Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Washington Capitals
Středa 07.02.2018, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, která, jak známo, pokračuje i v době olympijských her. V noci z úterý na středu českého času bude znovu v permanenci Nationwide Arena, ve které nastoupí domácí Columbus Blue Jackets proti Washingtonu Capitals. Zápas startuje krátce po jedné hodině českého času a půjde o souboj sedmého a druhého týmu tabulky Východní konference, ale také dvou týmů z Metropolitní divize.

Columbus Blue Jackets:
    Tým z Nationwide Areny se aktuálně pohybuje na hranici postupu do play-off. Ačkoliv jsou Modrokabátníci sedmí v konferenci, jistí si nemohou být vůbec ničím. Mají totiž 58 bodů a na devátou (a první nepostupovou) Philadelphii totiž mají k dobru pouze jeden bod! Zbylých zhruba 30 kol základní části slibuje hodně velký dramat, jelikož páté New Jersey získalo doposud 62 bodů. Tým od pátého do jedenáctého místa od sebe dělí jen sedmibodový rozdíl. Columbus se navíc v poslední době spíše hledá, z pěti předešlých utkání totiž získal pouhé tři body.

Poslední zápasy Columbusu:
    Vegas – Columbus 6:3
    Arizona – Columbus 1:2
    Columbus – Minnesota 2:3 sn.
    Columbus – San Jose 1:3
    NY Islanders – Columbus 4:3

Nejproduktivnější hráč: Artěmij Panarin, 42 bodů (13+29)

Nejlepší střelec: Josh Anderson, 16 gólů
    Listina zraněných hráčů: Ryan Murray, Sonny Milano

Washington Capitals:
    Pakliže se Columbus bude s týmy kolem sebe hodně přetlačovat o postupovou osmičku, Washington na tom může být hodně podobně. Aktuálně má totiž 65 bodů a přestože je lídrem Metropolitní divize, nemusí to vůbec nic znamenat. Tabulka této divize je totiž našlapaná nejvíce ze všech čtyř, první Capitals mají náskok pouze deset bodů na poslední osmé NY Rangers. Washington disponuje přece jen o maličko lepší formou než Blue Jackets, v předešlých pěti zápasech zapsal pět bodů, na druhou stranu poslední dva zápasy prohráli Capitals při skóre 7:11.

Poslední zápasy Washingtonu:
    Washington – Vegas 3:4
    Pittsburgh – Washington 7:4
    Washington – Philadelphia 5:3
    Florida – Washington 2:4
    Washington – Philadelphia 1:2 sn.

Nejproduktivnější hráč: Alexander Ovečkin, 56 bodů (32+24)

Nejlepší střelec: Alexander Ovečkin, 32 gólů
    Listina zraněných hráčů: nikdo

Poslední vzájemné zápasy:
    Oba týmy se v letošní sezoně utkaly pouze jednou, když si Columbus přijel do Washingtonu pro těsnou porážku 3:4. Celkově jsou ale Modrokabátníci pro Capitals spíše příjemným soupeřem. Během předešlých dvou a čtvrt roku se oba celky potkaly desetkrát a hned sedmkrát se radoval Washington a bez bodu padl pouze jednou, jelikož dvakrát s Columbusem prohrál v prodloužení, resp. na nájezdy.

Washington – Columbus 4:3 (3.12.2017)
    Columbus – Washington 2:3 (3.4.2017)
    Washington – Columbus 2:1 sn. (24.3.2014)
    Washington – Columbus 5:0 (6.1.2017)
    Washington – Columbus 2:3 (20.11.2016).

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CBJ): 39 zápasů, 7 bodů (4+3)
    Jakub Vrána (WAS): 49 zápasů, 17 bodů (10+7).

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky, J. Anderson – Calvert, Sedlák, J. Jokinen.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Skilliter, Morton – Kovachik, Sericolo.

Vše je připraveno k zápasu, dle očekávání začne v domácí brance Bobrovskij, za hosty Holtby.

00:01

00:40
    Po čtyřiceti vteřinách hry zde máme první střelu na branku. Ovečkinův pokus z pravé strany ale Bobrovskij dobře viděl.

01:07
    Domácí se snažili zatáhnout kotouč do útočného pásma, ale bez vážnějšího úspěchu.

