Ženy - Sprint klasickou technikou (kvalifikace) Vítěz: S. Nilssonová (SWE) (kon.) | Muži - Sprint klasickou technikou (kvalifikace) Vítěz: R. Hakola (FIN) (kon.)
Ženy - Sprint klasickou technikou (finále) Vítěz: S. Nilssonová (SWE) (kon.) | Muži - Sprint klasickou technikou (finále) Vítěz: J. Klæbo (NOR) (kon.)
konec
Muži - Sprint klasickou technikou (kvalifikace)

Vítěz: R. Hakola (FIN)

Úterý 13.02.2018, 10:15Zimní olympijské hry - Běh na lyžích
     
    Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (10:48:09)
     
    Výsledky
    1. Ristomatti Hakola (FIN) 3:08,54
    2. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +0,19
    3. Aleksander Bolšunov (OAR) +1,66
    4. Maicol Rastelli (ITA) +2,78
    5. Teodor Peterson (SWE) +3,01
    6. Alexandr Panžinskij (OAR) +3,09
    7. Oskar Svensson (SWE) +3,48
    8. Viktor Thorn (SWE) +3,65
    9. Federico Pellegrino (ITA) +4,64
    10. Calle Halfvarsson (SWE) +4,73
    11. Pål Golberg (NOR) +5,17
    12. Emil Iversen (NOR) +5,82
    13. Alexej Poltoranin (KAZ) +5,89
    14. Alexej Vicenko (OAR) +6,02
    15. Marko Kilp (EST) +6,51
    16. Sebastian Eisenlauer (GER) +6,52
    17. Jovian Hediger (SUI) +7,32
    18. Eirik Brandsdal (NOR) +7,41
    19. Simeon Hamilton (USA) +7,59
    20. Baptiste Gros (FRA) +7,73
    21. Iivo Niskanen (FIN) +7,83
    22. Thomas Bing (GER) +8,12
    23. Lauri Vuorinen (FIN) +8,15
    24. Martti Jylhä (FIN) +8,25
    25. Peter Mlynár (SVK) +8,28
    26. Len Valjas (CAN) +8,57
    27. Aljaksandr Voranau (BLR) +8,58
    28. Dominik Bury (POL) +8,61
    29. Erik Bjornsen (USA) +9,15
    29. Richard Jouve (FRA) +9,15
    ---
    31. Raido Ränkel (EST) +9,34
    32. Miha Šimenč (SLO) +9,41
    32. Alex Harvey (CAN) +9,41
    34. Lucas Chanavat (FRA) +9,92
    35. Jesse Cockney (CAN) +10,00
    35. Dominik Baldauf (AUT) +10,00
    37. Andrew Newell (USA) +10,82
    38. Maciej Staręga (POL) +10,88
    39. Üli Schnider (SUI) +10,93
    40. Mirco Bertolina (ITA) +11,53
    41. Stefan Zelger (ITA) +11,54
    42. Logan Hanneman (USA) +12,20
    43. Aleš Razým (CZE) +12,51
    44. Modestas Vaičiulis (LTU) +12,56
    45. Andrew Young (GBR) +12,96
    46. Janez Lampič (SLO) +13,49
    47. Alin Florin Cioanca (ROU) +13,68
    48. Andrej Melničenko (OAR) +13,73
    49. Magnus Kim (KOR) +13,82
    50. Erwan Käser (SUI) +13,94
    51. Děnis Volotka (KAZ) +13,98
    52. Karel Tammjärv (EST) +14,14
    53. Luis Stadlober (AUT) +14,47
    54. Russell Kennedy (CAN) +14,83
    55. Isak Stianson Pedersen (ISL) +16,03
    56. Andrej Segeč (SVK) +16,30
    57. Mark Chanloung (THA) +17,58
    58. Miroslav Rypl (CZE) +18,92
    59. Veselin Cinzov (BUL) +19,65
    60. Michal Novák (CZE) +19,79
    61. Miroslav Šulek (SVK) +20,20
    62. Thomas Maloney Westgaard (IRL) +21,07
    63. Indulis Bikse (LAT) +21,99
    64. Mantas Strolia (LTU) +22,57
    65. Phillip Bellingham (AUS) +23,00
    66. Čchiang Wang (CHN) +23,02
    67. Adam Konya (HUN) +23,30
    68. Jordan Čučuganov (BUL) +24,08
    69. Edi Dadić (CRO) +24,63
    70. Oleksij Krasovskij (UKR) +24,86
    71. Hamza Dursun (TUR) +27,99
    72. Sergej Mikajeljan (ARM) +28,86
    73. Andrij Orlik (UKR) +30,64
    74. Apostolos Angelis (GRE) +38,56
    75. Damir Rastić (SRB) +42,11
    76. Seyed Sattar Seyd (IRN) +47,54
    77. Omer Aycicek (TUR) +49,37
    78. Tariel Žarkymbajev (KGZ) +57,45
    79. Stavre Jada (MKD) +1:15,31
    Čching-chaj Sun (CHN) DQ
     
