Twente – Alkmaar 0:4 (kon.) | Utrecht – Sparta Rotterdam 1:0 (kon.) | Eindhoven – Excelsior 1:0 (kon.)
Willem II – Venlo 3:0 (kon.) | Breda – Heracles 6:1 (kon.) | Kerkrade – Ajax 2:4 (kon.)
PSV Eindhoven
1:0 (1:0)
SBV Excelsior
Středa 07.02.2018, 18:30 • Philips Stadion • Nizozemská Eredivisie • 22. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (20:22:44)

Rozhodčí ukončil zápas, který PSV nakonec vyhrálo a je to jejich 24 vítězství v řadě. Každopádně vítězství se nerodilo lehce. Excelsior hrál s favoritem sympaticky, dokázal si vytvořit nadějné šance. Nicméně soupeř dokázal po více času diktovat tempo hry a zaslouženě vítězí.

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 12:4. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:14.

90+3

90+3
    Jorrit Hendrix odvrací vysoký centr soupeře, avšak hosté stále nebezpečně operují před šestnáctkou.

90+2
    Útočný faul hostů a to jich připravuje o šanci na útok.

90+1
    PSV však nyní bude rozehrávat z poloviny hřiště a pravděpodobně nyní budou držet zkušeně míč co nejdéle na svých kopačkách. Jinak trenér domácích má k dispozici ještě dvě střídání!

90+1
    Tak a ještě 3 minuty mají hosté na to, aby šokovali PSV a dokázali s ním uhrát alespoň bod.

90
    Míč se opět nachází na polovině Excelsioru a nyní bude zajímavé, kolik hlavní arbitr ještě nastaví.

89
    ...rohový kop nepřinesl nic, ale na pravé straně ještě operoval Anouar Hadouir, který poslal centr před branku, ale ten nebyl přesný.

88
    Šance pro hosty, kteří budou zahrávat rohový kop...

87
    PSV nyní těžilo z toho, že obrana soupeře se čím dál více otevírá, ale tuto střelu řeší v pohodě brankář hostů a drží naděje svého celku.

86
    Rohový kop Eindhovenu taktéž nepřináší kýžený druhý gól.

85
    Avšak Steven Bergwijn chtěl přidat pojišťující branku, ale proti jeho střele vystoupil Faik. Následně Lozano, ale ani on neuspěl.

85
    Do konce zápasu již mnoho času nezbývá a PSV nakonec bude muset bránit svůj jednogólový náskok.

83
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Wout Faes, přichází Anouar Hadouir.

83
    Lozanovi chybělo jen pár centimetrů, aby dokázal tečovat přízemní centr z levé strany.

82
    Žlutou kartu dostává Kevin Vermeulen (SBV Excelsior).

82
    Wout Faes nyní musí pociťovat poměrně velkou bolest. Steven Bergwijn jej napálil zhruba ze dvou metrů přímo do choulostivých míst.

81
    Do šance se dostával v pokutovém území Steven Bergwijn, ale rozhodčí dobře viděl, že si hráč pomohl při zpracování rukou a přerušuje hru.

80
    Hirving Lozano dostal dobrou přihrávku a vystřelil. Bohužel míjí o hodně branku. Velká škoda, že spíše nezvolil přihrávku na dobře nabíhající spoluhráče na druhé straně.

79
    Centr směřoval na de Jonga, ale výborně zasahuje Jurgen Mattheij.

78
    Tento rohový kop nebyl příliš nebezpečný, de Jong se snažil vrátit míč do ohně, avšak následuje další pokus, tentokrát z druhé strany.

77
    Ke střele se dostal Steven Bergwijn, ale jeho střelu vyrazil Theo Zwarthoed nad svou branku a bude se zahrávat rohový kop.

76
    Opět na hřišti vybuchly menší vášně, kdy Steven Bergwijn fauluje Faika a vidí žlutou kartu.

75
    Arias zahájil kombinaci svého celku na polovině soupeře...do ideální pozice se dostával Steven Bergwijn, ale nakonec vše řeší Faik.

74
    Levi Garcia se svou dravostí dokázal dostat před branku, ale k zakončení neměl příliš mnoho klidu a taky chyběla určitá razance.

