Motor ČB – Vsetín 4:2 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 7:2 (kon.)
Havířov – Třebíč 3:0 (kon.) | Slavia – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Litoměřice – K. Vary 0:4 (kon.)
Přerov – Kladno 2:1 (kon.)
AZ Havířov
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 07.02.2018, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 47. kolo

Hostující tým nasbíral v lednu pět výher a pět porážek, ale nutno říct, že v posledním období bylo porážek více. Doma si Bílé hvězdy drží obdivuhodnou bilanci – od konce října prohrály jen jednou. Venku už je jejich bilance o poznání horší, ale že umí sbírat body i na kluzištích soupeřů se přesvědčili např. i ve Vsetíně a K. Varech. V posledním utkání doma zdolali pražskou Slavii 2:0.
    Lídrem bodování jsou velezkušení útočníci Romam Erat a David Dolníček. V obraně vyčnívají Karel Nedbal a Lukáš Vágner. V brankovišti se střídali nejčasteji Lukáš Dostál a Pavel Jekel. Druhý jmenovaný je ale už nyní ve Vsetíně a tak bude asi připraven Karel Vejmelka. Trenérem týmu je Martin Sobotka.

Sestava Třebíče v posledním utkání.
    Dostál – Nedbal, L. Vágner, Furch, D. Mikyska, Kaláb, Čejka, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček, T. Havránek – L. Horký, Kusko, Malec – Kristl, Süss, Gajarský – Paták, Jan Wasserbauer, Ferda

AZ Residomo Havířov
    Havířovští za sebou mají bodově velmi úspěšný leden. Výrazně využili výhodu domácího ledu, jenž jim byla nabídnuta hned sedmkrát. Doma si připsali šest výher (podlehli jen 1:2 Slavii) a ještě k tomu přivezli body z Kadaně a naposledy také dva ze Vsetína. V tabulce se díky tomu prokousali z 10. místa na osmé, přičemž na Vsetín mají čtyři body náskok. Bodově táhne tým především dvojice Marek Kalus a Roman Rác, v dobré formě se po zranění vrátil Marek Sikora. V obraně se, k tradičním oporám Radku Havlovi, Jiřímu Krislovi a Tomáši Drtilovi, jeví jako nová a velká posila Patrik Luža. V brance se, po návratu Ondřeje Bláhy do Č.Budějovic, střídají Martin Růžička a Daniel Dolejš. Trenérem týmu je Jíří Režnar.

Sestava v posledním utkání:
    Dolejš – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš.

Vítáme vás u on-line přenosu.

Havířovský led nabídne v rámci 47. kola WSM ligy bitvu o sedmou příčku tabulky. Oba dnešní soupeře totiž dělí od sebe v tabulce jen dva body. Třebíč je sedmá, AZ hned za ní, ale to se může v případě výhry domácích změnit. Bez ohledu na tuto skutečnost platí, že body potřebují oba týmy k udržení se v play-off osmičce. Na záda jim totiž dýchá z deváté pozice nebezpečný Vsetín.

Oba týmy se letos střetávají již potřetí a zatím se vždy radovali hráči Třebíče (4:2, 1:0, 3:2). Čtvrté vzájmené utkání začíná ve středu 7. února 18:00.

AZ RESIDOMO Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Fronk, Pořízek, Gřeš – L. Bednář.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Do. Svoboda) – L. Vágner, Nedbal, D. Mikyska, Furch, Čejka, Kaláb (A), Půža – R. Erat (A), Dolníček (C), P. Kratochvíl – T. Havránek, Jan Wasserbauer, L. Horký – Vodný, Kusko, Kristl – Ferda, Süss, Paták.

Rozhodčí: Kašík, Doležal – Adamec, Poruba.

Oba týmy již vjíždí na led.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

01:00
    Havránek nezachytil puk na modré čáře a domácí se ho tak ujímají.

01:16
    Dujsík se snažil překvapit Vejmelku v brance, ten však byl pozorný a chytil puk do své lapačky.

01:49
    Drtil přimáčkl ostrým hitem Ferdu na mantinel a zmocnil se puku.

02:30
    Gřeš se snažil vstřelit první branku havířovského klubu. Trefil však jen boční sít třebíčské branky.

02:54
    Ofsajd domácích.

03:35
    Zakázané uvolnění domácích.

