Michalovce – Osmos Bratislava 12:0 (kon.) | Pov. Bystrica – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Dubnica – Nové Zámky B 24:2 (kon.)
Skalica – Trnava 7:2 (kon.) | Prešov – Topoľčany 2:1 (po pr.)
HC Prešov
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Topoľčany
sk Pátek 09.02.2018, 18:00 • ZŠ Prešov • 1. liga (SR) • 45. kolo

Tak ani do tretice sa Topoľčanom nepodarilo vyhrať na ľade Prešova aj keď raz v zápase viedli vďaka gólu Lašša, ktorý v jedenástej minúte otvoril skóre. V druhom dejstve sa domáci nenechali zahanbiť a po viacerých veľkých šancách sa im v dvadsiatej deviatej minúte podarilo vyrovnať zásluhou Babynetsa. V tretej tretine sme gól nevideli a do predĺženia išli domáci s početnou nevýhodou. Tú vďaka skvelému Riečickému hostia nevyužili a po návrate Tomčáka rozhodol zápas kapitán Prešova Marcel Baláž. Ja sa s vami lúčim a vidíme sa pri play off. Dovidenia. (20:13:48)

62:10
    Tím HC Prešov Penguins dal gól! MARCEL BALÁŽ po nahrávke Novického vyviezol puk až pred bránu Hala a ako pravý kapitán rozhoduje strelou do horného rohu zápas s Topoľčanmi!

61:58
    Šiška vystrelil na Riečického delovku, Riečický predviedol krásny semafor.

61:30
    Malý vyslal na Riečického delovku, Riečický aj napriek zakrytému výhľadu vyrazil puk a Prešov sa oslobodzuje.

60:40
    Podstavek a spol robia teraz obrane domácich veľké problémy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme gól nevideli a tak bude nasledovať predĺženie. To začnú domáci bez vylúčeného Tomčáka, čo dáva obrovskú šancu Topoľčanom vyhrať prvýkrát v tejto sezóne na ľade Prešova.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins (Tomčák – 2 min., podrazenie).

59:40
    Topoľčany vyhadzujú puk do stredného pásma.

59:12
    Domáci teraz bombardujú Halovu bránu, ten však drží stav vyrovnaný.

58:40
    Prešov sa teraz hrnul do veľkej šance, no je odpískaný offside. To sa nepáči veľkému počtu divákov, ktorí neskrývajú svoju nespokojnosť.

58:25
    Topoľčany sa snažia držať puk čo najďalej od svojej brány.

58:00
    Hlásateľ práve oznámil posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
    Jozef Klenko teraz s pukom prešiel cez dvoch hráčov a následne skúsil vystreliť na Riečického. Ten schoval puk pod svojimi betónmi a hra je prerušená.

57:20
    A Prešov opäť usadený v útočnom pásme. Gábor to skúsil od modrej, jeho strela mierila vedľa, no napriek tomu Halo svojou lapačkou prerušil hru.

56:56
    Valent prešiel spoza brány pred Hala, na ktorého vystrelil bekhendom, Halo len vyrazil.

56:10
    K slovu sa hlásia ale aj domáci. Novický skúsil vystreliť z modrej, trafil ale Bystričana.

Ján Vojtaššák

Branky a nahrávky: 29. Babynets (Maňák), 63. Baláž (Novický) – 11. Laššo (Kohút, Bystričan)

HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Pavúk, Palko, Novický, Gábor, Kotzman, Maňák, Chalupa, Komloš – Prokop, Šimčák, Baláž – Gavrik, Tomčák, Krajňák – Babynets, Valent, Mikolášek – Ferenc, Bylina, Pulščák
    HC Topoľčany: Halo (Kompas) – Šiška, Malý, Bystričan, Kohút, Král, Grman – Nemček, Laššo, Podstavek – J. Hudec, Uhnák, Tábi – F. Hudec, Novák, Pekarčík – Španko, Hrabčák, Klenko

Rozhodčí: Korba – Pribula, Novotný