Motor ČB – Vsetín 4:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 7:2 (kon.)
Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 0:4 (kon.)
Přerov – Kladno 2:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 07.02.2018, 17:30Chance liga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Čeká nás zápas 47. kola WSM ligy, ve kterém na sebe narazí vedoucí tým soutěže ČEZ Motor České Budějovice a aktuálně deváté mužstvo VHK ROBE Vsetín. Jelikož se Jihočechům za poslední měsíc podařilo jen jednou vyhrát na ledě soupeře, ztratili slibný náskok a nyní musí odrážet nátlak od karlovarských hráčů, kteří ztrácí jen dva body. Vsetínští mají také velké starosti, protože v boji o play-off ztrácí na osmou příčku čtyři body a nutně tak potřebují bodovat.

Oba soupeři se v letošní sezoně utkali již třikrát a kromě posledního zápasu na vsetínském ledě vyhráli oba úvodní duely Jihočeši. Nejprve v hale soupeře uspěli 4:1 a poté v Budvar aréně rozdrtili Vsetín 8:0. Na konci prosince, kdy se opět hrálo ve Vsetíně, ale dokázali Valaši favorita zdolat 3:1.

Při pohledu do statistik je zajímavý vsetínský David Březina, který je mezi střelci s 20 góly na děleném druhém místě ze všech hráčů ve WSM lize. V celkovém bodování je se 40 body na pátém místě. Stejně bodů má i českobudějovický Václav Nedorost, který má bilanci 15 branek a 25 asistencí.

Mezi brankáři je dle procentuální úspěšnosti druhý nejlepší z celé ligy David Gába z Motoru, který drží číslo 93,17 % (19 zápasů). Další jihočeský gólman Petr Kváča má na čtvrtém místě úspěšnost 93,07 % (28 zápasů). Vsetín nejvíce využívá Jaroslava Pavelku, který drží 91,53 % (17 zápasů) a Pavla Jekela – 90,96 % (23 zápasů).

Ve 46. kole hrály týmy takto:

Frýdek-Místek – Č. Budějovice 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
    Branky a nahrávky Motoru: 2. Rob (L. Květoň, Čermák), 5. Kutlák, 48. Vráblík (L. Květoň, J. Mikyska)
    České Budějovice: Bláha – Kutlák, Kučný, Fillman, F. Novák, Čáp, Vráblík – Heřman, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, J. Mikyska, Vlček – Čermák, Rob, L. Květoň – M. Bárta, Galamboš, M. Novák

Vsetín – Havířov 3:4p (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky domácích: 1. Vávra (Podešva), 33. Markovič (P. Beránek, Ostrčil), 35. Kopta (Karafiát, Březina)
    Vsetín: Jekel – Teper, Holomek, Slováček, Frolo, Ostrčil, Dundáček, Žák – Šilhavý, Podešva, Vávra – Karafiát, Kucharczyk, Březina – Markovič, Kopta, P. Beránek – Vítek, Pokorný, Illéš

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Kutlák (C), Pýcha, Vráblík, Čáp, F. Novák (A), Fillman – L. Květoň, Pajič, Nedorost (A) – Nejezchleb, Vampola, Čermák – J. Mikyska, Rob, Jonák – Heřman, Galamboš, Vlček.

VHK ROBE Vsetín: Šurý (Jekel) – Frolo (A), Teper, Janáček, Dundáček, Ostrčil, Holomek – Pokorný, Šilhavý, Illéš – Vávra, Březina, Slováček – Kajaba, Markovič (C), Kopta – Karafiát, P. Beránek, Hořanský – Kucharczyk (A)..

Hráči nastupují na ledovou plochu. Zápas začne za necelé dvě minuty. Motor hraje ve žlutých dresech, hosté mají zelené.

00:01

00:36
    Buly před Kváčou. Vsetín se dostal do pásma a vybojoval vhazování. Proti sobě se staví Čermák a Karafiát.