03:53
    Kotala se pěkně prokličkoval skrz třebíčskou obranu. Jeho pokus však zblokoval obránce.

04:35
    Růžička pěkným zákrokem zachytil třebíčskou střelu.

06:01
    Třebíč se vyhozením přes celé hřiště osvobozuje.

06:48
    Krisl přišel těsně před střelou o puk.

06:59
    Luža střelou od modré trefuje třebíčského obránce.

08:00
    Havířov si vytváří tlak.

08:15
    Stránský v dobré pozici minul těsně Vejmělkovu branku.

09:36
    Kalus přišel o puk a Třebíč jde do protiútoku.

09:52
    Kratochvíl opustil střídačku Třebíče a zamířil do kabin.

09:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Jan Maruna – 2 min., nedovolené bránění).

10:28
    Dolníček dorážel u pravé tyče – Růžička byl včas betonem na místě.

11:04
    Růžička nadvakrát vyřešil obrovskou šanci Třebíče.

11:36
    Vágner vystřelil dělovku od modré. Růžička však jeho střelu zlikvidoval.

11:52

12:24
    Růžička odražený puk od zadního mantinelu uklízí pod svou lapačku.

12:39
    Stránského střelu vyrazil Vejmělka betonem.

13:49
    Luža přišel zbytečně o puk u vlastní branky, Třebíč se ho tak zmocňuje a následnou šanci hostů řeší domácí bek faulem.

14:11
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Patrik Luža – 2 min., hákování).

14:38
    Fronk vyvezl ve vlastním oslabení puk a založil tak akci.

15:27
    Třebíč svou vlastní chybou přichází o útočné pásmo.

16:11
    Domácí v plném počtu, tahle přesilovka hostům vůbec nevyšla.

16:47
    Půža svou střelou otestoval Růžičkovy betony.

17:03
    Čejka zamířil přímo do Růžičkovy lapačky.

17:30
    Havířov právě vstřelil branku!
    Po pohledné akci se přesnou střelou z mezikruží nad levé brankářovo rameno prosazuje JAN HUDEČEK. Asistence: Daniel Kurovský, Šimon Stránský.

18:31
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Dalimil Mikyska – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, hosté úspěšně vyhodili puk přes všechny čáry.

19:16
    Havířovu se nedaří dostat do útočného pásma Třebíče.

20:00

Po první třetině je stav mírně lepší pro Havířov. To však moc nevypovídá o průběhu hry. Utkání je herně vyrovnané, ale střelecky byli aktivnější hosté. Druhá třetina začne zhruba cca v 18:48.

20:01

20:16
    Stránského střelu z bezprostřední blízkosti vychytal Vejmělka.

20:31

21:04
    Paták zatím v největší šanci Třebíče v dnešním zápase, ale neproměňuje.

21:58
    Rozehrávky obou týmu jsou nepřesné a tudíž končí všechny puky ve středním pásmu.

23:01
    Luža je již dost vyčerpaný a odjíždí na střídačku.

23:14
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Tomáš Gřeš – 2 min., podražení).

23:40
    Vejmělkovi, který chtěl rozehrát vyhozený puk za brankou, projel kotouč mezi betony, napadající Kurovský však už dělal oblouk na druhou stranu, takže se k němu nedostal včas.

24:35
    AZ je v oslabení aktivní. Sikora obkroužil branku, Vejmělka byl však pozorný a rychle se přesunul.

26:27
    Kalus šel z levé strany na Vejmělku, ten však ukrývá puk po jeho střele na své hrudi.

27:09
    Bednář chytře posouvá puk na Kotalu, ten však o puk v zapětí přichází.

27:41
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Radek Pořízek – 2 min., podražení).

28:33
    Maruna z obrovské šance 2 na 1 minul Vejmělkovu branku.

29:47
    Domácí jsou v plném počtu. Výborně ustáli třebíčský tlak a vedou tak stále o jeden gól.

29:52
    Čejka v závaru na havířovském brankovišti trefuje tyč.

32:04
    Bednář nepřesně rozehrává puk.

33:21
    Havířovští šli 2 na 1, Stránský trefuje břevno.

34:27
    Obrovské šance proběhly v krátkém čase na obou stranách kluziště, žádný z týmů však nebyl úspěšný. Tu poslední měli hosté v situaci 3 na 1, ale Růžička ji nadvakrát zlikvidoval.

35:35
    Zakázané uvolnění hostů.