01:27
    Ani Jacku Johnsonovi se to nepovedlo, obránce Columbusu nepřešel přes útočnou modrou.

01:58
    Columbus právě vstřelil branku!
    Dělo v Nationwide Areně poprvé úřaduje. Foligno udělal výbornou akci, když se dostal mezi kruhy a svojí střelou způsobil pořádný rozruch před svatyní Holtbyho. K odraženému puku se dostal Wennberg, který do části volné branky nestřílel. Naopak – přihrál na modrou pro DAVIDA SAVARDA a ten svojí střelou využil zakrytého výhledu gólmana – pěkně do šibeničky, jak se sluší a patří. Asistence: Alexander Wennberg.
    01:58 David SAVARD - 1:0

03:38
    Šance pro Washington, Markus Nutivaara dostává dvě minuty za držení.

Na vyloučení: 1-0.

04:11
    Domácí se hned po buly stihli osvobodit.

04:22
    Jack Johnson předvedl na obranné modré dobrou práci a spolu se Sethem Jonesem vystavili Capitals do ofsajdu.

04:33
    Po buly ve středním pásmu se domácí osvobozují a puk je znovu až za svatyní Holtbyho.

04:54
    Washington právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno a Wennbergův trest stojí domácí vedení. Jak to je jednoduché. Bäckström zavezl kotouč napříč útočným pásmem a dal jej na Kuzněcova. Ten mu o mantinel na pravém kruhu narazil zpět. Útočník neváhal, narýsoval kolmici na modrou pro JOHNA CARLSONA a jeho ránu viděl Bobrovskij také až v síti. Asistence: Nicklas Bäckström, Jevgenij Kuzněcov.
    04:54 John CARLSON - 1:1

06:29
    Hosté jsou nyní pod tlakem domácího týmu. Foligno vybojoval puk tím, že hitoval Orpika mezi kruhy. Poté vzal odražený kotouč Bjorkstrand, který nejprve minul. Útočník Blue Jackets si ale aktivním napadáním vybojoval puk znovu a z pravé strany upaloval na Holtbyho, který jej výborně vychytal.

07:36
    Josh Anderson mohl přidat sedmnáctý gól v sezoně. Pálil z pravého kruhu, ovšem ani jeho střela nepřekonala Holtbyho, který nyní drží svůj tým.

08:34
    Tahle komerční přestávka asi přijde Washingtonu hodně vhod, tým kolem Alexe Ovečkina je totiž od svého vyrovnávacího gólu pod pořádným tlakem.

Ačkoliv teď Columbus řádně zavařil Holtbymu, na střely to příliš vidět není. Poměr střeleckých pokusů je totiž 6:5 pro Capitals.

08:47
    Už se zase hraje, Niskanen vyváží puk ze svého pásma dopředu.

09:10
    Ovečkin v levém rohu za brankou vybojoval kotouč. Puk se dostal na modrou pro Niskanena, jehož střelu zblokoval nejlepší střelec-obránce v dresu Blue Jackets, Zach Werenski.

09:56
    Oshie se ke střele na modré neodhodlal, hosté vzápětí ztratili kotouč.

10:18
    Nyní zkouší vyvážet puk z vlastního obranného pásma Brooks Orpik.

10:27
    Ani tento útok se ale hostům příliš nepovedl, končí ofsajdem a máme tu další komerční přestávku. Od té minulé nemuseli gólmani zasahovat ani jednou...

10:43
    Ale ani útok domácího celku nebyl zcela povedený a pětice Blue Jackets musí zůstat na ledě. První útok se totiž dopustil zakázaného uvolnění.

11:18
    Atkinson byl v tlačenici v rohu za svojí brankou nejaktivnější a domácí jdou dopředu. První útok jim nevyšel, ihned ale následuje druhý.

11:38
    Asi znáte příběh o tom, jak na modré vyrostla malá jedlička. Tak přesně tohle se nyní povedlo Sethu Jonesovi, jehož hit na Burakowského byl vskutku impozantní. Nehledě na to, že se obránci Columbusu poté povedlo vystřelit, čímž výrazně zaměstnal Holtbyho.

12:03
    Mám takový pocit, že v Nationwide Aréně cinkalo. Určitě to nebyl žádný dozvuk vánoc, ale parádní průnik Andrsona, který po pravé straně projel před Holtbyho a trefil vnější tyč.

