Most – Trutnov 0:5 (kont.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 8:4 (kon.) | Šumperk – Kopřivnice 6:1 (kon.)
SHK Hodonín – Nový Jičín 6:5 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:1 (kon.) | David Servis – Tábor 5:1 (kon.)
Mor. Budějovice – Klatovy 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Písek – Kolín 3:5 (kon.)
Pelhřimov – Nymburk 1:4 (kon.) | Sokolov – Řisuty 7:2 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Bílina 7:1 (kon.)
SHK Drtiči Hodonín
6:5 (2:2, 1:0, 3:3)
HK Nový Jičín
Středa 07.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • 2. liga skupina Východ • 43. kolo

Ode mne je to vše, já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek středečního večera. Na počtenou! (20:37:31)

Poslední část zápasu byla velmi bláznivá, co se branek týče. Nejprve Drtiči odskočili do tříbrankového vedení a už to vypadalo, že se zápas bez větších problémů dohraje, ale Matějka se provinil vyšším trestem a toho hosté využili. Vstřelili dvě rychlé branky a urputně bojovali dál o vyrovnání, ale v devětapadesáté minutě Jan Sedlák přes celé kluziště domácím vrátil dvoubrankové vedení zpět. Nový Jičín se nevzdal a patnáct sekund před konce snížil novojičínský Sonnek. To bylo vše, a proto domácí vítězí jen o jednu branky za tři body.

59:45
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté opět snižují na rozdíl jedné branky. JAN SONNEK prostřelil Halodu z pravého kruhu svou přesnou trefou zápěstím nad Halodův beton. Asistence: Gebauer.

58:55
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči si berou zpět dvoubrankové vedení. JAN SEDLÁK zkusil trefit odkrytou bránu hostů přes celou délku kluziště a vyšlo mu to. Bez asistence.

58:47
    Vhazuje se po levici Halody, hosté na toto vhazování nastupují v šesti lidech, což znamená, že mají odkrytou klec.

58:25
    Nový Jičín zatavuje obrannou čtveřici Hodonína v obranném pásmu domácích, Haloda musí být až příliš pozorný, protože hosté se snaží střílet z každé pozice.

57:45
    Gebauer pálil od modré čáry, ale jeho střele byla sražena do ochranné sítě domácím obráncem.

56:47
    Kobylík vyhazuje kotouč z vlastního pásma přes všechny čáry a osvobozuje tak svůj tým.

56:00
    Nový Jičín snižuje na rozdíl jedné branky. Hruška přihrával z levého rohu před bránu, odkud JAKUB METELKA prostřelil Halodu bez většího zaváhání. Asistence: Hruška, Běhal.

55:01
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Gebauer přihrával z pravého rohu kluziště JIŘÍMU BĚHALOVI, který přesnou trefou zápěstím prostřelil Halodu. Asistence: Gebauer, Hruška.

54:38
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 5 min., vysoká hůl + osobní trest do konce utkání, vysoká hůl). Trest odpyká Matula.

53:30

52:10
    Běhal díky své rychlosti podél pravého mantinelu přebruslil domácího beka, a poté nahrával před bránu, kde se Jiřímu Slovákovi nepovedlo protečovat jeho pokus za záda Halody.

52:05
    Kobylík se před vlastní bránou zamotal s kotoučem, toho využil Palička, který z mezikruží přestřelil bránu.

51:30
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hákování).

50:10
    Drtiči v krátkém sledu vstřelili další branku. Dominik Matula zpoza brány přihrával na ERIKA HLOŽÁNKA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Matula, Peš.

49:50
    Hráči Nového Jičína se urputně rvou do útoku, ale domácí skvěle brání modrou čáru.

49:13
    Drtiči odskakují do dvoubrankového vedení. JAKUB KADLEC překonal Sonnka z mezikruží svou přesnou trefou. Asistence: Vaněk.

49:07
    Hosté přesilovou hru Hodonína brání již ve čtyřech hráčích v poli.

48:15
    Drtiči si dnes také zahrají ve dvojnásobné početní výhodě. Souhra Kužílek – Žabčík přinesla vhazování po levici Sonnka.

47:47
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Běhal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

47:40
    Po nahrávce Kobylíka pálil Mojžíš bez přípravy, Sonnek i tento pokus vyráží.

