Villarreal – Alavés 1:2 (kon.) | Malaga – Atlético 0:1 (kon.) | Leganés – Eibar 0:1 (kon.)
Real Madrid – Real Sociedad 5:2 (kon.)
Real Madrid
5:2 (4:0)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 10.02.2018, 20:45Španělská LaLiga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký sobotní večer všem fanouškům fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 23. kola Primera Division mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Realem Sociedad San Sebastian. Papírovým favoritem budou sice domácí, avšak jejich forma není bůh ví jaká, a tak se v zápase může stát cokoliv.

Minulý ligový víkend prožily oba tábory s hodně rozdílným rozpoložením. Dnes domácí Real Madrid sice v zápase proti zachraňujícímu se Levante těsně před koncem vedl 2:1, zápas skončil velkým rozčarováním, když družina Zinedina Zidana inkasovala v 89. minutě gól na 2:2. Prakticky v celém průběhu zápasu se ale Real hodně trápil. Do vedení se sice dostal v 11. minutě po rohu díky Ramosovi, jenže domácí dokázali před koncem poločasu srovnat, což byla pro hvězdný klub rána. Bílý balet se pak v 81. po utrápěném výkonu dostal do vedení díky brance Isca, jenže domácí srovnali těsně před koncem a šokující překvapení bylo na světě.

To naopak dnes hostující San Sebastian v minulém kole v důležitém záchranářském zápase zazářil. Po čtyřech porážkách v řadě totiž doma zostudil Deportivo La Coruňa, kterému nasázel hned pět branek a vyhrál 5:0! Dva góly zaznamenal Illarramendi, jednou se pak trefili Willian José, Canales a Aritz Elustondo. Díky této výhře se San Sebastian posunul na čtrnácté místo a od sestupových příček ho dělí aktuálně devět bodů.

Zajímavým tématem zápasu bude sestava Realu Madrid. Trenér Zidane má sice k dispozici všechny svoje hvězdy, avšak boj o ligový titul je prakticky ztracený a Real hned ve středu čeká první osmifinálový zápas Ligy mistrů proti PSG. Také kvůli tomu by se dalo očekávat, že někteří hráči dostanou v lize volno. Zajímavé bude sledovat také pozici hvězdného Cristiana Ronalda, kterého Zidane v zápase proti Levante vystřídal deset minut před koncem. To je věc, který byla v minulých letech absolutně nemyslitelná a na Ronaldovi bylo také vidět, že své střídání nesl velmi nelibě.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – L. Vázquez, Modrić, Kroos, Asensio – Benzema, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Bale, Casemiro, Hakimi, Isco, Kovačić.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Navas, de la Bella – Prieto, Illarramendi, Zurutuza, Oyarzabal – Juanmi, Canales.
    Náhradníci: Toño – D. Llorente, Zubeldia, Agirretxe, Rodrigues, Bautista, Guridi.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči za doprovodu rozhodčích nastoupili na trávník, zápas za pár okamžiků začne.

1

1
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Tak to byl raketový start domácích. Ronaldo z levé strany odcentroval levačkou na zcela osamoceného LUCASE VÁZQUEZE, který hlavou poslal míč přesně do míst, kam gólman Rulli neměl šanci dosáhnout.
    1. Lucas VÁZQUEZ - 1:0

3
    Domácí jsou samozřejmě při chuti a opět se už ženou do útoku. Toto je start zápasu, který si hosté rozhodně nepřáli.

5
    Hosté sice drží balon, jsou ale hodně zatlačeni na vlastní polovinu a nedaří se jim překročit půlící čáru.

7
    Smolařem letošní sezony z pohledu Realu je Karim Benzema, který byl tentokrát ve velké šanci po akci Marcela. Jenže již poněkolikáté poslal míč lehkou tečí jen do tyče a na další ligový zásah stále čeká.
    7. Benzema poslal míč do tyče

9
    Domácí jsou hodně aktivní. Všemožně se tlačí do útoku a zkoušejí přidat další gól. Moc dobře ví, že jednobrankový náskok je hodně ošemetný, protože letos již několikrát přišli o hubenou výhru.

12
    Marcelo fauloval přibližně na polovině hřiště a rozehrávat tak budou hosté.

13
    Ronaldo ve snaze získat balon fauloval obrácnce Odriozolu a je znovu pískáno. Nyní budou hosté rozehrávat z vlastní poloviny.

14
    Z pravé strany zkoušel do vápna centrovat Asensio, gólman Rulli byl ale velmi pozorný a míč v klidu schoval do rukavic.

16
    Domácí sice zajímavě kombinovali, jenže ve finále pak Carvajal centrem z pravé strany trefil de la Bellu a hosté se ubránili.

17
    Hosté hrají zatím hodně pasivně. Real ale nemá zároveň nijak velkou územní převahu a vše je tak naprosto otevřené.

19
    Fotbalisté Los Blancos nadále hodně drží balon, podobně jako v minulých zápasech jim ale drhne hra v ofenzivě a do zakončení se nemohou dostat.

