Buffalo – Anaheim 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – Vegas 5:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Columbus – Washington 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 5:3 (kon.) | Detroit – Boston 2:3 (kon.)
Florida – Vancouver 3:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 2:6 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:3 (kon.)
Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Colorado – San Jose 3:1 (kon.)

Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak přece se ještě domácí dočkali, otázka, zda už není pozdě. PATRICK KANE dorazil kotouč do sítě po závaru před branku Smithe. Asistence: Arťom Anisimov a Nick Schmaltz.
    58:09 Sean MONAHAN - 1:3

58:09
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A je, jak se zdá, rozhodnuto. SEAN MONAHAN převzal vypíchnutý puk, udělal si dvě kličky a ačkoliv byl tísněn a atakován, trefil prázdnou branku. Asistence: Johnny Gaudreau.

57:51
    A domácí v šesti, Glass odjel na střídačku.

57:03
    Alex DeBrincat, nejaktivnější hráč tohoto utkání, pádil po pravém křídle na branku Smithe, jenže přestřelil!
    56:30 Johnny GAUDREAU - 1:2

56:30
    A gól platí! Až je z toho zmaten i oficiální statistický kanál NHL, který jako asistenta ukazuje domácího brankáře! MICHAEL STONE nakonec označený jako autor branky, byť před Glassem určitě někdo z hráčů Calgary kotouč tečoval. Asistence: TJ Brodie a Micheal Ferland.

56:30
    A znovu končí kotouč v síti, tentokrát po střele hostů! Jenže i tady se bere coach's challenge, nejspíš s ohledem na to, že Johnny Gaudreau zahrál vysokou holí. Jenže otázka je, zda se kotouče útočník Calgary dotkl nebo ne. Už se vše řeší na videu!

54:07
    A bude se znovu vylučovat, tentokrát na obou stranách. Za hrubost dostávají trest Arťom Anisimov a Troy Brouwer.

53:17
    A pozor! Domácí dostávají necelých sedm minut před koncem třetí třetiny výhodu přesilové hry po faulu Dougie Hamiltona.

53:09
    Glass za brankou zazmatkoval a div že nenabídl soupeři gólovou situaci! Ti ale nedokázali včas dostat puk před prázdnou branku, kam si najížděl Hathaway.

51:30
    Kempný se dostal ke střele, z vrcholu kruhů ale trefil jen připraveného brankáře Smithe!

49:06
    United Center sice na vteřinku bouřilo radostí, ale rána DeBrincata skončila jen na tyči Smithovy branky!

42:26
    A Jonathan Toews orazítkoval břevno Smithovy branky!

41:35
    A Ryan Hartman dostává dvě minuty za podražení, poměr sil se na chvíli srovná.
    41:35 Skvělý zákrok Glasse proti "forsbergovce" od Backlunda

41:35
    A Calgary bylo blízko vedení! Na Glasse se vyřítil Backlund, zkusil skvělou kličku, ale brankář Chicaga zachránil špičkou brusle!

39:57
    Ale místo ohrožení branky Chicaga přišel faul Bennetta na Jeffa Glasse, který rozehrával kotouč svou brankářskou holí za svou klecí. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění a jistota, že poslední třetinu začne Calgary v nepříjemném oslabení.

38:07
    Znovu se objevil Tkachuk na brankovišti, na malou chvíli se zbavil Jana Rutty, ale pohotovou střelu hostujícího útočníka lapil Jeff Glass.

33:46
    Další obrovská šance domácích před Smithem, ale ani tentokrát se nepodařilo Chicagu zakončit v klíčové chvíli!

32:52
    DeBrincat a jeho pátý střelecký pokus v utkání, Smith ale vytáhl perfektní zákrok!

31:58
    Jenže Anisimov si vyjel pro puk za brankua tam byl faulovaný, za podražení odjíždí na trestnou lavici Travis Hamonic.

28:53
    Za nedovolené bránění Davida Kämpfa dostává Sam Bennett dvouminutový trest a Chicago si zahraje přesilovku, kterou dnes již jednou využilo.

23:53
    Gól nakonec opravdu neplatí. A důvod není kopnutí puku, ale bránění brankáři v zákroku.
    23:53 Došlo nebo nedošlo ke kopnutí kotouče do branky?

23:53
    Kotouč končí v síti branky Calgary, ale teď ještě jestli regulérně! Od modré nahodil puk Kempný a v obrovské skrumáži před brankou to byl nakonec Hartman, kdo poslal puk do sítě. Ještě se asi studuje, zda nedošlo ke kopnutí.

21:24
    A hosté si zahrají i přesilovku. Jurčo si ve středním pásmu pomohl drobným háčkem, jsou z toho dvě minuty.
    21:10 Dougie HAMILTON - 1:1

21:10
    Domácí úplně propadli ve středním pásmu a do přečíslení dva na jednoho se dostali Sean Monahan a DOUGIE HAMILTON. Prvně jmenovaný předával přihrávku vpravo, kotouč zablokoval jediný vracející se hráč Chicaga, ale tak, že Hamilton při zabrždění bruslí, ale regulérně, poslal puk do sítě! Asistence: Sean Monahan a Johnny Gaudreau.

18:52
    Další velká šance domácích! U tyčky se snažil dorážet skákající kotouč po Kämpfově nepříjemné ráně Hinostroza, ale Smith tentokrát branku uhájil!

15:26
    A pozor! Domácí jdou do tří, když Brent Seabrook dostává dvě minuty, nutno dodat dosti přísně, za vražení na hrazení! Minutu a čtyřicet vteřin mají hosté k dispozici výhodu dvou mužů v poli.

15:06
    A první přesilovku v utkání si zahraje i Calgary. Erik Gustafsson si počínal nedovoleně v souboji s Ferlandem a za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest.

11:24
    Vyrovnání na hokejce měl Micheal Ferland, který po rychlé souhře měl před sebou skoro prázdnou branku, ale minul!

10:13
    Rychlá a přímočará akce domácích, Hartman převzal ve středním pásmu kotouč, nasadil kličku a poté z kruhu vypálil! Smith si sice nebyl se svým zákrokem stoprocentně jistý, ale nakonec udržel kotouč ve výstroji!
    03:35 Alex DEBRINCAT - 1:0

03:35
    A hle! Domácí jdou do vedení, když přihrávku Oesterleho poslal do sítě mezi betony Mikea Smithe ALEX DEBRINCAT. Asistence: Jordan Oesterle a Jonathan Toews.

02:33
    První vážnější zákrok Smithe! Přímo před ním se objevil Nick Schmaltz, zkoušel střelu na rameno nad lapačku, ale brankář Flames si s tímto pokusem poradil.

01:56
    Micheal Ferland to přehnal s důrazem a u mantinelu dohrál za hranou pravidel Oesterleho. Jsou z toho dvě minuty za vražení na hrazení.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 4. DeBrincat (Oesterle, J. Toews), 60. P. Kane (Anisimov, Schmaltz) – 22. D. Hamilton (Monahan, J. Gaudreau), 57. Stone (Brodie, Ferland), 59. Monahan (J. Gaudreau)

Chicago Blackhawks: J. Glass (A. Forsberg) – Keith (A), Oesterle, E. Gustafsson, Seabrook (A), Kempný, Rutta – DeBrincat, J. Toews (C), Duclair – Anisimov, Schmaltz, P. Kane – Hinostroza, Kämpf, Jurčo – Sharp, Hartman, Saad.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Brouwer – Lazar, Stajan, Hathaway.

Rozhodčí: Rank, Charron – Gawryletz, Rody

Diváci: 21480