Buffalo – NY Islanders 4:3 (kon.) | New Jersey – Calgary 2:3 (kon.) | Philadelphia – Montreal 5:3 (kon.)
Ottawa – Nashville 4:3 (po pr.) | Tampa – Vancouver 5:2 (kon.) | St. Louis – Colorado 6:1 (kon.)
Minnesota – Arizona 3:4 (po pr.) | Chicago – Dallas 2:4 (kon.) | San Jose – Vegas 3:5 (kon.)
New Jersey Devils
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Calgary Flames
Pátek 09.02.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Za odehraných padesát dva zápasů nasbírali Devils celkem dvaašedesát bodů, které celku Metropolitní divize stačí na přijatelné šesté místo Východní konference. New Jersey po čtyřech porážkách v řadě s celkovou bilancí vstřelených a obdržených branek (3-12), také navázalo na vítězné tažení, které po třech zápasech (10-5) zastavila na domácím ledě Ottawa po vítězství poměrem 5:3.

Top kanadské bodování

1. Taylor Hall (19+33) – 52
    2. Jesper Bratt (12+19) – 31
    2. Nico Hischier (9+22) – 31
    3. Will Butcher (2+27) – 29

Flames mají odehráno o jeden zápas více, tudíž padesát tři. Nasbíráno mají šedesát dva bodů stejně jako Devils, ale s umístěním jsou na tom už o něco hůře – desáté místo Západní konference, kde je se stejným počtem bodů také Colorado a Anaheim. Calgary mělo skvělou formu, díky které zvítězili sedmkrát v řadě. To se ale otočilo a sedm výher vystřídalo šest porážek. Tento zmar zastavilo Calgary na domácím ledě proti Chicagu, které hned na to porazilo těsným výsledkem i u nich doma.

1. Johnny Gaudreau (16+45) – 61
    2. Sean Monahan (25+22) – 47
    3. Matthew Tkachuk (17+19) – 36

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Šestadvacetiletý Taylor Hall dnes bude útočit na již dvanáctý zápas v řadě, ve kterém může bodovat. Dosud tento Kanaďan v posledních jedenácti zápasech nasbíral celkem šestnáct bodů (7+9).
    Za zmínku stojí také kladenský rodák Michael Frolík, který dnes nastoupí k 700. utkání v NHL.

00:01

00:17
    Útočící Coleman hledal za soupeřovou brankou zadovkou Noesena, kterému se kotouč připletl mezi brusle.

00:38
    První vážnější situace před Rittichem! Brankář Flames měl zakrytý výhled a střelu Moora pouze vyrazil před sebe, kde se snažil dorážet Coleman.
    00:38 Neúspěšná dorážka Colemana.

01:03
    Palmieri nahozením odevzdává kotouč Calgary. Hosté mohou do útoku.

01:24
    Na levém křídle sjel až na spodní část levého kruhu Gaudreau, který první střelou prověřil Kinkaida.

01:53
    Střelecký pokus Halla zastavil před brankou Hamonic, který okamžitě rozehrává. Flames jdou do protiútoku.

02:03
    Na konci rychlé akce byl Gaudreau, který to zkusil tentokrát u pravé tyče. Kotouče schoval do své výstroje Kinkaid.

02:34
    Od modré čáry Butcher neprostřelil velký provoz před ním. Hosté posílají hru do neutrální zóny.

04:14
    Po řadě hitů musel dávat pozor v brance domácích Kinkaid, který zpacifikoval střelu Monahana ze středu levého kruhu.

04:48
    Skvělou žabičku dostal na pravou stranu rozjetý Hischier, který bekhendem zkoušel prohodit puk na hranici brankoviště, kde byl k zakončení připravený Wood.

05:40
    Puk je po odpískaném zakázaném uvolnění znova ve hře. Flames uklidňují hru ve vlastní třetině.

06:03
    Nahozený kotouč z modré čáry prošel až na Lomberga, který v tu chvíli projížděl přímo před brankovištěm, kde proti jeho rychlému zakončení zasáhl Kinkaid.

07:06
    Tlak hostí končí sraženou střelou Colemanem. Devils mohou na led poslat čerstvé hráče.

07:57
    Na druhé straně se dostal do slibné pozice mezi kruhy Palmieri, jehož střela zápěstím přes hromadu těl na brankovišti neprošla.

