Winnipeg – Colorado 3:0 (kon.) | Boston – Toronto 4:1 (kon.) | Buffalo – St. Louis 0:1 (kon.)
Florida – Detroit 3:2 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 3:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:3 (kon.)
Nashville – NY Rangers 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 6:1 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.)
Calgary – Chicago 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Arizona 6:0 (kon.) | Washington – Vegas 3:4 (kon.)
Montreal – Ottawa 4:1 (kon.) | Carolina – San Jose 1:3 (kon.)
Vancouver Canucks
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Neděle 04.02.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezkou neděli! (08:09:54)

TBL: Cory Conacher (C) – 5 střel na branku
    Jacob Markström: ,,Dali jsme jim hned zkraje vedení 2:0 a to se nemůže stát. Dobře jsme poté zabojovali, dnes to však nestačilo. Je to frustrující."

Konečný výsledek: Canucks vs Lightning 2:4

Lightning vítězí na ledě Canucks 4:2 a v dnešní sezoně se tak zlepšují již na 75 bodů. Hostům se vydařil vstup do utkání, když již na konci 6. minuty vedli po gólech Chrise Kunitze a Victora Hedmana 2:0. Na obě branky si připsal asistence Nikita Kučerov, čímž zaznamenal svůj 300. bod v NHL! Ve druhé periodě přidal třetí gól Tampy Bay Yanni Gourde a zdálo se, že výhra Bolts je jasnou záležitostí. V čase 50:00 ovšem nastartoval Kosatky Thomas Vanek. V 55. minutě poté snížil na rozdíl jedné branky Brock Boeser a rázem se svěřenci Jona Coopera museli obávat o výsledek! O dvě minuty později byl ovšem faulován při úniku Cory Conacher a sudí nařídili trestné střílení. To forward Tampy proměnil a dodal tím svému mužstvu klid do závěrečné fáze utkání.
    Výborný výkon předvedl v brance Lightning znovu Andrej Vasilevskij. Ruský gólman zapsal do statistik 31 zákroků!

59:42
    Markström se až nyní dostal na střídačku, Vancouver tedy ještě v šesti!

59:40
    Horvatova střela z levé strany, Vasilevskij vyráží betonem.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Bolts zvládají závěr utkání. Puk totiž drží daleko od vlastní branky.

58:36

57:48
    Další příležitost pro Stamkose! Markström však znovu uspěl proti kapitánovi Tampy.

57:37
    Začíná druhá minuta z trestu Taneva.

56:56
    Stamkos pálil z první ze své obvyklé pozice, gólman Canucks má touš v náručí.

56:40
    Nyní již začala pro hosty ještě přesilová hra.
    56:36 Cory CONACHER - 2:4

56:36
    Tampa právě vstřelila branku!
    Blesky vedou o dva góly! CORY CONACHER promeňuje trestné střílení, když prostřeluje Markströma poněkud šťastně mezi betony. 4:2 pro Tampu!

56:36
    Tak pozor! Ještě před přesilovkou Lightning tu máme trestné střílení pro Coryho Conachera!

56:36
    To je komplikace pro domácí, jelikož Bolts budou mít po reklamní přestávce k dispozici přesilovku.

56:36
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., vysoká hůl).

56:36
    Conacher ujel obraně Vancouveru a v samostatném úniku byl faulován Tanevem!

55:57
    Icing hostů se pískat nebude, u puku je totiž za Markströmovou svatyní první Kučerov.

55:17
    Boeser mohl přidat druhý gól během krátké chvíle, Vasilevskij ale na jedničku!

55:01
    Střely na branku: 30 – 24

54:36
    Tampa vyhazuje ihned po buly na zakázané uvolnění. Rogers Arena náhle ožívá!
    54:30 Brock BOESER - 2:3

54:30
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Máme zaděláno na pořádné drama! Z pravého kruhu pro vhazování totiž prostřeluje Vasilevského BROCK BOESER. Pro rodáka z Burnsville je to pětadvacátá trefa v sezoně 2017/2018, 2:3 z pohledu domácích! Asistence: Brandon Sutter.