47:07
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Már – 2 min., držení).

47:05
    Hladiš během výhody Hodonína střílel od modré čáry zápěstím, Sonnek jeho pokus vyráží.

46:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

45:40
    Hra čtyři na čtyři více vyhovuje Novému Jičínu, který si vytvořil více příležitostí. Haloda zatím zůstává klidný.

44:35
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., hrubost).

44:05
    Po souboji u levého mantinelu v útočném pásmu Drtičů vyjel Peš s kotoučem a střílel z levého kruhu, ale netrefil bránu.

43:23
    Kocián projel kolem pravého mantinelu až do útočného pásma a prověřil Halodu, ten jeho pokus kryje.

42:33
    Drtiči s rozehrávkou nikam nepospíchají a dávají si načas.

41:41
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, kde se odehrává mnoho soubojů.

41:28
    Hladiš okamžitě po vhazování pálil, Sonnek si s jeho pokusem poradil.

41:20

40:53
    Drtiči dostávají hosty pod tlak, ale ke střele se nedostali.

40:20
    Hosté vyhráli buly, ale v útočném pásmu přišli o kotouč.

40:01

V prostřední části se Drtičům povedlo otočit vývoj zápasu, kdy Peš už v první minutě druhé třetiny dostal kotouč za záda Sonnka. Fanoušci byli také svědky několik nevyužitých přesilovek a dokonce i dvojnásobné přesilové hry hostů, kteří tuhle příležitost nevyužili.
    Další perioda začne přibližně v 19:50.

40:00

39:36
    Drtiči si ještě ke konci druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Hladiš střelou zápěstím zaměstnal Sonnka.

39:20
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Janiczek – 2 min., držení).

38:40
    Mojžíš po souhře s Matulou pálil bez přípravy od modré čáry. Sonnek stihl semknout betony k sobě a tetu Mojžíšovu střelu vyráží.

38:10

37:05
    Adamík pálil od modré čáry do proti pohybu Halody, Adamíkova střela byla ale nepřesná, proto se stav nemění.

36:45
    Hosté hrají hned další přesilovou hru v krátkém sledu. Sice drží útočné pásmo, ale svádí se jen souboje o kotouč.

36:10
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 2 min., nedovolené bránění).

35:16

34:50
    Ani jeden z týmů dnes neoplývá učebnicovou rozehrávkou, Drtičům se daří zachytávat kotouče i v oslabení.

33:45
    Sajdl nabral rychlost a podél pravého mantinelu se dostal až do útočného pásma. Z pravého kruhu zkusil překvapit Sonnka ke vzdálenější tyči, ten se betonem po jeho pokusu neuvěřitelně natáhl, avšak nemusel vůbec zasahovat.

33:16
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kadlec – 2 min., vysoká hůl).

32:33

31:39
    Drtičům se dnes přesilové hry značně nedaří. Spíše hledají cestu do útočného pásma.

30:39
    Pavel Mojžíš prověřil Sonnka tvrdou střelou od modré čáry, ten svým betonem ji vyrazil do rohu kluziště.

30:33
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Gebauer – 2 min., sekání).

29:04
    Fanoušci Hodonína se dožadovali zakázaného uvolnění pískotem, rozhodčí ukazoval teč, poté však zapískal zakázané uvolnění na druhé straně po nepřesné rozehrávce domácího obránce.

28:20
    Petr Peš zachytil nepřesnou rozehrávku jednoho z hostujících beků v obranném pásmu Hodonína, a poté se snažil ujet do úniku, ale jeden z hostů s ním dokázal udržet krok a zabránit mu v zakončení dovoleným způsobem.

27:40
    Hosty zatavuje nepovolený přechod přes modrou čáru, proto se píská postavení mimo hru.

26:35
    Lukáš Irgl nabral rychlost ve středním pásmu, rychle přejel přes modrou čáru a v pásmu útočném hledal své spoluhráče, avšak našel jen bránícího Kobylíka, který raději vyhodil kotouč na střed kluziště.

26:30

25:27
    Petr Peš místo vyhození kotouče se raději snažil obráncům hostujícího týmu ujet, což se mu také svým způsobem povedlo. Podél pravého mantinelu se dostal až za hostující branku, odkud se snažil přihrávat před bránu, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

24:43
    Domácí přečkali oslabení tří proti pěti a nyní se brání už jen ve čtyřech.