    Obrovským překvapením je výpadek Lucase Chanavata, který v kvalifikaci skončil na 34. místě a nepotvrdil pozici jednoho z nejlepších francouzských sprinterů. V závodě bude scházet, stejně jako například Kanaďan Alex Harvey, Američan Andrew Newell nebo Brit Andrew Young.
     
    Z českých reprezentantů se do vyřazovací fáze neprobojoval nikdo. Nejlépe dopadl Aleš Razým, který se ztrátou 12,51 sekundy obsadil 44. místo. Miroslav Rypl skončil na 59. pozici a Michal Novák až na 61. místě. Přitom Novák měl být tím sprinterem, který bude usilovat o místo v první třicítce, ale závod mu vůbec nesedl.
     
    Kvalifikaci sprintu vyhrál Fin Ristomatti Hakola, který s časem 3:08,54 porazil i největšího favorita Johannese Hosflota Klaeba z Norska. Ten za finským sprinterem zaostal o 19 setin, ale ve vyřazovacích bojích bude stále hlavním aspirantem na zlatou medaili.

    Velkým překvapením, i když formu má výtečnou z posledních závodů Světového poháru, je čtvrté místo Itala Maicola Rastelliho.
     
    Závod skončil.
     
    Cíl
    Poslední se do cíle na poslední příčce dostal Makedonec Stavrus Jada se ztrátou 1:15,31.
     
    Cíl
    Výborně zajel kvalifikaci Apostolos Angelis z Řecka, který předjel hned dva závodníky a dostal se do cíle na 75. místě.
     
    Cíl
    Tariel Žarkymbajev z Kyrgyzstánu se do cíle dostal se ztrátou 57 vteřin, ale je šťastný.
     
    Cíl
    Slovenské lyžování ale bude mít zastoupení v mužském hlavním závodě. Peter Mlynár je stále na 25. místě a na trati už jsou pouze závodníci, pro které platí především Coubertinovo heslo.
     
    Cíl
    Andrej Segeč se do cíle dostal na 56. místě a Miroslav Šulek na 60. pozici.
     
    Cíl
    A do vyřazovacích bojů se nepodívá ani Aleš Razým, který dojel na 42. místě se ztrátou 12 a půl sekundy.
     
    Cíl
    Miroslav Rypl ztratil 18,92 vteřiny a je až na 52. místě.
     
    Cíl
    Polák Kamil Bury s číslem 53 vybojoval 28. pozici.
     
    Cíl
    A už ne! Slovenský závodník Peter Mlynář je totiž v cíli na 25. místě a neměl by v odpoledních závodech chybět! Výborný čas!
     
    Cíl
    Na děleném třicátém místě nyní figurují Miha Simenc a Alex Harvey.
     
    Cíl
    Němec Thomas Bing, který startoval s číslem 45, se probojoval na 22. místo se ztrátou přes osm vteřin a ve vyřazovacích bojích nebude chybět.
     
    start
    A krátce po něm i třetí Čech Aleš Razým.
     
    start
    Do závodu vyrazil Miroslav Rypl.
     
