierre-Luc Dubois vystřelil od modré, ale jeho pokus byl zablokovaný.

24:02
    Thomas Hickey vystřelil z velkého úhlu a Korpisalo chytil puk do lapačky.

24:20
    Nick Foligno se mohl dostat k velmi nebezpečné dorážce, ale puk mu před brankou ujel, a tak z této šance nic nebylo.

24:49
    Adam Pelech vystřelil od modré a Korpisalo zasahuje.

25:10
    Barzal vybojoval puk v rohu kluziště a domácí zamkli Columbus v obranném pásmu.

25:57
    Islanders se k ničemu nedostali a puk mají hosté.

26:21
    Tempo hry mírně opadlo a v posledních minutách nebyli k vidění žádné velké šance.

27:12
    Markus Nutivaara zavezl puk do útočného pásma, ale poté špatně nahrál a dopředu mohou domácí.

27:47
    Ani Islanders nic nevymysleli a hosté mají puk.

28:25
    Anderson se ve středním pásmu snažil nahrát rukou a porušil pravidla, vhazování ve středovém kruhu.

28:54
    Scott Mayfield vystřelil od modré, ale branku minul.

29:24
    Barzal se neprosmýkl do útočné třetiny, a tak se ke střele dostal Nutivaara, který prověřil Haláka a získal útočné pásmo.

29:42
    Werenskiho střela byla zablokována, ale Blue Jackets jsou stále v útočné třetině.

30:24
    Oba týmy se nemohou na delší dobu usadit v útočné třetině a druhá třetině je o dost méně záživná než ta první.

31:03
    Ryan Pulock vystřelil od modré z pravé strany, ale minul branku. Puk se následně dostal k Tavaresovi, který svou střelou zápěstím prověřil pozornost Korpisala.

31:14
    Islanders jdou do vedení! Tavares vyhrál vhazování, Pulock posunul puk od mantinelu na střed, kde se ke střele napřáhl Beauvillier a jeho střelu tečoval JOSH BAILEY, který posílá domácí do vedení! Asistence: Anthony Beauvillier a Ryan Pulock.
    31:14 Josh BAILEY - 2:1

32:36
    Panarin zachytil rozehrávku domácích a jen posunul puk na CAMA ATKINSONA, který zamířil přesně a vyrovnává! Asistence: Artěmij Panarin.
    32:36 Cam ATKINSON - 2:2

32:56
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., krosček).

33:41
    Islanders brání dobře a drží Columbus daleko od své branky.

34:05
    Halák zastavil střelu Panarina a poté i dorážku Alexandera Wennberga.

34:13
    Anderson vystřelil z levého kruhu, ale branku minul.

34:35

34:48
    Další vyhození domácího celku.

34:56

35:39
    Calvert vybojoval ztracený puk za brankou Islanders a Columbus se na malou chvíli dostal do útočného pásma.

36:00
    Barzal se natlačil před Korpisala, ale jeho pokus byl zastavený.

36:34
    Panarin se dostal do útočného pásma, ale nic se svými spoluhráči nevymyslel a domácí vyhodili puk z obranné třetiny.

37:06
    Jones poslal dělovku od modré a Halák ukryl puk v náručí.

37:20
    Foligno to zkusil z velkého úhlu a puk jen tak proletěl brankovištěm. Tohle byl zajímavý pokus kapitána hostů.

38:03
    Bjorkstrand získal puk v obranné třetině a poslal do samostatného úniku NICKA FOLIGNA. Kapitán Columbusu dojel k Halákovi, naznačil, že půjde do forhendu, ale puk si rychle stáhl na bekhend a okolo betonu Haláka poslal puk do branky. Asistence: Oliver Bjorkstrand.
    38:03 Nick FOLIGNO - 2:3

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Werenski se dostal ke střele z mezikruží, ale trefil pouze klubko bránících hráčů před brankou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je u konce a nabídla nám tři branky. Islanders se ujali vedení 2:1, ale Columbus přidal v tempu hry a podařilo se mu během chvíle vyrovnat. Dvě minuty před koncem druhé třetiny ujel do brejku Foligno a jeho nájezd byl úspěšný, a tak je stav po čtyřiceti minutách 2:3.
    Střely na branku 28:40

40:01

40:26
    Domácí hokejisté jsou v útočném pásmu a kombinují.