24:30
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Peška – 2 min., hákování).

24:25
    Díky nepřesné rozehrávce hostů se i v jejich přesilové hře píská zakázané uvolnění.

23:48
    Drtiči se ke slovu dostávají i v oslabení, kdy bránící čtveřice drží kotouč daleko od své brány.

23:00
    Hosté právě hrají svou první přesilovou hru v dnešním zápase, Adamík pálil od modré čáry, Haloda si s touto střelou poradil.

22:43
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., nedovolené bránění).

22:00
    Kužílek objel hráče, který si léhal do jeho střely, a až poté vystřelil, Sonnek jeho pokus kryje.

21:10
    Žabčík po vyhraném vhazování nahazoval kotouč na bránu, Sonnkovi tento nahozený puk vypadl, ale stihl jej odehrát do bezpečí.

20:28
    Drtiči se poprvé v zápase dostávají do vedení. PETR PEŠ po přechodu do útočného pásma prostřelil Sonnka mezi betony tvrdou, ale zároveň i přesnou střelou z pravého kruhu. Asistence: Hložánek, Kobylík.

20:10
    Kotouč získali domácí hokejisté a ženou se do útočného pásma.

20:01

V úvodní třetině byl k vidění rychlý nástup do zápasu ze strany hostů, kteří se prosadili už v sedmé minutě po přečíslení dvou proti jednomu. O pět minut později se povedlo Halodu překonat Márovi. Domácí se nevzdali a snížit se povedlo Charvátovi a ke konci třetiny srovnal stav utkání Kadlec.
    Druhá třetina bude pravděpodobně odstartována v 18:59.

20:00

19:32
    Domácí srovnávají. Daniel Vaněk vyhrál vhazování, po kterém okamžitě pálil JAKUB KADLEC a povedlo se mu prostřelit Sonnka, který měl zakrytý výhled. Asistence: Vaněk.

19:25
    Domácí dostali hostující beky pod velký tlak, ti velkým obloukem vyhazují na zakázané uvolnění.

18:32
    Peš od pravého mantinelu nahazoval kotouč na branku hostů, Sonnek si našel výhled a tenhle kotouč ukryl pod svou lapačku.

17:36
    Hosté opět zachytávají nepřesnou rozehrávku domácích, nyní však toho hosté nedokázali zneužít a o kotouč přicházejí.

17:20

16:13
    Drtičům se nedaří pokračovat v tlaku, který nastolili před přesilovou hru, tahle přesilová hra každopádně nepatří do hokejových učebnic.

15:20
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Már – 2 min., podražení).

15:00
    Drtiči násobí svůj tlak a ženou se za vyrovnáním. Nyní pálil Mojžíš, Sonnek jeho pokus kryje.

13:52
    Domácí snižují stav utkání. MATĚJ CHARVÁT po nahrávce Sajdla prostřelil Sonnka od pravého mantinelu. Asistence: Sajdl, Peška.

13:05
    Drtiči napadají hluboko v útočném pásmu, kde zachytil rozehrávku hostů Hajný, který z levého kruhu těsně minul bránu.

12:17
    Drtiči mají stále velké problémy s rozehrávkou, domácí obránci si připisují další nepřesnou rozehrávku, která končí až na zakázaném uvolnění.

11:08
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Podlaha vyhrál vhazování v útočném pásmu a JAN MÁR nahazoval kotouč na bránu, který prošel až za záda Halody. Asistence: Podlaha.

10:55
    Hosté oslabení přečkali, Podlaha poté vzal útočnou akci na sebe a prověřil Halodu.

10:39

09:19
    Ačkoliv Drtiči drželi útočné pásmo, tak si nevytvořili prostor ke střelbě, hosté se osvobozují, domácí střídají.

08:39
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Adamík – 2 min., podražení).

07:59
    Domácí hokejisté mají velké problémy s rozehrávkou. Palička zachytil kotouč, poté pálil z mezikruží, jeho pokus si Haloda pohlídal.

07:10
    Drtiči nedokázali projít do útočného pásma dle pravidel, proto se píská postavení mimo hru.

