Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Liberec – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Chomutov 5:4 (4:3 po s.n.)
Vítkovice – Jihlava 3:0 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 04.02.2018, 16:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne, a já se budu s Vámi těšit brzy na počtenou. (19:12:54)

Vítkovičtí v dnešním televizním utkání poprvé v sezóně vyhrávají nad Jihlavou a připisují si tři cenné body, které jim upevňují postavení v tabulce. Dukla se téměř celou první část rozkoukávala a vymýšlela taktiku na domácí hru. Úvod druhé části jí vyšel, vletěla na vítkovické, ale Bartošák v brance byl velkou překážkou. V této části to byli vítkovičtí, kteří navýšili své vedení na tříbrankový rozdíl, ale také přišli o Romana, který dostal osobní trest do konce utkání za faul na Hlinku, kterého museli v kabině ošetřovat záchranáři. Ve třetí části už žádná branka nepadla, oba týmy si sice několik šancí vypracovaly, ale na pozorné gólmany to tentokrát nestačilo.

59:54
    Jihlavští ještě přece jen pojedou do útoku.

59:28
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

59:04
    Domácí mají puk na svých hokejkách, budou pomalu rozehrávat od Bartošáka.

58:45
    Vítkovičtí se dostali až před Voldena, ale skóre se nemění.

58:30
    Jiránek se dostal do šance s Andělem, stihl přihrát pod padajícím vítkovickým hráček, ale Bartošák si Anděla dokázal uhlídat.

57:58
    De la Rose zastavuje útok domácích, když odpaluje puk na svou střídačku.

57:17
    Jihlavští se protáhli do pásma, z kruhu pálil Straka, ale jen do Bartošákovy lapačky.

56:51
    Před Voldenem se ocitl Olesz, ale neuspěl.

56:27
    Domácí mají puk pod kontrolou, hraje se ve středním pásmu.

55:45
    Vítkovičtí pořádají nájezdy na jihlavskou branku.

55:10
    Dukla v plném počtu.

55:06
    Puk se po ráně Deje ocitl před brankou, Mahbod se před brankou nezorientoval dostatečně rychle.

54:49
    Dej pálil od kruhu, ale jen do Voldena.

54:27
    Lev znovu pálil před kruhy do klubka hráčů, puk se ocitá ve Voldenově náruči.

53:58
    Vítkovičtí konečně střílejí, Lev ale poslal puk na zadní mantinel.

53:10
    Přesilovka tentokrát pro domácí, Hubáček je vyloučen za sekání.

52:52
    Dnešní utkání sleduje 6 676 diváků.

52:43
    Domácí zbrkle rozehráli na zakázané uvolnění.

52:14
    Vítkovice se dostali do ofsajdu, následuje komerční přestávka.

52:01
    Jihlavští se snaží rozehrát, ale příliš se jim nedaří.

51:56

51:36
    Bude se vhazovat před útočnou modrou Jihlavy.

51:08
    De la Rose rozehrává od své branky, ale domácí mu jeho snahu velmi výrazně kazí.

50:45
    Stříteský dostal puk do pásma, ale jeho spoluhráči jej neudrželi.

50:25
    Olesz se vydal i s pukem do středního pásma a šetří vteřinky.

50:14
    Kotouč se ocitá mezi diváky, hra je přerušena.

49:56
    Vítkovičtí jsou znovu do čtyř, za hru vysokou holí je potrestán Hrbas.

49:01
    Vítkovičtí v situaci tři na jednoho, ale Volden díky spoluhráči nemusel zasahovat.

48:43
    Domácí znovu v pásmu, od modré pálil do zadního plexiskla Trška.

48:10
    Mahbod vyrazil před jihlavskou klec, ale minul.

47:33
    Závar před vítkovickou klecí, ale Bartošák kotouč zpod lapačky nepustil, následuje komerční přestávka.

47:24

47:06
    Dukla znovu v pásmu, rozestavuje se.

46:42
    Vyhozený puk si sebral Lev, ale zleva netrefil jihlavskou klec.

46:30
    Od modré pálil de la Rose, ale Bartošák vytěsnil kotouč do ochranné sítě.

46:10
    Jihlavští se usazují v pásmu.

45:45
    Vítkovičtí posílají puk za Voldenovu klec, Szturc si před jeho brankou říká o puk.

45:24
    V rohu zůstává ležet další z jihlavských hráčů, domácí Kurovský je vyloučen za podražení.

44:00
    Před Bartošákem se objevil Jiránek, ale neuspěl.

43:46

43:04
    Hraje se ve středním pásmu.

42:30
    Vítkovičtí nevyhodili, do šance se mohl dostat Čachotský, ale Bartošák byl připraven.

41:07
    Vítkovičtí se projeli kolem jihlavské branky a málem měli prostor ke skórování.

