Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Košice – Nové Zámky 3:2 (2:0 po s.n.) | Nitra – Poprad 3:2 (kon.)
Žilina – Detva 4:5 (po pr.) | Trenčín – Zvolen 1:3 (kon.)
MsHK Žilina
4:5 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
HK Detva
sk Středa 07.02.2018, 18:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 44. kolo

S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Detve 4:5 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (20:35:20)

63:35
    Detva dala gól!
    David Videlka sa šikovne natlačil pred Tomáš Tomeka, brankár Vlkov ešte jeho pokus kryl, no puk mu vypadol a číhajúci JURAJ MILÝ ho bez problémov doťukol do prázdnej bránky Žiliny. Asistencia: David Videlka.

63:00
    Veľká šanca na strane hostí, domácich podržal Tomáš Tomek.

62:12
    Na opačnej strane zastavil puk Hackett, vhadzovať sa bude po jeho pravej ruke.

61:35
    Čas leží ako bodnutý včelou, ďalší úspešný zákrok si pripisuje Tomáš Tomek.

60:58
    Vzápätí v šanci hokejisti Žiliny, Hackett však bol na svojom mieste.

60:39
    Úvodnú útočnú akciu predĺženia mali hostia, no Tomek nemusel zasahovať.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sme víťaza nenašli, o malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Puk je za bránkou hostí, Detva ho má v moci.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

58:52
    Po prihrávke Tvrdoňa pálil Pospíšil a jeho puk tesne minul ľavú tyč bránky hostí!

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

57:35
    Nuž, Žilinčania sú po vyrovnaní zjavne zaskočení, napriek tomu sa ešte snažia pred Hackettom niečo vymyslieť.

56:43
    Ďalšia priam nepochopiteľná chyba žilinskej obrany! Puk medzi dvojicou hráčov Žiliny získal LADISLAV ŠČURKO a bekhendovou strelou prekonal nešťastného Tomáša Tomeka! Asistencie: Maroš Surový, Juraj Milý.

56:42
    Žilinský Patrik Rogoň sa skúsil presadiť cez obrancu hostí a ohroziť Hacketta. Ani jedno a ani druhé mu však nevyšlo.

56:05
    Čas letí, Detva momentálne stiahla puk za svoju bránku a strieda.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:55
    Marek Tvrdoň si výborne pripravil pozíciu cez trojicu hráčov hostí, z medzikružia však napálil puk len do pripraveného Hacketta.

54:09
    Tentoraz však nasledoval aj rýchly protiútok Žiliny, ktorý však končí postavením mimo hru.

53:35
    Nuž a aby sme nevyšli z rytmu, Detva je znovu pred Tomášom Tomekom.

52:49
    Ladislav Ščurko mohol byť architektom vyrovnania Detvy, lenže domáca obrana ho na tretí pokus predsa len zbavila puku.

52:14
    Nuž a domáci hokejisti sa musia stále brániť. Pomôžem si výrokom, ktorý práve zaznel na žilinskej tribúne: "Začnite hrať konečne hokej...".

51:27
    Detva sa úpenlivo snaží o vyrovnanie, Žilina sa bráni vyhodením puku aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

50:35
    V týchto chvíľach sa hrá dlho bez prerušenia, čo určite viac vyhovuje hokejistom Žiliny.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie nad Detvou 4:3.

49:50
    Hostia znovu nasťahovaní v útočnom pásme.

49:09
    Stupka v ostrom súboji za bránkou hostí s Gachulincom, navyše útočníkovi Žiliny zavadzal jeden z rozhodcov. Vylučovať sa však nebude.

48:30
    Dnes nás teda čaká ešte napínavý záver zápasu, gól v presilovej hre vlial do žíl Detvancov novú energiu.

47:56
    Detva využíva presilovú hru, pretože FILIP SUROVKA sa krásne zbavil obrancu Žiliny a následne jeho strela po ľade prekĺzla popod betón za chrbát prekvapeného Tomáša Tomeka. Asistencia: Belluš.

47:19
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Rogoň – 2 min., podrazenie).

46:52
    Ladislav Ščurko zabojoval o puk na ľavej strane, z veľkého uhla namieril len do Tomáša Tomeka.

46:05
    Detva jednoznačne zvyšuje svoj tlak, Tomek pred číhajúcim Žilkom napokon nemusel zasahovať.

45:39
    Vlci majú v týchto momentoch trochu problém s prechodom cez stredné pásmo, puk napokon končí v moci Tomáša Tomeka.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina vedie nad Detvou zatiaľ 4:2.

44:29
    Vhadzovanie po pravej ruke Tomáša Tomeka.

44:00
    Žiline znovu uviazla kombinácia pre prechode stredným pásma, domáci sa museli vzdať puku bez boja.

