Olomouc – Vítkovice 4:9 (kon.) | Královské Vinohrady – Panthers 3:8 (kon.) | Ostrava – Jičín 17:5 (kon.)
FBS Olomouc
4:9 (0:2, 1:3, 3:4)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 10.02.2018, 18:00 • SH Čajkaréna - Olomouc • Extraliga žen • 19. kolo

S konstatováním že dnešní utkání sledovalo 101 diváků se svámi loučím, přeji všem pěkný zbytek víkendu a zase někdy příště na počtenou. (20:04:11)

Dnešní vcelku napínavé utkání je u konce a vítězně z něj odjíždějí hráčky z Ostravy. Nejdůležitějším momentem v utkání byla jednoznačně zhruba 50-51. minuta, ve které hostující hráčky utekly těm domácím o 3 branky. Ve třetí třetině se na domácí straně prosadila v 44. Lucie Cholinská, 46. Petra Mandátová a ve 48. minutě Tereza Reimerová. Na straně hostí se ve 41. trefila Hana Koníčková, 54. Justyna Krzywaková, 56. Petra Hložánková a v 58. minutě uzavřela svůj hat-trick v zápase Hana Koníčková.

Komentář trenéra hostí (Richard Urban)
    Dneska mě Olomouc překvapila, hrála pěkný florbal, kdy nám nenechávaly moc místa na naší útočné polovině. Nicméně i přesto beru alespoň to, že se nám povedlo vyhrát všechny třetiny. Děkuji soupeři za zápas a přeji hodně štěstí do dalšího průběhu sezóny.

Komentář trenéra domácích (Petr Dadej)
    Dnes jsme proti Vítkovicím předvedli mimo několik sekvencí naivní výkon a díky zbytečným chybám jsme si soupeře nechávali pravidelně odskakovat. Holky zaslouží pochvalu za návrat do zápasu ve třetí třetině, který byl bohužel zastaven oslabením, které rozhodlo o závěru zápasu.

59:11
    Toto utkání již má jasného vítěze a hostující hráčky si kráčí pro další 3 body do tabulky.

57:57
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Devátá branka v síti domácích! Martináková nahrávala ze vzduchu na HANU KONÍČKOVOU a ta opět ze vzduchu dokázala skórovat. Asistence: Natálie Martináková – 4:9.

55:57
    To je neskutečné, tato hráčka je snad u všeho. Hložánkové se sice nepodařilo překonat brankářku, na následnou střelu JUSTYNY KRZYWAKOVÉ již Franková nestačila. Asistence: Petra Hložánková – 4:8.

54:48
    Pavlíková teď osvobodila Olomouc z tlaku. V hokeji, který jsem již dnes komentoval je tato situace nazývána "zakázaným uvolněním", ale ve florbale se pouze pokračuje dál ve hře.

53:23
    Oslabení sice domácí hráčky zvládly, ale cca minutu po jeho ukončení Ostravanky opět odskakují. Ivana Šupáková přihrála dnes velmi aktivní JUSTYNĚ KRZYWAKOVÉ, a ta se nemýlila. Asistence: Ivana Šupáková – 4:7.

52:18
    Enenkelová to zkusila, ale Martina Franková v domácí bráně si s touto situací dokázala poradit.

51:49
    Klapitová se dostala v přesilové hře ke střele z první v dobré pozici, ale trefila pouze tyč!

50:42
    Vítkovické hráčky jsou již v plněm počtu a začíná jejich přesilovka.

50:26
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Kateřina Peterková – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).

49:48
    Suchánková se od mantinelu vytočila až ke střele, ale její pokus mířil tentokrát nad.

48:42
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Justyna Krzywaková – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).

48:42
    Tentokráte se však připomněly hostující hráčky. Romana Žurková vystřelila z větší dálky a Franková její střelu jen vyrazila do rohu.

47:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A to, že Olomoučanky jsou na koni, je jedna veliká pravda! Lucie Cholinská potáhla míček po lajně a nahrála na střed nepokryté TEREZE REIMEROVÉ, která se s míčkem nepárala a vsítila již čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Lucie Cholinská – 4:6.

46:00
    Tak toto je velmi netradiční branka, která způsobuje, že domácí jsou mírně na koni. PETRA MANDÁTOVÁ podstoupila buly s protihráčkou v rohu hřiště a záhadným způsobem míček skončil až za zády gólmanky Příleské. Bez asistence – 3:6.

45:54
    Po standardní situaci šla do zátahu Suchánková, ale její pokus zablokovala hostující obrana.

44:57
    Mandátová zkoušela z první pálit ze středu hřiště. Její pokus ovšem mířil po zemi pomaličku mimo klec Příleské.