12:15
    No a nyní se oba borci poperou. Anderson si vyšlápl na Wilsona, pak na sebe oba mrkli a šli rukavice dolů. Nutno říct, že Josh Anderson lítal v souboji ze strany na stranu a nebylo se čemu divit, že jej Tom Wilson poslal poměrně rychle k zemi. Oba to mají za bůra.

12:23
    Josh Anderson a Tom Wilson si tedy odsedí pětiminutovku za vzájemnou bitku.

Vyšší tresty: 1-1.

13:30
    Zase aktivní Oliver Bjorkstrand. Zkusil to opět z pravé strany, ale tudy cesta na Bradena Holtbyho zatím vůbec nevede.

13:56
    Lukáš Sedlák vybojoval kotouč v rohu za brankou a hned jej směřoval před branku Holtbyho, kde ale bylo pokrytí hosty.

14:25
    Savard ztratil za svojí brankou puk a to byla rázem šance pro hosty, jenže Carlsonova střela byla zblokována právě Savardem a ten tak napravuje své dílčí zaváhání.

15:18
    Další dílčí tlak Columbusu. Panarin z levé strany zápěstím neuspěl, nicméně byl to tedy povedený pokus. Poté to hned zkusil Cam Atkinson, nicméně ani on si střelou z kruhů na Holtbyho nepřišel.

15:30
    Před další reklamní pauzou se již počet zákroků nachýlil na stranu Washingtonu. Braden Holtby musel zasahovat desetkrát, Sergej Bobrovskij o jednou méně.

15:43
    První třetina poměrně rychle ubíhá a také se nám blíží ke svému konci. Tu dobu má puk na holi Washington.

16:11
    John Carlson rozhodně dnes jen tak nebude mít dost. Jeho nápřah od modré div že výrazně neohrozil Bobrovského.

16:37
    Ovečkina si zatím domácí hráči hlídají jako tu nejcennější věc na světě. Přesto se Alexi sem tam dovede dostat pořádně k puku a vypálit, třeba jako nyní. Bobrovskij vyrazil kotouč.

17:12
    Panarin prošel po levé straně za modrou, kde se ale zamotal do svých kliček, místo by spíše poslal kotouč na Cama Atkinsona, jenž mu na středu najížděl.

18:05
    Nyní vůbec Braden Holtby nevěděl, kde má kotouč. Ten po střele Matta Calverta bekhendem šel do pravého horního rohu, kde jej Holtby na poslední chvíli ještě vyškrábl ramenem těsně vedle. Sudí rozpažil, puk čáru jednoduše nepřešel. A dlužno říct, že ještě před tím se Calvert podílel výraznou měrou na vybojování puku úspěšným hitem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny byla právě oznámena.

19:06
    Puk je ve středním pásmu, nikdo o něj jaksi nejeví přílišný zájem.

19:26
    Až nyní jej dostali do pořádné moci hráči Columbusu a rázem z toho je ostřelovna jak ve válečné zóně. Savard, Atkinson, Dubinsky. Ti všichni to zkoušeli během deseti sekund, leč bez úspěchu.

19:57
    Tři sekundy z dvouminutového trestu si Nicklas Bäckström odpyká nyní, větší část trestu pak přejde do druhé třetiny.

Na vyloučení: 1-1.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce. Domácí se bleskově již ve druhé minutě dostali do vedení, když se od modré trefil David Savard. Hosté reagovali v minutě páté taktéž obráncem, navíc v přesilové hře, když John Carlson propálil kompletně vše před sebou. Ačkoliv měl poté Columbus více ze hry, další branka nepadla – 1:1.

Další třetina začne přibližně v 2:01.

Zajímavostí první třetiny je to, že Alex Ovečkin měl hned šest střel. Čtyřikrát mířil mezi tři tyče, jednou mimo a jednou byla jeho střela zblokována.

20:01

20:06
    Columbus jde samozřejmě hned dopředu, domácí mají přesilovou hru.

20:22
    Zatím ale bojují o puk u mantinelu. Wennberg ho však získal a už kombinuje s Atkinsonem. Ve finále se k puk nedostal na pravé straně Panarin.

20:51
    Foligno si vyměnil puk s Panarinem, ale už neměl dostatek prostoru na zakončení a musel s kotoučem za branku.