01:45
    Mikyska pálil z levého kruhu a Šurý měl štěstí, že ho puk trefil do ramene.

02:14
    Sudí chtěli vyloučit Nováka za hru vysokou holí. Frolo ale gestem fair-play verdikt odvolal, protože o faul se nejednalo. Sympatický počin od hostujícího hráče.

03:19
    Vsetín kombinuje v domácí třetině a navíc získal výhodu. Bude se vylučovat.

03:43
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Petr Vampola – 2 min., podražení).

04:52
    Květoň zamíchal kotoučem a dostal se v oslabení do protiútoku. Následně pěkně našel najetého Kutláka, který prověřil brankáře. Buly před Šurým.

05:06
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Rok Pajič – 2 min., hákování).

05:06
    Nepříjemnost pro Motor. Pajič jde na 2 minuty. Vsetín má výhodu dvou mužů v poli.

05:29
    Motor dokázal vyhodit a střídá.

05:43
    Domácí hrají ve čtyřech. Nejhorší mají za sebou.

06:00
    Lehkou střelu Kváča bez problémů chytá. Buly po jeho levici.

06:46
    Vsetín tlačí domácí, ale zatím bez střeleckých možností.

07:06
    Domácí jsou kompletní.

07:35
    Další buly před Kváčou. Motor se zatím spíše brání.

08:44
    Vsetínských bylo na ledě dlouhou dobu šest. Ani jeden sudí si toho nevšiml.

09:02
    Další buly před Kváčou.

10:34
    Mikyska se zlobí na rozhodčí, že nepískají faul na něj. Po zakázaném uvolnění se opět vhazuje v domácí třetině.

11:21
    Kutlák pálil pěkně od modré. Šurý puk jen vyrazil a dorážel Heřman. Bohužel pro Motor byl domácí hráč již ve velkém úhlu.

12:02
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín jde právem do vedení! V dosavadním průběhu byli hosté aktivnější a jsou odměněni první brankou. Po ose přes celou domácí třetinu pálil od modré ONDŘEJ SLOVÁČEK a jeho pokus končí za zády Kváči. Asistence: Frolo, Kopta.

13:35
    Jeden z hostujících hráčů odjel na střídačku s bolestivou grimasou a je v péči lékaře. Vypadá to krvavé zranění v obličeji. Vylučovat se nebude.

13:59
    Vsetín zatím hraje takový pohodový hokej. Domácí se trápí.

14:50
    Je pískáno postavení domácího hráče v brankovišti. Vhazování ve středním pásmu.

15:21
    Šurý pěkně vyjel proti Nejezchlebovi a vypíchl mu touš. Dobrý moment od hostujícího brankáře.

16:02
    Vávra si pohrál s obráncem a poté pálil na vzdálenější tyč. Kváča zachránil domácí od druhé inkasované branky.

17:06
    Motor sice začal hrát více do těla, ale do šancí se nemůže dostat.

18:27
    Nedorost s Vampolou uhráli puk pro Květoně, jehož střela byla zablokována.

19:10
    Květon v další šanci uklidil puk do chráničů Šurého. Následuje buly po jeho levici.

19:58
    Čermák si udělal dobrý den ze Slováčka a byl sám před brankářem. Šurý na poslední chvíli vykopl beton a puk dokázal vyrazit!

20:00

První třetina nebyla z domácí strany povedená. Motor se nedokázal na delší dobu usadit před Šurým a moc gólovek neměl. Naopak Vsetín hrál v pohodě a měl dost šancí na více jak jeden gól. Několikrát domácí podržel brankář Kváča. Jediný gól vstřelil ve 13. minutě Ondřej Slováček. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

Hráči jsou zpět na ledě. Hra bude za chvilku pokračovat.

20:01

20:19
    Ofsajd domácího týmu. Vhazování ve středním pásmu.

