Skalica – Pov. Bystrica 2:1 (po pr.) | Michalovce – Spišská N. Ves 9:2 (kon.) | Prešov – Osmos Bratislava 3:1 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 3:2 (kon.)
HK Skalica
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HK 95 Považská Bystrica
sk Středa 14.02.2018, 17:00 • Hant Arena, Skalica • 1. liga play-off (SR) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Druhý zápas štvrťfinálovej série medzi HK Skalica a HK 95 Považská Bystrica bude mať opäť jasného favorita.

V tom prvom Považská Bystrica najprv na hráčov Skalice vybehla prekvapivo dobre. Už v štvrtej minúte vďaka presilovke hostí Patrika Ligasa hostia viedli. Nervozitu na štadióne v Skalici ešte zvýšil o šesť minút Lukáš Klíma, ktorý využil druhú presilovku hostí. Róbert Mikéska síce o dve minúty stav stretnutia znížil na 1:2, no outsider po prvej tretine u lídra viedol. Skaličania museli dostať po tejto zlej prvej tretine studenú sprchu, pretože už tri minúty po začiatku tretiny vsietili vyrovnávajúci gól a o štyridsať sekúnd pridali ďalší. Sedemnásť sekúnd zvýšil vedenie ešte Straka. Domáci si už výsledok postrážili a vylepšil ho ešte Jarolín gólom do prázdnej bránky.

Po tejto skúsenosti domácich je jasné, že už outsidera nepodcenia ani v prvej tretine a pozíciu favorita by mali potvrdiť opäť. Bodaj by nie, Skalica prehrala v 45 dueloch v základnej časti len osemkrát a prehrávať nehodlá ani v play off. Po neúspešnej baráži v minulej sezóne myslia hráči Skalice opäť len na najvyššie pozície a tak by mala byť ďalšia výhra len povinnou jazdou.

Úvodné zostavy:

HK Skalica: Petrík (Košút) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavečic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Schimdt, Kotzman

HK 95 Považská Bystrica: Dzubina (Klinčúch) – Leško, Solar, Poláček, Nahálka, Palovič, Saboš, Filo, Miro – Klíma, Zlocha, Ligas – Koleda, Mišura, Szalay – Rodionov, Schroner, Stanislav – Bednár, Turan, Danielčák

Rozhodca: Mĺkvy – Druga, Beniač – Konc.

Po skvelom výkone našich hokejistov, ktorým sa dnes senzačne podarilo poraziť Olympijský výber Ruska výsledkom 3:2 sa teraz presúvame do Skalice, ktorá za chvíľu začne svoj druhý zápas štvrťfinálovej série proti Považskej Bystrici.

Hráči už vybiehajú na ľad, čakáme ešte na hymnu Slovenskej republiky a zápas sa nám môže pomaly ale iste začať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    A úvodné buly vyhrali domáci, ktorým však puk ušiel až za Petríkovú bránu.

00:44
    Považská Bystrica sa snažila založiť puk nahodením, pri ňom sú však skôr hráči Skalice a je pískané zakázané uvoľnenie.

00:58
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janáč – 2 min., sekanie).

01:38
    Leško to skúsil delovkou z miesta na vhadzovanie, Petrík mal ale dobrý výhľad na puk a tak hru bez problémov prerušuje.

02:04
    A domáci sa zásluhou Škápika oslobodzujú.

02:33
    Po Koledovej strele bol na strane hostí náznak šance, všetko však hasí Sloboda, ktorý vyhadzuje puk.

03:02
    Domáci v plnom počte.

03:30
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Horváth – 2 min., držanie hokejky).

03:54
    Domáci zvládajú aj druhé oslabenie, ihneď po vhadzovaní vyhodil puk Horváth, po snahe o návrat do útočného pásma Považskej Bystrice je navyše pískaný offside.

04:20
    Skaličania odvážne napádajú rozohrávku Považskej Bystrice dokonca vo dvojici.

05:05
    Zlocha pálil z rohu klziska! Opäť mal však Petrík odkrytý výhľad.

05:30

05:53
    Do dobre šance sa teraz dostal Martin Hujsa, ktorý sa snažil hokejovou parádičkou oblafnúť obranu hostí, to sa mu však neporadilo, získava však presilovku pre svoj tím!