21:16
    Domácí stále drží soupeře v jeho útočném pásmu. Nyní se k puku dostal Panarin, který ale také nebyl úspěšný.

21:27
    Vyhození Washingtonu jde až za branku Holtbyho.

21:42
    Eller vybojoval na obranné modré kotouč, či jej spíše po odrazu získal na hokejku. Jde dopředu a to už budou hosté v pěti.

21:57
    Washington ustál oslabení bez problémů.

22:28
    Vyhozený puk domácích doputoval skoro až na druhou stranu, kde si jej bere John Carlson.

23:08
    Velice aktivně Artěmij Panarin zkoušel opět ohrozit Holtbyho, ale trefil es přesně na desítku – doprostřed hrudi gólmana Washingtonu.

23:34
    Kuzněcov hned po buly z protiútoku neuspěl, ovšem následná kontr domácích byl poměrně "parodií" na rychlou akci. Columbus puk ztratil.

24:07
    Ve druhé třetině zatím sledujeme nevzhledný hokej. Kotouč nyní po nepřesném útoku domácích skončil zblokovaný v ochranné síti, kam jej poslal jeden z hráčů Capitals.

24:24
    Lars Eller poměrně důrazně dohrál svojí akci, byť měl Bobrovskij puk pevně ve své moci. Hned se k němu sjeli Seth Jones a Alex Wennberg, kamarádovi naopak přispěchal na pomoc Connolly. Vznikla menší strkanice, ale bez vyloučení.

24:49
    No tohle tedy byla šance. Myslím že to byl Matt Calvert, který nyní sám před Holtbym nedosáhl tečí na střílenou přihrávku Johnsona.

25:00
    Na druhé straně to naopak branka je. Hosté založili rychlý protiútok, v jehož finále si vzal puk Ovečkin, z levé strany jej nahodil před Bobrovského a TOM WILSON nejenže si kotouč našel, ale ještě krásně vymíchal cara Sergeje, byť na něj ruský gólman zkoušel bleskurychlý rozklek. Asistence: Alexander Ovečkin, Christian Djoos.
    25:00 Tom WILSON - 1:2

26:25
    Tak tohle byl velký závar před brankou Capitals. Dubinsky i Dubois se snažili zblízka dorážet a už jen čekali, kdy kotouč vyplave pod Holtbym. Ten vyplaval, ale ven kolem levé tyčky. A vše vzniklo prakticky jen tím, že Holtby nepodržel puk v lapačce ideálně.

26:56
    Další reklamní prostoj. Domácí jsou stále o dvě střely aktivnější, výsledkově se ale zatím více daří Washingtonu, 1:2.

27:45
    Ovečkin si krásně vyměnil puk se spoluhráčem a dostal se mezi kruhy, kde jeho akce i kvůli o něco pomalejší rychlosti puku skončila. Ale jinak to bylo kombinačně zvládnuté opravdu dobře.

29:14
    Bjorkstrand s Folignem šli přes modrou, ovšem nebyli zcela rychlí a hosté se stačili zformovat.

29:26
    Další dobrý tlak Columbusu do brány. Oliver Bjorkstrand nejprve sám neúspěšně dvakrát dorážel, poté číhal na střelu Nutivaary, kterou ale na teč nedostal.

30:15
    Washington brání zatím velmi dobře. Hosté to ukazují i nyní. Samozřejmě útočí, ale když jde do tuhého, jejich zadní defenzívní vrátka jsou zavřena včas.

31:08
    Brandon Dubinsky měl kotouč na levé straně útočného pásma, ale zaprvé byl zády ke hře a zadruhé ho stihl odzbrojit jeden ze dvou protihráčů, co byli kolem.

31:48
    Také před brankou Bobrovského je na chvíli rušno, takže ruský gólman zachytil puk a následně si všichni lehce odpočinou komerční přestávkou.

32:39
    Duní to, duní, za brankou Columbusu. Oba týmy hned po reklamní přestávce trošku přitvrdili hru.

33:04
    Stejně jako na druhé straně, kde nejprve T.J. Oshie poslal na mantinel Joshe Andersona, který to soupeřovu týmu ihned vrátil na dalším protihráči.