53:57
    Johnson ztratil rovnováhu, zaútočit tak mohou zase domácí.

53:10
    Nyní v šanci Kučerov, ten ovšem míjí branku.

52:58
    Stamkos se dostal za obranu soupeře, Markström však předvedl skvělý zákrok a podržel tak své spoluhráče!

52:05
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil Conacher, gólman Canucks vyrazil do pravého rohu.

51:22
    Dotchin nahodil za Markströmovu branku, tam je ale první Gudbranson.

50:21
    Střely na branku: 29 – 22
    50:00 Thomas VANEK - 1:3

50:00
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! THOMAS VANEK obkroužil Vasilevského svatyni a následně zakončil k bližší tyči. Rakouský forward zaznamenal svou patnáctou branku v letošní sezoně, 1:3! Asistence: Troy Stecher, Bock Boeser.

49:43
    Bärtschi přihrával před branku na Boesera, ten se ale k zakončení nedostal.

49:23
    Icing ze strany Tampy Bay.

49:14
    Na opačné straně zase zasahuje Vasilevskij. Tanevovu střelu vyráží ruský brankář mimo hrací plochu.

48:30
    Gourdeho rána z první, gólman domácích vyráží betonem.

48:14
    Nyní štěstí pro Markströma! Gourde a Killorn nebezpečně dotírali na jeho brankovišti.

47:35
    Vancouver je v závěrečné periodě zatím lepším mužstvem, překonat brankáře soupeře se mu ale stále nedaří.

47:20
    Horvat se dostal do samostatného úniku, forhendovým blafákem ovšem naráží na pravý beton excelentního Vasilevského!

47:00
    Zpět do utkání. Máme tu vhazování mezi Horvatem a Pointem po pravici Andreje Vasilevského.

47:00
    Po Sutterovi se ještě ke střele dostal Edler, Vasilevskij však znovu bezchybný. Proběhne první reklamní pauza ve třetí třetině.

46:45
    Kučerov nepřesně na Kunitze, zaútočit tak mohou domácí.

46:10
    Šance pro Henrika Sedina, gólman Blesků ale dnes znovu chytá ve velké pohodě.

45:31
    Střely na branku: 23 – 20

45:18
    Oba týmy v plném počtu.

44:57
    Nyní tu máme střelu Del Zotta, brankář Tampy vyráží.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:49
    Boeser přenechal pěkně kotouč Stecherovi. Střelu druhého jmenovaného z mezikruží následně kryje Vasilevskij.

43:51
    Bärtschi přečetl přihrávku Hedmana, útočná akce Lightning tak končí.

43:18
    Poměr sil na ledě se nám záhy srovnává! Buly tentokrát po pravici Jacoba Markströma.

43:18
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., podražení).

43:15
    Máme tu třetí přesilovku domácích! Vhazování po levici Andreje Vasilevského.

43:15
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Steven Stamkos – 2 min., krosček).

42:42
    Nahození Erikssona z levé strany, Vasilevskij vyráží vyrážečkou.

42:37
    Zakázané uvolnění od svěřenců Jona Coopera.

42:08

42:03
    Výborná práce Callahana, puk míří pryč z útočné třetiny Kosatek.

41:54
    Hosté ve čtyřech.

41:11
    Z první nyní zase pálil Edler, gólman Tampy Bay má kotouč ve své moci.

40:54
    Boeserova střela z první, Vasilevskij vyráží.

40:34
    Henrik Sedin se svou střelou neuspěl, Callahan následně vyváží touš do neutrální zóny.

40:12
    Domácí vyhráli buly.

40:08
    Vynikající příležitost pro Vancouver na to, aby snížil! Tampa totiž bude hrát 1 minutu a 50 vteřin ve třech.

