Motor ČB – Ústí n/L 8:5 (kon.) | Frýdek-M. – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Kadaň – Vsetín 2:5 (kon.)
Prostějov – Třebíč 4:1 (kon.) | Havířov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Slavia – Kladno 1:2 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
8:5 (3:1, 3:2, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 14.02.2018, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421 diváků) • Chance liga • 49. kolo

Využití: 3:1 (19:55:54)

Utkání 49. kola Motoru s Ústím nad Labem je u konce, domácí získávají očekávané tři body za divokou výhru 8:5. Jihočeši měli velké výpadky zejména na začátku všech tří třetin. Slovan působil hodně uvolněně, ale prezentoval se sympaticky. Hosté doplatili na mezery v obraně, těch se nevyvarovali ani domácí, ale nakonec zvítězili bez větších komplikací. Motor tak má v boji o první místo tři body, Ústí čekají ještě tři zápasy před koncem sezony. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.

59:33
    Jonák ještě hledal před brankou Roba, který mohl zkompletovat hattrick. Přihrávka k němu ale neprošla.

59:09
    Už se rozběhla poslední minuta utkání.

58:38
    Další slalom mezi soupeři předvedl Václav Nedorost, tentokrát jej však nezakončil gólem.

57:50
    Domácí si hlídají vedení a už se nikam nehrnou.

56:57
    Čermák je na ledě, Motor kompletní.

56:27
    Další nebezpečí před domácí brankou, směrem dopředu si Slovan nevede vůbec špatně.

55:46
    Velká šance Smolky, který zblízka minul!

54:57
    Miloslav Čermák (CEB) – 2 minuty za sekání. Že by ještě šance pro hosty na zdramatizování utkání?

54:34
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Bezstarostnost se domácím opět nevyplatila, po ztrátě kotouče Smolka předložil kotouč JIŘÍMU SEVEROVI před prázdnou branku a ten snižuje na 5:8. Asistence: Pavel Smolka, Jaroslav Roubík.

53:58
    5114 diváků dnes dorazilo do Budvar arény a většina z nich se účastní mexické vlny, která obíhá stadionem.

52:42
    Jelínkovi svěřenci už kompletní vymýšlejí další útočné plány, hlavně Václav Nedorost je skutečně při chuti.

51:47
    Plachtící střela Zdvořáčka nadělala Gábovi nečekané problémy. Domácí brankář si myslel, že má kotouč někde ve výstroji, místo toho ležel pod ním pár centimetrů před brankové čáry. Domácí brankář však stihl puk zalehnout.

51:09
    Slovan se nemůže usadit v útočném pásmu, domácí nedávají soupeři čas na rozehrávku.

49:54
    Richard Nejezchleb (CEB) – 2 minuty za napadení. Teď se však Jihočeši budou muset bránit.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 11. Rob (Galamboš, Pajič), 14. Dostálek (M. Bárta, Vráblík), 20. Rob (J. Mikyska, Jonák), 32. M. Bárta (Martin Novák, Galamboš), 33. Čermák (Vampola), 36. M. Bárta (Galamboš), 47. Kutlák (Nedorost, J. Mikyska), 48. Nedorost (Vampola, Kutlák) – 1. Smolka (Roubík), 22. Gengel (Davídek, Bernad), 25. Weinhold (Roubík), 42. Pšenička (Bernad, Krliš), 55. Severa (Smolka, Roubík)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kutlák (C), Pýcha, Kučný, Vráblík, F. Novák (A), Fillman, Kachyňa – Nejezchleb, Pajič, Nedorost (A) – Dostálek, Vampola, Čermák – J. Mikyska, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Weinhold, M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Vaněk, Macek – Smolka, Roubík (A), Severa – Davídek, L. Volf, Gengel (A) – Krliš, Pšenička, Navarra – T. Jandus, Najman, Markulinec.

Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Krátký, Ševic