20:58
    Karafiát stál dobře před brankou a málem "vstřelil" druhou branku. Po odrazu puku od jeho nohy se touš zastavil na brankové konstrukci.

21:47
    Domácí fanoušci už začínají být nevrlí. Ozývá se pískot a pokřiky proti Motoru.

22:36
    Kajaba a Pokorný se dostali do velkých šancí a nebýt Kváči, vedl Vsetín již 2:0!

23:37
    Kváča se dostal do křížku s Vávrou, který ho vyprovokoval k podražení. Sudí ale vylučovat nebudou.

25:23
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Krásná akce domácího týmu! Mikyska se podíval, kde má koho a vybídl k teči najetého LUBOŠE ROBA, který usměrnil puk z mezikruží mezi nohy brankáře. Asistence: Mikyska, Fillman.

26:52
    Publikum ožilo a i Motor je rázem aktivnější. Hraje se znovu před Šurým.

27:37
    Čermák pálil od modré skrz beka a Šurý měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil.

27:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Ondřej Kopta – 2 min., napadení).

28:16
    Pajič pálil z pravého kruhu a trefil Šurého do vyrážečky.

29:44
    Březina málem skóroval v oslabení! Na přihrávku před branku jen těsně nedosáhl. Jinak by zakončoval do odkryté branky.

29:48
    Hosté jsou kompletní. Pokračuje se 5 na 5.

31:18
    Úmyslný ofsajd hostujícího hráče. Buly před Šurým.

31:29
    Velká šance na druhé straně! Nahození Kutláka dobře tečoval Čermák. Naštěstí pro Vsetín našel Šurý puk pod betonem.

31:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vojtěch Šilhavý – 2 min., vražení na hrazení).

32:29
    Vsetín vyhazuje až ke Kváčovi.

32:54
    Motor kombinuje před Šurým, ale nemůže se dostat ke střele.

33:43
    Hosté jsou kompletní.

35:15
    Pýcha si najel na pravý kruh a pálil po ledě. Touš trefil brusli obránce.

36:12
    Karafiát využil chyby Galamboše a dostal se do zajímavé šance. Naštěstí pro Motor puk mířil vedle levé tyče.

37:20
    Jihočeši se znovu musí bránit. Vsetín dokáže hrát s Motorem vyrovnaný duel, i když byl před zápasem outsider.

38:08
    Protiútok Motoru končí nahozením puku na Šurého. Buly po jeho levici.

38:26
    Rob sundal Šilhavého a půjde na trestnou.

38:28
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Luboš Rob – 2 min., napadení).

39:21
    Motor dokázal dostat puk až k hostujícímu brankáři. Vsetín začíná nový útok.

39:51
    Blíží se konec třetiny. Vsetín se ještě pokouší něco vymyslet.

40:00

Druhá třetina byla z domácího pohledu lepší, ale k ideálu, na který jsou fanoušci zvyklí, chybí hodně. Vsetín hraje povedený zápas a vůbec není vidět, že před zápasem byl pasován do role outsidera. Před třetí částí je stav vyrovnaný a máme se na co těšit.

Hráči se vrací z kabin na ledovou plochu. Třetí třetina začne za minutu a půl.

40:01

40:28
    Domácí jsou kompletní. Hraje se 5 na 5.

40:42
    Březina pálil u mezikruží přesně do lapačky Kváči. Zákrok pro diváky.

41:40
    Beránek dorážel střelu Slováčka. Kváča sice chytá, ale vůbec netuší, kde má puk. Buly bude po jeho levici.

42:55
    Hraje se hokej plný nepřesností na obou stranách.

43:44
    Další domácí rozehrávka, která končí na hokejce soupeře. Fanoušci znovu pískají.

44:52
    Po teči končí puk mimo kluziště. Buly před Šurým.

45:05
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Frolo – 2 min., vysoká hůl).

45:52
    Nedorost si počkal na nahození Kutláka a pěkně tečoval puk do horní části branky. Šurý byl ale připraven a stačil zareagovat.

