Finsko – Německo 5:2 (kon.) | Norsko – Švédsko 0:4 (kon.) | Česko – J. Korea 2:1 (kon.)
Švýcarsko – Kanada 1:5 (kon.)
Česko
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Jižní Korea
Čtvrtek 15.02.2018, 13:10 • Hokejové centrum Kangnung • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Já se s vámi již loučím a přeji hezký zbytek čtvrtka. (15:32:42)

Střely na branku: 40 – 18

Uff, to byly nervy! Česká reprezentace nakonec vstoupila do olympijského turnaje vítězně, zisk tří bodů nad domácí Jižní Koreou se ale nerodil vůbec snadno. Korejci se v úvodu dostali do vedení, ještě před první sirénou ale svěřenci Josefa Jandače otočili stav zápasu ve svůj prospěch zásluhou Jana Kováře a Michala Řepíka. Ve druhé ani třetí třetině už branka nepadla, ač se v poslední minutě Korejci ještě odhodlali ke hře bez brankáře.

59:26
    O puk se svádí lítá bitva v rohu kluziště, Jan Kovář a Vojtěch Mozík se pokouší udržet kotouč u mantinelu co nejdéle.

58:54
    Jim Paek si ještě pochopitelně vybírá oddechový čas.

58:54
    Těsně před tím, než Pavel Francouz přerušil hru po střele Min-Ho Čoa odjel Dalton nad střídačku, Jižní Korea to zkouší se šesti hráči v poli.

58:16
    Jihokorejci se usadili v našem pásmu a byla z toho střela Ki-song Kima z pravého kruhu, Pavel Francouz ale snadno zasáhl.

57:56
    Jan Kovář tělem zastavil jednoho z rozehrávajících korejských obránců, sám se už ale k puku nedostal.

57:04
    Rozhodčí přerušili hru pro údajný ofsajd Jong-čon Iho, vhazovat se tak bude opět ve středním pásmu.

56:28
    Michal Jordán to zkusil od modré, ani on ale na Daltona nevyzrál, rodák z kanadské provincie Ontario reprezentující Jižní Koreu dnes má svůj den.

55:53
    Obrovský obránce Plante vypálil z vrcholu kruhů, Francouz si ale poradil a národní tým už zakládá další protiútok.

55:20
    Červenku ve středním pásmu připravil o kotouč Michael Swift, který poté nabil na modrou volnému Youngovi, ten ale poté vůbec nedokázal vystřelit.

54:44
    Nezměnil to ani Roman Červenka, který se ujal puku na útočné modré, ujel až na úroveň kruhů a poté z toho levého vypálil, jeho střelu mezi betony si ale Dalton pohlídal.

54:20
    Po přetrvávajícím tlaku českého týmu se hra trochu uklidnila, necelých šest minut před koncem třetí třetiny svěřenci Josefa Jandače stále vedou jen o gól.

53:16
    Koukal poslepu nahodil puk před Daltona, kde se ke kotouči dostal Tomáš Zohorna, ke střele už se ale nedostal.

52:51
    Matt Dalton ukryl Radilovu střelu z levé strany ve své výstroji a nepustil Koukala k dorážce, toto byl už jednatřicátý zákrok korejského gólmana.

52:44
    To je škoda. Tomáš Mertl se zmocnil kotouče v mezikruží a vypálil k levé tyči, Dalton ale výtečně zasáhl!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 12. Jan Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Min-Ho Čo (Radunske, Swift)

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.
    Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Öhlund – Pihlblad (oba SWE), Suominen (FIN)