Most – Trutnov 0:5 (kont.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 6:1 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 6:5 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | David Servis – Tábor 5:1 (kon.)
Mor. Budějovice – Klatovy 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Písek – Kolín 3:5 (kon.)
Pelhřimov – Nymburk 1:4 (kon.) | Sokolov – Řisuty 7:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Bílina 7:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
7:2 (2:1, 1:1, 4:0)
HC Řisuty
Středa 07.02.2018, 18:00 • Sokolov • 2. liga skupina Západ • 38. kolo

Sokolov po 40 minutách, rozdrtil Řisuty v poslední třetině 4:0. Celkově tedy zvítězil v poměru 7:2! Hezký večer všem čtenářům ze Sokolova! (20:07:43)

59:03
    Ondřej Šafář (Sokolov) – 2+2 za hrubost + 2 minuty za podražení.
    Michal Fortelka (Řisuty) – 2+2 za hrubost + 2 minuty za sekání.

59:03
    Ještě se s ním utkal v pěstním souboji.

58:57
    Michal Fortelka to neunesl a vysekl hůl Šafářovi.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18

56:25
    Trapl to zkusil v oslabení proti třem protihráčům, ale neuspěl.

55:18
    Ondřej Šafář (Sokolov) – 2 minuty za sekání.

54:29
    Ofsajd domácího týmu.

53:59
    Akce domácích byla pohledná, ale poslední přihrávka Davida Hrušky nikoho ve žlutém nenašla.

53:02
    Trapl místo střely zavezl puk jen do rohu kluziště.

52:39
    Dominik Hohl zvítězil v osobním souboji nad hostujícím Michalem Fortelkou.

52:12
    Švihálek opět zvítězil nad další domácí střelou.

51:51
    Daniel Kružík se dobře uvolnil, ale vylámal si zuby na skvělém Petru Hruškovi!

51:20

50:37
    Hruška ukazuje své kvality dalším svým zásahem.

50:00
    Hlasatel ohlásil 666 diváků.

49:20
    Švihálek chytil puk a příliš důrazně si počínal Petr Račanský (Sokolov) – 2 minuty za sekání.

48:35
    Švihálek navzdory obdrženým brankám drží svůj tým nad vodou.

47:20
    Baník právě vstřelil branku!
    A i tuto přesilovkovou hru Baník využívá TOMÁŠEM HARKABUSEM – 7:2! Asistence: Vojtěch Šik, Filip Šmejc.

47:01
    Nídl však vybojoval pro svůj celek přesilovou hru – Štěpán Bláha (Řisuty) – 2 minuty za krosček.

46:35
    Dorostenec Jiří Nídl nepřelstil Švihálka v brance Řisut!

46:11
    Nepřesná střela hostí od modré čáry.

45:25
    Po delší době si na puk šáhl Petr Hruška.

44:39
    Devastace Řisut pokračuje neskutečným tempem, hattrick dovršuje díky zmatené obraně MARTIN TRAPL – 6:2! Bez asistence. A i pár čepic se objevilo na ledě.

43:41
    Ofsajd hostujícího celku.

42:57
    DAVID HRUŠKA střelou z levého kruhu přesně k tyči překonal Švihálka – 5:2! Asistence. Pavel Kuběna, Dominik Hohl.

42:16
    A bleskově je vyslyšel MARTIN TRAPL po ukázkové akci Tomáše Harkabuse – 4:2! Asistence: Tomáš Harkabus.

42:02
    Domácí tribuny si žádají puk v síti za zády Švihálka.

41:40
    Zakázané uvolnění Řisut.

40:53

40:40
    Střelu Davida Hrušky vytěsnil skokem Švihálek.

40:16
    Ofsajd hráčů ve žlutých dresech.

40:01

Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1. Poslední dějství začne cca v 19:35 hodin.

40:00

39:42
    Hostující celek první část oslabení zřejmě ubrání.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:53
    Jiří Dostál (Řisuty) – 2 minuty za podražení.

38:39
    Hohl tělem nepustil do útočné akce na modré čáře Fortelku.

38:08
    Povedenou střelu Zadražila si našla lapačka Švihálka.

37:32
    Petr Přindiš si najel do dobré pozice, ale branku hostí přestřelil.

36:48
    Ofsajd Sokolova posouzen jako úmyslný.

35:57
    Hra má stále rychlý spád.

35:02
    Tak 26 vteřin slávy má Odložilík za sebou.

34:36
    Jiří Švihálek přejel modrou i červenou čáru a musí tak být vystřídán. To vůbec nečekal náhradník a chvíli trvalo než na sebe narval hráčský dres č. 22, jelikož si svůj brankářský zapomněl.

34:36
    Petr Hruška přerušil hru.

34:05
    Hostující obrana hoří, Švihálek je bez hráčské hole, Schildhabel se po souboji ocitl na ledě.

32:25
    Kiks domácí obrany nevyužil Křešimír Schildhabel, když byl skvěle vychytán betonem Petra Hrušky!

31:38
    Traplovu ránu vytěsnil Švihálek lapačkou.