33:39
    Brooks Orpik si věděl za svojí brankou rady nejlépe, jen co je pravda. Ale rozehrát přesně puk? To už se nepovedlo. Přesto po chvíli jde Washington dopředu.

34:07
    Kdo by asi tak mohl táhnout útok hostí jako "Ovie." Jenže tentokrát z levé strany nevystřelil ani nenahodil, nýbrž puk ztratil.

34:40
    To je neuvěřitelné, co nyní zachránil Braden Holtby, jenž má i trošku štěstí. Seth Johes i Cam Atkinson mířili z dobrých pozic nad branku, poté gólman Washingtonu vychytal Cama Atkinsona z gólové pozice mezi kruhy.

35:16
    Seth Jones zakládá krátce po reklamní přestávce útočnou akci. Ta končí ve středním pásmu ofsajdem.

35:31
    Další tyčka. Tu má na svědomí Dean Kukan, který na levé straně středního pásma nabral puk na hůl a rychle se zleva přesunul až k Holtbymu, když se natlačil přes obránce a Niskanena nechal jenom sledovat. Mířil nad rameno gólmana a jeho radost zastavila horní část bližší tyče.

36:25
    Co předvedou Capitals? Carlson dokázal dostat kotouč na modrou do své moci a poté přihrát Alexi Ovečkinovi, jenž byl nepříjemně seknut Sethem Jonesem. To se Rusovi vůbec nelíbí a ze střídačky směrem k bekovi Columbusu cosi pokřikuje.

37:21
    Kuzněcov s Oshiem dostali puk za branku na své hole po tom, co Calvertovu střelu zápěstím vyrazil Holtby.

38:10
    Panarin bojuje o puk na pravé straně u mantinelu, jenže znovu měli navrch hráči Washingtonu.

38:29
    Domácí to tak musí ze svého teritoria zkusit znovu. Přihrávka do středního pásma na Werenského byla dobrá, ale dále platilo "kde nic – tu nic."

39:00
    Minutu před koncem se skákavý puk před brankou odrazil na hůl Zacha Werenského a to byla pro Modrokabátníky jediná záchrana.

39:30
    Kapitán Nick Foligno ještě zkouší rozjet poslední útok Columbusu této třetiny, leč zatím neúspěšný.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je za námi a hosté se při ní dostali do vedení, když se v 25. minutě trefil Tom Wilson. Zatímco za domácí nedosáhl Calvert na teč Johnsonova pokusu, na druhé straně ujel Ovečkin, přihrál již zmiňovanému Wilsonovi a ten tváří v tvář Bobrovskému vymíchal ruského gólmana vskutku excelentně. Columbus měl i pak více šancí, nicméně jeho problémem je dnešní zatím slabá efektivita – jednou dokonce zvonila i tyčka.

40:10
    Úvodní buly třetí třetiny dopadlo lépe pro Columbus, který se již žene dopředu.

40:38
    Nic z toho však nebylo, vypadá to, že i od začátku třetí třetiny bude Washington vycházet hlavně z poctivé defenzívy.

41:07
    A občas i zaútočí, jako nyní Kuzněcov, ale na svého kamaráda z ruské reprezentace Bobrovského nevystřelil.

41:28
    Matt Niskanen si pokryl kotouč za vlastní klecí a vyvezl jej do středního pásma. Poté je hra přerušena.

41:30
    Vhazovat se bude ve středním pásmu u obranné modré Columbusu.

41:45
    Domácí se znovu dostali před Holtbyho, kterého ale znovu nedokázali lépe ohrozit. Z protiútoku Washingtonu musel kotouč pokrýt Bobrovskij.

41:52
    Buly odpadlo lépe pro Ellera, který byl na kruhu hodně atakován Lukášem Sedlákem. O faul se nejedná.

42:24
    Nyní se již Modrokabátníci více usadili před brankou Bradena Holtbyho a Wennberg zkusil ránu z kruhů. Mířil ale přesně tam, kde byl připraven gólman Washingtonu, jenž měl před sebou snad čtyři hokejisty a výhled neměl dobrý.

42:40
    Další vyhrané buly hráčů Columbusu, jenž i touto herní činností dostává soupeře stále více pod tlak.

43:14
    Zach Werenski viděl dálnici volného prostoru, takže nejenže prošel z pravé strany od svojí branky až mezi kruhy na druhou stranu, ale ještě tvrdě vystřelil a Braden Holtby zapisuje 29 úspěšný zákrok.

