6 6
Jozef Kovalík
0
4 2
sk Sobota 10.02.2018, 13:10ATP Sofie - Sofia Open (krytý tvrdý povrch) • Semifinále

To je už z mojej strany všetko a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (14:28:05)

Koniec zápasu

6:2
    GEM, SET, ZÁPAS Marius Copil! V druhom sete sme sledovali dominanciu Copila a zaslúžene vyhral druhú sadu pomerom 6:2 a celkovo 2:0 na sety postupuje do finále turnaja ATP Sofia. Jozef Kovalík to však na tomto podujatí dotiahol ďaleko, určite sa tak nemá za čo hanbiť.

40-30
    Mečbal pre Copila!

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Copilov úder dopadol presne na čiaru.

15-30
    Jozef znova vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Copilovi však úvod servisu nevychádza a fiftín putuje na konto Kovalíka.

5:2
    Na druhý pokus to už nášmu tenistovi vyšlo a tak znižuje stav v druhom sete na 5:2! Marius Copil však ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.

30-40
    Copil však teraz úspešne zapracoval na sieti, takže prvú hrozbu odvracia.

15-40
    Dva zachraňujúce gembaly pre nášho tenistu.

15-30

15-15

0-15
    Loptu získava Kovalík.

5:1
    Následne to však tento tenista odčinil presným bekhendom na čiaru, takže po potvrdení brejku ide v druhom sete do vedenia 5:1 a to znamená, že Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-30
    Prichádza však dvojchyba od Copila a tak stráca prvý gembal.

40-15
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

30-15
    Loptu získava Copil.

15-15
    Jozef umiestnil loptičku presne na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Copil zahajuje svoje podanie úspešne kvalitným servisom.

4:1
    No a hneď ten prvý aj tenista z Rumunska využíva, takže sa dostáva do vedenia 4:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku. Copil je tak už blízko k postupu do finále.

40-0
    Opäť nevynútená chyba od nášho tenistu, takže sú tu tri brejkbaly pre Copila!

30-0
    Druhá loptička v rade pre Copila.

15-0
    Jozef posiela svoj bekhend do autu, takže je to fiftín pre jeho dnešného súpera.

3:1
    Túto možnosť však už Copil využil a po potvrdení brejku sa tak dostáva do vedenia 3:1! Podstate sa nám opakuje situácia z prvého setu a tak sme určite zvedaví, ako sa to celé bude ďalej vyvíjať.

40-15
    Čista hra to tak nebude, Jozef vytiahol presný úder na čiaru.

40-0
    Copil získava šancu na čistú hru!

30-0
    Priamym bodom z podania sa Copil dostáva do vedenia o dve loptičky.

15-0
    Úvod svojho podania Copil zvládol a získava tak fiftín.

2:1
    A ponúknutú možnosť Copil zúžitkoval a tak berie prvý krát v druhom sete nášmu tenistovi podanie a dostáva sa do vedenia 2:1!

40-30
    Copil presunul hru na sieť a tam sa prezentoval úspešne a získava tak brejkbal!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Podobnou chybou sa však teraz prezentoval aj náš tenista a tak Copil znižuje na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Opäť tá istá chyba od Copila, takže Jozef vyhráva o dve loptičky.

0-15
    Bekhend od Copila končí v aute a tak to je fiftín pre nášho tenistu.

1:1
    Následne však už Copil ďalší gembal premieňa a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 1:1!

40-15
    Jozef však predviedol úspešný return a tak ešte predlžuje túto výmenu.

40-0
    Copil získava šancu na čistú hru.

30-0
    Druhá loptička v rade pre podávajúceho hráča.

15-0
    Tenista z Rumunska zahajuje svoje podanie úspešne.

0:1
    Copil sa prezentoval iba nepresným bekhendom a tak Jozef zvládol náročnú úlohu hneď v úvode druhého setu a po zisku gemu ide do vedenia 1:0!

40-A
    Gembal pre nášho tenistu.

40-40
    Jozef však získava fitín priamo z podania a tak v dlhom servise nášho tenisu pokračujeme ďalej.

A-40
    Copil sa dostáva k brejkbalu!

40-40
    Následne však prišla od nášho tenistu dvojchyba, takže sme späť na zhode 40:40!

40-A
    Prvým esom v zápase si Jozef vybojoval gembal.

40-40
    Následne však poslal loptičku iba do siete, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Jozef získava po presnom údere gembal.