30:54
    Zakázané uvolnění Sokolova.

30:16
    Michael Čejka v souboji u mantinelu rozmázl obránce Řisut Michaila Potěchina, který se na něho zvedajíc se z ledu pouze zle podíval.

29:23

28:49

28:40
    Petr Přindiš málem překonal svou dělovku brankáře, ale jednalo se o úmyslný ofsajd, jelikož se jeden z hráčů zapomněl v útočném pásmu.

27:58
    Petr Hruška přesně rozehrál puk na svého spoluhráče a ten dostal puk do útočného pásma.

27:38
    Tomáš Rohan všem protivníkům ujel, ale pod tlakem neměl dost klidu, aby překonal Švihálka!

27:30
    Hraje se spíše v pásmu hostů.

26:49
    Vojtěch Šik (Sokolov) – 2 minuty za zdržování hry vystřelení kotouče.

25:33
    Domácí tým si vedení bere zpět po střele MARTINA TRAPLA – 3:2! Asistence: Filip Šmejc, Tomáš Harkabus.

23:59
    Petr Přindiš se skvěle uvolnil, ale jeho střelu si pohlídal dobře postavený Švihálek!

23:14
    Tento vývoj domácí hráči nečekali.

22:38
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Nedáš – dostaneš se opět potvrdilo! Hosté z brejku, kdy Křešimír Schildhabel skvěle našel v situaci 2 na 1 PETRA PATYKA a ten vyrovnává na 2:2! Asistence: Křešimír Schildhabel, Štěpán Bláha.

22:15
    Pokus Tomáše Rohana na poslední chvíli vytěsnil nad svou branku Švihálek!

21:57
    Petr Hruška pro jistotu přikryl puk.

21:31
    Puk v hledišti vhazuje se ve středním pásmu.

20:49
    Šmejc se vydal dobývat branku hostí – zatím neúspěšně.

20:01

Svižná první třetina přinesla stav 2:1 pro Sokolov, kdy dvě branky obou týmů padly v přesilové hře. Druhá třetina začne cca v 18:45 hodin

20:00

19:45
    Hruška si poradil se střelou z ostrého úhlu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:52
    Šikova snaha o rozehrávku končí pouze icingem.

18:14
    Ofsajd domácího týmu posouzen jako úmyslný.

17:52

17:27
    Lapačka Švihálka našla ve vzduchu svůj cíl to jest kotouč.

16:54
    Švihálkův rozklek byl úspěšný proti další střele.

16:09
    Na druhé straně hřiště se musí ohánět i Švihálek.

15:22
    Hruška si připisuje dva rychlé zásahy.

14:31
    I domácí celek využívá přesilovou hru MATĚJEM ZADRAŽILEM – 2:1! Asistence: Vojtěch Šik, David Hruška.

13:45
    Štěpán Bláha (Řisuty) – 2 minuty za hákování.

11:11
    Sotva skočil Harkabus na led vyzval Schildhabel před odkrytou brankou ke skórování ŠTĚPÁNA BLÁHU a ten nezaváhal 1:1 využitá přesilovka! Asistence: Křešimír Schildhabel, Filip Zderadička.

11:06
    Domácí celek je ve čtyřech.

10:54
    Michael Čejka (Sokolov) – 2 minuty za hru vysokou holí. Několik vteřin budou hrát Řisuty přesilovku 5 na 3.

09:58
    David Hruška se zjevil sám za hostující obranou naznačil střelu a následný pokus jen o milimetry minul vzdálenější tyč!

09:06
    Tomáš Harkabus (Sokolov) si krásně počkal na nic netušícího Dostála (Řisuty), rozhodčí však pro tento čistý zákrok neměl pochopení – 2 minuty za faul kolenem.

08:29
    Švihálek se opravdu nenudí a na svém kontě má další úspěšný zásah.

08:05
    Račanského formace si vynutila tlak a i nadále se bude pokračovat před hostující brankou.

07:53
    Švihálek sráží puk do rohu kluziště.

07:08
    Gombár si dobře poradil se situací, kdy byl pod tlakem.

06:26
    Švihálek svým zásahem přerušuje hru.

05:37
    Nahozený puk v pohodě sbírá hostující obrana.

04:22

03:53
    Překvapivá a pohotová střela PAVLA KUBĚNY končí až za zády překvapeného Švihálka – 1:0! Asistence: Matěj Zadražil, Ondřej Šafář.

03:24
    Střela Vyskočila byla ztečována domácím hráčem do ochranné sítě.

02:57
    Harkabus nedokázal dostat puk za záda Švihálka.

02:22
    Šik zakládá útok domácího týmu.

01:50

01:11
    Maříkova střela byla zblokována obráncem do bezpečí.

00:40
    Babický sebral volný kotouč ve své obranné třetině.

00:01

Sokolov bude hrát ve žlutých dresech, Řisuty ve tmavě modrých s oranžovým lemem.

Tak jako v prvním vzájemném zápase na sokolovském ledu bude chybět nejproduktivnější hráč Extraligy juniorů Tomáš VILDUMETZ 67 (22+45). Naopak za Řisuty nastoupí odchovanec Sokolova a nejlepší střelec Extraligy juniorů KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL 30 branek, který anvíc v kanadském bodování obsadil 3. místo po základní části 46 (30+16).