20
    U postranní čáry fauloval Marcelo a z poloviny hřiště budou opět rozehrávat hosté.

22
    Stále sledujeme stejný obrázek. Domácí by moc chtěli, jenže stále je vidět, že nejsou v dobrém rozpoložení.

24
    Až úplně do vápna si seběhl pravý obránce Carvajal, k míči se ale nakonec nedostal a rychle se tak musí vracet.

26
    Po souboji s de la Bellou padl ve vápně k zemi Ronaldo, penalta se ale nepíská.

27
    Lepší náladu bude mít i portugalská superhvězda v dresu Bílého baletu. Po dlouhé době nyní zafungovala spolupráce na levé straně hřiště. Marcelo přesným přízemním pasem našel nabíhajícího CRISTIANA RONALDA, který tvrdou ranou doprostřed brány propálil brankáře Rulliho – 2:0!
    27. Cristiano RONALDO - 2:0

29
    Domácí stejně jako po prvním gólu hodně ožili a tlačí se do útoku.

30
    Nyní se u postranní čáry srazili Marcelo s Xabi Prietem. Oba mají sice tváře zkřivené bolestí, budou ale v pořádku a ani se nenechají ošetřovat.

32
    Domácí mají otěže zápasu ve svých rukou a jsou jasně lepší.

33
    Ronaldo nyní utekl po pasu Modriče obráncům, následně udělal kličku Rullimu a poslal balon před bránu na Benzemu, jehož rána byla zblokovaná na roh.

33
    Po rohu zůstal ve vápně Ramos, hlavou přiťukl míč Ronaldovi a ten v gólové pozici poslal míč do tyče!
    33. Ronaldo poslal míč do tyče!

34
    Domácí si začínají zápas opravdu užívat. Nyní to byl Lucas, který na hranici vápna posunul míč proti noze TONIHO KROOSE a ten parádní ranou do horního rohu zvýšil na 3:0!
    34. Toni KROOS - 3:0

36
    Nyní se hraje na jednu bránu, Real má drtivou převahu.

37
    Na rohový kop si perfektně naskočil CRISTIANO RONALDO a hlavou zvyšuje již na 4:0 pro Los Blancos!
    37. Cristiano RONALDO - 4:0

39
    A opět jsou to domácí, kdo je u balonu. Hosté jsou zralí na ručník a nejraději by se asi viděli v kabině.

40
    Marcelo nyní předložil balon do stoprocentní gólové šance Asensiovi, ten ale v tísni z malého vápna neusměrnil míč do brány.

41
    Na trávníku zůstal ležet s bolestivou grimasou domácí kapitán Sergio Ramos, který dostal tvrdě balonem přímo na solar. Bude ale v pořádku a také on se nenechává ošetřovat.

42
    První poločas spěje ke svému konci. Domácí si nadále zápas užívají.
    Střely celkem – 11:0
    Střely na bránu – 7:0

43
    Ronaldo byl nyní ve vápně s míčem na kopačkách. Místo střely chtěl ale přihrávat Asensiovi, který ale jeho úmysl nepochopil a rozběhl se jiným směrem.

44
    Ramosův diagonální pas mířil na pravou stranu na Carvajala, ten byl ale tentokrát v ofsajdu a z této akce nic nebude.

45
    Bílý balet je stále nastěhovaný na polovině soupeře a nedá se očekávat, že by si hosté v závěru poločasu připsali alespoň čestný úspěch v podobě střely na bránu.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas zápasu mezi Realem Madrid a Realem Sociedad. Domácí začali stejně jako ve většině posledních zápasů hodně vlažně a nedařilo se jim. A to ani přesto, že se hned v 1. minutě dostali do vedení díky brance Lucase. Pak se hrál dlouho hodně nezáživný fotbal a změna nastala až v 27. minutě, kdy se prosadil Ronaldo. V následujících deseti minutách totiž domácí přidali další dvě branky (Kroos a Ronaldo) a do kabin se tak odchází za stavu 4:0 pro Real Madrid.

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

46

47
    Hostující de la Bella dohrál tvrdě u lajny Lucase a dostává žlutou kartu!

49
    Žlutou kartu nyní v ruce rozhodčího uviděl i domácí Carvajal, který také trochu zbytečně dohrál souboj na polovině soupeře.

51
    Druhý poločas se zatím nehraje v takovém tempu jako závěr toho prvního. Domácí zatím nikam nepospíchají.

52
    Teď byl blízko ke gólu Juanmi, když po prvním rohovém kopu San Sebastianu hlavičkoval balon do tyče!
    52. Juanmi poslal míč do tyče

53
    Na druhé straně se ke střele dostal Kroos. Svůj druhý gól v zápase nezaznamenal také proto, že se mu pod nohy připletl Ronaldo.