43:13
    Žilina v týchto chvíľach urobila možno rozhodujúci krok k dnešnému víťazstvu. Uvidíme, či sa Detve znovu podarí v krátkom čase po góle Žiliny rovnako skórovať.

42:32
    Žilina dala gól!
    Lenže teraz Vlkom znovu vyšla ukážková akcia, keď z ľavej strany z úrovne bránkovej čiary poslal k pravej tyči ideálnu prihrávku Konečný a JURAJ JURÍK strelou z prvej pod víko pridal svoj druhý dnešný gól! Asistencie: Rastislav Konečný, Marcel Holovič.

41:55
    Domácim však zatiaľ presilová hra nevychádza vôbec podľa predstáv, Detva sa zatiaľ výborne bráni.

41:25
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Surový – 2 min., podrazenie).

40:37
    Hostia v plnom počte.

40:21
    Mikušova pekná strela od modrej čiary končí znovu na prilbe Matthewa Hacketta.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Detvy.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretiu tretinu začne Žilina dohrávanou presilovou hrou v trvaní 37 sekúnd.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 3:2. Domáci išli do vedenia o 2 góly v 25. minúte, kedy prečíslenie 2 na 1 zužitkoval Juraj Jurík. Detva však vyrovnala už o 26 sekúnd, prihrávku Videlku premenil na druhý gól svojho tímu Ladislav Ščurko. Tretia tretina sa začne približne o 19:50.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:32
    Žilina znovu v tlaku pred bránkou hostí, lenže Vlci chybujú v kombinácii a puk smeruje do stredného pásma.

39:04
    Nuž a pred bránkou Podpoľancov to znovu vrie, vylučovať sa však ani tentoraz nebude.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:55
    Žilina v tlaku v útočnom pásme.

38:38
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Fekiač – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:15
    Veľká šanca hostí, Juraj Milý z pravej strany dobrou strelou opečiatkoval pravú tyč Tomekovej bránky!

38:05
    Hra v týchto momentoch trošku stratila tempo.

37:15
    Tentoraz sú v útočnom pásme hokejisti domácej Žiliny, brankár Detvy ostal ľadovo pokojný, pretože puk k jeho bránke vôbec nesmeroval.

36:19
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

35:51
    Po kombinácii celej formácie sa do zakončenia dostal Peter Mikuš, jeho slabá strela však Hacketta nevystrašila.

35:01
    Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, Žilina zatiaľ vedie nad Detvou 3:2.

34:50
    Detva sa teraz dostala do útočného pásma, Tomek však nemusel vážnejšie zasahovať.

34:05
    Znovu vidíme viacero osobných súbojov v krátkom slede za sebou.

33:17
    V úplnom závere krátkej presilovej hry domácich dostal prihrávku do ľavého kruhu Marek Tvrdoň, no jeho príklep našiel len hrudník Matthewa Hacketta.

33:17

32:53
    Domáci v plnom počte.

32:25
    Daniel Gachulinec skúsil výbornú krížnu strelu zápästím z pravého kruhu. Vyrážačka Tomáša Tomeka však bola rovnako rýchla ako puk a nasmerovala ho vedľa bránky Vlkov!

31:59
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke gólmana Detvy.

31:17
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Chovan – 2 min., nedovolené bránenie).

30:53
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mikuš – , nedovolené bránenie).

30:45
    Veľká chyba žilinskej obrany, Videlka našiel prihrávkou v medzikruží Murčeka, ktorý delovkou tesne minul Tomekovu bránku!

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad Detvou 3:2.

29:06

28:40
    Rastislav Konečný skúsil z ľavej strany príklep, Hackettov betón však bol na svojom mieste.

28:00
    Žilina znovu v útočnom pásme.

27:40
    Domáci hokejisti okamžite v útočnom pásme pred Hackettom, lenže prichádzajú o puk.

27:06
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Gachulinec – , nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:52
    Žilinský obranca Mazanec skúsil strelu od modrej čiary, trafil však len nohy brániaceho hráča Detvy.

26:14
    V strednom pásme vidíme viacero tvrdých osobných súbojov, puk napokon končí v moci Matthewa Hacketta.

25:31
    A mohlo byť 3:3, lenže Adrisíkova jedovka tesne minula Tomekovu bránku!

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, stav v Žiline je 3:2.
    24:39 ŠČURKO - 3:2

24:39
    Vedenie Vlkov o dva góly trvalo len 26 sekúnd, pretože David Videlka našiel LADISLAVA ŠČURKAa ten pridáva druhý gól hostí v dnešnom zápase! Asistencia: David Videlka.
    24:13 JURÍK - 3:1

24:13
    Žiline teraz výborne vyšlo prečíslenie 2 na 1, pretože z ľavej strany Marcel Holovič ideálne našiel JURAJA JURÍKA a ten z prvej mieril presne! Asistencie: Marcel Holovič, Michal Juraško.