06:04
    Hosté jdou do vedení. Domácí napadali hluboko v útočném pásmu, poté však propadli a v přečíslení dvou proti jednomu Chvostek přihrál LUKÁŠI IRGLOVI, který puk nasměroval do prázdné brány. Asistence: Chvostek, Slovák.

05:28
    Domácí se také odhodlali napadat hluboko v útočném pásmu, hosté si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak kotouč končí na zakázaném uvolnění.

04:47
    Podlaha pálil z mezikruží Halodovi mezi betony, ten s velkou dávkou štěstí udržel kotouč.

03:40
    Adamík prověřil Halodu ze středního pásma, ten si se střelou poradil a rychle rozehrál. Hladiš neúmyslně přihrál Hilšerovi, který pálil z bezprostřední blízkosti. Haloda se stihl rychle přesunout.

02:39
    Charváta před bránou hledal Peška, ale zpoza brány přihrál nepřesně.

01:45
    Hosté napadají hluboko v obranném pásmu Drtičů, domácí mají zatím velké problémy s rozehrávkou.

01:00
    Hladiš si poradil s napadajícími hráči a rozehrál nepřesně, zakázaném uvolnění se pískat nebude, protože se hostující obránce dotkl kotouče.

00:40
    Kobylík překazil úvodní akci hostů.

00:10
    V prvním souboji o kotouč byli úspěšnější hosté a vyrážejí kupředu.

00:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu, úvodní buly bude vhozeno za malou chvíli.

Napínavý souboj mezi prvním a čtvrtým týmem nám začne s mírným zpožděním, protože hosté se zdrželi na cestě do Hodonína.

2. liga skupiny Východ nám spěje k samému konci a v rámci 43. kola tu máme poslední střet Hodonína s Novým Jičínem v základní části, který se odehraje na Zimním stadionu Václava Nedomanského.

SHK Hodonín: Haloda O., (Štěpanovský) – Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík – Matula, Peš (C), Hložánek, Jurča, Černohous, Matějka, Hajný, Vaněk, Kadlec, Peška, Charvát, Sajdl (A), Venclík.
    Trenér: Roman Čechmánek

HK Nový Jičín: Sonnek, (Slovák Jiří) – Adamík, Már, Běhal, Hruška (A), Metelka, Tomeček, Janiczek – Krupa, Pecha, Hilšer, Chvostek, Irgl, Gebauer, Kocián (C), Podlaha, Palička, Sonnek J., Slovák Jiří, Uhlár.
    Trenér: Petr Macháček

Rozhodčí: Čuňočka – Maťašovský, Čelechovský.

SHK Hodonín

Drtiči od posledního střetu s Novým Jičínem taktéž neprožívají nijak oslnivé období. Ze šesti zápasů dokázali tři zápasy dotáhnout k tříbodovému zisku a ve zbylých třech nezískali ani po bodu. Největším zklamáním nejen pro fanoušky, ale i pro samotné hráče musí být prohra s posledním opavským Slezanem.

24. ledna odehráli Drtiči svůj předposlední zápas v lednovém měsíci, kdy vyjížděli na led šumperských Draků, kde jsou domácí Šumperští téměř neporazitelní. Z pohledu Hodonína to nebyl nijak povedený zápas, naopak fanoušci Draků se náramně bavili. Už ve čtvrté minutě vstřelil vítěznou branku šumperský Fischer. Drtiči zde ani jednou během zápasu neskórovali a hráči ze Šumperka jen upravovali postupně skóre. Konečný výsledek byl 4:0 a Drtiči odjížděli s prázdnou.

V posledním lednovém utkání Drtičů se událo velké překvapení. Drtiči opět museli cestovat, nyní však do Opavy, kde se utkali s posledním týmem tabulky. Drtičům utekla první třetina, kterou prohráli jednoznačně 3:0. Ve čtyřiatřicáté minutě snížil Jakub Kadlec, ale opavský Herman ve čtyřicáté minutě vstřelil vítěznou branku. Ve třetí periodě Jurča a Kužílek snížili na rozdíl jedné branky, ale ze strany Hodonínských to bylo vše a Josef Tichý už jen poupravil skóre na konečných 5:3.