73
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mauro Júnior, přichází Pablo Paulino Rosario.

72
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Ali Messaoud, přichází Kevin Vermeulen.

71
    Lozano a jeho střelu blokuje Jurgen Mattheij, následně se dostal míč na de Jonga a jeho hlavička skončila přesně v náruči brankáře Excelsioru.

70
    Oba kohouti dostali po žluté kartě a rozhodčí tak zklidnil celou situaci.

70
    Žlutou kartu dostává Jurgen Mattheij (SBV Excelsior).
    Žlutou kartu dostává Joshua Brenet (PSV Eindhoven).

69
    Jurgen Mattheij pořádně zajel do Maura Júniora a bylo to hodně nevybíravé. To stálo za celou tou následnou roztržkou.

68
    Hra nyní úplně ztratila nějaký náboj, následně po jednom faulu do sebe pustilo několik hráčů a spustila se menší roztržka.

66
    Domácí o něco polevili ve své útočné snaze a nyní nechávají hrát svého soupeře, který se však prozatím zdržuje na své polovině.

65
    Excelsior se dostal do zakončení, kdy nepřesně střílel Faik.

64
    Levi Garcia se snažil svou přihrávkou o další založení útoku ze strany hostů, ale neprošla na jeho spoluhráče. Lozano je zpět na trávníku.

63
    Hosté při pokusu o útok, ale nakonec faulují.

62
    Nyní probíhá ošetřování Lozana, který směřuje za postranní čáru, aby rozhýbal dané poranění.

61
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Dogucan Haspolat, přichází Levi Garcia.

60
    Nakonec nebude žádné nebezpečí, protože de Jong fauluje.

59
    Míč má Lozano, následně de Jong a tato spolupráce může znamenat nebezpečí pro obranu hostů.

58
    Santiago Arias dostal míč na levou nohu a vystřelil! Tato střela vypadala, že půjde do branky, nakonec míč míjí prostor mezi třemi tyčemi.

56
    Mauro Júnior na pravé straně odcentroval do velkého vápna, ale zde byl připravený Faik a vyráží míč do bezpečí.

55
    Snaha de Jonga něco vymyslet, nakonec se PSV vrátilo ke kombinaci poblíž branky soupeře.

54
    Centr zahrával Faik, ale jeho pokus byl hodně přetažený a na jeho pokus nedoskočil ani stoper Jurgen Mattheij.

53
    Nakonec se přece jen hosté dostali na polovinu soupeře a dokonce budou zahrávat standardní situaci.

52
    Excelsior se nyní dokázal ubránit a snaží se vyvézt míč, ale příliš se mu to nedaří.

51
    Na rozdíl od prvního poločasu se toho mnoho nezměnilo a PSV stále drží míč na svých kopačkách a snaží se o vstřelení další branky.

49
    Na trávníku zůstal ležet Bart Ramselaar, kterému soupeř přišlápl nohu.

48
    Střela nakonec míří nad branku a tuto standardní situaci moc dobře domácí nezahráli.

47
    Nedovolený zákrok od Dogucana Haspolata a PSV bude zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.

46
    Ani jeden z trenérů do druhého poločasu neprovedl žádnou změnu.

46

První poločas nám přinesl jasnou převahu Eindhovenu! Excelsior dokázal trápit svého soupeře tak zhruba deset minut na úvod zápasu, kdy dokázali trefit břevno. Poté hru do svých „nohou“ převzalo PSV a jejich tlak vyústil v jednu branku. Následně si vypracovali několik dalších zajímavých šancí, kupříkladu hlavičku Bergwijna odkopával obránce z brankové čáry.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Kapitánem domácích je de Jong, který převzal kapitánskou pásku za zraněného van Ginkela.