05:53
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Leško – 2 min., hákovanie).

06:21
    Sloboda to skúšal od modrej! Jeho strela mierila však úplne mimo a skončila až na ochrannej sieti. Rozhodca presúva hru do stredného pásma.

07:00
    Skalica roztáča presilovkový kolotoč.

07:19
    Domáci sa teraz dostali do dobrej šance, ku teču sa dostal Vaškovič! Jeho hokejka bola ale príliš vysoko. Hra je opäť prerušená.

07:53
    Hostia v plnom počte.

08:23
    Vereš sa dostal ku puku, skúsil to s veľkým náprahom. Jeho strela bola ale zblokovaná Poláčekom.

08:48
    Rodionov vystrelil hneď po vhadzovaní na Petríka. Jeho strela skončila v lapačke domáceho brankára.

09:15
    Ubehla už skoro polka prvého dejstva, vážnejšiu šancu sme ale stále nevideli.

09:43
    Považská Bystrica sa už druhýkrát za sebou snaží dostať do útoku nahodením puku, stále skôr ale získa puk obrana domácich.

10:36
    Štvrtý útok domácich sa snažil usadiť v útočnom pásme. Okoličány poslal puk na Kotzmana popri mantinely, druhému spomínanému ale puk ušiel a ďalšia akcia končí.

11:19
    Jarolín teraz dobre napádal rozohrávku hostí a dostáva s a k puku, hra sa ale stále odohráva len pri mantineloch.

12:07
    Do prečíslenia sa dostáva Koleda s Mišurom, Koleda sa rozhodol zobrať všetko na seba a skúsil vystreliť. Vôbec ale netrafil bránu.

12:48
    Pri tomto hokeji zaspáva aj publikum, ktoré počuť čím ďalej, tým menej.

13:25
    Útočné akcie v oboch tímoch končia väčšinou už v strednom pásme, ktoré bránia oba tímy skvelo.

14:08
    Okoličány sa snažil teraz dostať z rohu klziska pred bránku Dzubinu. To sa mu nedarí a o puk prichádza.

15:05
    Do sľubnej šance sa uvoľnil od mantinelu Vaškovič, jeho strelu švihom ale zblokoval Leško, Vaškovič to skúsil aj druhýkrát, teraz však netrafil bránu.

15:55
    Hra je už pomerne dlho prerušená a rozhodcovia diskutujú, či vylúčia hráča Považskej Bystrice.

16:00
    Nakoniec hrajú oba tímy v plnom počte.

16:13
    Považská Bystrica nahodila puk do útočného pásma a hra sa nám opäť odohráva pri mantinely.

16:57
    Oproti včerajšej živej prvej tretine sa dnes nedeje absolútne nič.

17:08
    Miro sa snažil dostať do útočnej akcie Turana, puk však nezachytil a máme tu zakázané uvoľnenie.

17:25
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Straka – 2 min podrazenie.).

18:13
    Ani v tejto presilovke sa Považskej Bystrici nedarí usadiť v útočnom pásme.

18:34
    Vaškovič teraz dokonca obral hostí o puk v ich vlastnom obrannom pásme a zbiera cenné sekundy.

18:52
    Mišura sa snažil teraz niečo vymyslieť, no jeho strela bola zblokovaná a končí až na ochrannej sieti.

19:25

19:38
    Tretina sa už len dohráva.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej dvadsať minútovke sme toho moc nevideli. Aj keď hostia hrali v početnej výhode dokonca trikrát, nedokázali vyrobiť ani jednu vážnejšiu šancu. To ale môžeme povedať aj o domácich, ktorí taktiež herne nezaujali.

Muži v pruhovanom už vybiehajú na ľad, čaká sa ešte na príchod hráčov z kabín a druhá tretina sa nám môže začať.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:06
    A úvodné buly vyhrali domáci, ktorí sa s pukom následne sťahujú za vlastnú bránu.

20:32
    Ligas teraz dobre hľadal Zlochu, ktorý bol ale bránený a tak sa nedostal k strele.

21:14
    Mišura sa snažil pretlačiť s pukom cez modrú čiaru, opäť neúspešne.