40:08
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anton Strålman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:01

Hokejisté Canucks a Lightning jsou zpět na ledě Rogers Areny.

Canucks začnou třetí periodu na přesilovce. 4 vteřiny před koncem druhého dějství totiž dostal trest Vladislav Naměstnikov.

Po 2. třetině: Canucks vs Lightning 0:3

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    3,7 vteřiny do konce prostřední třetiny, první přesilová hra Kosatek a vhazování po pravici Andreje Vasilevského.

39:56
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., držení).

39:48

39:46
    Naměstnikov poslal rychlou přihrávku na Stamkose, tomu ovšem střela z první příliš nesedla.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:47
    Touš opouští hrací plochu, vhazovat se bude poblíž Markströma.

38:15
    Johnson se snažil hledat u pravé tyče Gourdeho, přihrávku však zblokoval jeden z bránících hráčů.

37:48
    Konec reklamní přestávky, vhazuje se po pravici Jacoba Markströma mezi hole Suttera a Gourdeho.

37:48
    Druhá početní výhoda Lightning začne ale až po reklamní přestávce.

37:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Del Zotto – 2 min., faul loktem).

37:33
    Nejproduktivnější hráč NHL nyní hledal křižnou přihrávkou Stamkose, avšak neúspěšně.

36:48
    Na druhé straně zahrozil zprava Kučerov, gólman Canucks rychle vytřepal touš ze své rukavice.

36:31
    Dowd se snažil natlačit před Vasilevského, dobrým defenzivním zákrokem se předvedl Coburn.
    35:47 Yanni GOURDE - 0:3

35:47
    Bolts přidávají třetí gól! Pěknou akci nám nyní předvedli Sergačjov a YANNI GOURDE. Oba si dvakrát vyměnili kotouč a druhý jemnovaný zakončil celou situace z pravého kruhu pro vhazování střelou pod horní tyč. Pro šestadvacetiletého útočníka je to již osmnáctá trefa v tomto ročníku! Asistence: Michail Sergačjov, Matthew Peca.

35:01
    Necelých pět minut do konce druhé třetiny, Lightning vedou stále 2:0.

34:46
    Střely na branku: 14 – 17

34:26
    Strålman to zkoušel z ostrého úhlu, Markströma k zákroku nepřinutil.

33:55
    Pokus Del Zotta zblokován Coburnem.

33:03
    Kučerov přihrál na Stamkose, jeho nebezpečná střela z pravé strany končí jen těsně vedle.

32:48
    Rána Hedmana od modré míjí Markströmovu svatyni.

32:10
    Po pasu od Conachera se dostal do obrovské šance Callahan, zakončení se mu ale příliš nepovedlo.

31:58
    Střelecký pokus Bärtschiho z levého kruhu pro vhazování byl přizvednut Strålmanem vysoko nad.

31:31
    Nepřesná rozehrávka hostů – zakázané uvolnění.

31:22
    Boeser se snažil po pravé straně dostat touš do útočného pásma, dobře defenzivně však zahrál Šustr.

30:31
    Dowd a Peca se staví na vhazování po pravici Jacoba Markströma, můžeme tedy znovu pokračovat.

30:31
    Na druhé straně našel Gourde Pecu, jeho střelu poté vyrazil brankář Canucks do ochranné sítě. Ke slovu se hlásí další reklamní přestávka.

30:06
    Další příležitost Erikssona, švédský útočník z mezikruží ale opět míjí branku.

30:01
    Střely na branku: 14 – 15

29:38
    Do šance se nyní z ničeho nic dostal Eriksson. Z předbrankového prostoru ovšem minul tři tyče.

28:22
    Naměstnikov vyslal do šance Koekkoeka, ten ale zprava minul Markströmovu branku.

27:56
    Hosté se proviňují icingem, vhazovat se tak bude znovu před Vasilevskim.

