Frankfurt – Mohuč 3:0 (kon.) | Schalke – Wolfsburg 1:0 (kon.)
FC Schalke 04
1:0 (1:0)
VfL Wolfsburg
Středa 07.02.2018, 20:45 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německý pohár • Čtvrtfinále

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou. (22:50:10)

Je dobojováno! Domácím vyšel lépe úvod utkání, když se je v 10. minutě poslal do vedení po pěkné individuální akci Guido Burgstaller. Hosté mohli srovnat ve 24. minutě. Po rohovém kopu Naldo míč odhlavičkoval před šestnáctku, kde se do něj opřel Malli, jenž utěšenou ranou orazítkoval břevno domácí brány. Úvodní půli tak opanovalo Schalke.
    Ve druhém poločasu jsme viděli méně pohledný fotbal než v tom prvním. Vlci se sice snažili překonat obranu Schalke, které se možná více zaměřilo právě na defenzivní hru a rychlé brejky. Nicméně zajímavých situací před oběma brankami vydatně ubylo a hosté si nedokázali další pořádnou gólovku vypracovat. Po výsledku 1:0 tak postup do semifinále slaví Schalke 04.

90+5

90+4
    Centr se hostům ovšem hrubě nepovedl a míč v pohodě ze vzduchu sebral Fährmann. Tohle již Schalke zvládne.

90+4
    Jenže Goretzka ztratil míč a poté musel faulovat Mehmediho. Je zde tedy ještě standardka a poslední šance Vlků na srovnání.

90+3
    Schalke nyní dokázalo ubránit další dlouhý nákop Vlků a může tak vyrazit vpřed.

90+3
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amine Harit, přichází Daniel Caligiuri.

90+2
    Žlutou kartu dostává Guido Burgstaller (FC Schalke 04).

90+2
    Žlutou kartu dostává Willaim (VfL Wolfsburg).

90+2
    A na trávníku se nám rozvířily vášně. Burgstaller zatáhl za dres Williama, kterému se to vůbec nelíbilo a po svém soupeři se ohnal. Hlavní rozhodčí potom musel vzniklou skrumáž řešit žlutými kartami.

90
    Žlutou kartu dostává Marcus Arnold (VfL Wolfsburg).

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Škoda pro Vlky, že nyní nevyslali na Fährmanna prudší pokus. Ten měl tak situaci o dost snadnější a slabou ránu schoval do své náruče.

88
    Vlci se však následnému útoku ubránili a mohli to být oni, kdo zaútočí. Následně však po další ztrátě zbytečně faulovali a o balon tak přišli.

86
    Poté však Mehmedi provinil proti pravidlům, když v okolí pokutového území domácích fauloval a jeho tým se tak bude muset zase bránit.

85
    Po rozehrávce standardky vznikl v pokutovém území Schalke závar. Na zadní tyči vracel míč do ohně Didavi a domácí před brankovou čárou dostali míč do bezpečí.

84
    Mehmedi směle kličkoval mezi domácími hráči, až se mu do cesty postavi Naldo, který po svém nekompromisním skluzu vidí žlutý kartónek.

83
    Ač William dělal, co mohl, tak míč již opustil hrací plochu a Schalke tak bude na půlce hřiště vhazovat.

82
    Proti dvěma soupeřům nyní udržel míč Arnold a může se tak společně se svými kolegy pokusit zaútočit.