22:16
    Turan vystrelil na Petríka, následne sa snažil doraziť vo veľkej blízkosti bekhendom aj Danielčák, Petrík si poradil aj s týmto pokusom!

23:11
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia.

23:38
    Opäť majú oba tímy problém s prechodom do útočného pásma.

24:06
    Kučera teraz nastrelil žrď! Dzubina rýchlo odrazený puk prikryl.

24:43
    Jurák sa snažil dostať od mantinela, pri ňom ho ale drží Nahálka.

25:48
    Zlocha teraz hľadal pred bránou Klímu, predbehol ho ale Petrík, ktorý prikryl puk svojou lapačkou.

26:12
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hujsa – 2 min., nedovolené bránenie).

26:21
    Martin Hujsa posiela svoj tím úplne zbytočne do oslabenia, keď v snahe získať puk v útočnom pásme urobil faul.

26:59
    Domáci sa ale opäť dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

27:28
    Skalica ide dokonca do útoku počas vlastného oslabenia! Kučera sa uvoľnil a vypálil na Dzubinu delovku, ten vytiahol semafor a hra sa presúva do obranného pásma hostí.

28:03
    Kukliš bol teraz úplne sám, no netrafil puk!

28:31

28:31
    Pri mantinely sa pošmykol teraz hráč Skalice, ktorý ostáva ležať v rohu klzisku.

28:31
    Už si ho z ľadu berie tímový lekár.

28:42
    Okoličány sa teraz dral rovno cez dvoch obrancov Považskej Bystrice za voľným pukom, nestihol ho ale dokorčuľovať a Dzubina hru prerušuje.

29:43
    A opäť nepekný kúskovací hokej.

30:05
    Považania krvopotne bránia a vďaka tomu stále nevidíme vážnejšie šance.

30:39
    Tomáš Hluch to skúšal z miesta na vhadzovanie, netrafil ale bránu a jeho strela sa odráža až do stredného pásma.

31:11
    Jurák teraz v obrovskej šanci, keď sa dostal k odrazenému puku a má pred sebou prázdnu bránu, strieľa! A vedľa. Obrovská šanca.

31:27
    Skaličania mierne ožili a opäť sú nasťahovaný v útočnom pásme.

31:39
    Kotzman delovkou strieľal spoza modrej čiary. Dzubina si s jeho strelou poradil.

32:01
    A opäť dvojica Klíma Ligas. Prvý menovaný nahrával Ligasovi, ten puk nepracoval, a korčuľoval za ním až ku mantinelu. Následne je tvrdo zrazený k zemi a hra je prerušená. Ligas s bolestivou grimasou opúšťa ľad.

32:18
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turan – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Vereš – 2 min., sekanie).

32:43
    Hra je teraz pomerne dlho prerušená, usporiadatelia upravujú poškodený ľad pri striedačke Považskej Bystrice.

32:43
    A stále čakáme na opravu poškodeného ľadu.

32:45
    Od modrej to po vyhratom buly skúšal Palovič, netrafil však Petríkovú bránu.

33:21
    Považská Bystrica dala gól!
    Tak to je tvrdá rana pre domácich. Z ničoho nič sa pred bránou ocitol dnes aktívny PATRIK LIGAS, ktorý otvára dnešné skóre.

33:38
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Zlocha – 2 min., krosček).

34:00
    Domáci usadený v útočnom pásme.

34:12
    Tak už nie, hostia vyhadzujú puk, a začína sa nám aj hra 5 na 4.

34:39
    A Škápik si už druhý krát musí prísť po puk až ku Petríkovej bráne.

35:23
    Sloboda to skúšal od modrej, obetavo sa do jeho strely hodil Leško, ktorý jeho strelu aj zblokoval.

35:52

36:15
    Považania po svojom góle ešte viac bránia.

36:40
    Pavešič opäť len od modrej, no trafil bočnú sieť Dzubinovej bránky.

37:06
    Domáci by potrebovali strieľať z väčšej blízkosti, stále vidíme strely len od modrej čiary.

37:18
    Do útoku sa snažila dostať Považská Bystrica, Rodionova nahrávka ale nenašla žiadneho adresáta a je odpískané zakázané uvoľnenie.

37:43
    Skalica chybuje pri vlastnej rozohrávke a do dobrej šance sa skoro dostal Koleda.