27:33
    Sergačjov vyčkává s pukem za vlastní brankou.

26:59
    Zpět do akce. Henrik Sedin a Peca na buly po pravici Andreje Vasilevského.

26:59
    Od modré nyní ještě vystřelil Gudbranson, gólman Lightning však i nadále drží čistý štít. Následuje reklamní přestávka.

26:50
    Horvat našel dobře Boesera, jeho následnou střelu vyráží skvělý Vasilevskij.

25:25
    Puk si to namířil do ochozů Rogers Areny, hra je tedy přerušena.

25:08
    Dobrá akce v podání Boesera a Stechera, Vasilevskij odolal.

24:44
    Lightning udrželi na chvíli soupeře pod tlakem, ke střele se však nedostali.

24:31
    Střely na branku: 12 – 14

23:55
    Sudí pískají hostům přihrávku rukou, hra je vykázána do střední třetiny.

23:41
    Callahan dostal dobrou přihrávku od Coburna, dobrý defenzivní zákrok ale předvedl Gudbranson.

23:07
    Nyní je tu prudká rána Sergačjova, Markström zasahuje efektivně lapačkou.

22:58
    Kunitz na Stamkose, ten ovšem nedokázal zpracovat.

22:26
    Hokejisté Canucks vyhazují touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

22:00
    Horvat se dostává k další střele, Vasilevskij má puk pod kontrolou.

21:50
    Strålman zblokoval střelu Horvata, gólman Blesků tak zasahovat nyní nemusel.

21:30
    Od modré nyní střílel Tanev, Vasilevskij vyrazil vyrážečkou.

20:57
    Markström vykopl střelu Strålmana, následná dorážka Killorna zamířila jen těsně vedle.

20:16
    Henrik Sedin se snažil najít Pouliota, přihrávka byla ale pro druhého jmenovaného příliš dlouhá.

20:01

Přestávka po první dvacetiminutovce se pomalu blíží do svého konce. Obě mužstva se již také vrátila zpět ze šaten na ledovou plochu.

Po 1. třetině: Canucks vs Lightning 0:2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    V první třetině se již nic dalšího nestane.

19:36
    Vasilevskij kryje Edlerovu střelu, následovat bude buly po pravé ruce ruského brankáře.

19:01
    Kotouč končí mimo hrací plochu přesně ve chvíli, kdy hlasatel ohlašuje poslední minutu úvodní periody.

18:32
    Hedmanův pokus z levé strany ještě dorážel Conacher, Markström dokázal kotouč vytěsnit.

18:04
    Vhazovalo se v neutrální zóně.

18:02
    Puk skončil na brance Canucks, rozhodčí tak byli nuceni hru přerušit.

17:52
    Střela Edlera byla zblokována, kupředu může Hedman.

17:35

16:55
    Od modré střílel nyní znovu Stecher, gólman Bolts má tak další zásah.

16:45
    Stecher zkoušel štěstí bekhendem z levé strany, Vasilevskij vyrazil pravým betonem.

16:07
    Křižná přihrávka Pecy hledala Hedmana, dobře se ale vrátil jeden z útočníků Vancouveru.

15:35
    Oba hokejisté půjdou vychladnout na trestnou lavici, pokračovat budeme ve čtyřech na obou stranách.

15:35
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brendan Gaunce – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost).

15:35
    U střídačky Lightning máme menší potyčku. V hlavní roli jsou Brendan Gaunce a Vladislav Naměstnikov.

15:01
    Střely na branku: 6 – 10

14:26
    Pokračujeme vhazováním po pravici osmadvacetiletého Jacoba Markströma.

14:26
    Nahození Naměstnikova z levé strany schovává gólman Canucks bez větších problémů do své levé ruky. Na řadu přichází další reklamní přestávka.

14:10
    Čároví pískají domácím hokejistům zakázané uvolnění.

13:08
    Conacher zblokoval střelecký pokus Edlera od modré čáry. Vasilevskij tak znovu bez práce.

