Toronto – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.) | NY Rangers – Boston 1:6 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 08.02.2018, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Střelecky byl v první třetině aktivnější hostující celek, který ale ve druhé minutě inkasoval branku. Prosadil se rychle po vhazování Kyle Clifford. Los Angeles vede po dvaceti minutách o jednu branku, domácí fanoušci mají více důvodů k radosti.

Domácí celek se dostal do vedení první střelou třetiny, prosadil se Adrian Kempe. Pak ale hosté zlepšili hru a dokázali vyrovnat. Nejprve snížil Leon Draisaitl, a pak vyrovnal na 2:2 ránou mezi betony Connor McDavid.

Třemi góly ve třetí třetině dokázal domácí celek potvrdit svou lepší formu a vyhrát tento zápas. Nejprve se prosadil Paul LaDue. Pak do prázdné branky Alex Iafallo a Anže Kopitar. (07:19:55)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:36

1. Paul LaDue (LAK) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+1
    3. Adrian Kempe (LAK) 1+0

59:40
    Už se nic nestane, domácí celek míří za výhrou.
    59:00 Anže KOPITAR - 5:2

59:00
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté se znovu odhodlali ke hře bez brankáře, čehož využil ANŽE KOPITAR, který ze svého obranného pásma trefuje prázdnou branku Edmontonu. Asistence: Dustin Brown.
    58:17 Alex IAFALLO - 4:2

58:17
    Hosté se rozhodli pro hru bez brankáře, dostali se do útočného pásma. Anže Kopitar výborně dostal hru z obranné třetiny, a pak přenechal kotouč spoluhráči. Tím bylALEX IAFALLO, který snadno trefil prázdnou branku. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

58:10
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:41
    Zápas po krátké přestávce pokračuje dál. Domácí Los Angeles vede o jednu branku.

57:41
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele, kterou vyslal hostující Connor McDavid. Hra je přerušena, komerční přestávka.

57:15
    Jake Muzzin pálil z předbrankového prostoru nad, hostující gólman zasahovat nemusel.

56:45
    Anže Kopitar pálil z mezikruží, jeho projektil byl zablokovaný brankářem Edmontonu. Cam Talbot své spoluhráče nyní podržel.

56:29
    Derek Forbort neuspěl ránou od modré čáry, puk končí mimo branku.

55:50
    Edmonton otevřel hru, pokouší se dostat do střeleckých pozic, nyní ale Oscar Klefbom minul od modré čáry.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Kings vedou o jednu branku.

54:33
    Gól platí.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Clifford (Lewis), 21. Kempe (Doughty), 55. LaDue (Lewis, Gravel), 59. Iafallo (Kopitar, Doughty), 59. Kopitar (D. Brown) – 24. Draisaitl (McDavid, Klefbom), 31. McDavid (Cammalleri)

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, LaDue, Gravel, Folin – Iafallo, Kopitar, Toffoli – Pearson, Kempe, D. Brown – Clifford, T. Mitchell, Lewis – Andreoff, Amadio, Brodzinski.
    Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Klefbom, Benning, Nurse, Russell, Sekera, Davidson – Cammalleri, McDavid, Draisaitl – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Maroon, R. Strome, Caggiula – Pakarinen, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Hanson, Watson – Heyer, Murchison

Diváci: 18 230