30-30
    Chybu však teraz spravil aj náš tenista, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Tento úder poslal Copil do siete, takže náš tenista vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Copilov bekhend následne končí v aute, takže to je po 15 na oboch stranách.

15-0
    Ani úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel a prvý fiftín v druhom sete získava Copil.

6:4
    A po výbornej práci na sieti využíva hneď prvú možnosť a vyhráva tak prvý set pomerom 6:4! Dôležitý bol úvod prvého dejstva, v ktorom Copil získal ihneď podanie nášho tenistu, ktoré aj potvrdil a potom mu už stačilo si len udržať svoje podania. Uvidíme teda, čo nám ponúkne druhý set.

40-15
    Priamym bodom z podania získava Copil dva setbaly!

30-15
    Jozef posiela loptičku do autu, takže Copil vyhráva o jeden fiftín.

15-15

15-0

5:4
    Copil poslal loptičku iba do siete, takže Jozef sa udržal v prvom sete a znižuje tak stav na 5:4! Teraz však ide tenista z Rumunska podávať na víťazstvo v prvom sete.

40-A
    Následne získava náš tenista gembal.

40-40
    Priamym bodom z podania však náš tenista túto hrozbu odvracia, takže sme späť na zhode 40:40!

A-40
    Dvojchyba od nášho tenistu, takže Copil získava setbal!

40-40
    A znova tá istá chyba od nášho tenistu, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

30-40
    Bekhend z rakety nášho tenistu putuje do autu, takže Copil prvý gembal odvrátil.

15-40
    Následne prichádzajú dva zachraňujúce gembaly pre nášho tenistu.

15-30
    Opäť tá istá chyba od tenistu z Rumunska a tak Jozef vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Copilov úder však teraz končí v aute, takže je to po 15 na oboch stranách.

15-0
    Jozef nezačína úspešne a loptička putuje na konto jeho súpera.

5:3
    Ďalšia nevynútená chyba od nášho tenistu, takže Copil premieňa hneď prvý gembal a dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 5:3! To znamená, že Jozef Kovalík ide podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-15
    Jozefovi nevyšiel prechod na sieť a loptičku následne posiela do siete. Copil tak získava dva gembaly.

30-15

30-0
    Jozef posiela loptičku do autu a tak tu je druhý fiftín v rade pre Copila.

15-0
    Druhé eso v zápase pre Copila.

4:3
    Ten sa mu úspešne podarilo aj premeniť na zisk gemu a znižuje tak stav v prvom sete na 4:3!

30-40
    Výborne! Jozef teraz umiestnil svoj bekhend presne na čiaru a vybojoval si tak gembal.

30-30
    A opäť tá istá chyba od Copila, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Podobná chyba však teraz prišla aj od jeho súpera, ale aj tak je Copil stále vo výhode.

30-0
    Bekhend od nášho tenistu putuje do autu, takže Copil vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Rumunský tenisa predviedol úspešný prechod na sieť a tak je fiftín na jeho strane.

4:2
    A po chybe nášho tenistu sa tak aj stáva, čistou hrou sa dostáva Copil v prvom sete do vedenia 4:2!

40-0
    Copil opäť vyťahuje veľmi presný úder a má tak šancu na čistú hru.

30-0

15-0
    Sledovali sme zaujímavú výmenu, napokon však Jozef posiela loptičku do siete a tak to je fiftín pre jeho dnešného súpera.

3:2
    Priamym bodom z podania ukončil Jozef tento servis a ziskom druhého gemu v zápase znižuje na 3:2!

30-40
    Jozef však teraz vytiahol výborný úder na sieti a vybojoval si tak gembal.

30-30
    Teraz sa však náš tenista chytil a druhou loptičkou v rade to zrovnáva na 30:30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Naopak, Jozefofi teraz jeho údery nevychádzajú a prehráva pri svojom podaní už o dve loptičky.

15-0
    Úvod podania nášmu tenistovi nevychádza, Copilovi dnes vychádzajú jeho presné bekhendy na čiaru.

3:1
    Tento úder však už nášmu tenistovi nevyšiel a tak je tu tretí gem pre Copila, dostáva sa tak do vedenia 3:1!

40-15
    Kovalík však teraz vytiahol presný bekhend na čiaru, takže čistá hra pre Copila to už nebude.

40-0
    Rumunskému tenistovi toto podanie vychádza na výbornú a získava tak šancu na čistú hru.

