Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Středa 10.01.2018, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 49. kolo
Předzápasové kurzy: 1.97 4.2 3.3
Partner:
   
  59:04
  V oslabení se dokonce povedlo ujel po pravé straně Petru Strakovi, tomu však dnes není gól souzen. Dolejš jeho ránu zápěstím lapačkou vychytal.
   
  57:16
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Kindl – 2 min., hrubost).
   
  57:16
  Domácí ubraně ujel Radoslav Tybor, který však bránu netrefil! Tybor však najel do Svobody, což se nelíbilo Jakubu Kindlovi, jenž vítkovického útočníka jedním chvatem složil k zemi. Odpyká si za to však dvě minuty.
   
  55:23
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jakub Lev – 2 min., držení protihráče).
   
  55:23
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., hákování).
   
  52:30
  Šikovný Pour se nebál dvou obránců, dostal se ke střele z mezikruží, která rozvlnila boční síť! Hezká individuální akce plzeňského juniora.
   
  51:09
  Květoň střelou z pravého kruhu orazítkoval horní tyč!
   
  49:20
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Moravčík – 2 min., vražení na hrazení).
  48:14 Milan GULAŠ - 4:1
   
  48:14
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Vítkovice chtěly zamířit dopředu, ale Kucsera o kotouč přišel a rázem z brejku Škody přišla čtvrtá branka domácích! Gulaš nahrál Kratěnovi, ten mu kotouč vrátil, a MILAN GULAŠ (19+30) už zvládl překonat přesouvajícího se Dolejše! Asistence: Ondřej Kratěna (6+14).
   
  46:27
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šimon Stránský – 2 min., vražení na hrazení).
   
  44:58
  Kucsera se z levé strany přiřítil před Svobodu, střílel správně nahoru, ale Plzeň zachránila horní tyč! K dorážce se hosté nedostali, ale pokračují ve velikém tlaku.
   
  44:28
  Ondřej Kratěna našel před bránou volného Denise Kindla, ten jemnou tečí těsně minul bránu!
  41:04 Jaroslav KRACÍK - 3:1
   
  41:04
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Plzeň v úvodu závěrečné periody využívá přesilovku a dělá důležitý krok ke třem bodům! Tomáš Mertl přesnou přihrávkou přes brankoviště našel JAROSLAVA KRACÍKA (5+12), který se z klasické role nahrávače proměnil ve střelce, už měl jednoduchou pozici a z první doklepl puk do prázdné brány. Asistence: Tomáš Mertl (23+21), Milan Gulaš (18+30).
   
  40:00
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ivan Baranka – 2 min., podražení). Zbytečný faul Baranky a Plzeň bude hrát v úvodu poslední části 13 vteřin pět na tři!
   
  38:13
  Mertlovu ránu Dolejš vyrazil a hosté výhodu přerušili. Nyní se však budou muset bránit, na dvě minuty za držení protihráče je vyloučen Lukáš Kucsera.
   
  35:16
  Tybor šikovně tečoval přihrávku Romana před bránu, Svoboda na poslední chvíli ramenem vyrazil a Plzeň drží těsný náskok!
   
  33:43
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., držení protihráče).
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Svoboda – 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Matyáš Kantner.
   
  33:38
  Při signalizované výhodě pálil do odkryté brány po přihrávce od mantinelu Lukáš Kucsera, Svoboda se zvládl přesunout a jeho ránu vytěsnil lapačkou mimo!
  31:47 Marek RUBNER - 2:1
   
  31:47
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Indiáni se dostávají zaslouženě do vedení! MAREK RUBNER (1+1) dostal přihrávku od Kracíka zpoza brány, s pukem se šikovně obtočil a poté překvapil Dolejše! Pro Rubnera je to vůbec první branka v Tipsport extralize! Asistence: Jaroslav Kracík (4+12), Jakub Kindl (2+2).
   
  27:46
  Stach zachytil rozehrávku Vítkovic a před bránou našel Kantnera, který z otočky ještě přihrával najíždějícímu Petru Strakovi, ten trefil napoprvé tyč, a branková konstrukce zachránila Vítkovice i při dorážce! Velká smůla Plzně, štěstí hostů.
   
  26:10
  Plzeň ve velikém tlaku, avšak Dolejš zatím všechny střely kryje. U mantinelů Vítkovice pořádně přiostřily, avšak jejich zákroky jim zatím u rozhodčích procházejí. Duel se ovšem pořádně přiostřuje a jsou vidět planoucí emoce na obou stranách.
  25:33 Tomáš MERTL - 1:1
   
  25:33
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Je srovnáno, pouze devět vteřin stačilo Škodě na využití přesilovky! Puk se po sražené ráně Gulaše odrazil pouze k TOMÁŠI MERTLOVI (23+20), který z první vypálil nad beton Dolejše! Asistence: Milan Gulaš (18+29), Miroslav Indrák (12+17).
   
  25:24
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Szturc – 2 min., krosček).
  24:16 Radoslav TYBOR - 0:1
   
  24:16
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Ostravané využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Gulaš si v další akci vybruslil před bránu a byl na hraně pravidel připraven o kotouč. Dopředu vyrazil Jakub Lev, jehož ránu tečoval mimo dosah Svobody RADOSLAV TYBOR (10+9)! Asistence: Jakub Lev (17+11), Karol Sloboda (2+14).
   
  23:38
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jakub Pour.
   
  22:18
  Straka sprintoval za kotoučem, který směřoval na Dolejše, ještě ho dloubl na bránu a Dolejš jen vyrazil před sebe, ale poradil si i s dorážkou Stacha!
   
  21:38
  Kratěna dostal nádherný pas před bránu, Dolejše už střelou mezi nohy překonal, al Vítkovice zachránila tyč!
   
  15:59
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Kindl – 2 min., nedovolené bránění). První přesilovku v zápase mají Vítkovice.
   
  13:29
  Gulaš přišel o kotouč na modré a dopředu ujížděl osamocený Szturc, Svoboda ho vychytal, lapačkou vytěsnil jeho střelu mimo!
   
  11:41
  Kadlec našel krásnou přihrávkou od modré před bránou volného Davida Stacha, který se ovšem neodvážil zakončit z první a poté už k němu stihli přistoupit obránci! Ovšem tenhle pas od plzeňského kapitána měl oči, bohužel pro Plzeň nekončí gólem.
   
  10:04
  Gulaš vybojoval kotouč v útočném pásmu, když využil nepřesné rozehrávky, a rázem byl osamocený před Dolejšem! Na zakončení neměl tolik času, ale přesto zkusil bekhendový blafák, bránu minul.
   
  06:38
  Gulaš výborně hledal před bránou Michala Moravčíka, ten z bezprostřední blízkosti neusměrnil kotouč mezi tři tyče!
   
  02:58
  Sklenička nevystihl směr přihrávky, díky tomu se za obranu dostal Szturc, který si nabruslil mezi kruhy, ale v dobré pozici pouze vyprášil Svobodovy betony!

  Matěj Vybíral

  Branky a nahrávky: 26. Mertl (Gulaš, Indrák), 32. Rubner (Kracík, J. Kindl), 42. Kracík (Mertl, Gulaš), 49. Gulaš (Kratěna) – 25. Tybor (Lev, Sloboda)


  HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), D. Sklenička, J. Kindl, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kindl, Kratěna, Indrák (A) – Straka, Stach, Kantner – Rubner, Kracík, Pour.
  HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz (C), Lev, Bartovič – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Š. Stránský, Dej – Kurovský.

  Rozhodčí: Hradil, Kika – Ganger, Gebauer

  Diváci: 5 445