40:50
    Bartošák zastavuje kotouč a schovává pod lapačku.

40:21
    Jihlavští rozehrávají od své klece, mají před sebou ještě velkou část přesilovky.

40:07
    Hosté vyhráli vhazování.

40:01

Do druhé části vletěli hosté dobře, zatlačili domácí k jejich brance a snažili se vyzrát na Bartošáka. To se jim ale nepovedlo, výbornou šanci nevyužil ani Hubáček s Andělem, z protiútoku pak skóroval Zdráhal a navýšil vítkovické vedení. Dukla se znovu zkoncentrovala po svém oslabení a tlačila se do domácí branky, Bartošák ji ale pro tyto chvíle zavřel, a tak to znovu byli domácí, kteří necelou minutu a půl před koncem udeřili a do tříbrankového vedení poslal svůj tým Stránský. Poté ale vítkovičtí přišli o Romana, který byl za sekání vyloučen až do konce utkání. Uvidíme, v jakém duchu se bude odehrávat část třetí.

1/3 – 16:4
    2/3 – 15:13

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Jihlavští zkoušejí pozornost Bartošáka, ten ale až tolik práce nemá.

38:46
    Po dlouhé debatě se sudí rozhodli potrestat domácího Romana na 5 minut + do konce utkání za sekání. Pětiminutový trest odpyká Pytlík.

38:46
    Po dlouhé době se Hlinka za pomocí staví a s bolestivou grimasou putuje bez pomoci na střídačku.

38:46
    Hned po vhazování zůstal na ledě ležet jihlavský Hlinka, hra je přerušena.
    38:42 Šimon STRÁNSKÝ - 3:0

38:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Od mantinelu se uvolnil Szturc, našel najetého ŠIMONA STRÁNSKÉHO, který využil odkryté části jihlavské klece – 3:0. Asistence: Roman Szturc.

35:45
    Od kruhu střílel tvrdě Lev, ale Volden byl na místě.

34:53
    Dukla rozehrává útok od své klece.

34:17
    Vítkovičtí bojovali u jihlavské klece, ale Volden ani jeden jejich pokus za svá záda nepustil.

33:41
    Menší závar u domácí klece nakonec vyřešil sám Bartošák.

33:13
    Jiránek se držel u domácí branky, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.

32:30
    Zdálky zkoušel Voldenovu pozornost Dej, jihlavský gólman kotouč vyrazil, ale Olesz se k puku už nedostal.

32:08
    Divišovu ránu si Bartošák pohlídal a nepustil puk dále do hry, následuje komerční přestávka.

31:33
    Čachotský se dostal u domácí branky k zakončení, ale Bartošákovy betony byly na místě.

30:54
    Domácí Sloboda chtěl obrat Čachotského o puk, ale to se mu nepodařilo.

30:16
    Vítkovičtí provedli rychlý výpad do pásma, je z toho ale jen zakázané uvolnění.

29:46
    Mahbod vybojoval puk, dokázal i vystřelit, ale Volden si poradil.

29:28

29:07
    Bude se vhazovat po pravici Bartošáka.

28:50
    Dukla se už podruhé osvobozuje vyhozením puku až za Bartošáka.

28:18
    Kotouč končí ve Voldenově lapačce.

28:04
    Volden se přesouvá od tyče k tyči, domácí zkoušejí pálit ze všech stran.

27:28
    Za držení hole je vyloučen hostující Hubáček.

27:11
    Stránský se hnal do pásma, ale byl připraven o kotouč.

27:02
    Zakázané uvolnění domácích.

26:45
    Vítkovičtí pouštějí kotouč na zakázané uvolnění.

26:07
    Puk se zastavuje z Voldena, následuje komerční přestávka.
    25:42 Patrik ZDRÁHAL - 2:0

25:42
    Nedáš – dostaneš, přesně toto nepsané pravidlo se nyní znovu potvrdilo. Kolouch našel najetého Zdráhala, ten si najel do pásma v situaci dva na jednoho s Kucserou, kterému přihrál, ale Volden byl připraven, vyražený kotouč ale umístil PATRIK ZDRÁHAL – 2:0. Asistence: Lukáš Kucsera, Petr Kolouch.

25:34
    Do úniku se dostal jihlavský Hubáček, puk se ale odrazil od Bartošáka, dojíždějící Anděl jej ale také nepřekonal.

25:20
    Ofsajd domácího týmu.

23:55
    Vítkovický útok zastavují jihlavští ve středním pásmu.

23:27
    Jihlavští dlouze rozehráli až do pásma, ale tam už kotouč neudrželi.

22:48
    Jihlava drží puk, ale musí se vymanit z obranného pásma.

22:19
    Bartošák spíše instinktivně lapil puk, který nenechal vypadnout, hra je přerušena.