V prvním únorovém kole Drtiči hráli po dlouhé době na domácí ploše, kde přivítali Bobry z Valašského Meziříčí. Drtiči opět nenaskočili do zápasu tak, jak by si představovali. Už v šesté minutě Bobři zásluhou Jakuba Pořického vedli. Naopak do druhé třetiny se Drtiči zlepšili, což mělo za důsledek nejen vyrovnání, ale i dokonce otočení vývoje. Po trefách Hajného a Kadlece byli hodonínští fanoušci spokojenější, ale o minutu později bylo opět srovnáno. Ještě ve druhé periodě se o vítěznou branku postaral Pavel Mojžíš. Ve třetí části Drtiči už jen upravili skóre na 5:3 a přerušili tak nepříznivé třízápasové období.

Po šestatřiceti odehraných zápasech je Hodonín na místě druhém s osmašedesáti body. Skóre 154:110 ho řadí na třetí místo ve vstřelených či inkasovaných gólech. Na první Porubu ztrácejí deset bodů, zatímco na třetí Šumperk mají náskok dvou bodů.

Hráčům Nového Jičína se od posledního střetu s Drtiči příliš nedaří, protože v těchto šesti zápasech zaznamenali pouze jednu výhru za porážku Opavy. Velký podíl na tom pravděpodobně má smůla, která se na novojičínský výběr nalepila, jelikož pět zápasů skončilo poměrně vyrovnaným výsledkem.

V předposledním lednovém střetu Novojičínští narazili na předposlední kopřivnickou Tatru. Tato náhoda se Ďáblům právě nevyplatila, kdy ve vyrovnaném souboji podlehli jen o jednu jedinou branku. V sedmadvacáté minutě sice Jiří Slovák poslal Nový Jičín do vedení, ale do konce druhé periody stihla Kopřivnice získat dvougólový náskok, a jak se později ukázalo i vstřelit vítěznou branku. Novojičínský tým se zmohl jen na následné snížení, a proto si z Kopřivnice neodvezli ani bod.

V následujícím kole do Nového Jičína přijel lídr z Ostravy. Utkání nebylo nijak jednoznačné a novojičínští hráči byli svému soupeři důstojným protivníkem. Ve třiadvacáté minutě novojičínský Jiří Běhal přehoupl utkání na stranu svého týmu, ale o dvanáct minut později srovnal stav utkání porubský Marek Slavík. Ve třetí části Nový Jičín nedokázal s ostravským týmem udržet krok a v šestačtyřicáté minutě rozhodl utkání Haas a Poruba si tak odvezla všechny tři body domů.

V doposud v posledním odehraném zápase se Ďáblové vydali bojovat o body na led šumperských Draků. Novojičínští však zaspali první třetinu, kterou prohráli jednoznačně 3:0 a do zápasu už se nedokázali vrátit. Další dvě periody prohráli vždy o jeden gól, a proto odjeli s prázdnou.

Nový Jičín se po šestatřiceti odehraných zápasech nachází na čtvrtém místě v tabulce 2. ligy skupiny Východ s padesáti body. S dvaadevadesáti vstřelenými brankami je až šestý v počtu vstřelených gólů. 121 inkasovaných gólů ho řadí na čtvrté místo ve statistice obdržených branek. Na třetí Šumperk ztrácí šestnáct bodů, zatímco na páté Valašské Meziříčí mají jen náskok v podobě jednoho bodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Můčka

Branky a nahrávky: 14. Charvát (Sajdl, Peška), 20. Kadlec (Vaněk), 21. Peš (Hložánek, Kobylík), 50. Kadlec (Vaněk), 51. Hložánek (Matula, Peš), 59. Sedlák – 7. Irgl (Chvostek, Slovák), 12. Már (Podlaha), 56. Běhal (Gebauer, Hruška), 56. Metelka (Hruška, Běhal), 60. Sonnek (Gebauer)

SHK Drtiči Hodonín: Haloda O., (Štěpanovský) – Kobylík, Mojžíš (A), Sedlák, Hladiš, Žabčík, Kužílek, Miklík – Matula, Peš (C), Hložánek, Jurča, Černohous, Matějka, Hajný, Vaněk, Kadlec, Peška, Charvát, Sajdl (A), Venclík.

Rozhodčí: Čuňočka – Maťašovský, Čelechovský