Bílina – Sokolov 3:7 (kon.) | Nový Jičín – Opava 5:4 (po pr.) | Kopřivnice – Hodonín 0:2 (kon.)
Poruba 2011 – Šumperk 5:2 (kon.) | Nymburk – Písek 4:1 (kon.) | Řisuty – Letňany 8:2 (kon.)
Kolín – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 7:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 5:3 (kon.)
Trutnov – Jablonec 1:2 (kon.) | Pelhřimov – David Servis 2:5 (kon.) | Děčín – Most 5:0 (kont.)
Vrchlabí – Kobra 2:3 (kon.)
konec
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Draci Šumperk
Sobota 10.02.2018, 17:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava – Poruba • 2. liga skupina Východ (ČR) • 44. kolo
Předzápasové kurzy: 1.77 4.8 2.96
Partner:
   
  S konstatováním, že Poruba v taháku kola poráží Šumperk 5:2, se s vámi z Ostravy loučím a přeji příjemný zbytek soboty i víkendu. (19:17:15)
   
  Utkání je u konce, Poruba poráží na svém ledě Draky i počtvrté v sezoně a upevňuje si vedoucí příčku tabulky. Šumperk nepodal vůbec špatný výkon, ale po porážce 2:5 padl venku posedmé v řadě a na druhý Hodonín ztrácí už pět bodů.
   
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Utkání už se spíše jen dohrává, o vítězi je s velkou pravděpodobností rozhodnuto.
   
  54:27
  Poruba se v této třetině převážně brání, ale vyráží do rychlých protiútoků. Fojtíkův bekhendový pokus končí na tyči Svobodovy branky.
   
  51:39
  Tomáš Káňa přišpendlil Hrocha na mantinel, za což vidí 2 minuty za vražení na hrazení. Šumperský útočník následně úplně zbytečně vysekl Slavíkovi hokejku a také míří na lavici hanby. Pokračuje se 4 na 4.
   
  50:38
  Poruba právě vstřelila branku!
  VLADIMÍR LUKA si při trestném střílení počínal naprosto chladnokrevně, před gólmanem přibrzdil, dal si kotouč na bekhend a pověsil ho pod horní tyč Svobodovy branky.
   
  50:38
  Unikajícího Luku podle názoru sudího Škrobáka fauloval Ondřej Šťáva, domácí útočník tak pojede trestné střílení!
   
  49:58
  Kovařík kroutí hlavou poté, co neproměnil další velkou šanci. Natlačil se až před Kůdelu, udělal blafák, ale nepřehodil beton domácího gólmana.
   
  46:04
  Po faulu na Lehečku si odsedí 2 minuty za vysokou hůl Samuel Ollender. Další šance pro hosty ke zkorigování výsledku.
   
  46:04
  Kůdela se dostal mimo brankoviště, čehož Draci málem využili ke gólu. Lehečka v obrovské šanci trestuhodně nezasunul puk do prázdné klece, domácí gólman nakonec zastavil puk těsně před brankovou čarou.
   
  43:29
  Šumperský útočník to následně přehnal s aktivitou a soupeře fauloval, za což vidí 2 minuty za podražení. Přesilovka pro RT TORAX.
   
  43:25
  Kůdelovi už musí cinkat v uších, po pokusu Kovaříka ho znovu zachránila tyč.
   
  40:49
  Poruba těžké chvilky přečkala a už je kompletní. Tohle může Draky hodně mrzet, nevyužili 102 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 18:40.
   
  Druhé dějství bylo mnohem zajímavější než to první, alespoň co se týče počtu branek. Domácí jsou zatím spokojenější, využili tři přesilové hry a vedou po čtyřiceti minutách 4:2. Hosté však začnou třetí část ve výhodě dvou hráčů v poli, ta bude trvat ještě 31 sekund.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:27
  Sedlák v přesilovce pět na tři trefuje břevno.
   
  38:49
  A ta bude dokonce dvojnásobná v délce 102 sekund! Ke Káňovi přisedne na lavici hanby David Zachar, který byl potrestán 2 minutami za sekání. Skvělá šance pro Draky ke snížení.
   
  38:31
  Tomáš Káňa se provinil sekáním, hosté si zahrají přesilovku.
   
  38:25
  Fischer nastřelil v signalizované výhodě břevno porubské branky.
   
  35:29
  Ostřanský zůstal úplně sám před Kůdelou, ale svou šikovnou tečí nepotěšil potřetí hostujícího střídačku. Kotouč proletěl jen těsně kolem levé tyče.
   
  30:52
  Draci právě vstřelili branku!
  Šumperk znovu snižuje, Kůdelu zaskočil nenápadnou střelou z vrcholu kruhu RADEK FISCHER. Asistence: Milan Ostřanský, Jakub Ďurkáč.
   
  28:06
  Přesilovku si zahrají Draci, Lukáš Finsterle si posedí 2 minuty na trestné lavice za nedovolené bránění.
   
  27:30
  Hosté střídají gólmana, místo Lakosila míří do branky Miroslav Svoboda.
   
  27:30
  Poruba právě vstřelila branku!
  Poruba se prosazuje také při hře pět na pět. Luka zajel za šumperskou branku a mezi kruhy našel volného JOSEFA FOJTÍKA, který se přízemní střelou nemýlil. Asistence: Vladimír Luka, Jan Káňa.
   