38:23
    V strednom pásme sa po Ligasovej prihrávke dostal k puku Klíma, ktorý sa presunul na miesto vhadzovania odkiaľ vystrelil dobrú strelu a prevetral Petríkovú lapačku.

38:58
    Domáci sa v útočnom pásme držia opäť len pri mantinely, dostať sa od neho snaží Vaškovič, ktorý posiela puk na Vereša, neprichádza ale žiadna strela.

39:30
    Prvý útok Skalice stráca puk a do protiútoku sa ženie Rodionov, ten vyskúšal Petríkovú pozornosť a hra je prerušená.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Tak v druhej tretine sa hra domácich vôbec nezlepšila, ale na druhej strane sa vyplatilo vyčkávanie a spoľahlivá obrana. V tridsiatejštvrtej minúte zamrazil tribúny v Skalici Ligas, ktorý prekvapil svojou strelou Petríka a otvoril skóre dnešného zápasu. Hostia tak idú do poslednej dvadsať minútovky s vedením.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07
    Začala sa nám posledná tretina a ihneď sa do útoku hrnú hostia. Ligas pálil na Petríka, ten vyrazil puk a hra pokračuje.

40:25
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Škápik – 2 min., nedovolené bránenie).

40:36
    Domáci sa hneď po vhadzovaní oslobodzujú.

41:14
    Veľká šanca domácich, keď sa vo vlastnom oslabení vydali na útočné ťaženie, Janáč dostal puk pred Dzubinom, no nepodarilo sa mu zakončiť.

41:19
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Koleda – 2 min., podrazenie).

41:39
    Dlho si Považská Bystrica presilovku neužila.

41:50
    Schmidt teraz vyviezol puk až za Dzubinovu bránu, kde oň však prichádza.

42:18
    A domácim tečú nervy, vidíme tu bitku.

42:18
    V aréne počujeme piskot, rozhodcovia sa ešte nezhodli komu udelia aký trest.

42:18
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Klíma – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kukliš – 2 min., hrubosť).

42:50
    Skalici sa nedarí usadiť v útočnom pásme a ich presilovka sa kráti.

43:19

43:29
    Vaškovič teraz opäť len popri mantinely hľadal Hujsu. Puk končí na hokejkách hostí.

44:10
    Veľká šanca domácich, k odrazenému puku sa dostal Mikéska, ten vypálil delovku, no netriafa priestor medzi žrďami.

45:05
    Stále vidíme nepekný hokej na oboch stranách.

45:30
    Útok pod taktovkou Zlochu dnes robí obrane Skalice najväčšie problémy, opäť im nedovoľuje rozohrať a dostať sa z ich vlastného obranného pásma.

46:31
    Rodionov preniká do útočného pásma, sám sebe si nahodil puk, ktorý nestíha dokorčuľovať.

47:12
    Vo veľkej šanci Szalay! Ten v samostatnom nájazde nestíha zakončiť a je podrazený čisto Slobodom. Padajúci Szalay zrazil k zemi aj Petríka a obaja končia v bránke. Hra sa prerušuje.

47:54
    Jarolín teraz skvele v páde stihol poslať puk späť na modrú Slobodovi, ten vypálil bombu na Dzubinu. Dobrá strela, no brankár hostí nemal zakrytý výhľad a tak strelu chytá.

48:18
    Okoličány teraz svojim napádaním získal puk, ihneď ho poslal na voľného Kotzmana, ktorý skúsil vystreliť z veľkého uhla. Jeho strela mierila však len do lapačky Dzubinu.

49:00
    Horváth si nakorčuľoval z druhej vlny, dostal prihrávku od Vereša, vystrelil, Dzubina vyrazil len pred seba a dobre to skúšal z dorážky ešte Hujsa, Dzubina je však dnes vo forme a chytil aj túto strelu.

49:45
    Považania sa snažili dostať do útoku opäť nahodením, čo sa im teraz vypláca a je odpískané zakázané uvoľnenie. Unavená formácia hostí teda nemôže odísť striedať a rozhodca posiela hráčov z lavičky späť na ľad.