55
    Domácí se pomalu dostávají opět do tempa. Hosté to budou mít ve zbytku zápasu samozřejmě hodně těžké.

57
    Na trávníku se ocitl Modrič, balon budou mít nadále domácí.

58
    Dnešní utkání sleduje 63.811 diváků.

60
    Čas nyní plyne velmi pozvolně. Máme za sebou skoro pátnáct minut druhé půle a domácí se nikam moc neženou.

60
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Zurutuza, přichází Igor Zubeldia.
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Jon Bautista.

63
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Isco.
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Mateo Kovačić.

64
    Ani jedno z mužstev se nepouští do žádných velkých dobrodružství. Hraje se hlavně ve středu pole a na zajímavější akci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.

66
    Je škoda, že se fotbalisté Realu již nikam moc netlačí. Druhý poločas přináší jen velmi průměrný fotbal.

68
    Juanmi byl nyní sražený Kovačičem a následuje velmi zajímavý přímý kop. Je to nějakých sedmnáct metrů od brány.

69
    K přímému kopu se postavil Illarramendi, jehož technická rána přelétla zeď a lehce se otřela o horní síť brány, kterou střeží Navas.
    69. Illarramendi zamířil těsně nad

72
    Hosté jsou nyní více na balonu. Skoro se začíná zdát, že domácí znatelně šetří síly na středeční Ligu mistrů proti PSG.

73
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Gareth Bale.

74
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Na pas za obranu si naběhl JON BAUTISTA, jehož rána podél vybíhajícího Navase končí v síti – 4:1!
    74. Jon BAUTISTA - 4:1

75
    Juanmi po centru do vápna Realu přistrčil před zakončením Carvajala a je pískáno. Rozehrávat bude Navas.

76
    Nyní to byl Carvajal, kdo se dopustil nedovoleného zákroku. Je pískáno a balon budou mít pro změnu hosté.

77
    Dobrou přízemní přihrávku do vápna posílal z levé strany Marcelo, důležitý defenzivní zákrok si ale připsal Illarramendi.

79
    Z pravé strany se pokoušel do vápna centrovat Ronaldo, jenže pas se mu nepovedl a hosté se ubránili.

80
    CRISTIANO RONALDO dokonává hattrick, když ve velké pohodě dorazil do brány gólmanem vyraženou střelu Balea!
    80. Cristiano RONALDO - 5:1

82
    V poklidném konci zápasu tady bude ještě roh pro hosty.

83
    Po rychle rozehraném rohu se po zpětné hlavičce dostal balon přibližně na penaltový puntík k ASIERU ILLARRAMENDIMU, který při střele sice lehce podklouzl, přesto míč poslal za Navase – 5:2!
    83. Asier ILLARRAMENDI - 5:2

83
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Juanmi, přichází Jon Guridi.

86
    Z hranice vápna po zemi vystřelil Bale, gólmana ale nezaměstnal, protože zamířil mimo.

88
    Domácí by očividně rádi vstřelili poslední gól zápasu. Nyní jsou nastěhovaní na polovině soupeře a snaží se dostat do zakončení.

88
    Střílený centr Balea měl mířit na Ronalda, avšak dobře nyní zasáhl Rulli.

90
    Po přímém kopu Kroose se hlavičce ve vápně dostal Ronaldo, míč ale z gólové pozice poslal těsně mimo!
    90. Ronaldo hlavičkoval těsně mimo

90+1
    Žlutou kartu dostává Mateo Kovačić (Real Madrid CF).

90+1
    Nastavovat se budou pouze dvě minuty.

90+2
    V samém závěru zápasu ještě Bale předložil ve vápně balon Benzemovi, ten ale selhal i ve své další obrovské šanci, když míč poslal nad bránu.

90+2

Je tu konec zápasu mezi Realem Madrid a Realem Sociedad San Sebastian. Domácí nebyli po změně stran již tolik aktivní, přesto dokráčeli k pohodovému vítězství 5:2. Nejspokojenější bude dnes po dlouhé době Cristiano Ronaldo, který zaznamenal hattrick. O další dvě branky domácích se postarali Lucas a Kroos, za hosty snižovali Bautista a Illarramendi. (22:36:39)

Petr Bílek

Branky: 1. L. Vázquez (Ronaldo), 27. Ronaldo (Marcelo), 34. Kroos (L. Vázquez), 37. Ronaldo (Kroos), 80. Ronaldo (Bale) – 74. Bautista (Oyarzabal), 83. Illarramendi (Juanmi)

Karty:   49. Carvajal (REA), 90+1. Kovačić (REA) – 47. de la Bella (RSC)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:10.
    Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – L. Vázquez (63. Isco), Modrić (63. Kovačić), Kroos, Asensio (73. Bale) – Benzema, Ronaldo.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Odriozola Arzallus, A. Elustondo, Navas, de la Bella – Prieto, Illarramendi, Zurutuza (60. Zubeldia), Oyarzabal – Juanmi (83. Guridi), Canales (60. Bautista).

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo

Diváci: 63.811