24:05
    Žilinčania stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tak majú čas vystriedať svoje formácie na ľade.

23:17
    Vhadzovanie po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

22:40
    Vitalij Sitnikov skúsil strelu z pravej strany, Tomáš Tomek bol pozorný.

22:05
    Druhá tretina má od úvodu vcelku solídne tempo, aktívnejší sú v týchto momentoch rozhodne hokejisti Detvy.

21:20
    Maroš Surový si doslova vydobyl priestor pred Tomášom Tomekom, jeho následná strela však smerovala vedľa pravej tyče žilinskej bránky.

20:30
    Po prvej strane sa dostal do útočného pásma Žilinčanom Pospíšil, jeho nepríjemná strela zápästím však skončila na maske brankára hostí Hacketta, hra je prerušená.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Detvy.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 2:1. Skóre zápasu otvoril v 10. minúte v presilovej hre Žiliny skúsený Peter Húževka. Už o dve minúty neskôr však bolo 1:1, keď sa pred Tomášom Tomekom presadil Martin Belluš. Žilina išla druhýkrát do vedenia v 17. minúte, kedy výbornú Pospíšilovu prihrávku zužitkoval Lukáš Kozák. Druhá tretina dnešného súboja sa začne približne o 18:57.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:15
    Žilinčan Konečný po ľavej strane vletel do útočného pásme, jeho strelu švihom však Hackett vyrazil.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:32
    Hostia sa v závere prvej tretiny viac tlačia do útočného pásma.

17:29
    Puk končí v lapačke Tomáša Tomeka, vhadzovať sa bude po pravej ruke brankára Žiliny.
    16:49 KOZÁK - 2:1

16:49
    Krásna akcia Žiliny, nabiehajúci LUKÁŠ KOZÁK dostal skvelú prihrávku od Tomáša Pospíšila a z pravého kruhu parádne vymietol ľavý vinkel Hackettovej bránky. Asistencie: Tomáš Pospíšil, Peter Húževka.

16:25
    Vidíme veľa súbojov v strednom pásme, oba tímy úpenlivo bojujú o puk.

15:44
    Žilinčania Ondruš s Rogoňom si v útočnom pásme prišli nerozumeli a tak prišli o puk. Dopredu smerujú hokejisti Detvy.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav pod Dubňom máme 1:1.

14:05
    Hostia začínajú ďalšiu útočnú akciu z hĺbky vlastného obranného pásma.

13:39
    Tomáš Pospíšil sa snažil presadiť v útočnom pásme, jedného obrancu hostí si obhodil, cez ďalšieho sa mu však už prejsť nepodarilo.

12:59
    Žilinčania sú aktívni a bojujú, ale kombinácie sú niekedy doslova do zúfania.

12:20
    Hostia z pod Poľany sa nadýchli k tlaku, puk však končí v lapačke Tomáša Tomeka. Vhadzovať sa bude po ľavej ruke brankára Vlkov.
    11:35 BELLUŠ - 1:1

11:35
    Nuž a z nevinnej chyby je napokon gól v sieti Tomáša Tomeka. Pred gólmanom Žilina sa bez problémov presadil MARTIN BELLUŠ. Bez asistencií.

10:36
    Žilinčanov gól nakopol k aktivite, lenže chybujú.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina vedie nad Detvou 1:0.
    09:44 HÚŽEVKA - 1:0

09:44
    Domáci hokejisti využívajú presilovú hru, pretože Tvrdoň našiel na pravej strane Lukáša Kozáka, ktorý sa oprel do strely. Hackett puk vyrazil pred seba a číhajúci PETER HÚŽEVKA už nemal problém otvoriť skóre dnešného súboja. Asistencie: Lukáš Kozák, Roman Tvrdoň.

09:20
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, Žilina začína ďalšiu útočnú akciu práve z tohto priestoru.

08:36
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Macejko – , sekanie).

08:36
    Obrovská šanca domácich, jeden z Vlkov sa rútil sám na Hacketta, vymiešal ho, no namiesto zakončenia ešte volil prihrávku v domnení, že má v tandeme spoluhráča. Bol však faulovaný, Žilina bude hrať presilovú hru.

08:05
    Po buly v útočnom pásme sa k puku dostali Žilinčania, Mazanec následne strelou z otočky od modrej čiary gólmana hostí neprekvapil.

07:26
    Žilka servíroval puk z ľavej strany k Tomekovej bránke pre Maroša Surového. Útočník Detvy však na čierne gumové čudo hokejkou nedočiahol.

06:55
    Po nahodenom puku Lukáša Kozáka do útočného pásma sa Žilinčania dostali do tlaku, Hackett však nemusel zasahovať.