35:49
    Po vyhraném buly se havířované dostali ke střele, žádná gólová radost však nebyla, Vejmelka šanci vychytal.

36:56
    Luža se dobře vrátil a po teči od hokejky Třebíče se odráží puk na střídačku hostí.

37:23

38:11
    Rác střílel od modré, Vejmělka vyráží tuto střelu do rohu kluziště.

38:48
    Na druhé straně dostal puk do jízdy rozjetý Erat a z levého křídla prověřil pozornost Růžičky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:44
    Havel opět prověřil Vejmělku. Ten však střelu viděl a v pohodě ji skryl do své lapačky.

40:00

Právě skončila druhá třetina, a skóre zůstává, tak jako po první třetině, ve prospěch domácích 1:0. Druhá třetina přinesla dvě vyloučení domácích a několik brankových příležitostí na obou stranách, které ale nedokázal ani jeden tým využít. Třetí třetina tak bude jistě napínavá a přinese konečné rozuzlení zápasu. Začne zhruba v 19:36.

40:01

40:18

40:40
    Stránský z těsné blízkosti minul.

41:05
    Kurovského dělovka je ztečována nad Vejmělkovu branku.

42:11
    Rácova střela končí ve Vejmelkově lapačce.

42:53
    Po nádherné přihrávce Jana Hudečka před branku se střelou po ledě k levé tyči prosazuje MAREK KALUS a domácí vedou 2:0. Asistence: Jan Hudeček a Marek Sikora.

43:46
    Zakázané uvolnění hostí.

44:04
    Ztečovaná střela Ráce končí v ochranné síti.

44:33
    Drtilovu střelu ztečoval do rohu kluziště Vodný.

45:15
    Rychlá akce domácích vede k přečíslení. Hudeček se snažil z levé strany najít mezírku v horním rohu Vejmelkovy branky. Vejmelka však dokázal toto místo zakrýt.

46:26
    Dnešní utkání sleduje 1616 diváků.

47:20
    Kalábova střela končí v Růžičkově lapačce.

48:38
    Stránský z obrovské šance minul třebíčskou branku.

48:52
    Dujsíkova bomba od modré po teči Stránského končí na tyči.

49:21
    Vodný předvedl gesto FAIR-PLAY, když odvolal rozhodčími odpískaný faul na svou osobu. Obě mužstva tak nastoupí v plném počtu na hrací plochu.

50:07
    Třebíč si vytváří tlak v obranném pásmu Havířova.

50:16
    Domácí se osvobozují.

51:16
    Růžičkovi vypadl po střele z levého křídla na brankovišti puk, naštěstí pro domácí jej z brankové čáry odpálil Pořízek..

52:52
    Utkání nabylo po několika divokých minutách poklidnější tempo. Je to ale tím, že puk mají mnohem častěji na hokejkách hosté a domácí se jen brání.

54:30

54:30
    Domácí oddechový čas.Havířovská střídačka tak reaguje na sílící nápor Třebíče.

55:22

57:16
    Třebíč si snaží vytvořit v závěru utkání tlak. Domácí jsou však pozorní a nepouští třebíčské hokejisty do svého obranného pásma.

58:00
    Běží poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:41
    Vejmelka na střídačce. Hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.

58:41
    Oddechový čas pro hosty.

58:53
    Do odkryté branky se prosazuje DANIEL KUROVSKÝ. Asistence: Šimon Stránský.

59:35
    Závěr zapasu je ve znamení potlesku spokojených tribun.

Dnešní utkání mezi Havířovem a Třebíčí je u konce. Z vítězství se nakonec raduje Havířov, který nebyl sice po většinu utkání lepší, ale dokázal vstřelit 3 branky. Pro dnešek je to ode mě vše. Přeji příjemný zbytek večera. (20:17:28)

Jan Kudělka

Branky a nahrávky: 18. Hudeček (Kurovský, Š. Stránský), 43. M. Kalus (Hudeček, Sikora), 59. Kurovský (Š. Stránský)

AZ Havířov: Martin Růžička (Matoušek) – Krisl (C), Drtil, Luža, Dudek, R. Havel, Dujsík – M. Kalus, Maruna (A), Sikora (A) – Kotala, Rác, Matai – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský – Fronk, Pořízek, Gřeš – L. Bednář.

Rozhodčí: Kašík, Doležal – Adamec, Poruba