Zlín – Vítkovice 3:1 (kon.)
Berani Zlín
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 08.02.2018, 15:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 22. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek večera. (17:05:04)

Utkání končí. Zlínští s velkým přispěním brankáře Michala Kořénka udrželi těsné vedení a v závěru utkání své vítězství pojistili trefou do prázdné branky. Pro Zlín je to teprve třetí vítězství v nadstavbě. Naopak hosté po včerejší porážce v Jihlavě padli i dnes na Zimním stadionu Luďka Čajky.

59:49
    Hosté se ještě tlačí do útočného pásma.

59:37
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští se udrželi v útočném pásmu, vybojovali puk zpět a DOMINIK LUŽA jej poslal do prázdné branky Vítkovic. Domácí tým je tak velmi blízko vítězství. Asistence: Matěj Sebera a Jiří Suhrada.

59:27
    Suhrada mířil do prázdné branky, jeho pokus však zastavil jeden z obránců.

59:05
    Tvrdá rána hostů skončila nad brankou.

58:49
    Vítkovice to zkouší se šesti hráči v poli! Jejich branka je prázdná.

58:19
    Beránkova střela ze strany prosvištěla domácím brankovištěm a skončila v rohu kluziště.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    Zlín teď drží puk v útočném pásmu a snaží se nastřádat vteřinky.

56:20
    Hosté neustávají ve své snaze vyrovnat, pomalu se jim však začíná krátit čas.

55:14
    Hned vzápětí se do šance dral Konečný, jeho pokus skončil na výstroji zlínského gólmana.

54:24
    Fridrich dostal puk do volného prosturu před brankou a chtěl si kličkou potáhnou Kořénka. Zlínský brankář zastavil puk pravým betonem.

53:17
    Brankář Vítkovic vyjel do rohu rozehrát kotouč.

52:38
    Konečný prověřil zlínského brankáře z levé strany, Kořének jeho pokus zastavil vyrážečkou.

52:04
    Kořének dostal pukem do masky a vyžádal si přerušení hry. Ve chvíli volna si svou masku kontroluje, zda není nikde poškozená.

51:07
    Bernovský tvrdě poslal k ledu zlínského Kristka, rozhodčí však nechává hru plynout dál. Domácí forward se zvedl z ledu, oklepal a odjíždí na střídačku.

50:26
    Kylnar zkusil své štěstí v útočném pásmu, na Kořénka si však nepřišel.

50:01
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Skóre stále zůstává beze změny, Vítkovice jsou však nebezpečnější.

49:28
    Sedláček chtěl poslat Dobiáše do samostatného úniku, jeho příhrávka však byla příliš dlouhá, takže na ni zlínský forward nedosáhl.

48:21
    Dobiáš zablokoval střelu od modré čáry, díky čemuž se Zlín dostal ke kotouči a vyhodil ho ven ze své třetiny.

47:51
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

47:30
    Zlín teď drží puk daleko od své branky, což domácím jistě přichází vhod. Hosté teď totiž několikrát nebezpečně zahrozili.

46:31
    Fridrich v další dobré příležitosti. Přestože byl tísněn vracejícím se obráncem, dokázal se dostat do úniku a pokusil se o zakončení. Kořének mu však na poslední chvíli vypíchl puk a ihned jej zalehl. Vítkovický forward ale dnes hraje dobrý zápas.

44:43
    Velké zmatky před zlínskou brankou. Kořének dobře přečetl hru a hokejkou zastavil přihrávku zpoza branky. Puk se však zamotal mezi bruslemi hráčů před brankovištěm a nikdo moc nevěděl, kde vlastně poskakuje. Pod tlakem hráčů nakonec vypadla branka ze svého ukotvení, na což rozhodčí musel reagovat přerušením hry.

44:22
    Ofsajd Vítkovic, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:40
    Fridrich dostal puk do dobré střelecké pozice mezi kruhy pro vhazování, proti jeho dobrému pokusu vytasil Kořének vyrážečku.

42:51
    Hráči obou mužstev se přetlačují u mantinelu o kotouč, rozhodčí je hlasitě pobízí k tomu, aby hráli.

41:58
    Vítkovická branka neunesla zlínský důraz v brankovišti a vypadla ze svého ukotvení. Rozhodčí přerušuje hru.

41:19
    Do útočného pásma se na chvíli vydal i Zlín, ale hosté záhy hru otočili zpět.

40:32
    Hosté se hned po buly vrhli do útoku a zaměstnali Kořénka.

40:01

Ve druhé třetině pokračoval svižný hokej z obou stran, tentokrát se však ani jednomu z týmů nepodařilo vstřelit branku. Domácí jsou tak po čtyřiceti minutách stále o jeden gól blíže vítězství. Čeká nás ale jistě napínavá třetí třetina!

Další třetina začne přibližně v 16:32.