43
    Mauro Júnior to zkoušel na branku, ale nakonec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

42
    Fortes, reprezentant Kapverd, vidí žlutou kartu za faul na Lozana a následuje standardní situace.

41
    Nyní již opět domácí, kteří kombinují v blízkosti šestnáctky soupeře.

39
    Po velmi dlouhé době se Excelsior dostal na dostřel branky PSV, ale nedokázal ohrozit brankáře Zoeta.

38
    Lozano na de Jonga a proti jeho šanci se ukázal brankář hostů, který reflexivně vyrazil jeho velkou šanci.

37
    Střela domácích, která míří nad branku, pokus to však nebyl vůbec špatný.

36
    Khalid Karami odvrací na přední tyči, míč se dostal na střed šestnáctky a přízemní střelu chytá brankář hostů.

36
    Wout Faes odvrací na další roh...

35
    Zblokovaný centr a je tu další rohový kop pro PSV.

34
    Hirving Lozano odcentroval z pravé strany na samotného Stevena Bergwijna, který hlavičkuje a jeden z hráčů vyrazil míč z brankové čáry. Velká šance domácích na vstřelení druhé branky. Posléze se snažil ještě o zakončení de Jong, ale jeho pokus se nedostal směrem k brance.

32
    Nyní sledujeme nezáživnou pasáž hry, kdy PSV neútočí a drží míč uprostřed hřiště.

30
    Po půl hodině hry vede PSV, které přežilo vlekou šanci hostů v úvodu zápasu a od té doby jsou jasně lepším celkem.

29
    De Jong se snažil přihrát na svého spoluhráče, ale jeho přihrávka nakonec neměla úspěch.

28
    Po čtvrtém rohovém kopu se míč dostal na střed pokutového území, odkud přišly dva pokusy o střelu, ale každá byla blokována. Následně se hostům konečně daří vyvézt míč.

27
    Centr na přední tyč, který byl odvrácen. Míč se však ihned vrátil do pokutového území a je tu čtvrtý pokus.

27
    Taktéž centr na přední tyč, který byl prodloužený, Faik nakonec odvrací míč na třetí rohový kop pro PSV v řadě za sebou.

26
    ...centr na přední tyč a Theo Zwarthoed vyboxoval míč na další rohový kop.

26
    Další pokus, který však obrana hostů odvrací na rohový kop...

25
    Jurgen Mattheij odvrací centr z levé strany, PSV stále u míče.

24
    Hosté se snaží dostat míč z vlastní poloviny, ale nakonec se jim to nedaří a PSV útočí po levé straně.

23
    Po další nepřesné střele bude brankář Theo Zwarthoed odkopávat od své branky.

21
    Nyní přichází střela, která se však nevešla mezi tři tyče.

20
    Stále pokračuje kombinace favorita dnešního utkání.

19
    Hráči Eindhovenu jsou u míče a operují s ním na polovině soupeře.
    17. Hirving LOZANO - 1:0

17
    PSV právě vstřelilo branku!
    A je tu branka. Po ose Arias – de Jong a HIRVING LOZANO. Ten měl dostatek prostoru v pokutovém území, připravil si střelu a trefuje se k levé tyčce! Lozano přidává svou třináctou trefu v této sezóně.

15
    Hirving Lozano se snaží něco vymyslet na pravé straně, nakonec se rozhodl pro střelu zpoza obránce, ale nemířil přesně.

14
    Hráči Eindhovenu mají problémy se prosadit přes dobře bránícího soupeře.

13
    Zatím neevidujeme nějaký velký tlak ze strany domácích a sledujeme poměrně vyrovnanou hru, i když míč má více v držení PSV.

12
    Jorrit Hendrix se dostal do střeleckého pokusu, avšak míří vysoko nad branku.

11
    De Jong v těžké pozici na hranici šestnáctky sklepával na Júniora, ten rozehrává na dalšího hráče. Pokus Bergwijna byl blokovaný.

10
    Centr na přední tyč byl odražen a hosté se dostali do rychlého protiútoku a Ali Messaoud se snažil projít k brance. Nakonec došel až do pokutového území, kde byl ubráněn.

9
    Centr do pokutového území a dva pokusy o hlavičku od hráčů PSV, nakonec se bude zahrávat rohový kop.

8
    PSV má opět míč v držení a snaží se o kombinaci.

7
    Excelsior si však dokázal podržet míč a van Duinen po přihrávce trefuje břevno domácí branky a první velká šance pro hosty!