08:44
    Calgary je více aktivnějším týmem. Rychlým přístupem značně znepříjemňuje domácí pokusy o rozehrávku.

09:53
    Devils se na malou chvíli usaditi v útočné třetině, ale žádná šance z toho nevzešla. Z následujícího protiútoku se měl k zakončení Monahan, jehož střelu srazil do ochranné sítě Greene.

10:12
    Frolíka dostali pod tlak dva rychle přistupující soupeři, kteří pro domácí vybojovali útočnou třetinu.

10:27
    Z vrchu pravého kruhu napálil puk vší silou Stone. Brankář Jersey vyráží střelu mimo tři tyče.

10:56
    Po vylepšení pozice to zkusil z vnitřní strany pravého kruhu také Backlund, ale také on nenašel mezírku, kudy by prostřelil Kinkaida.

11:38
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., vražení na hrazení).

11:38
    Brouwer byl na buly proti Boylemu úspěšnější a hosté tak mohou vyhodit.

12:15
    Střela Palmieriho z pravé strany modré čáry šla mimo branku až zpět na modrou čáru.

12:20
    Po rychlé přihrávce pálil z levého kruhu v pokleku Zacha, ale Rittich vystrčeným betonem srazil kotouč do pravého rohu.
    12:20 Zachova střela z pokleku.

12:36
    Domácí pětka musí pro puk až za vlastní branku, kde jej zastavil Kinkaid.

13:17
    A další vyhození Calgary. Devils nemohou přejít do trvalejšího tlaku.

13:38
    Přesilová hra domácích končí vyhozením hostí na polovinu Jersey. Vyloučený Hamilton se může připojit zpět ke svému týmu.

14:03
    Hra přerušena pro hru vysokou holí. Následuje komerční přestávka. Střely na branku: 7-7

14:17
    Coleman vyvážející kotouč z obranné třetiny neměl potřebnou rychlost a tak pouze nahodil puk přímo na Ritticha, který kotouč schoval pod lapačku.

14:37
    Rozehrávka domácích ztroskotala ve středním pásmu. Obránce Greene se musí vrátit s pukem až za vlastní branku.

14:54
    A další neúspěch hráčů v červeném. Stone zastavil rozehrávku na středové čáře a poslal do útoku Tkachuka, který po objetí branky zkoušel marně zakončit z levé strany.

15:29
    Na pravé straně měl Palmieri dostatek prostoru pro svou střelu zápěstím, kterou bohužel pro domácí příznivce nasměroval pouze do pravé tyče! Odražený puk se snažil ještě sklepnout Zacha, ale to už zasahoval Rittich.
    15:29 Tyč rozezněla Prudential Center.

15:50
    Tkachuk s Backlundem na druhé straně neprocedili kotouč za Kinkaidova záda z bezprostřední blízkosti hranice brankoviště.

16:13
    Střelu Kulaka před domácím brankářem nikdo netečoval a Kinkaid si tak připisuje další zákrok.

17:36
    Hra se po odpískaném uvolnění domácích vrátí zpět před Kinkaida.

17:55
    Obránce Brodie musel pod tlakem rozehrát o mantinel do střední třetiny, protože jej Wood snažil obrat o kotouč.

18:31
    Rozjetý Hall se snažil schovat svou střelu za bránícím Hamiltonem, ale střílená přihrávka na najíždějící spoluhráče před branku neprošla.

18:43
    Backlund se natlačil na dvojici hráčů Devils, čímž udělal prostor pro Giordana, kterému následně předal puk. Obránce s pětkou na zádech nastřelil svižnou střelou rameno Kinkaida.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:09
    Úspěšná buly pro Calgary. Hamonic musí pro puk až za svou branku, dokud podél mantinelu odevzdává kotouč do střední třetiny.

21:08
    Zpoza branky Hall našel k brance sjíždějícího Hischiera, který střelou z první nastřelil pouze výstroj Ritticha.

21:37
    Také Brouwer pálil nebezpečně od modré čáry. Kinkaid střelu sráží betonem.

22:39
    Pomalý kotouč od Boyla napálil z pravého hrazení Lovejoy přímo na Ritticha, který záhy přerušuje hru.