    Cíl
    Michal Novák je v cíli a to s nejpomalejším průběžným časem na 41. místě. Ztráta 19,79 sekundy.

    Jan Vojkůvka

    Výsledky
    1. Ristomatti Hakola (FIN) 3:08,54
    2. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +0,19
    3. Aleksander Bolšunov (OAR) +1,66
    4. Maicol Rastelli (ITA) +2,78
    5. Teodor Peterson (SWE) +3,01
    6. Alexandr Panžinskij (OAR) +3,09
    7. Oskar Svensson (SWE) +3,48
    8. Viktor Thorn (SWE) +3,65
    9. Federico Pellegrino (ITA) +4,64
    10. Calle Halfvarsson (SWE) +4,73
    11. Pål Golberg (NOR) +5,17
    12. Emil Iversen (NOR) +5,82
    13. Alexej Poltoranin (KAZ) +5,89
    14. Alexej Vicenko (OAR) +6,02
    15. Marko Kilp (EST) +6,51
    16. Sebastian Eisenlauer (GER) +6,52
    17. Jovian Hediger (SUI) +7,32
    18. Eirik Brandsdal (NOR) +7,41
    19. Simeon Hamilton (USA) +7,59
    20. Baptiste Gros (FRA) +7,73
    21. Iivo Niskanen (FIN) +7,83
    22. Thomas Bing (GER) +8,12
    23. Lauri Vuorinen (FIN) +8,15
    24. Martti Jylhä (FIN) +8,25
    25. Peter Mlynár (SVK) +8,28
    26. Len Valjas (CAN) +8,57
    27. Aljaksandr Voranau (BLR) +8,58
    28. Dominik Bury (POL) +8,61
    29. Erik Bjornsen (USA) +9,15
    29. Richard Jouve (FRA) +9,15
    ---
    31. Raido Ränkel (EST) +9,34
    32. Miha Šimenč (SLO) +9,41
    32. Alex Harvey (CAN) +9,41
    34. Lucas Chanavat (FRA) +9,92
    35. Jesse Cockney (CAN) +10,00
    35. Dominik Baldauf (AUT) +10,00
    37. Andrew Newell (USA) +10,82
    38. Maciej Staręga (POL) +10,88
    39. Üli Schnider (SUI) +10,93
    40. Mirco Bertolina (ITA) +11,53
    41. Stefan Zelger (ITA) +11,54
    42. Logan Hanneman (USA) +12,20
    43. Aleš Razým (CZE) +12,51
    44. Modestas Vaičiulis (LTU) +12,56
    45. Andrew Young (GBR) +12,96
    46. Janez Lampič (SLO) +13,49
    47. Alin Florin Cioanca (ROU) +13,68
    48. Andrej Melničenko (OAR) +13,73
    49. Magnus Kim (KOR) +13,82
    50. Erwan Käser (SUI) +13,94
    51. Děnis Volotka (KAZ) +13,98
    52. Karel Tammjärv (EST) +14,14
    53. Luis Stadlober (AUT) +14,47
    54. Russell Kennedy (CAN) +14,83
    55. Isak Stianson Pedersen (ISL) +16,03
    56. Andrej Segeč (SVK) +16,30
    57. Mark Chanloung (THA) +17,58
    58. Miroslav Rypl (CZE) +18,92
    59. Veselin Cinzov (BUL) +19,65
    60. Michal Novák (CZE) +19,79
    61. Miroslav Šulek (SVK) +20,20
    62. Thomas Maloney Westgaard (IRL) +21,07
    63. Indulis Bikse (LAT) +21,99
    64. Mantas Strolia (LTU) +22,57
    65. Phillip Bellingham (AUS) +23,00
    66. Čchiang Wang (CHN) +23,02
    67. Adam Konya (HUN) +23,30
    68. Jordan Čučuganov (BUL) +24,08
    69. Edi Dadić (CRO) +24,63
    70. Oleksij Krasovskij (UKR) +24,86
    71. Hamza Dursun (TUR) +27,99
    72. Sergej Mikajeljan (ARM) +28,86
    73. Andrij Orlik (UKR) +30,64
    74. Apostolos Angelis (GRE) +38,56
    75. Damir Rastić (SRB) +42,11
    76. Seyed Sattar Seyd (IRN) +47,54
    77. Omer Aycicek (TUR) +49,37
    78. Tariel Žarkymbajev (KGZ) +57,45
    79. Stavre Jada (MKD) +1:15,31
    Čching-chaj Sun (CHN) DQ

