Olomouc – Vítkovice 4:9 (kon.) | Královské Vinohrady – Panthers 3:8 (kon.) | Ostrava – Jičín 17:5 (kon.)
konec
FBS Olomouc
4:9 (0:2, 1:3, 3:4)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Sobota 10.02.2018, 18:00 • SH Čajkaréna - Olomouc • Extraliga žen • 19. kolo
   
  S konstatováním že dnešní utkání sledovalo 101 diváků se svámi loučím, přeji všem pěkný zbytek víkendu a zase někdy příště na počtenou. (20:04:11)
   
  Dnešní vcelku napínavé utkání je u konce a vítězně z něj odjíždějí hráčky z Ostravy. Nejdůležitějším momentem v utkání byla jednoznačně zhruba 50-51. minuta, ve které hostující hráčky utekly těm domácím o 3 branky. Ve třetí třetině se na domácí straně prosadila v 44. Lucie Cholinská, 46. Petra Mandátová a ve 48. minutě Tereza Reimerová. Na straně hostí se ve 41. trefila Hana Koníčková, 54. Justyna Krzywaková, 56. Petra Hložánková a v 58. minutě uzavřela svůj hat-trick v zápase Hana Koníčková.

  Hráčky utkání:
  domácí: Lucie Cholinská (1+1)
  hosté: Justyna Krzywakova (2+2)

  Poměr střel ve třetí třetině:
  FBS Olomouc – 9
  1.SC TEMPISH Vítkovice – 13

  Poměr střel celkem:
  FBS Olomouc – 16
  1.SC TEMPISH Vítkovice – 32
   
  Komentáře po utkání z obou stran:
  Komentář trenéra hostí (Richard Urban)
  Dneska mě Olomouc překvapila, hrála pěkný florbal, kdy nám nenechávaly moc místa na naší útočné polovině. Nicméně i přesto beru alespoň to, že se nám povedlo vyhrát všechny třetiny. Děkuji soupeři za zápas a přeji hodně štěstí do dalšího průběhu sezóny.

  Komentář trenéra domácích (Petr Dadej)
  Dnes jsme proti Vítkovicím předvedli mimo několik sekvencí naivní výkon a díky zbytečným chybám jsme si soupeře nechávali pravidelně odskakovat. Holky zaslouží pochvalu za návrat do zápasu ve třetí třetině, který byl bohužel zastaven oslabením, které rozhodlo o závěru zápasu.
   
  Konec zápasu.
   
  59:11
  Toto utkání již má jasného vítěze a hostující hráčky si kráčí pro další 3 body do tabulky.
   
  57:57
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Devátá branka v síti domácích! Martináková nahrávala ze vzduchu na HANU KONÍČKOVOU a ta opět ze vzduchu dokázala skórovat. Asistence: Natálie Martináková – 4:9.
   
  55:57
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  To je neskutečné, tato hráčka je snad u všeho. Hložánkové se sice nepodařilo překonat brankářku, na následnou střelu JUSTYNY KRZYWAKOVÉ již Franková nestačila. Asistence: Petra Hložánková – 4:8.
   
  54:48
  Pavlíková teď osvobodila Olomouc z tlaku. V hokeji, který jsem již dnes komentoval je tato situace nazývána "zakázaným uvolněním", ale ve florbale se pouze pokračuje dál ve hře.
   
  53:23
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Oslabení sice domácí hráčky zvládly, ale cca minutu po jeho ukončení Ostravanky opět odskakují. Ivana Šupáková přihrála dnes velmi aktivní JUSTYNĚ KRZYWAKOVÉ, a ta se nemýlila. Asistence: Ivana Šupáková – 4:7.
   
  52:18
  Enenkelová to zkusila, ale Martina Franková v domácí bráně si s touto situací dokázala poradit.
   
  51:49
  Klapitová se dostala v přesilové hře ke střele z první v dobré pozici, ale trefila pouze tyč!
   
  50:42
  Vítkovické hráčky jsou již v plněm počtu a začíná jejich přesilovka.
   
  50:26
  Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Kateřina Peterková – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).
   
  49:48
  Suchánková se od mantinelu vytočila až ke střele, ale její pokus mířil tentokrát nad.
   
  48:42
  Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Justyna Krzywaková – 2 minuty, Blokování soupeřovy hole).
   
  48:42
  Tentokráte se však připomněly hostující hráčky. Romana Žurková vystřelila z větší dálky a Franková její střelu jen vyrazila do rohu.
   
  47:55
  Olomouc právě vstřelila branku!
  A to, že Olomoučanky jsou na koni, je jedna veliká pravda! Lucie Cholinská potáhla míček po lajně a nahrála na střed nepokryté TEREZE REIMEROVÉ, která se s míčkem nepárala a vsítila již čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Lucie Cholinská – 4:6.
   
  46:00
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Tak toto je velmi netradiční branka, která způsobuje, že domácí jsou mírně na koni. PETRA MANDÁTOVÁ podstoupila buly s protihráčkou v rohu hřiště a záhadným způsobem míček skončil až za zády gólmanky Příleské. Bez asistence – 3:6.

  Kryštof Škodák

  Branky a nahrávky: 29. Reimerová (Oháňková), 44. Cholinská (Suchánková), 46. Mandátová, 48. Reimerová (Cholinská) – 10. Enenkelová (Klapitová), 13. Koníčková (Martináková), 25. Niemcová (Krzywaková), 32. Ferenčíková (Ďuríková), 39. Krzywaková (Hložánková), 41. Koníčková (Husková), 54. Krzywaková (Šupáková), 56. Hložánková (Krzywaková), 58. Koníčková (Martináková)


  FBS Olomouc: Franková – Mandátová, Podroužková, Peterková, Pejzlová – Sklenářová, Rozenbergová, Pařízková – Pavlíková, Suchánková, Tomanová – Oháňková, Horáčková, Šablaturová – Reimerová, Cholinská.
  1. SC TEMPISH Vítkovice: Kubíčková (Příleská) – Hložánková, Kolářová, Halfarová, Niemcová, Klapitová, Koníčková, Theimerová, Ďuríková – Žurková, Ferenčíková, Enenkelová – K. Kociánová, Šupáková, Husková – Boľová, Planková, Martináková – Krzywaková.

  Rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski

  Diváci: 101