43:53
    Ani Olomouc ovšem ještě neřekla poslední slovo v tomto utkání. Přesnou přihrávku před branku v podání Barbory Suchánkové využila LUCIE CHOLINSKÁ, která vykřesala menší naději na zvrat. Asistence: Barbora Suchánková – 2:6.

40:52
    Neuběhla ani minuta třetí třetiny a už se nám mění stav. HANA KONÍČKOVÁ dostala ideální přihrávku před bránu, kde nadvakrát překonala Martinu Frankovou. Asistence: Barbora Husková – 1:6.

40:02
    A i napotřetí vyhrály úvodní buly hostující hráčky, které ihned poslaly míček dopředu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Oba týmy jdou do kabin za průběžného stavu 1:5. K těm prvním dvěma z prvního dějství hostující hráčky přidaly ještě další 3 zásahy a domácí zatím jen jeden. Za domácí se v29. minutě trefila Tereza Reimerová, na straně hostí to byla v 25. Anna Niemcová, 32. Denisa Ferenčíková a v 39. Justyna Krzywakova.

Střely ve 2. třetině:
    FBS Olomouc – 2
    1.SC TEMPISH Vítkovice – 11.

40:00

39:18
    Poslední minuta druhé třetiny již probíhá a na palubovce to stále žije! Peterková se v těžké pozici protlačila do střely, která byla opravdu velice nebezpečná, ale Příleská její pokus vyráží mimo nebezpečí.

38:18
    Pátá branka v domácí síti znamená již čtyřbrankový rozdíl mezi celky. Tentokráte JUSTYNA KRZYWAKOVA zamířila přesně po nahrávce spoluhráčky Petry Hložánkové. Asistence: Petra Hložánková – 1:5

38:07
    Krzwak se dostala k míčku na mantinelu, ale její rána končí pouze v boční síti.

37:08
    Oháňková v gólové šanci ještě zkoušela dávat nahrávku zpět na obranu, ale tento pokus už úplně nevyšel.

36:00
    Věc, která v tomto duelu je oproti ostatním utkání ženské ligy, je solidní důraz (samozřejmě ne přehnaný).

35:23
    Reimerová se opět hrnula do šance, ale vítkovická obrana znova předvedla patřičný důraz a vytlačila Reimerovou mimo střeleckou pozici.

33:49
    Petra Mandátová se snažila prostrčit míček na spoluhráčku. To se ovšem nepodařilo a do brejku se vyřítila Martináková a našla na straně volnou Huskovou, která se rozhodla nestřílet z první, čímž ztratila cenný čas a její následná rána po zpracování už skončila pouze na hrudi Frankové.

32:57
    Niemcová se v těžké pozici protlačila až do střely, ale ta nebyla nijak ukrutná, takže Frankové se podařilo tento pokus vyrazit.

31:31
    A Franková musí již po čtvrté v tomto zápase lovit míček ze sítě. Přesnou nahrávku Alžběty Ďuríkové využila DENISA FERENČÍKOVÁ nejlépe jak mohla, a to bylo pro tuto akci osudné. Asistence: Alžběta Ďuríková – 1:4.

31:26
    Ďuríková při nepovedené standartní situaci vystřelila jen do zdi. O d tama se míč dostal a ž do chlumu před brankou Frankové, kde domácí brankářka pořádně dostala přes prsty a následuje krátké ošetřování.

30:57
    Střelu Krzywak se podařilo Pejzlové tečovat mimo nebezpečné území.

30:25
    K Suchánkové se odrazil tečovaný míček. Olomoucká mladá hráčka se pokoušela střílet bekhendem, což se jí podařilo, ale pouze do připravené vítkovické obrany.

28:58
    A pozor, máme zde snížení na 1:3! Jitka Oháňková si zpracovala míček a nahrála na TEREZU REIMEROVOU, která nezklamala a vsítila. Asistence: Jitka Oháňková – 1:3.

28:51
    Oháňková teď předvedla precizní obranný zákrok a vybojovala pro olomoucký tým míček.

28:05
    Šupáková našla v dobré pozici Ferenčíkovou. Té se ovšem nepodařilo trefit míček a tím ani ohrozit bránu soupeřek.

26:43
    Pavlíková nahrála zpět do obrany na Šablaturovou, která pálila z opravdu velké vzdálenosti a vysoko nad.

25:48
    Velký a potřebný důraz nyní předvedla Suchánková, když vybojovala už zdánlivě ztracený míček a ještě nahrála na Cholinskou. Ta vystřelila a její střela letěla jen těsně nad bránu zatím hodně zaměstnané brankářky Frankové.