12:58
    Vanekova střela zápěstím končí na zadním mantinelu.

12:25

12:02
    Pěkná individuální akce od Sergačjova, který se překvapivě dostal za obranu soupeře. Markström musel předvést dobrý zákrok!

11:40
    Z pravé strany zkoušel štěstí Point, Markström byl ale pozorný.

11:32
    Kotouč končí na střídačce domácích, vhazovat se bude dle sudích poblíž brankáře Kosatek.

11:26
    První polovina z trestu Del Zotta je minulostí, Markström zatím neměl příliš práce.

11:07
    Kučerov přihrával před branku na Callahana, ten se ale nakonec ke střele vůbec nedostal.

10:41
    Hostům odpískána hra vysokou holí, vhazovat se tak bude ve střední zóně.

10:25
    Pojďme na to! Na vhazování po levici Jacoba Markströma se staví Sutter a Stamkos.

10:25
    Po reklamní přestávce budeme svědky první přesilové hry Tampy Bay.

10:25
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Del Zotto – 2 min., nedovolené bránění).

09:56
    Střely na branku: 5 – 6

09:38
    Šustr odzbrojil Bärtschiho, hosté mohou zaútočit.

08:39
    Gudbransonova střela od modré hodně nepřesná, Vasilevskij tak mohl zůstat v klidu.

08:06
    Na opačné straně kluziště testoval Markströmovu pozornost Conacher.

07:41
    Skvělá šance pro Vaneka! Forward Vancouveru to zkoušel z mezikruží, brankář hostů ovšem na výbornou.

07:20
    Od modré vypálil Del Zotto, Vasilevskij zasahovat nemusel.

06:55
    Pointa nakonec musel vystřídat Johnson.

06:52

06:52
    V Rogers Areně proběhne první reklamní přestávka.

06:52
    Do zajímavé příležitosti se nyní dostal domácí Virtanen. Zleva však na Vasilevského nevyzrál.

06:09
    Na druhé straně zkoušel odpovědět Boeser, avšak minul tři tyče.
    05:52 Victor HEDMAN - 0:2

05:52
    Lightning odskakují soupeři na rozdíl dvou branek! Stamkos našel z pravé strany VICTORA HEDMANA, který následnou střelou prostřeluje brankáře Markströma mezi betony. Po sedmé brance švédského beka tedy vedou Blesky na konci šesté minuty již 2:0! Asistence: Steven Stamkos, Nikita Kučerov.

05:33
    Z levé strany dobře vystřelil Stamkos, gólman Canucks vyrazil.

05:03
    Do velké šance se nyní dostal Kučerov! Gólman Vancouveru se ale proti ruskému útočníkovi vytáhl a podržel své mužstvo.

04:46
    Střely na branku: 2 – 2

04:24
    Eriksson ještě hledal dobře Gaunce, přihrávku ale zblokoval jeden z hráčů Bolts.

03:45
    Johnson vyhrál buly, ke střele se odhodlal Koekkoek, Markström schoval puk ve své lapačce.

03:41
    Rozehrávka Kosatek končí icingem.

03:22
    O touš se nyní bojuje v pravém rohu v obranné třetiny Tampy.

02:47
    Tvrdý hit Jaka Virtanena na Michaila Sergačjova u střídačky domácích.

02:17
    Po vyhraném buly Dowda střílel ihned Gudbranson, jeho pokus ovšem zblokoval Conacher.

02:13
    Vasilevskij zapsal první zásah, když vyrazil střelu Edlera od modré čáry do ochranné sítě.
    01:26 Chris KUNITZ - 0:1

01:26
    Hosté otevírají hned ve druhé minutě skóre utkání! Kučerov přihrál na modrou čáru, odkud vystřelil Strålman a jeho pokus ještě tečoval mezi kruhy CHRIS KUNITZ. Pro bývalého útočníka Penguins osmý gól v sezoně! Asistence: Anton Strålman, Nikita Kučerov.