43:46
    Po straně to zkusil také Alex Ovečkin, jenže tentokrát si protihráči dali na ruskou osmičku pozor, byť tedy chtěl Rus ještě dávat zadovku na spoluhráče před branku.

44:52
    Ačkoliv se domácí snaží, jak to jen jde, obrana Washingtonu je stále pevná jako skála.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:14
    Panarin připravil palebnou pozici na kruhu pro Setha Jonese, jenž se kličkou uvolnil před soupeře a nahodil puk na branku. Ten sebral Oliver Bjokrstrand a mířil zblízka těsně vedle.

45:58
    Čím dál více jsem si jistý, že by nevyužité slibné šance mohli Modrokabátníky opět stát zápas. Ale pořád ještě není odehráno ani šest minut z třetí třetiny.

46:22
    Werenski nezazmatkoval, když byl zpoza vlastní klece napadán soupeřem, zamíchal pukem a rozehrál ho na spoluhráče.

47:14
    Pohledná a hlavně rychlá kombinační akce Blue Jackets, kterou střelou z pravého kruhu zakončoval Artěmij Panarin. Ruský forvard, který přišel do Columbusu z Chicaga, ale minul vzdálenější tyčku.

48:25
    Také kapitán Nick Foligno bojuje, co to dá, aby odvrátil hrozící osmou porážku z posledních jedenácti zápasů Columbusu proti Washingtonu. Ovšem ani on nedokáže přihrát na spoluhráče, kteří jsou obsazeni.

49:22
    Kuzněcov přebral dlouhý kotouč na modré od spoluhráče, aby mu následně vystavil stopku Jack Johnson a ještě stačil zaútočit.

50:00
    Při střele Johnsona od modré, která byla zblokována, začíná pozvolně probíhat druhá polovina třetí třetiny.

50:58
    Bobrovskij dokázal vyrazit střelu jednoho z hráčů Washingtonu od modré, která tedy byla pořádně nepříjemná.

51:23
    Od času 21:57 jsme neviděli přesilovou hru, ta přichází tedy až nyní. Sekáním dává střelec zatím rozdílového gólu, Tom Wilson, možnost Columbusu vyrovnat zápas.

Na vyloučení: 1-2

51:34
    Domácí mají po buly puk ve své moci a kombinují.

51:45
    Panarin a Jones si ale nerozuměli na pravé straně, tím spíš, že k nim rychle přistupovali hráči Washingtonu, v tomto případě Bäckström.

52:25
    Hned tři vyhození Capitals musí sbírat Columbus během krátkého časového sledu za svojí klecí.

52:53
    Už to vypadalo, že se domácí usadí v pásmu, ale přišla poměrně uspěchaná střela, ztráta puku a další dva výhozy Capitals.

53:23
    No, rozhodně byly k vidění lepší přesilové hry, než kterou nyní předvedl Columbus. Modrokabátníci prakticky neohrozili Holtbyho.

53:55
    Vyrovnáno jest. Smith-Pelly zlomil ve svém útočném pásmu hokejku, z čehož plynul rychlý protiútok Columbusu. Calvert přejel po levé straně pásmo, udělal kličku na osu hřiště a přihrál Nutivaarovi. Ten nahodil kotouč před branku, na který Holtby asi zcela neviděl a BRANDON DUBINSKY jej zblízka nadvakrát usměrnil pod betonem gólmana kousek za brankovou čáru. Asistence: Markus Nutivaara, Matt Calvert.
    53:55 Brandon DUBINSKY - 2:2

53:55
    Následuje reklamní přestávka. Rozhodne se v posledních 365 vteřinách nebo se půjde do prodloužení?

Vyrovnání Columbusu je logickým vyústěním tlaku Blue Jackets, vždyť poměr střel je 35:22 ve prospěch domácích.

54:57
    Po reklamní přestávce následuje zakázané uvolnění Columbusu.

55:04
    Ovečkin pálil z pravé strany. Bobrovskij neviděl zhola nic, ale i tak dokázal kotouč nějakým způsobem vyrazit do rohu kluziště za branku.

55:41
    Útočnou akci naopak nyní táhne Columbus v podání Setha Jonese, jehož nahození nemohlo Holtbyho vůbec ohrozit.