46:01
    Téměř totožná situace od obou hráčů. Puk míří těsně vedle!

46:55
    Pajič udělal chybu v rozehře a Vsetín vyhazuje.

47:05
    Vsetín je kompletní. Frolo je zpět na ledě.

47:57
    Další nepřesnost v domácí rozehře. Vsetín se ale po teči a vyhození puku mimo kluziště ke střele nedostal. Následuje komerční přestávka.

48:03
    DOMINIK POKORNÝ se dostal ve vlastní třetině k puku, přejel celé kluziště a z prostoru mezi kruhy vypálil skrz obránce přesně k levé tyči! Kváča se lapačkou natahoval marně. Vsetín podruhé vede! Asistence: Kajaba.

49:38
    Motor rychle srovnává! Skákavý puk ze souboje Slováčka s Květoněm přeskočil vsetínskému obránci hokejku a ke střele z první se dostal LUBOŠ ROB, který propálil Šurého z mezikruží. Asistence: Květoň.

51:39
    Motor se snaží a chce se poprvé dostat do vedení. Vhazuje se před Šurým.

52:51
    Domácí jsou stále na puku, ale nemohou se dostat ke gólovce.

54:00
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Tomáš Vávra – 2 min., nedovolené bránění).

54:29
    Vsetín vyhazuje a hráči jdou střídat.

55:02
    Nedorost naservíroval pas na Vampolu, který měl úplně volnou branku. Bohužel pro domácí ale poslal střelu vedle!

55:17
    Nedorost to tentokrát vzal na sebe a z mezikruží pálil pod víko. Šurý si připisuje další parádní zákrok lapačkou!

56:17
    Už po konci trestu nejprve Vampola vybojoval puk a založil protiútok. Na jeho konci byl po rychlé souhře VÍT JONÁK, který propasíroval touš pod Šurým do branky! Asistence: Vampola, Kutlák.

56:45
    Fanoušci náhle ožili a hala opět žije hokejem.

57:09
    Rob se zničehonic dostal do obrovské šance. Byl zcela sám před brankářem a měl čas si s ním pohrát. Bohužel pro domácí ale nedokázal nic vymyslet a šanci zazdil.

57:57
    Blíží se konec třetí třetiny. Šurý již pokukuje po střídačce.

58:52
    Vsetín se sice dostal do domácí třetiny, ale je pískána přihrávka rukou.

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Šurý je zatím v brance. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:15
    Šurý jde ven a Vsetín hraje v šesti!

59:19
    Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Šurý jde zpět do branky.

59:29
    Šurý jde znovu ven. Vsetín už je před Kváčou.

59:44
    VÍT JONÁK přebruslil protihráče a dostal se do zakončení. Pod tlakem se nenechal rozhodit a trefil prázdnou branku! Je rozhodnuto! Bez asistence.

Je konec. Motor doslova ubojoval tři body, protože dneska Vsetín nepřehrál. Hosté byli vyrovnaným soupeřem a ztráta bodů je hodně mrzí. Vsetín v utkání dvakrát vedl, ale tři branky domácích v poslední části rozhodly. Dvakrát se za Motor trefil Luboš Rob a Vít Jonák, za Vsetín se trefili Ondřej Slováček a Dominik Pokorný. Děkujeme za pozornost, přejeme hezký zbytek dne. (19:57:53)

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 26. Rob (J. Mikyska, Fillman), 50. Rob (L. Květoň), 57. Jonák (Vampola, Kutlák), 60. Jonák – 13. Slováček (Frolo, Kopta), 49. Pokorný (Kajaba)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Kutlák (C), Pýcha, Vráblík, Čáp, F. Novák (A), Fillman – L. Květoň, Pajič, Nedorost (A) – Nejezchleb, Vampola, Čermák – J. Mikyska, Rob, Jonák – Heřman, Galamboš, Vlček.

Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Jílek, Šperl