HC Baník Sokolov: P. Hruška (Šmídl) – Šafář, Kvapil, Gombár, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Račanský (A), Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Nídl, Trapl, Zadražil, D. Hruška, Janata, T. Rohan. Trenér. Michal Jäger.

HC Řisuty: Švihálek (Odložilík) – Dostál, Havelka, Babický, Zderadička, Potěchin – Bláha, Kellerstein, Mařík, Vyskočil, Schildhabel, Záleský, Patyk, Fortelka, Rod, Krpata, Kružík. Trenér: Martin Procházka.

Rozhodčí: Kamil Hlinka (Most) – Bc. Patrik Goltsch (Teplice), Bc. Michal Janíček (Ústí nad Labem).

Partnerem utkání 38.kola 2.ligy mezi týmy HC Baník Sokolov a TJ HC Řisuty, které se hraje ve středu 7.2. od 18.00 hodin, je PROFAUNA s.r.o. a Restaurace "U smrků"Mgr. Ivan Pajtaš.

Poslední utkání Sokolova:

HC Děčín – HC Baník Sokolov 1:9 (0:3, 0:3, 1:3)

Branky: 46. Kopta – 10., 29. a 41. D. Hruška, 1. Kuběna, 5. Harkabus, 34. Čejka, 36. Račanský, 45. T. Rohan, 55. Rulík

Rozhodčí: Vyštejn – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:5, Využití: 1:0, Oslabení: 0:2.

Sokolov: Kuchař (od 55. min. Šmídl) – Šafář, Kvapil, Gombár, Rulík, Přindiš, Šik, Hohl – Račanský, Kuběna, Harkabus – Čejka, Šmejc, Trapl – Zadražil, D. Hruška, T. Rohan.

Poslední utkání Řisut:

HC Řisuty – HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:3 po prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky: 26. Potěchin, 49. Rod – 41. Ježek, 51. Petira, 63. Hlaváč

Rozhodčí: Nepomucký – Horažďovský, Ovsík, Vyloučení: 3:2, Využití: 0:1

Sestava Řisut: Švihálek – Babický (A), Havelka, Dostál, Potěchin, Zderadička – Krpata, Kos (C), Rod – Fortelka, Kellerstein, Záleský – Vyskočil, Mařík, Kružík – Choc.

Vrchlabí – Řisuty 6:3

Za Řisuty nastupuji i hráči kteří jsou spojení se Sokolovem, Tomáš VILDUMETZ jenž první hokejové kroky činil v Sokolově, aby záhy přešel do Karlových Varů a hlavně odchovanec Baníku syn slavného otce Křešimír SCHILDHABEL. Oba hráči hrají za Kladno a do Řisut mají vyřízené střídavé starty.

Opory Řisuty: Tým před touto sezónou velmi omladil, přesto najdeme pár známějších hráčů – Útočníci: Matěj KOS (1986) – (Kladno), Šimon NÁPRSTEK (1993) – (Sparta Praha, Litoměřice), Michal FORTELKA (1995) – (Slavia Praha).

Ve 38. kole se utká HC Baník Sokolov (1) na svém ledě s týmem HC Řisuty (10). Oba soupeře od sebe dělí v ligové tabulce propastných 36 bodů a vzájemná utkání hovoří jasně ve prospěch Sokolova zatím v poměru 3:0 na zápasy.

Vzájemná utkání 2017 – 18:

Řisuty - Sokolov 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Branky: 4. Bláha, 19. Krpata, 41. Hampl – 3. Čejka, 19. Rezek, 26. Kuncl, 29. Trapl, 50. Kašpar, 58. T. Rohan

Sokolov - Řisuty 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)

Branky: 10., 53. a 58. Harkabus, 22. Čejka, 25. Kašpar, 25. Zadražil, 42. D. Hruška, 51. T. Rohan – 25. Krpata

Řisuty – Sokolov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 8. Fortelka, 36. Mařík – 17. a 28. Račanský, 23. Strunz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 4. Kuběna (Zadražil, Šafář), 15. Zadražil (Šik, D.Hruška), 26. Trapl (Šmejc, Harkabus), 43. Trapl (Harkabus), 43. D.Hruška (Kuběna, Hohl), 45. Trapl, 48. Harkabus (Šik, Šmejc) – 12. Bláha (Schildhabel, Zderadička), 23. Patyk (Schildhabel, Bláha)

HC Řisuty: Švihálek (34. – 35. min. Odložilík) – Dostál, Havelka, Babický (C), Zderadička, Potěchin – Bláha, Kellerstein, Mařík, Vyskočil, Schildhabel, Záleský, Patyk, Fortelka, Rod, Krpata, Kružík. Trenér: Martin Procházka.

Rozhodčí: Kamil Hlinka (Most) – Bc. Patrik Goltsch (Teplice), Bc. Michal Janíček (Ústí nad Labem), Delegát: Sentenský