    Startovní listina
    1. Calle Halfvarsson (SWE)
    2. Simeon Hamilton (USA)
    3. Richard Jouve (FRA)
    4. Baptiste Gros (FRA)
    5. Aleksander Bolšunov (RUS)
    6. Martti Jylhä (FIN)
    7. Eirik Brandsdal (NOR)
    8. Emil Iversen (NOR)
    9. Ristomatti Hakola (FIN)
    10. Iivo Niskanen (FIN)
    11. Jovian Hediger (SUI)
    12. Teodor Peterson (SWE)
    13. Oskar Svensson (SWE)
    14. Lauri Vuorinen (FIN)
    15. Alex Harvey (CAN)
    16. Federico Pellegrino (ITA)
    17. Pål Golberg (NOR)
    18. Andrew Young (GBR)
    19. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
    20. Lucas Chanavat (FRA)
    21. Andrew Newell (USA)
    22. Alexandr Panžinskij (OAR)
    23. Dominik Baldauf (AUT)
    24. Alexej Poltoranin (KAZ)
    25. Alexej Vicenko (OAR)
    26. Maciej Staręga (POL)
    27. Maicol Rastelli (ITA)
    28. Janez Lampič (SLO)
    29. Miha Šimenč (SLO)
    30. Viktor Thorn (SWE)
    31. Sebastian Eisenlauer (GER)
    32. Marko Kilp (EST)
    33. Raido Ränkel (EST)
    34. Erik Bjornsen (USA)
    35. Erwan Käser (SUI)
    36. Luis Stadlober (AUT)
    37. Andrej Melničenko (OAR)
    38. Stefan Zelger (ITA)
    39. Len Valjas (CAN)
    40. Michal Novák (CZE)
    41. Aljaksandr Voranau (BLR)
    42. Phillip Bellingham (AUS)
    43. Děnis Volotka (KAZ)
    44. Logan Hanneman (USA)
    45. Thomas Bing (GER)
    46. Russell Kennedy (CAN)
    47. Modestas Vaičiulis (LTU)
    48. Oleksij Krasovskij (UKR)
    49. Karel Tammjärv (EST)
    50. Mirco Bertolina (ITA)
    51. Peter Mlynár (SVK)
    52. Jesse Cockney (CAN)
    53. Dominik Bury (POL)
    54. Čchiang Wang (CHN)
    55. Miroslav Rypl (CZE)
    56. Magnus Kim (KOR)
    57. Indulis Bikse (LAT)
    58. Aleš Razým (CZE)
    59. Alin Florin Cioanca
    60. Üli Schnider (SUI)
    61. Miroslav Šulek (SVK)
    62. Andrej Segeč (SVK)
    63. Mark Chanloung (THA)
    64. Čching-chaj Sun (CHN)
    65. Adam Konya (HUN)
    66. Edi Dadić (CRO)
    67. Mantas Strolia (LTU)
    68. Veselin Cinzov (BUL)
    69. Andrij Orlik (UKR)
    70. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
    71. Isak Stianson Pedersen (ISL)
    72. Damir Rastić (SRB)
    73. Hamza Dursun (TUR)
    74. Sergej Mikajeljan (ARM)
    75. Jordan Čučuganov (BUL)
    76. Tariel Žarkymbajev (KGZ)
    77. Omer Aycicek (TUR)
    78. Seyed Sattar Seyd (IRI)
    79. Stavre Jada (MKD)
    80. Apostolos Angelis (GRE)