30-0

15-0
    Copil zahajuje svoje podanie úspešne a získava fiftín.

2:1
    Jozef gembal bezpečne premieňa a tak prvým gemom v tomto zápase znižuje stav v prvom sete na 2:1!

40-A
    Copil následne zaváhal na sieti, takže Jozef získava prvý gembal v tomto zápase.

40-40
    Túto hrozbu však náš tenista presným úderom odvracia, takže sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30
    Prichádza druhý brejkbal v zápase pre Copila!

30-30
    Teraz však poslal svoj úder len do autu, takže to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Podobným spôsobom sa teraz prezentoval aj Jozef, takže opäť vyhráva o jednu loptičku.

15-15
    Copil vytiahol opäť presný bekhend na čiaru a tak to je po 15 na oboch stranách.

0-15
    Jozef zahajuje svoje podanie úspešne a získava tak fiftín.

2:0
    Presným bekhendom nedal Copil nášmu tenistovi žiadnu šancu a po potvrdení brejku sa dostáva v prvom sete do vedenia 2:0!

40-15
    Následne však Copil poslal loptičku do protipohybu nášho tenistu a získava tak dva gembaly.

30-15
    Teraz však podávajúci hráč chyboval na sieti a tak Jozef znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-0
    Prvé eso v zápase si pripisuje Copil a tak vyhráva o dve loptičky.

15-0
    Copil si teraz pomohol kvalitným servisom, následne Jozef posiela loptičku do siete a tak fiftín putuje na konto podávajúceho hráča.

1:0
    Túto možnosť dokázal Copil úspešne premeniť na zisk prvého gemu a tak sa dostáva pri podaní nášho tenistu do vedenia 1:0!

40-30
    A ani tento bekhend nášmu tenistovi nevyšiel, takže hneď úvode zápasu je tu brejkbal pre Copila.

30-30
    Opäť však Jozef posiela svoj úder z bekhendu len do autu, takže to je po 30 na oboch stranách.

15-30
    Priamym bodom z podania sa náš tenista dostáva do vedenia o jednu loptičku.

15-15
    Následne je to už po 15 na oboch stranách, tento úder od nášho tenisu už dopadol presne na čiaru.

15-0
    Úvodné podanie nášmu tenistovi nevyšlo, svoj bekhend zahral do autu a tak to je fiftín pre Copila.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Príjemné sobotné popoludnie prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa už rozcvičke. Miernym favoritom tohto zápasu je Marius Copil, ale určite náš Jozef Kovalík nie je bez šance. Držme teda nášmu tenistovi palce, aby sa prebojoval do finálne turnaja ATP Sofia. Začiatok zápasu sa tak mierne posunie, začať by sa mal okolo 13:05! Ako prvý začne na podaní práve Jozef Kovalík.

Pri sledovaní nášho prenosu vám praje príjemný športový zážitok komentátor Miroslav Revaj.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Marius Copil a Jozef Kovalík. Zápas je predbežne naplánovaný na 13:00!

Tenisový turnaj ATP Sofia v Bulharsku, ktorý sa hrá na tvrdom povrchu v hale sa dostáva už do osemfinálovej časti. Na našu radosť sa v nej predstaví aj Jozef Kovalík, ktorý to ako jediný zo Slovenska dotiahol na tomto turnaji takto ďaleko. Postupne v Sofii skončili Lukáš Lacko, ktorého vyradil práve Kovalík a aj Martin Kližan, ktorý nestačil na Wavrinku.

Marius Copil:
    27-ročný tenista z Rumunska sa momentálne nachádza v rebríčku ATP na 93. mieste. Jeho posledná forma je momentálne vynikajúca, zaznamenal dve výhry v Davis cupe a v Sofii postupne vyradil Haaseho, Kavcica a Mullera. Uvidíme, ako si teda bude počínať proti nášmu tenistovi.

Jozef Kovalík:
    25-ročný tenista zo Slovenska sa momentálne nachádza v rebríčku ATP na 187. mieste. Aj posledná forma nášho tenistu je celkom impozantná, za zmienku stojí teda hlavne víťazstvo nad krajanom Lukášom Lackom, keď v treťom sete prehrával 5:2, ale dokázal všetko otočiť vo svoj prospech. V štvrťfinále vyradil Baghdatis a je tak úspešne naladení na toto stretnutie.