40:00

39:55

39:38
    Obě mužstva se přetahují o kotouč ve snaze podniknout poslední útočný výpad v této třetině, zatím se to však ani jednomu z nich nedaří.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:21
    Beránek se úspěšně prodral do zakončení, nepovedlo se mu však překonat zlínského brankáře.

37:46
    Sedláček si sjel za obranu pro přihrávku do jízdy, nedokázal však zastavit puk.

36:32
    Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Zlína, což se domácím ale nelíbí, protože puk zamířil do vítkovické branky a zastavil se buď o tyčku nebo o beton brankáře. Nakonec se nebude vhazovat před Kořénkem, ale ve středním pásmu.

36:18
    Teď se pro změnu icingem prezentuje Zlín. Kořének se proto staví do postoje, vhazovat se bude před jeho brankou.

35:50
    Druhé zakázané uvolnění Vítkovic v krátkém čase.

35:35
    Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací zpět před branku Vítkovic.

35:01
    Domácí pětice teď zavřela svého soupeře v pásmu, nakonec z toho však nic nevytěžila.

33:15
    Janošek tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela se však zastavila o chrániče prvního bránícího hráče.

32:05
    Zlín hraje v plném počtu.

31:50
    Kozubík přebruslil obránce Vítkovic a dojel vyhozený kotouč, jeho přihrávka na spoluhráče před brankou však skrz dalšího obránce už neprošla.

31:05
    Domácí se brání, Vítkovice se zatím nedostaly k nějaké opravdu vyložené gólové příležitosti. Po zákroku Kořénka je tady další buly v útočném pásmu hostů.

30:05
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Zlín – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kristek.

29:59
    Domácí hrají v plném počtu, ale tento stav zřejmě dlouho nevydrží.

29:13
    Brankář Vítkovic vyjel z branky a svižnou přihrávkou rozehrál puk.

28:20
    Domácí se na chvíli osvobodili, ovšem hosté si hned vzali puk zpátky a střelou, jež domácí obránce přizvedl do ochranné sítě, si vybojovali útočné pásmo.

27:59
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Lekeš – 2 min., hákování).

26:18
    Hosté přidali a začínají dostávat zlínské mužstvo pod tlak.

25:29
    Hosté vyhráli vhazování a rychle přenesli hru na druhou stranu hřiště. Beránek se dostal do zajímavé střelecké pozice, ovšem Kořénka se mu nepovedlo prostřelit.

25:19
    Podešva tvrdě vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování, Piták kryje lapačkou.

25:06
    Piták raději přidržel nahozený kotouč. Vhazovat se bude po jeho levé straně.

24:20
    Dobiáš se dostal s pukem za vítkovickou obranu, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

23:22
    Pröschl nabral rychlost, zavezl puk do pásma a přihrávkou skrz brankoviště vybídl ke skórování najíždějícího Dvořáčka. Zlínský útočník však netrefil fuk ideálně, takže ho neusměrnil do sítě.

22:25
    Kristek díky dobrému napadání získal puk v útočném pásmu.

20:56
    Oba týmy mají za sebou úvodní útočné pokusy.

20:01

První třetina nabídla svižný hokej a především tři branky. Domácí se poprvé trefili ve vlastním oslabení. Vítkovice sice srovnaly dvě minuty před přestávkou, ovšem poslední slovo měl přece jen Zlín, který se půl minuty před koncem úvodní dvacetiminutovky vrátil zpět do vedení.

Další třetina začne přibližně v 15:46 .

20:00

19:31
    Radost Vítkovic vydržela jen krátce, domácí si rychle berou zpět jednobrankové vedení. Trefil se JIŘÍ PODEŠVA a je to, jak se v hokejových kruzích říká, gól do šatny. Asistence: David Lekeš a Jiří Suhrada.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:53
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! PETR FRIDRICH zavezl puk podél mantinelu do útočného pásma, nic nevymýšlel a poslal kotouč na branku. Jeho střela přesně zapadla k pravé tyči zlínské klece, Kořének se natahoval, co to šlo, nakonec však na puk vyrážečkou nedosáhl . Asistence: Matěj Potočný a Marcel Kunc.

17:19
    Po krátké epizodě před brankou Vítkovic se hosté opět tlačí do zakončení.

15:32
    Hosté teď zatlačili svého soupeře v útočném pásmu. Zlínský brankář se měl co ohánět, aby udržel svůj tým ve vedení!

14:29
    Kořének si povyjel na střelu od modré čáry až před brankoviště, za což zaplatil hitem, po kterém se ocitl v nepříliš hokejové pozici na ledě. Vše bylo ale v pořádku, hraje se dál.

14:14
    Luža na útočné modré si řekl o dlouhou přihrávku, puk jej však o několik metrů minul. Zakázané uvolnění Zlína.

13:37
    Teď se však domácí dopustili zakázaného uvolnění. Hra se přesouvá před Kořenáře.

12:44
    Zlínu narostla křídla. Hráči ve žlutých dresech se s chutí pouští do útočných akcí, hosté se musí mít na pozoru.