  26:15
  Poruba právě vstřelila branku!
  Drakům se dnes v oslabení příliš nedaří, Poruba si bere dvoubrankové vedení zpět. Jan Káňa ještě nedokázal dostat kotouč do úplně odkryté branky, ale dorážející MAREK HAAS už se nemýlil. Asistence: Jan Káňa, Josef Fojtík.
   
  25:55
  Je tady další šumperské vyloučení a znovu za vysokou hůl, tentokrát se provinil Jakub Ďurkáč.
   
  25:07
  Na opačné straně se dostával za obranu Ollender, který ač tísněn bekem udělal blafák, ale v rozhodujícím okamžiku nedokázal puk zvednout nad Lakosilův beton.
   
  22:57
  Draci právě vstřelili branku!
  Hosté bleskově snižují a dostávají se zpět do zápasu. Porubská obrana za sebou nechala VLADIMÍRA CINKA, který v úniku prostřelil Kůdelu přesně pod vyrážečku. Asistence: Radek Fischer, Daniel Hroch.
   
  21:35
  Poruba právě vstřelila branku!
  Poruba využívá další přesilovou hru. Z prostoru levého kruhu napřáhl TADEÁŠ JAROŠ a střelou přes beka propálil Lakosila. Asistence: David Zachar.
   
  20:25
  Domácí si zahrají další přesilovou hru. Jakub Müller inkasuje 2 minuty za vysokou hůl.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Další třetina začne přibližně v 17:48.
   
  V úvodním dějství byli zpočátku nebezpečnější Draci, kteří však doplatili na nedisciplinovanost. Poruba se dostala přesilovkami na koně i do hubeného vedení, v pěti proti třem se trefil Jan Káňa.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  15:30
  Poruba právě vstřelila branku!
  Domácí bleskově využívají přesilovou hru pět na tři, když vyšachovali šumperskou obranu a před Lakosilem neomylně zakončoval JAN KÁŇA. Asistence: Lukáš Finsterle, Vladimír Luka.
   
  15:20
  Začíná se přiostřovat, na šumperské trestné lavici nyní sedí už čtyři hráči. Tomáš Sedlák dostává 2 minuty za držení protihráče, Jiří Půhoný 10 minut za nesportovní chování. Porubu čeká 32 sekund dlouhá přesilovka 5 na 3.
   
  14:51
  Sudí Škrobák vylučuje na obou stranách. Matěj Bažant se provinil sekáním, Josef Fojtík krosčekem. Pokračuje porubská přesilovka 5 na 4.
   
  13:52
  Přesilovku si vyzkouší také Poruba, Jakub Lehečka dostává 2 minuty za podražení.
   
  10:10
  Další šance Draků. Před Vymazalem byla poloprázdná porubská branka, ale šumperský útočník trestuhodně přestřelil.
   
  08:49
  Lehečka s Kovaříkem se řítili do situace dva na jednoho, druhý jmenovaný pálil z první, ale Kůdela se stačil přesunout ke druhé tyči.
   
  06:53
  Na opačné straně zapomněla šumperská obrana na Luku, který nevyužil prostoru před Lakosilem a nechal vyniknout lapačku hostujícího gólmana.
   
  05:45
  Hosté jsou zatím aktivnější, kapitán Sedlák si výborně sjel mezi kruhy, ale z dobré pozice nenašel skulinu mezi Kůdelovými betony.
   
  02:18
  První přesilovku si zahraje Šumperk, Marek Slavík inkasuje 2 minuty za podražení.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Hryciow, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Finsterle, Fojtík, Zachar, Jaroš, Gelnar, Ollender, T. Káňa, Luka.

  Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.

  Rozhodčí: Škrobák – M. Vengřín, Rychlý.
   
  Na duel Poruby se Šumperkem byl delegován jako hlavní rozhodčí WSM Ligou ostřílený Michal Škrobák ze Vsetína, na čarách mu budou pomáhat Pavel Rychlý z Krnova a Michal Vengřín z Ostravy.
   
  Poslední vzájemné klání těchto týmů se neslo ve velmi vyhroceném duchu. Poruba v podhůří Jeseníků padla 2:5, navíc si odvezla 137 trestných minut a následně od disciplinárky vyfasovala několik trestů.
   
  RT TORAX se s Draky střetne už posedmé v probíhající sezoně, zatím má s nimi pozitivní bilanci. Doma bral výhry 5:2, 9:5 a 4:3 po nájezdech, venku padl vysoko 1:7 a 2:5, ale mezi tím zvítězil před Vánocemi 4:3.
   
  Příjemnou sobotu! Východní skupina druhé ligy má na programu šlágr kola mezi vedoucí Porubou a třetím Šumperkem, který aktuálně ztrácí na druhý Hodonín pouhé dva body.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Branky a nahrávky: 16. J. Káňa (Finsterle, Luka), 22. Jaroš (Zachar), 27. Haas (J. Káňa, Fojtík), 28. Fojtík (Luka, J. Káňa), 51. Luka (TS) – 23. Cink (Fischer, Hroch), 31. Fischer (Ostřanský, Ďurkáč)


  HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Janota, Fišera, Kaluža, Hryciow, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Finsterle, Fojtík, Zachar, Jaroš, Gelnar, Ollender, T. Káňa, Luka.
  Draci Šumperk: Lakosil (28. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.

  Rozhodčí: Škrobák – M. Vengřín, Rychlý.