24:16
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají stav utkání! Střelu Dougie Hamiltona srazil Kinkaid na vnitřní část levého kruhu, kde se bez sebemenších problémů dostal k dorážce SEAN MONAHAN. Ten svou střelou do odkryté branky potrestal nedůraz domácí obrany. Asistence: Dougie Hamilton a Mark Giordano.
    24:16 Sean MONAHAN - 0:1

24:29
    Flames mají útočnou náladu. Tkachuk u pravé tyče neprocpal kotouč mezi Kinkaidovými betony.

24:33
    Další pokus hostů ihned po buly. Rychlou střelu tečoval do Kinkaidovy výstroje na hranici brankoviště Frolík.

24:48
    Od modré čáry si připisuje další střelu Brodie. Domácí se ujímají kotouče a mohou do protiútoku.

25:18
    V ostrém úhlu Wood neměl kudy a tak zkusil zavěsit kotouč pod horní tyč. Tento prostor Rittich ovšem pokryl včas!

27:23
    Devils právě vstřelili branku!
    Chybou Dougie Hamiltona je srovnáno! Obránce Flames zpoza své branky namazal kotouč přímo na čepel TAYLORA HALLA, jehož první střelu mezi betony Rittich úspěšně vyrazil. Pro jeho smůlu puk vyrazil zpět na šestadvacetiletého Kanaďana, který svou dorážku vsítil k pravé tyči. Hall touto brankou prodlužuje sérii zápasů, ve kterých bodoval (12). Bez asistence.
    27:23 Taylor HALL - 1:1

28:13
    Střela hostí se vymrštila k levé tyči, kde se baseballovým úderem snažil sklepnout kotouč za brankovou čáru Ferland! Útočníkovi Calgary chybělo opravdu málo.

28:59
    Obětavá hra hostí. Hathaway, Lomberg a také Stajan úspěšnými bloky odrazili útok Devils.

29:16
    Kinkaid sráží střelu Hathawaye do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

29:56
    Obrovská příležitost Calgary pro znovuzískání vedení! Střelu od modré zastavil přímo před domácím brankářem Tkachuk, který přes komplikace prošťouchl kotouč k pravé tyči, kam si z mezikruží sjížděl Backlund. Švéd kvůli těsné obraně jednoho z obránců odehrál volný puk těsně vedle odkryté branky!
    29:56 Šance Backlunda, který pod tlakem nedokázal sklepnout puk za odkryté branky.

30:09
    Z následujícího protiútoku se snažil ujet dvěma hráčům Flames Wood, který se ale dostal do kleští a všichni tři hráči skončili v Rittichově brance.

31:20
    Rychlá střela Quennevilla z vrchu levého kruhu šla mimo branku. Domácí setrvávají v útočném pásmu.

31:57
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Žádnému z týmů se nedaří přejít útočnou modrou čáru.

34:17
    Gaudreau se snažil obhodit Bratta, ale to se mu nepovedlo. Devils jdou do protiútoku!

34:22
    Hallovo žabičku Bratt na levé straně nezpracoval. Flames otáčí hru na druhou stranu!
    34:22 Bratt přihrávku Halla nezpracoval.

34:33
    Co se to teď stalo! Při rychlé hře se zapomněl na útočné modré JOHNNY GAUDREAU, kterému adresoval přihrávku až z obranné třetiny Michael Ferland. Třináctka Calgary Flames poté v individuálním bekhendovém zakončením propašovala kotouč mezi betony Kinkaida. Asistence: Michael Ferland.
    34:33 Johnny GAUDREAU - 1:2

36:32
    Před Rittichem nebezpečně tečoval střelu od modré Zajac. Hosté po zákroku Ritticha vyváží hru ven z obranného pásma.

38:05
    Tak tohle byla pěkná ťukaná. Johny Gaudreau posunul hru na rozjetého SEAN MONAHAN, který z levé strany nastřelil zápěstím pouze vzdálenější pravou tyč. Od té se kotouč ovšem odrazil přímo do přilby bránícího Greena a od toho se puk srazil přímo k levé tyči, kam se dostal opět Monahan. Ten z ostrého úhlu napálil opět tyč, ale s tím rozdílem, že se od ní tentokrát kotouč dostal za brankovou čáru. Asistence: Johnny Gaudreau a TJ Brodie.
    38:05 Sean MONAHAN - 1:3

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:48
    Backlund to zkusil z pravé strany, ale přes bránícího hráče domácích neprošel.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:23
    Hall zkusil překvapit Ritticha rychlou střelou z ostrého úhlu. Český brankář u pravé tyče nenechal žádné místo.

