Oostende – Anderlecht 2:0 (kon.) | Kortrijk – Antverpy 4:0 (kon.) | Mechelen – Eupen 1:0 (kon.)
Gent – Sint-Truiden 3:0 (kon.)
KAA Gent
3:0 (1:0)
Sint-Truiden VV
Sobota 10.02.2018, 20:30 • Ghelamco Arena, Gent • Belgická liga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný sobotní večer a zároveň vás vítám u textové on-line reportáže z utkání KAA Gent – Sint-Truiden VV. Pojďme si oba celky představit.

KAA Gent

Gent má ambice hrát v evropských pohárech a na tento cíl už několik sezon po sobě dosáhl. Nejlepší výsledek zaznamenal v ročníku 2014/15, kdy poprvé v historii ovládl domácí soutěž a díky zisku titulu si zajistil účast přímo ve skupinové fázi Ligy mistrů. Letos se zatím pohybuje na pěkné čtvrté příčce.

Klidnými vodami středu tabulky proplouvající Sint-Truiden těží především z domácích zápasů, ve kterých nahrál dvě třetiny svých bodů. Oproti tomu na cizích hřištích vyhrál pouze jednou a odvezl si celkem devět bodů. To, že v sobotním večeru bude Sint-Truiden plnit roli výrazného outsidera, není třeba zmiňovat.

Poslední vzájemná utkání

30.07.2017 Sint-Truiden – Gent 3:2
    17.12.2016 Sint-Truiden – Gent 3:1
    24.09.2016 Gent – Sint-Truiden 2:1
    13.12.2015 Sint-Truiden – Gent 0:2
    16.08.2015 Gent – Sint-Truiden 1:0

KAA Gent: Thoelen – Foket, Gigot, Bronn, Asare – B. Verstraete, Andrijašević – Dejaegere, Kubo, Jaremčuk – Janga.
    Náhradníci: Swolfs – Čakvetadze, Rosted, Sylla, Kalu, De Smet, Raskin.

Sint-Truiden VV: Steppe – Kitsiou, Teixeira, Kotysch, De Norre – Botaka, De Petter, De Sart, Legear – Vetokele, Akpom.
    Náhradníci: Pirard – Bezus, Asamoah, Dussaut, Abrahams, Goutas, Acolatse.

Rozhodčí: Dierick – Monteny, Dens.

Hlavní aktéři už zaujali pozice k úvodnímu výkopu.

1

1
    Míč uvedl do hry Janga (KAA Gent).

3
    Hned ze své druhé útočné akce vybojoval domácí tým rohový kop. Jak jeho rozehrávka dopadne?

4
    Pro útočící Gent nijak zvlášť dobře. Kubo zatočil míč na Steppeho a ten ho vyboxoval do bezpečí.

5
    Tím akce neskončila. Na vrácený balon do vápna si naskočil Andrijašević (KAA Gent) a v obležení dvou soků ho odhlavičkoval nad horní konstrukci brány.

7
    Drápky vystrčili také hosté. Akpom se rozběhl po levém křídle a byl nedovoleně zastaven.

8
    Thoelen (KAA Gent) mohl zůstat v klidu, neboť centrovaný balon letěl mimo jeho branku.

10
    V prvních deseti minutách se nic podstatného nestalo, hra obou týmů je svázána taktikou.

11
    Gent právě vstřelil branku!
    Má předchozí slova smazal JUJA KUBO, který se uvnitř pokutového území dostal k odraženému míči a střelou do levé části branky otevřel gólový účet zápasu.
    11. Juja KUBO - 1:0

11
    Za protesty proti uznání gólu obdržel Stelios Kitsiou (Sint-Truiden VV) žlutou kartu.

13
    Karetní mariáš si na začátku utkání zahrál také Casper De Norre (Sint-Truiden VV), který stáhl k zemi rychlostně vybaveného Dejaegereho.

16
    Prozatím na vlastním území kombinující Sint-Truiden usilovně hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

18
    Středem hřiště chtěl projít De Norre (Sint-Truiden VV), se zlou se však potázal.

20
    Úspěšnější byl Kitsiou (Sint-Truiden VV), který po sraženém centru ze strany vytěžil rohový kop.

21
    Domácí ho ubránili. Proti balonu okamžitě vystoupil obránce a odhlavičkoval ho pryč.

23
    Útočnou akci zastavil zdviženým praporkem asistent rozhodčího. Ofsajd a v něm Kubo (KAA Gent).

24
    Statistika držení míče: 63% : 37%.

26
    Jaremčuk (KAA Gent) se rozběhl proti Teixeirovi, nevěděl si s ním ovšem rady.

28
    Při dalším výpadu se domácí prokombinovali až do pokutového území, bez zakončení.

29
    Okamžitý protiútok, který táhl De Sart (Sint-Truiden VV), zlikvidovala záložní řada soupeřova celku.

31
    Hosté se o chvíli později přeci jen podívali na útočnou polovinu a hned tam mohou rozehrát roh.

32
    Obránci Gentu se na něj důkladně připravili a nedovolili svým protivníkům nikterak zazlobit.

34
    Po roztažení hry doleva z levého rohu šestnáctky nepřesně zakončoval Asare (KAA Gent), jehož pokus ze záklonu směřoval vysoko nad horní tyčku.