06:17
    Výborné žilinské prečíslenie 2 na 1, Filip Ondruš z pravej strany našiel Stupku, ktorému však puk skákal po ľade a Hackett bol na svojom mieste. Po akcii znovu zahoreli vášne na ľade a črtal sa nám náznak prvej bitky.

05:35
    Juraj Jurík sa šikovne natlačil pred Hacketta, no výborný obranný zákrok v poslednom momente predviedol Martin Vyskoč.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, v Žiline sme gól zatiaľ nevideli.

04:45
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy tento priestor využívajú na striedanie svojich formácií na ľadovej ploche.

04:12
    Jakub Žilka výborne napádal rozohrávku Vlkov a obrancom Žiliny to robilo dosť veľký problém.

03:51
    Spoza bránky hostí prišla prihrávka pre číhajúceho Patrika Rogoňa, ktorý však ani na dvakrát nedokázal puk pretlačiť za Hacketta. Následne vznikla menšia šarvátka, nešlo však o nič vážne.

02:59
    Michal Roman spoza modrej čiary nahodil puk do útočného pásma, tam ho však už získali do svojej moci hokejisti Detvy.

02:14
    Tempo hry v úvode zápasu je skôr tréningové. Puk končí v lapačke Tomáša Tomeka, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

01:36
    Chyba v rozohrávke Žiliny, puk zachytil Michal Murček, posúval ho ešte doľava Ladislavovi Ščurkovi, no ten ho mal na dlhú hokejku a nedokázal ohroziť Tomáša Tomeka.

00:59
    Tentoraz už sú v útoku aj domáci hokejisti, Hackett si pripisuje prvý úspešný zákrok v dnešnom zápase.

00:39
    Prvý náznak šance v podaní hostí, Sitnikov sa však z ľavého kruhu neodhodlal vystreliť.

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov Žiliny.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Ministerské buly máme za sebou, snáď už sa konečne začne zápas.

Hymnu máme za sebou,čaká nás príhovor ministra obrany Petra Gajdoša.

Na ľade máme rozhodcov dnešného stretnutia. Postupne nastupujú aj hráči oboch tímov. Zaznie štátna hymna Slovenskej republiky a začne samotný zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V Žiline to dnes vyzerá ako na vojenských manévroch. Hokejisti domácich Vlkov nastúpia v dresoch s vojenským motívom, čestné buly zápasu by mal vhodiť minister obrany Slovenskej republiky Peter Gajdoš.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Hatala, Kozák, Roman, Juraško, Mazanec, Mikuš, Turian, Mendrej – Pospíšil, Húževka, Tvrdoň – Konečný, Holovič, Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Dolinajec, Valášek, Váňa

HC 07 Detva: Hackett (Nagy) – Kuklev, Chovan, Šimon, Fekiač, Macejko, Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Surovým Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Rooth, Piačka, Andrisik

Rozhodca: Konc, Müllner – Gegáň, Kollár.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 44. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HC 07 Detva. Zápas sa pod Dubňom začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 7. miesto so ziskom 58 bodov. V poslednom doterajšom zápase Vlci zvíťazili po Zvolene po samostatných nájazdoch 1:2 (góly MsHK Tvrdoň a Pospíšil). Najproduktívnejším hráčom tímu je Lukáš Handlovský, ktorý získal 28 kanadských bodov (15+13). Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, brankárskou jednotkou je Tomáš Tomek, ktorý má aktuálne 92,97% úspešnosť zákrokov.

Detva je nováčikom súťaže a aktuálne okupuje posledné 10. miesto v tabuľke Tipsport ligy so ziskom 33 bodov. Napriek tomu však Podpoľanci v posledných zápasoch ukazujú solídnu formu, v poslednom doterajšom zápase porazili na domácom ľade Banskú Bystricu 6:5 (góly Detvy 2x Belluš, Róth, Ščurko, Gašpar, Videlka). Najproduktívnejším hráčom tímu je David Videlka, ktorý získal 29 kanadských bodov (13+16). Trénerom tímu je Pavel Igrini.

Vzájomné zápasy hovoria v prospech domácej Žiliny, ktorá vyhrala 3 zápasy. Jednu výhru v doterajších zápasoch zaznamenala aj Detva.

Zápas v Žiline sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 10. Húževka (Kozák, Tvrdoň), 17. Kozák (Pospíšil, Húževka), 25. Jurík (Holovič, Juraško), 43. Jurík (Konečný, Holovič) – 12. Belluš, 25. Ščurko (Videlka), 48. Surovka (Belluš), 57. Ščurko (Surový, Milý), 64. Milý (Videlka)

HK Detva: Hackett (Nagy) – Kuklev, Chovan, Šimon, Fekiač, Gachulinec, Macejko, Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, Surovým Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Rooth, Piačka, Andrisik

Rozhodčí: Konc, Müllner – Gegáň, Kollár