40:44
    Josh Bailey střílel z mezikruží, ale minul branku!

41:02
    Columbus vyvezl puk a nyní sám kombinuje v útočné třetině.

41:32
    Jenner se neprobojoval ke střele a Islanders jdou do útoku.

42:10
    Jordan Eberle neprocpal puk na rozjetého spoluhráče, ale puk se k němu odrazil zpět a domácí jsou u puku.

42:49
    Mámě opět vyrovnáno! Barzal se dostal mezi kruhy, ale obrana mu zablokovala hokejku, a tak přikopl puk pod sebe a JORDAN EBERLE s pomocí brusle obránce prostřelil Korpisala mezi betony! Asistence: Mathew Barzal a Casey Cizikas.
    42:49 Jordan EBERLE - 3:3

43:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., sekání).

43:57
    Islanders kombinují okolo bránící čtveřice, ale k žádné větší šanci se zatím nedostali.

44:50
    Ryan Pulock vystřelil od modré, ale jeho pokus byl zablokován.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:14
    Ostrovani jdou do vedení! Pulock dostal puk na levý kruh a vystřelil na Korpisala, který byl rád, že puk alespoň vyrazil. Jenže Korpisalovi puk vypadl přesně na hokejku Ladda, který puk posunul před prázdnou branku na BROCKA NELSONA, který otáčí vývoj utkání! Asistence: Andrew Ladd a Ryan Pulock.
    45:14 Brock NELSON - 4:3

46:08
    Hosté se snaží dorovnat jednobrankovou ztrátu, ale Islanders brání velmi dobře.

46:47
    Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a snaží se odskočit do dvoubrankového vedenní!

47:37
    Puk skončil mimo kluziště a následuje komerční přestávka.

48:05
    Od vstřelené branky na 4:3 jsou domácí lepším týmem a Columbusu toho příliš nedovolují.

48:28
    Oliver Bjorkstrand vystřelil z levé strany a jen o kousek minul branku. Na druhou stranu jel Eberle a napodobil Bjorkstranda.

49:00
    Barzal prošel sám až před Korpisala a ten ho zastavil.

49:24
    Hráči svádí tvrdý souboj o puk za brankou Islanders.

50:00
    Jsme v polovině třetí třetiny a domácí jsou na polovině Columbusu.

50:08
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Jason Chimera – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., krosček).

50:30
    Hraje se 4na4 a více ze hry mají zatím domácí hokejisté.

51:02
    Nyní se dopředu dostali hosté a kombinují.

51:15
    Tavares získal puk a jel sám na Korpisala, ale jeho střela skončila na brankáři.

52:08
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:26
    Andersenova střela letěla těsně vedle Halákovy branky.

52:52
    Pierre-Luc Dubois se prosmýkl přes obránce a střelou z bekhendu jen těsně minul branku.

53:13
    Zakázané uvolnění domácích zastavuje hru.

53:28
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:47
    Panarin se napřáhl na levé straně až ke stropu, ale jeho bomba minula branku.

54:13
    Halák zasahoval proti dvěma střelám soupeře.

54:44
    Panarin se tlačil před branku, ale nic nevymyslel.

54:54
    Pierre-Luc Dubois byl naprosto sám na pravém kruhu a jeho střela tahem letěla vedle!

55:24
    Cam Atkinson měl prázdnou branku, ale puk mu skákal a skóre se nemění.

55:53
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

56:05
    Barzal nabil spoluhráči na střelu z první, ale ten netrefil branku.

56:58
    Hostujícímu celku velmi rychle utíká čas a pravděpodobně uvidime power play v podání hostů.

57:43
    Werenski dostal hokejkou do obličeje, ale tohle nikdo neviděl a hosté měli hrát přesilovou hru.

58:12
    Columbus je v útočném pásmu a kombinuje.