22:00
    Vše je jinak, zvýšenou pozornost musí prokázat domácí Bartošák, který čelí sprškám střel.

21:17
    Domácí rozjíždějí útočnou akci.

20:07
    Kotouč se po vhazování dostal za hostující branku, kam si pro něj jihlavští sjíždějí.

20:01

Po první třetině vedou domácí, kteří otevřeli skóre už v sedmé minutě Dejem. Jihlavští jakoby se celou třetinu rozkoukávali, k pořádně akci se nedostali. Uvidíme, jak bude vypadat druhá část.

19:19
    Slibně se rozvíjející kolotoč domácích překazil Suchánek.

19:00
    Hubáček čekal na pohyb Jáchyma, poté poslal puk do středního pásma.

18:32
    Kotouč ve středním pásmu.

18:06
    Vítkovice v pásmu, Volden neví, z které strany domácí udeří.

17:49
    Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.

17:05
    Ani jeden z celků si momentálně nedokáže vypracovat žádnou šanci, hraje se z pásma do pásma.

16:02
    Kotouč končí na Voldenovi, následuje komerční přestávka.

15:50
    Jeden z domácích hráčů si najel až k levé tyči Voldena, ale nedokázal dostat puk do branky, Váňa se v pokleku snažil odehrát kotouč rukou, což se mu po chvíli i podařilo.

15:21
    Směry útoků se mění ještě ve středním pásmu.

14:39
    Mahbod dostal dlouhou přihrávku k červen, ale jen ji tečoval.

14:20
    Bartošák si hlídal branku, zasahovat nakonec nemusel.

13:59
    Před jihlavskou klecí je přehuštěno hostujícími hráči.

13:33
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale jihlavští okupují útočné pásmo.

13:03
    Zdráhal s Kolouchem se přesunovali do pásma, ale ujel jim kotouč.

12:47
    Jihlavští v pásmu, ale bojují o kotouč u mantinelu.

11:58
    Stránský se nečekaně dostal na červené k puku, zamířil k brance, Jáchym se vydal za ním, ale ani společnými silami Voldena nepřekonali.

11:14
    Trška couvá k Bartošákovi, neví, kam by rozehrál.

10:51
    Jihlavští v pásmu, nenechávají domácí v klidu rozehrát.

10:31
    Hlinka u branky Lva neuhlídal, domácí útočník přihrál na modrou na Urbance, ale jeho střelu Volden viděl.

10:00
    Vítkovičtí znovu zamířili k Voldenovi, v rohu bojují o kotouč.

09:15
    Kotouč vyslaný Kolouchem vytěsnil Volden ramenem do horní spojnice branky, odkud se kotouč odrazil zpět do brankoviště.

08:50
    Jiránek kouzlil s pukem u mantinelu, ale na domácí si nakonec nepřišel.

08:13
    Domácí se dostávali do pásma, ale je jim odpískán poměrně přísný ofsajd.

07:50
    Kajínek nahazuje puk na vítkovickou klec a střídá.

07:20
    Jihlavští si v pásmu prostor nenašli a musejí vycouvat.

06:54
    Vítkovičtí se dostávají do ofsajdu a to je příležitost k přerušení a komerční přestávce.
    06:36 Rastislav DEJ - 1:0

06:36
    Vítkovičtí otevírají skóre, po pokusu Lva se k puku dostal RASTISLAV DEJ – 1:0. Asistence: Jakub Lev.

05:50
    Výtisk u mantinelu zastavil rozjetého Hubáčka s pukem.

05:40
    Lev si sjel před branku pro případný vyražený kotouč, ale Volden jej přikryl pořádně.

05:18
    Vítkovičtí chtějí rozehrát od své klece.

04:54
    Směr útoku se v mžiku mění, Bartošák je ale pozorný.

04:39
    Vítkovičtí útočí na Voldenovu klec.

04:04
    Hraje se převážně ve středním pásmu, Dukla se snaží dostat do pásma.

03:20
    Hosté v plném počtu, kotouč je u Bartošáka.

02:57
    Jihlava vyhazuje kotouč až za Bartošáka.

02:50
    Domácí jsou zpět v pásmu, kde rozjeli přihrávkový kolotoč, jejich střely ale nejsou přesné.

02:09
    Suchánek se dostal k puku a zajel až k Bartošákově brance, tam ale před brankou nenašel Anděla.

02:00
    Oleszovi přihrávka nesedla.

01:48
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, Krenželokova střela byla zblokována mimo branku.

01:20
    Krosčekem se provinil hostující Skořepa a bude pykat.

01:09
    Na útočné modré bojují hráči o puk, ten ale proklouzává do středu hřiště.

00:45
    Kurovského střela končí u Voldena, bude se vhazovat po jeho pravici.