41:13
    Vhazovat se bude před Kinkaidem. Domácí špatně rozehráli a jsou potrestání zakázaným uvolněním.

41:43
    Do Woodovy střely se postavil před brankářem hostí Stone. Devils se ujímají kotouče a stále kombinují v útočné třetině.

41:49
    Zacha v mířil do pravého růžku, ale branku Calgary přestřelil.

44:16
    Po přerušení hry se za Rittichovou brankou strhla menší strkanice. Tkachuk se ohnal po devatenáctiletém Hischierovi.

44:54
    Na vyhozený puk rozhodčí reagují rozpažením. To je signál pro Ritticha, že musí hrát.

45:34
    Flames neuspěli při přechodu útočné modré čáry a do jejich obranného pásma spěchá pětice domácích hráčů.

45:59
    Aktivní Coleman z ostrého úhlu nastřelil pouze boční síť od které se kotouč vymrštil nad Rittichovu branku.

46:11
    Ani proti Seversonově střele ze středu modré čáry nemusel Rittich zasahovat.

46:31
    Pokus o Staffordovo nahození přes stísněný prostor na pravém hrazení neprošlo. Domácí musí opět začít ve střední třetině.

46:49
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Travis Hamonic – 2 min., vysoká hůl).

47:01
    Obranná čtyřka Flames začíná oslabení úspěšným vyhozením až za branku Kinkaida.

47:23
    Rychlá akce New Jersey končí snížením stavu na rozdíl jediné branky! Brian Boyle zavezl puk až za branku, zpoza které našel před brankou osamoceného PAVLA ZACHU! Rodák z Brna si zastavil puk mezi bruslemi a z otočky sklepl kotouč mezi Rittychovy betony. Asistence: Brian Boyle a Taylor Hall.
    47:23 Pavel ZACHA - 2:3

48:06
    Rittich měl teď pořádnou dávku štěstí! Střelu Greena přizvedl do jakéhosi obloučku bránící Gaudreau. Padající kotouč golfovým úderem napálil Noesen přímo do betonu Ritticha! Ten naprosto vůbec nevěděl, kde se kotouč po Gaudreově teči nachází.
    48:06 Po této situaci si Rittich rozhodně oddychl.

49:47
    Po nahození Colemana ze středového kruhu je hra přerušena Rittichem.

49:52
    Rychle po buly pálil z modré čáry Lovejoy. Rittich jedovatou střelu sráží pravým betonem až do střední třetiny.

50:38
    Střelecký pokus Frolíka skončil mimo branku a odražený kotouč schovává Kinkaid do své lapačky. Prostor dostává komerční přestávka.

51:21
    Dlouhý pas Butchera na Zajace nevyšel. Domácí tak musí nahodit puk za branku soupeře.

51:48
    Na levé křídlo se rozjel Gaudreau, jehož střela vypadla Kinkaidovi z lapačky. K dorážce se tak dostal Frolík, který brankáře Devils neprostřelil.

52:37
    Calgary zatím úspěšně odolává náporu Ďáblů, kterým se čas na vyrovnání, potažmo otočení zápasů krátí.

53:14
    Palmieri našel na hranici brankoviště Halla, který se neúprosně snažil procedit kotouč za Ritticha. Do akce se přiřítil se třináctkou na zádech také Hischier. Hlavní sudí přerušil hru až po nějaké době, kdy si hráči šli už pěkně po těle.
    53:14 Nápor domácích do branky Flames.

54:08
    Nabídku pro střelu Lovejoy nevyužil a po nevydařené střele musí pro kotouč až na domácí polovinu.

54:30
    Mezi kruhy se stavil na teč Monahan, ale do trajektorie prudké přihrávky nestihl zasáhnout.

55:08
    Zakázané uvolnění Calgary. Vhazovat se bude před Rittichem.

56:00
    Domácí hledají marně cestu do útočné třetiny. Flames brání modrou čáru opravdu spolehlivě.

56:22
    Teď se už pětka Devils usadila, ale po střele Lovejoye se kotouče zmocnili hosté, jenž bez váhání posílají hru co nejdál od své branky.

56:35
    Hra přerušena pro přihrávku rukou.