24:24
    A již potřetí končí míček v síti domácích! Justyna Krzywakova pohotově nahrála ANNĚ NIEMCOVÉ, která se s míčkem nepárala a vsítila. Asistence: Justyna Krzywakova – 0:3.

22:48
    Po přiťuknutí od Reimerové se ke střele dostala opět Pavlíková, ale její pokus mířil vysoko nad.

21:25
    Krzywak v akci 3 na 2 se rozhodla vypálit, ale Franková v naprostém klidu tento pokus zneškodnila a zažehnala možnému nebezpečí.

20:33
    Cholinské se od mantinelu dostala ke střele, ale její pokus trefil pouze první bránící vítkovickou hráčku.

20:05
    Úvodní buly ve druhé třetině vyhrály stejně jako v první Vítkovice.

20:02
    Omlouváme se, ale pro tuto chvíli nemáme informace z místa konání. Snažíme se tento problém řešit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Skončila nám první třetina tohoto utkání, ve kterém zatím vedou hostující Vítkovice poměrem 2:0. O branky se postaraly nejprve v 10. minutě Veronika Enenkelová a poté v 13. Hana Koníčková.

Poměr střel po první třetině:
    FBS Olomouc – 5
    1.SC TEMPISH Vítkovice – 8.

20:00

19:16
    Peterková hledala před bránou volnou Suchánkovou, ale její nahrávka nebyla nejpřesnější a končí u mantinelu, kde se ho ujímají hosté.

19:00
    Hlasatelka zahlásila poslední minutu první třetiny a to jakoby nakoplo hostující hráčky k zasazení dalšího úderu. Nyní se o to tak snažili, že musí být krátká přestávka kvůli mírnému zranění gólmanky Martiny Frankové.

17:20
    Ivana Šupáková v podstatě založila akci, potáhla míček dopředu a nahrála spoluhráčce, k té se ovšem míček nedostal, neboť jej zachytila jedna z florbalistek z Hané.

15:38
    Theimerová vypálila z první z poloviny hřiště, ale Franková pozorně vyčapala tento pokus.

14:51
    Nyní se o kreativitu náznakově snažily domácí hráčky. Jedna z jejich snažení skončila na dobré obraně ostravanek, které tak mohou opět do útoku.

12:36
    A je zde druhá branka utkání a opět v síti brankářky Frankové. Natálie Martináková se dobře uvolnila u mantinelu a poslala krosovku na HANU KONÍČKOVOU, která z první trfila odkrytou branku. Asistence: Natálie Martináková – 0:2.

11:36
    Peterková se už hrnula do brejku, ale vítkovická obrana jí zamezila přístup k míčku, který skončil v rohu.

09:33
    A po necelých deseti minutách utkání zde máme první branku do sítě outsidera. Katarína Klapitová rychle nahrála VERONICE ENENKELOVÉ, která s nabídnutou příležitostí naložila skvěle. Asistence: Katarína Klapitová – 0:1.

07:50
    Ferenčíková šla s Elenkelovou do protiútoku. První jmenovaná ovšem nezahrála dobře přihrávku a z nadějné šance není nic.

07:12
    Hra Olomouce je hodně ubojovaná a vcelku málo technická, naopak vítkovické hráčky si v této věci vedou dobře.

06:46
    Družstva se zatím v aktivitě střídají, i když bylo více šancí na půli domácích.

06:16
    Krzywak se dostala ke střele z velkého úhlu a tato rána taky končí nad olomouckou bránou.

04:52
    Natálie Martináková si dobře navedla míček ze strany do středu a vypálila, její střela skončila pouze na tyči olomoucké branky.

03:40
    Parádní olomoucká souhra. Peterková našla Suchánkovou před bránou, která z první bekhendem jen vyprášila výstroj Příleské v brance.

03:20
    Žurková se dostala k první pořádné střele utkání, tuto šanci ovšem nevyužila.

02:41
    Hostující hráčky zatím dávají najevo, že jsou ony ty, které jsou lídry soutěže.

00:01
    Od úvodu začaly aktivněji hostující hráčky, které postupně kombinovaly na své polovině.

00:01

FBS Olomouc:
    Franková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová, Sklenářová, Rozenbergová, Pařízková, Pavlíková, Suchánková, Tomanová, Oháňková, Horáčková, Šablaturová, Reimerová, Cholinská.

1. SC TEMPISH Vítkovice:
    Příleská (Kubíčková) – Hložánková, Kolářová, Halfarová, Niemcová, Klapitová, Koníčková, Theimerová, Ďuríková, Žurková, Ferenčíková, Enenkelová, K. Kociánová, Šupáková, Husková, Boľová, Planková, Martináková, Krzywaková, Suchánková.