50:11
    Janík teraz peknou kľučkou obišiel brániacého hráča a po prechode za modrú čiaru nahral Okoličánymu, ten puk ale okamžite stratil a nádejná akcia je pochovaná.

50:40
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rodionov – 2 min., držanie).

50:42
    Tak teraz je tu šanca pre domácich, ktorí vyhrali buly a snažia sa roztočiť kolotoč.

51:20
    Sloboda pálil od modrej! Dzubina len vyrazil pred seba a k dorážke sa dostal Vaškovič, ten však minul odkrytú bránu. Domáci sa následne oslobodzujú vyhodením puku.

52:14
    Tvrdý súboj pri mantinely zložilo na zem až Janáča, ktorý prikryl puk a tak je hra prerušená. Vhadzovať sa bude pred Dzubinom.

52:20
    A Poláčekovi sa podarilo vyhodiť puk.

52:40

52:51
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Poláček – 2 min., podrazenie).

52:51
    Hráčom hostí to teraz trvá a mierne zdržujú hru. To vyvoláva nespokojnosť na domácich tribúnach.

53:07
    Vaškovič nahadzoval puk od modrej, ktorý následne tečoval Kotzman. Vaškovič sa už radoval z gólu, no zrejme videl zle, pretože Dzubina si s pukom poradil.

53:38
    Považania opäť vyhadzujú.

53:58
    Skalici sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

54:21
    Vaškovič spálil po nahrávke od modrej už druhú čistú šancu, keď sa ocitol pred bránou úplne sám!

54:55

55:08
    Koniec tretiny sa blíži a Skalici sa stále nedarí prekonať Dzubinu. Dočkáme sa dnes veľkého prekvapenia?

55:37
    Vaškovič čakal pred bránou nahrávku od Horvátha, tú však vypichol Zlocha.

55:50
    Považania sa opäť pomaly zdvíhajú zo striedačky na vhadzovanie.

56:12
    Szalay sa v strednom pásme dostal k puku a len ho odovzdáva domácim a miery na striedačku. Hostia dnes budú už len krvopotne brániť jednogólový náskok.

57:03
    Koleda to teraz skúšal hneď po preniknutí do útočnej tretiny. Puk sa zaujímavo odrazil od Petríka do vzduchu, ten ho následne chytá do lapačky a prerušuje hru.

57:27
    A Zlocha to skúšal individuálne, jeho strelu ale zblokoval Sloboda.

58:00
    Ubiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a Považanom sa darí držať puk ďaleko od brány.

58:10
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Szalay – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

58:10
    Veľká šanca pre Skalicu vyrovnať, preto si aj domáci tréner berie oddychový čas a snaží sa niečo vymyslieť.

Dnešné stretnutie sleduje 911 divákov.

58:16
    Vaškovič teraz dostal do tváre zrejme hokejkou a Považská Bystrica bude oslabená zrejme o dvoch hráčov.

58:16
    Tak bude z toho zrejme štvor-minútový trest.

58:16
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Poláček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:30
    A domáci vyvíjajú obrovský tlak.

58:45
    Škápik teraz nepríjemne trafil zrejme do tváre Zlochu, ktorý sa len ťažko zdvíha z ľadu, z tribún sa síce ozýva piskot, no určite neoprávnene. Zlochu dáva dokopy po tvrdej rane už tímový lekár na striedačke.

58:57
    A nervozita sa po ďalšom prerušení stupňuje. Vereš si vymenil pár viet s obranou hostí.

59:05
    Leško vyhadzuje puk cez všetky čiary. Čas sa kráti!

59:50
    Skalica dala gól!
    Tak domáci sa tesne pred koncom dočkali vyrovnávajúceho gólu. V spleti hokejok sa tesne pred Dzubinom zorientoval zrejme najlepšie PETER HORVÁTH, ktorý pretlačil puk za brankára hostí.

59:50
    Stále sa však nehrá, rozhodcovia stále o niečom diskutujú.

59:50
    Hlavný rozhodca ešte stále niečo vysvetľuje na striedačke hostí.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tak to bol hektický záver, kedy sa domácim podarilo desať sekúnd pred koncom vyrovnať, vďaka dorážke Petra Horvátha, ktorý pretlačil puk za Dzubinu v hodine dvanástej a uvidíme tak prekvapivo predĺženie.