00:37
    Obránce Dothin se vrací s pukem do vlastní třetiny, obě mužstva jdou poprvé vystřídat.

00:20
    Střelecký pokus Pecy od pravého mantinelu byl zblokován mimo Markströmův dosah.

00:05
    Buly ovládli hokejisté Lightning a ihned nahazují do útočného pásma.

00:01

Na úvodní vhazování se staví Henrik Sedin a Matthew Peca, začínáme!

V Rogers Areně dozněly hymny, utkání začne co nevidět!

Hlasatel ohlásil zahajovací formaci domácích Canucks, nyní přijde na řadu americká a kanadská státní hymna.

Z:42 REC:30-9-2 OG:92 PR:2,23 ÚS(%):93,0 SO:7

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Stecher, Del Zotto, Ch. Tanev, D. Pouliot, Gudbranson – Vanek, Horvat, Boeser – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – B. Gaunce, B. Sutter (A), Eriksson – Bärtschi, Dowd, M. Granlund.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Dotchin, Sergačjov, Strålman, Coburn, Šustr, Koekkoek – Kunitz, Stamkos (C), Kučerov – Naměstnikov, B. Point, T. Johnson – Killorn, Peca, Gourde – Conacher, Callahan (A).

Rozhodčí: Jon McIsaac, Justin St Pierre – Shane Heyer, Devin Berg.
    1 300. utkání v kariéře dnes odehraje kapitán Kosatek Henrik Sedin

Příjemné ráno! Vítám Vás všechny ještě jednou u utkání NHL, ve kterém se střetnou Vancouver Canucks a Tampa Bay Lightning. Začínáme zhruba za 25 minut!

Vancouver Canucks (21-24-6)

Canucks dnes zakončují proti Tampě Bay Lightning pětizápasový homestand. Z předchozích čtyř utkání zapsali bilanci 3-1-0.
    V pátek Kosatky porazili 4:2 Chicago Blackhawks. Dva góly vstřelil útočník Brendan Gaunce. Prosadili se také Bo Horvat a Daniel Sedin. Brankář Jacob Markström pomohl k páté výhře Vancouveru z posledních osmi zápasů 26 úspěšnými zákroky.
    Po dnešním utkání se Canucks vydají na čtyřzápasový trip. Postupně se střetnou s Floridou Panthers, Tampou Bay Lightning (znovu), Carolinou Hurricanes a Dallasem Stars.

Tampa Bay Lightning (35-13-3)

Lightning mají v čele Východní konference pětibodový náskok před Bostonem Bruins. Na osmizápasovém tripu mají zatím bilanci 4-2-0.
    V minulém utkání porazili svěřenci Jona Coopera 7:4 Calgary Flames. Hned pět kanadských bodů (dva góly, tři asistence) si připsal útočník Alex Killorn! Dvě branky vstřelil také Cory Conacher. Zbylé góly Tampy obstarali Braydon Coburn, Matthew Peca a Steven Stamkos. Gólman Andrej Vasilevskij zapsal do statistik třicátou výhru v sezoně.
    Poslední utkání tripu sehrají Bolts v úterý na ledě Edmontonu Oilers.

8. Buffalo Sabres – 51 záp., 117:170, 37 B

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování NHL! Na dnešním programu nejlepší hokejové soutěže najdete celkem třináct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi Vancouverem Canucks a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude v Rogers Areně vhozeno krátce po 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 50. Vanek (Stecher, Boeser), 55. Boeser (B. Sutter) – 2. Kunitz (Strålman, Kunitz), 6. Hedman (Stamkos, Kučerov), 36. Gourde (Sergačjov, Peca), 57. Conacher (TS)

Rozhodčí: Jon McIsaac, Justin St Pierre – Shane Heyer, Devin Berg

Diváci: 18 865