6
    První rohový kop zahrávali hosté, jejich centr byl odražen de Jongem.

4
    Hostům se opět podařilo dostat míč na polovinu soupeře, ale brzy jej opět ztrácí a PSV se snaží o další útok.

3
    Steven Bergwijn potáhl míč na levé straně a přihrál na Breneta, který míří nad branku. První vážnější šance domácích.

2
    Hosté se jako první dostali k brance soupeře, ale domácí jim brzy vzali míč a sami podnikli útok, kdy střela skončila nad brankou.

1
    Ginkel nakonec v zápase absentuje a na jeho místo nastoupil Mauro Júnior.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Horké novinky
    Útočník Marc van Ginkel zřejmě do zápasu nezasáhne. Problémem je voda v koleni a trenér, Phillip Cocu, nevylučuje, že jej dnes do zápasu nepostaví.

"Musíme věnovat větší péči regeneraci,...fyzicky jsme ovšem silní. Můžeme pokračovat za maximálního vytížení, zápasy v rychlém sledu nám v tom určitě nebrání,"...poznamenal domácí trenér, zda bude šetřit určité opory, poté co PSV vypadlo z nizozemského poháru a může se soustředit jen na ligu.

Ohlédnutí za předchozím zápasem
    PSV v minulém kole přehrálo Zwolle 4:0! Tímto vítězstvím zároveň PSV stanovilo nový klubový rekord v počtu ligových vítězství v řadě na svém stadiónu. Po tomto vítězství je to již jejich 21 vítězství v řadě bez ztráty bodu a překonali tak rekord ze sezóny 1986/1987!

Výhra nad Zwolle se rodila poměrně lehce, soupeř od 42. minuty hrál proti deseti hráčům (červenou kartu dostal van der Hart). Výhodu jednoho muže v poli PSV ještě využilo před přestávkou, kdy se trefil de Jong. Ten samý hráč ve druhém poločase přidal ještě dvě trefy a mohl slavit hattrick. V 78. minutě pak ještě stanovil konečný výsledek J. Brenet.

Situace v tabulce
    PSV Eindhoven neohroženě vévodí nejvyšší nizozemské soutěži a nic nenasvědčuje tomu, že by jejich pozice byla aktuálně výrazně ohrožena. Mají pohodlný náskok sedmi bodů od druhého Ajaxu (48. bodů), od třetího Almaaru pak rozdíl 13 bodů!

Exselsioru se zranil obránce Jordy de Wijs a pravděpodobně si již do konce sezóny nezahraje. Jeho poraněný meniskus si vyžádá operaci.
    Excelsior s Utrechtem sehrál vyrovnané utkání. Jako první se brankou Elberse dostal ve 22. minutě do vedení. Hosté snížili o tři minuty později a to zásluhou Van der Maarela. Podobný scénář se opakoval i ve druhém poločase, akorát v opačném gardu. Jako první skórovali hosté brankou Labyada v 73. minutě a o čtyři minuty později domácí srovnali brankou Faika.

Excelsior se nachází uprostřed tabulky na jedenáctém místě se ziskem 25 bodů. Síla Excelsioru je spíše na venkovních hřištích, kde sbírá více bodů než doma. V této statistice se nachází v horních patrech tabulky, kdežto ve statistice domácích startů je na posledním místě. Na hosty dotírá Heracles, kterému schází bod, aby svého soupeře přeskočil v tabulce, případně Groningen, který se může bodově na Excelsior dotáhnout.

Tip na vítěze
    O favoritu tohoto utkání nemůže být pochyb. PSV, které je na svém domácím stadionu doposud neporaženo je jasným favoritem. Nicméně každá vítězná šňůra může skončit, avšak že by ji ukončil právě celek z Excelsioru se příliš nepředpokládá. Excelsioru se však na hřištích soupeře daří více a může se stát, že svého protivníka bude trápit. Jejich první vzájemný duel této sezóny skončil vítězstvím PSV na hřišti Excelsioru 2:1. Tudíž o jednoznačný výsledek nešlo a to si domácí tehdy dali jednu vlastní branku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.