Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Liberec – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 5:4 (4:3 po s.n.)
Vítkovice – Jihlava 3:0 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 6:3 (kon.)
konec
HC Olomouc
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 04.02.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc (kapacita: 5500 míst) • Tipsport extraliga (ČR) • 47. kolo
Předzápasové kurzy: 2.65 4.0 2.35
Partner:
   
  59:31
  I třinecký Václav Varaďa si vyžádal time-out!
   
  59:28
  Kouč Olomouce Zdeněk Venera si vybral oddechový čas!
   
  57:59
  Marcinko je zpět na ledě, Konrád navíc v této chvíli ustál samostatný únik Martina Růžičky. Myšlenky Olomouce o vítězství se zbortily jako domeček z karet, Oceláři jsou nyní bezkonkurenčně dominantní.
   
  55:59
  Olomouc se nyní dostává k další přesilovce, za faul v obranném pásmu si nyní musí na trestnou lavici odpočinout Tomáš Marcinko (TRI).
  55:03 Martin RŮŽIČKA - 1:2
   
  55:03
  Třinec právě vstřelil branku!
  Hosté jdou znovu do vedení! Po chytrém průniku po levém křídle se dostal k palbě MARTIN RŮŽIČKA, jenž krásným backhandovým nadhozem dostal puk přesně do šibenice. Konrád na jeho střelu nestačil ani reagovat. Asistence: Vladimír Dravecký, Roman Vlach.
   
  50:03
  Adamský nebyl daleko od gólu, jeho rána však letěla těsně vedle levé tyče!
   
  48:16
  Olomouc bude ve své cestě za obratem muset pro tuto chvíli přestat, neboť se dostane k oslabení. Na trestnou lavici zamířil za držení protihráče u mantinelu Tomáš Houdek (OLO).
  47:51 Jan EBERLE - 1:1
   
  47:51
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Tak přeci jen je tady vyrovnání! Dlouhý olomoucký tlak nakonec dospěl k velké skrumáží, v níž se nejlépe zorientoval JAN EBERLE. Jeho rána po zpracování žabičky Jaroměřského nakonec už byla pro Hrubce nechytatelná. Asistence: Jan Jaroměřský.
   
  45:36
  Hrubec zatím září! Hned čtyřikrát v posledních pár sekundách zachránil Třinec od inkasováním svým parádním zákrokem. Nejblíže měli ke gólu Laš s Ostřížkem, jenže jejich rány doskákali jen před brankovou čáru.
   
  43:56
  Laš pálil z mezikruží po nabití od Vyrůbalíka jen do Hrubce, Třinec měl obrovské štěstí!
   
  43:26
  Třinec se musí nyní vypořádat s oslabením, unikajícího Strapáče totiž u mantinelu zafauloval Lukáš Kovář (TRI), čímž zabránil rodícímu se brejku.
   
  35:07
  Na trestnou lavici tentokrát zamířil David Ostřížek (OLO), Třinec se tak po jeho faulu ve středním pásmu může těšit na další přesilovku.
   
  32:42
  Po obrovitánské chybě obrany se dostával do samostatného úniku Petružálek, na poslední chvíli však vzala litvínovskému odchovanci gól horní tyčka. Konrád tak nemusel zasahovat.
   
  31:15
  Knotek se zjevil v hloubce obrany a okamžitě pálil! Hrubec byl však i tentokrát připraven.
   
  25:39
  Olomouc se dostane k přesilové hře, tentokrát je za sekání potrestán Tomáš Marcinko (TRI).
   
  24:03
  Burian se ihned po překročení modré čáry rozhodl k palbě do plných, nicméně i on skončil na Hrubcovi. Fantastický zákrok si tentokrát připsal maskou.
   
  23:11
  Ostřížek a následně i Strapáč se pokoušeli využít menšího zaváhání Hrubce, který moc dobře nevyhodnotil svůj výjezd z brankoviště. Hostující golman ale nakonec dokázal šancím zabránit, kohouti tak žádnou z nich nevyužívají.
   
  22:41
  Tak neměl Hrubec neskutečné štěstí! Knotek po Eberleho nahrávce málem dostal dorážkou puk přes třineckého brankáře, jenomže podle všeho puk nepřešel brankovou čáru. Olomouc pokračuje v obrovitánském tlaku.
   
  20:01
  Rozhodčí se ještě rozhodli udělit trest z konce předešlé periody, za hru vysokou holí byl na trestnou lavici vykázán Petr Strapáč (OLO).
   
  19:31
  Ostřížek se dostal před brankou k velikánské tutovce, nicméně Hrubec mu už moc prostoru na zakončení nenechal. Klička domácího útočníka tak zůstala nevyužita.
   
  16:21
  Olomouc se bude muset znovu popasovat s oslabením, tentokrát je za faul v obranném pásmu vykázán na trestnou lavici Lukáš Galvas (OLO).
   
  14:38
  Laš se snažil dorážet puk přes houští těl, avšak nakonec nebyl úspěšný. Hrubec spolu s Krajíčkem kotouč odklidili mimo pásmo, Hanáci tak musí znovu rozehrávat do své vlastní klece.
   
  12:51
  A je tu další trest za sevření puku rukou, tentokrát si jej musí odpykat Vladimír Dravecký (TRI), Olomouc tak půjde poprvé v duelu do početní výhody.
   
  10:21
  Třinec si poprvé v utkání zahraje přesilovku, neboť se Jan Jaroměřský (OLO) provinil příliš dlouhým sevřením puku v rukavici. Oceláři jsou tak ve velké výhodě.
   
  08:16
  Třinec je znovu naprostým pánem ledu, když si dělá se soupeřem, prakticky co chce. Naposledy se v obrovské tutovce objevil Musil, který mohl zužitkovat postupný útok. I on však pálil těsně vedle tyče domácí klece.
  07:18 Roman VLACH - 0:1
   
  07:18
  Třinec právě vstřelil branku!
  A máme tu první trefu zápasu! Velkou nekoncentrovanost dokázal využít exolomoucký ROMAN VLACH, kterému v jeho trefě pomohl krom fantastické zadovky Růžičky i menším zaváháním brankář Konrád. Puk nakonec slovenskému reprezentantovi proklouzal mezi betony až do branky. Asistence: Martin Růžička.
   
  03:10
  Mora měla první gólovku! Hermana vychytal při ráně z úhlu s velkým štěstím Hrubcova vyrážečka, Oceláři přežili kritický moment.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 48. Eberle (Jaroměřský) – 8. R. Vlach (Martin Růžička), 56. Martin Růžička (Dravecký, R. Vlach)


  HC Olomouc: Konrád (Matoušek) – Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek (A), Laš – Ostřížek, Strapáč, J. Káňa – Skladaný, Herman, Burian – Staněk, Mráz, Holec – Macuh.
  HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček (C), D. Musil, L. Kovář, Jank, Linhart – Petružálek, Marcinko, Rákos – Martin Růžička (A), R. Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

  Rozhodčí: Pavlovič, Bulanov – Kis, Rampír

  Diváci: 4538