11:58
    Teď naopak zlínský ofsajd. Další vhazování ve středním pásmu.

11:50
    Ofsajd na straně Vítkovic.

10:23
    Domácí hrají v plném počtu.

10:08
    Domácí se trefují ve vlastním oslabení! Tomáš Kristek dojel vyhozený kotouč a z rohu útočného pásma jej vrátil JIŘÍMU SUHRADOVI na modrou čáru. Zlínský obránce se neunáhlil, ale v klidu si najel do lepší střelecké pozice a přesným zakončením k tyči poslal Zlín do vedení. Asistence: Tomáš Kristek.

09:32
    Piták teď celému stadionu ukázal, jak obratně dovede pracovat s hokejkou. V klidu si počkal, nenechal se rozhodit napadajícím útočníkem a úspěšně rozehrál.

09:06
    Domácí nejenže vyvezli puk z obranného pásma, ale navrch vybojovali i buly před brankářem Vítkovic.

08:23
    Vyloučení v týmu Aukro Berani Zlín (Pavlas – 2 min., sekání).

07:12
    Kořének musel čelit tvrdé ráně jednoho z hostů. Puk se od jeho vyrážečky odrazil a s podobnou razancí vylétl do hlediště. No... ještěže v těch místech neseděl nikdo z diváků.

06:40
    Fridrich se snažil v pádu zakončit, což se mu však nepovedlo. Drobné zmatky před domácí brankou nakonec Zlínští ustáli.

06:19
    Konečný vystřelil z pravého mantinelu, jeho střela jen o pár čísel minula pravou tyč zlínské branky.

05:41
    Zlínští teď aktivně napadají, hosté se jen velmi těžko dostávají ze svého vlastního pásma.

05:10
    Vhazování v útočném pásmu domácích dopadlo lépe pro Vítkovice.

03:52
    Fridrich nabral rychlost a podél mantinelu se řítil do útočného pásma. Nakonec jej však o puk připravil Sebera, který se dobře vrátil.

03:14
    Jeden z hostů v rychlosti upadl a vlivem setrvačnosti zboural zlínskou branku. Trvalo několik vteřin, než si rozhodčí všimli, že branka není na svém místě.

02:52
    Pröschl si hned po vhazování najel před brankoviště pro přihrávku. Puk sice dokázal usměrnit mezi tři tyče, brankář Vítkovic se však nenechal zaskočit.

02:15
    Cubo je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.

01:57
    Zlínští hráči se usadili v pásmu, nevytvořili si však žádnou vážnější šanci.

01:05
    Beránek se vydal na útočný výlet ve vlastním oslabení. Jeho střela však skončila vedle.

00:20
    Domácí se hned po buly vyhnali z pásma. Rozhodčí píská ofsajd.

00:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Cubo – 2 min., podražení).

00:01

Aukro Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Holík, Suhrada, Jaroněk, Vítek, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Lekeš, Luža, Sedláček, Dobiáš, Kristek, Kozubík.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Micka) – Zapletal, Raška, Cubo, Smolka, Vacula, Kunc – Lednický, Fridrich, Ivan, Beránek, Bernovský, Kylnar, Konečný, Věntus, Potočný.

Rozhodčí: Vašíček – Wesley, Kociňák.

Vítkovice
    Hosté mají v nohách včerejší dohrávku v Jihlavě. Je otázka, zda to pokládat za nevýhodu, nebo naopak výhodu. Ani výsledky Vítkovic v nadstavbě nejsou nikterak oslnivé, hosté museli v novém roce skousnout sérii pěti porážek v řadě. Ovšem ve srovnání se Zlínem jsou na tom pořád o kus lépe. Poslední vzájemný zápas Vítkovice vyhrály 3:0, jak si povedou dnes na východě Moravy?

Poslední tři zápasy:
    Jihlava – Vítkovice 4:2
    Vítkovice – Č. Budějovice 4:2
    Vítkovice – Salzburg 2:4

Zlín
    Domácím hokejistům se v nadstavbě vůbec nedaří. Dosud v ní vyhráli pouze dva zápasy, z toho jeden v prodloužení. Naposled padli Zlínští doma se Salzburgem 2:5. Mladí ševci sice mají play-off jisté, ale nasbírat nějaká ta vítězství a dostat se do pohody by jistě nebylo na škodu. Domácí se letos utkali s Vítkovicemi už pětkrát, z čehož dva zápasy vyhráli. Jak dopadnou tentokrát?

Zlín – Salzburg 2:5
    Zlín – Č. Budějovice 2:5
    Jihlava – Zlín 3:4pp

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Na Zimním stadionu Luďka Čajky se dnes utkají dva týmy staršího dorostu, které se velmi dobře znají – Zlín a Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 11. Suhrada (Kristek), 20. Podešva (Lekeš, Suhrada), 60. Luža (Sebera, Suhrada) – 18. Fridrich (Potočný, Kunc)

Rozhodčí: Vašíček – Wesley, Kociňák