00:34
    První střelu ale vyslali jihlavští, Bartošákův beton jen zaduněl.

00:07
    Domácí vyhráli vhazování a budou kombinovat do pásma.

00:01
    Jan Výtisk spolehlivě vládne Radegast Indexu téměř celou sezónu.

Ještě před samotným začátkem se domácí útočník ROMAN SZTURC dočká ocenění za 500 odehraných utkání v nejvyšší hokejové lize. Je tak služebně nejstarším hráčem ve vítkovickém dresu. Gratulujeme!

Vítkovičtí hokejisté vjíždějí na led, následováni svým soupeřem z Jihlavy.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Sloboda (A), Hrbas, D. Krenželok, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – Kurovský, O. Roman, Mahbod – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, T. Jáchym, Š. Stránský – Pytlík.

HC Dukla Jihlava: Volden (Kořenář) – Suchánek, Šidlík, Kajínek, de la Rose, D. Váňa, Stříteský, Bryhnisveen – Jiránek, Zeman, Čachotský (C) – Straka, Skořepa (A), F. Seman – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Půža, R. Hubáček, Diviš (A).

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítkovickým fanouškům by se mohla představit nová posila, která se už na ostravský led těší, a to útočník Samson Mahbod. Jihlavskému Petru Strakovi, který byl vytrejdovaný z Plzně za Tomáše Kubalíka, by také nemělo nic bránit v naskočení za Duklu. Jihlava ale přiveze i další hráče a zvlášť na některá jména by si mohli domácí fanoušci vzpomenout, protože jejich nositelé v minulosti oblékli dres Vítkovic – Michal Hlinka, Radek Hubáček nebo Filip Seman.

Vítkovičtí mají dobře našlápnuto do play-off, šestka by je rozhodně už neměla minout. Teď ale budou bojovat o co nejlepší umístění pro vrchol sezóny. Jihlavským je play-off vzdáleno už hodně, ale i přes svou pozici v tabulce není bez naděje, že by se mohli vyhnout baráži. A že to se svou snahou myslí vážně, dokazují hlavně v zápasech s favority – naposledy si smlsli na svém ledě na Kometě Brno, kterou na zpáteční cestu vyslali bez bodu i bez vstřeleného gólu, když vyhráli 2:0.

V letošní sezóně se vítkovickým na tohoto soupeře příliš nedaří, první dvě utkání brala body Jihlava (4:2; 4:3), v posledním vzájemném utkání se zápas dostal do prodloužení, v němž uspěly Vítkovice (2:1 pp).

Lídrem jihlavské Dukly je s osmadvaceti body útočník Tomáš Čachotský (10+18). Nejproduktivnějším obráncem je Erik de la Rose se čtrnácti body (4+10). Obránce Jakub Suchánek má na svém kontě 50 trestných minut a je také nejúspěšnějším hráčem v bodování Radegast indexu, ve kterém nasbíral 100 bodů. Jihlavskou branku v této sezóně hájili už čtyři gólmani, nejvíce utkání odchytal Lars Volden s průměrem 2,77 a úspěšností 90,33 %, k tomu vychytal také dvě nuly.

Kanadské bodování Vítkovic vede s třiatřiceti body útočník Ondřej Roman (10+23), nejlepším střelcem je stále útočník Jakub Lev s devatenácti přesnými góly (19+13). Nejlepším bekem je se čtyřiadvaceti body Ivan Baranka (3+21). Nejvíce trestných minut – 101 – si vykoledoval obránce Lukáš Klok. Obránce Jan Výtisk se v minulém domácím zápase vrátil zase do hry, jeho body v rámci Radegast indexu tak poskočily k číslovce 168. Gólmanskou jedničkou týmu je Patrik Bartošák s průměrem 2,17 a úspěšností 93,12 % a na svém kontě má čtyři vychytané nuly.

Vítkovičtí si v posledních dvou kolech připsali plný počet bodů, a to zastavilo jejich pád tabulkou. Nyní jsou na 4. místě v neúplné tabulce, s bilancí 24-3-5-15 a aktivním skóre 146:111 jim patří 83 bodů. Jihlava si v posledních dvou zápasech připsala pět bodů, na postup do vyšších pater to však stále není. Týmu z Vysočiny patří 13. místo, za bilanci 10-7-7-22 a pasivní skóre 96:122 si připsali 51 bodů.

Tipsport extraliga má před sebou šest posledních zápasů, dvaapadesáté kolo se ale odehraje až počátkem března, protože se mezi zbývající kola vklíní sportovní svátek zvaný Olympiáda. Předposlední kolo před touto pauzou odehrají Vítkovice na svém ledě proti Dukle Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. Dej (Lev), 26. P. Zdráhal (Kucsera, Kolouch), 39. Š. Stránský (Szturc)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík

Diváci: 6 676