36
    Pokus o dlouhý pas pro Jangu nevyšel, hra bude navázána odkopem hostujícího brankáře.

38
    Loket ve vzdušném souboji a žlutá karta, kterou vidí Franko Andrijašević (KAA Gent).

40
    Fíhá, toto letělo! De Petter (Sint-Truiden VV) z uctivé vzdálenosti napřáhl k pumelici, která Thoelenem pořádně otřásla.

42
    V závěru poločasu si nebezpeční hosté zahráli zvonkohru. Levou konstrukci brány nejprve orazítkoval Akpom a pak se do stejného místa trefil Vetokele. To je pořádná kopa smůly.

45
    Tečku za úvodním dějstvím napsal ze standardky nepřesně střílející Legear (Sint-Truiden VV).

45+1

Gent po prvním poločase vede nad Sint-Truidenem 1:0. Rozdílový gól vsítil po deseti minutách hry Kubo. Hosté si své největší šance na vyrovnání schovali až na závěr půle, kdy nejprve De Petter vyprášil Thoelenovy rukavice a o dvě minuty později Akpom s Vetokelem shodně trefili levou tyč.

Hlavní aktéři se vracejí na hřiště.

46

47
    Hned na startu druhého poločasu si Janga (KAA Gent) zapomněl pohlídat ofsajdovou linii.

50
    Hosté to budou mít těžké, protože téměř celou druhou půli odehrají v oslabení. Stelios Kitsiou (Sint-Truiden VV) se u koncové čáry provinil podražením a po druhé žluté kartě byl vyloučen.
    50. Červená karta po 2. žluté

52
    Přesilovku hrající fotbalisté Gentu jsou na koni a už zahájili útok za pojištěním náskoku.

54
    Hra se přemístila doprostřed hřiště, kde za podražení uviděl žlutou kartu Brecht Dejaegere (KAA Gent).

56
    A je to tady, domácí zdvojnásobují své vedení. Při protiútoku zůstal v levé části šestnáctky nepokrytý Jaremčuk, který svůj křižný pokus poslal do sítě s přispěním teče bránícího Botaky.
    56. Roman JAREMČUK - 2:0

57
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Igor Vetokele, přichází Damien Dussaut.

59
    V optimální pohodě hrající fotbalisté Gentu vytrvale zaměstnávají soupeřovu defenzivu.

60
    Hra se obrátila a vzniklý brejk zastavil vracející se Birger Verstraete (KAA Gent) jen za cenu žluté karty.

61
    De Norre (Sint-Truiden VV), exekutor nařízeného přímáku, se při jeho provedení hodně ukopl.

62
    Ofsajd! Ofsajd! Mává asistent jako pominutý. V postavení mimo hru uvízl Dejaegere (KAA Gent).

65
    Gent odskakuje svému soupeři na rozdíl tří gólů a směřuje za jednoznačným vítězstvím. Na Foketův přízemní centr zprava si před bránu naběhl RANGELO JANGA a na jeho pokus zblízka byl Steppe krátký. Vypadá to, že oslabeným hostům asi nepomůže už ani svěcená voda.
    65. Rangelo JANGA - 3:0

67
    Sint-Truiden opět zaujal obrannou pozici a trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj Gent vyrukuje.

69
    Dvojitá výměna v týmu KAA Gent: ze hřiště odcházejí Brecht Dejaegere a Franko Andrijašević, nahrazují je Samuel Kalu a Giorgi Čakvetadze.

71
    Protože Jaremčuk odmítl respektovat ofsajdové pravidlo, provedou hosté nepřímý volný kop.

73
    Gent pokračuje v obléhání pokutového území.

74
    Nakonec centrovaný míč směřoval na Kuba, který hostující branku ze záklonu přestřelil.

76
    Důstojně dohrát zápas. To mají v úmyslu hráči Sint-Truidenu, kteří se budou bránit ještě čtvrt hodiny.

78
    Dvojí střídání v týmu Sint-Truiden VV: hrací plochu opouštějí Jonathan Legear a Chuba Akpom, opačným směrem jdou Elton Acolatse a Kurt Abrahams.

80
    Od pravé lajny kopající Janga sestrojil velmi nekvalitní centr, za který by se styděli i hráči přípravky. Jak vidno, domácí nemají co ztratit a hrají na půl plynu.
    80. „Budeme střídat“, hlásí Yves Vanderhaeghe

83
    Střídání v týmu KAA Gent: odpracováno má Juja Kubo, na vběhnutí do hry se těší Nicolas Raskin.

84
    Útočný faul. Spáchal ho Kalu (KAA Gent).

86
    Většímu gólovému přídělu se Sint-Truiden už přes dvacet minut brání úspěšně.

88
    Někteří diváci už se zvedli ze sedaček a opouštějí Ghelamco Arenu. O výhře Gentu není pochyb.

90
    Sint-Truiden ještě čelil rohovému kopu a při jeho bránění zvládl svou povinnost na jedničku.

90+1
    Před námi jsou poslední dvě minuty.

90+2

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 2:2.

Gent porazil Sint-Truiden rozdílem tří gólů a upevnil si čtvrtou pozici. K přesvědčivé výhře pomohlo domácímu týmu vyloučení Kitsioua, který musel opustit hřiště krátce po zahájení druhého poločasu.