56:18
    Začíná se čím dál častěji schylovat k prodloužení. Ale na druhou stranu to nevypadá na nějaké přílišné bránění, oba celky chtějí rozhodnout o výhře.

56:49
    Ačkoliv odjíždí Jakub Vrána na trestnou lavici s mírným rozlícením, nedá se vůbec nic dělat. Artěmij Panarin nabíral na levé straně za vlastní modrou rychlost a český útočník jej sekl do podpaží. Možná může být rád, že to nebylo za čtyři, hokejka totiž mířila do Panarinova obličeje, kde ale asi nejsou známky krve.

Na vyloučení: 1-3.

56:49
    Po komerční pauze budou mít Modrokabátníci možnost rozhodnout zápas.

57:07
    S vyhraným buly to určitě půjde, domácí zatím kombinují.

57:21
    Velký závar před Holtbym, který asi vůbec nevěděl, kde má puk, ale Panarin s Folignem ho zblízka nedokázali protlačit za čáru.

57:50
    Seth Jones na modré dostal ideální pas na dělovku golfákem, která sice šla do horní části branky, ale Holtby jí moc dobře viděl.

57:50
    Columbus Blue Jackets a kouč John Tortorella si berou oddechový čas.

57:50
    Tak co vymyslel proslulý stratég se svojí družinou? Dozvíme se za okamžik. Jde o hodně!

57:51
    Jones si vyměnil puk s Panarinem a poté vystřelil od modré, ale nepropálil hradbu hráčů před sebou. Poté se Washington osvobozuje.

58:24
    Panarinova rána z vrcholu pravého kruhu mířila mimo tři tyče.

58:40
    Artěmij Panarin prostě v posledních zápasech nemá štěstí. Nyní si přesně na středu kruhu dokonce přiklekl ke střele, ta ale byla zblokována a Capitals se osvobozují.

58:49
    Hosté hrají v plném počtu.

59:17
    Obrovská sprcha pro Columbus, který inkasuje kuriózní branku po nešťastném zákroku beka Savarda. Domácí měli před malou chvílí přesilovku, ale nevyužili jí. Ovečkin na druhé straně nahodil kotouč na branku, který – jak se nejprve zdálo – Bobrovskij vyrazil. Jenže kus zlobivé černé gumy zasáhl Savarda přímo do obličeje a bek Columbusu spadl jako podťatý a zároveň šel na zem i puk. Ačkoliv byl Oshie v nepříjemné pozici, jelikož padající Savard jej nechtěně podrazil, dokázal kotouč poslat podél brankoviště na druhou stranu a NICKLAS BÄCKSTRÖM střílel do prakticky volné klece. Asistence: T.J. Oshie, Alexander Ovečkin.
    59:17 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:3

59:25
    Domácí to jdou hned po vyhraném buly zkusit bez gólmana.

59:35
    Závar před svojí brankou Holtby kryje.

59:45
    Zakázané uvolnění hostí.

59:58
    1,2 sekundy před koncem je hra přerušena, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu u obranné modré Washingtonu. Capitals tak získávají dva body.

Utkání je za námi. Ve třetí třetině se Columbus rval za vyrovnáním, tak jako ostatně od pětadvacáté minuty, kdy vstřelil Tom Wilson gól na 2:1. A povedlo se, šest minut před koncem se dokázal prosadit Brandon Dubinsky. V závěru zápasu měli domácí dokonce přesilovou hru a mohli strhnout vítězství na svojí stranu, leč nezadařilo se jim a 43 sekund před koncem rozhodl zápas Nicklas Bäckström, jenž po Oshieho přihrávce mířil prakticky do prázdné klece, Bobrovskij byl bez nároku – 2:3.

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:19

S konstatováním, že Washington Capitals vyhrál gólem v čase 59:17 na ledě Columbusu Blue Jackets 3:2 a připisuje si tak dva body do tabulky vyrovnané Konference i Divize, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (03:43:50)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 2. D. Savard (Wennberg), 54. Dubinsky (Nutivaara, Calvert) – 5. Carlson (Bäckström, Kuzněcov), 25. T. Wilson (Ovečkin, Djoos), 60. Bäckström (Oshie, Ovečkin)

Rozhodčí: Skilliter, Morton – Kovachik, Sericolo