57:00
    Hamilton zastavil střelu Noesena těsně před brankářem Flames a následně obloučkem vyhazuje.

57:50
    Střely na branku ve třetí třetině: 11-1

58:27
    Bennett aktivním napadáním drží hru až za brankou Kinkaida!

58:47
    Jersey bez brankáře a se šestým hráčem v poli.

59:00
    Poslední minuta. Brodie zastavil střelu od modré a hosté vyhazují.

59:23
    Přes zahuštěný prostor na brankovišti dokázal Boyle svůj bekhend dostat až na Ritticha, který přerušuje hru.

59:23
    Oddechový čas pro domácí.

59:34
    Boyle na hranici vyloučení zastavil unikajícího Hamiltona.

59:47
    Greene sjel na ostrý úhel odkud napálil puk do Rittichovy výstroje.

První třetina utkání mezi Devils a Flames nám toho příliš mnoho nepřinesla. Ve slibné pozici se v sedmé minutě ocitl Lomberg, který se dostal ke kotouči po nahození od modré čáry, ale v těsné blízkosti trefil pouze pozorného Kinkaida. Asi nejblíže k otevření stavu utkání byl v šestnácté minutě Palmieri, který svou střelou zápěstím ze středu pravého kruhu nastřelil pouze tyč Rittichovy branky. Minutu před první sirénou připravil Giordanovi střeleckou pozici Backlund, jenž svým pohybem stáhl hru na sebe, díky čemuž mohl obránce z mezikruží nekompromisně pálit. Tvrdá střela se ovšem otřela o Kinkaidovo rameno.

Hned na začátku druhé třetiny se blýskl u levé tyče zakončující Hischier, kterého ke střele přivedl rychlou přihrávkou Hall. Ve dvacáté páté minutě padla první branky, když Kinkaid vyrazil Hamiltonovu střelu přímo na dorážejícího Seana Monahana. O tři minuty později zaváhal při rozehrávce obránce Hamilton, čímž dostal do gólové šance Taylora Halla. Kanaďana Rittich nejprve vychytal, ale odražený puk se dostal zpět na čepel Halla, který svou další střelou rozvlnil síť za zády českého brankáře. V polovině utkání Backlund přes těsnou obranu nedokázal sklepnout puk do prázdné branky, z čehož vzniklo přečíslení, kterého domácí nevyužili. Hned na to ale přišla přihrávka opět na zapomenutého Johnyho Gaudreaua, který tentokrát zakončil přesně mezi betony svým bekhendem. Necelé dvě minuty před koncem přišla pro Devils další rána v podobě smolné branky. Po nastřelené tyčce se kotouč vymrštil do helmy Greena, od kterého se puk odrazil k levé tyči, kam si sjel střílející Sean Monahan, jehož další střela šla už za brankovou čáru, ovšem s dalším odrazem o tyč.

Ve třetí třetině se domácí dočkali snížení, když Boyle našel před brankou volně stojícího Pavla Zachu, který z otočky zametl puk mezi betony Ritticha. O čtyřicet vteřin později byli Devils maximálně blízko vyrovnání, když střelu Greena přizvedl Gaudreau. Padající puk pak napálil golfovým úderem Noesen přímo do betonu dezorientovaného Ritticha, jenž po přizvednutí puku ztratil přehled o hře. Do střelecké pozice se dostal také Frolík, který marně dorážel vyraženou střelu Gaudreaua. V padesáté čtvrté minutě New Jersey vytvořilo obrovský tlak do branky Flames, ale Hall, Palmieri ani Hiescher v přehuštěném prostoru nedokázali procpat puk za brankovou čáru. Devils to zkusili také bez brankáře, ale perfektní Rittich zneškodnil co se dalo.

2. Michael Frolík (CGY); (0+0), 2 střely, 17:49
    3. David Rittich (CGY); 93.75% (30/32), 60:00 (03:46:37)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 28. Hall, 48. Zacha (Boyle, Hall) – 25. Monahan (D. Hamilton, Giordano), 35. J. Gaudreau (Ferland), 39. Monahan (J. Gaudreau, Brodie)

New Jersey Devils: Kinkaid (Läck) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Wood, Zacha, Palmieri – Coleman, Zajac, Noesen – Boyle, Stafford, Quenneville.
    Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Brouwer – Lomberg, Stajan, Hathaway.