Astana – Sporting 1:3 (kon.) | Dortmund – Atalanta BC 3:2 (kon.) | Nice – Lok. Moskva 2:3 (kon.)
Spartak – Ath. Bilbao 1:3 (kon.) | Real Sociedad – Salzburg 2:2 (kon.) | Ludogorec – AC Milán 0:3 (kon.)
Östersunds FK – Arsenal 0:3 (kon.) | Marseille – Braga 3:0 (kon.) | Kodaň – Atlético 1:4 (kon.)
AEK Atény – Dynamo Kyjev 1:1 (kon.) | Celtic – Zenit 1:0 (kon.) | Neapol – RB Lipsko 1:3 (kon.)
Lyon – Villarreal 3:1 (kon.) | Partizan Bělehrad – Plzeň 1:1 (kon.) | FCSB – Lazio 1:0 (kon.)
Celtic Glasgow
1:0 (0:0)
FK Zenit Petrohrad
Čtvrtek 15.02.2018, 21:05 • Celtic Park, Glasgow • Evropská liga • 1/16 finále

Fotbalisté Celticu Glasgow do atraktivního dvojzápasu se Zenitem Petrohrad vstoupili úspěšně, když špičkového soka zdolali 1:0 a s čistým kontem si vypracovali velmi dobrou výchozí pozici do odvety, která se bude hrát příští týden v Petrohradu.

Nutno podotknout, že vítězství Celticu je zcela zasloužené, neboť domácí od úvodních minut měli výraznou územní převahu a pouze nekvalita v koncovce je stála vyšší vítězství, či alespoň dřívější vedení.

Jedinou branku zápasu nakonec vstřelil v 78. minutě Callum McGregor a vyprodaný Celtic Park jeho trefu slavil skutečně bouřlivě. (23:05:05)

90+2

90+2
    Edouard se důrazně dral do pokutového území, pomohl si ale nedovoleným zákrokem proti Mevljovi, to už jsou závěrečné sekundy celého zápasu.

90+1
    Rozhodčí Skomina oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

90
    Rozeběhla se devadesátá minuta, hosté se zatím nemohou probojovat do nějaké příležitosti k zakončení, natož vážnějšímu zakončení.

88
    Zatímco v prvním poločase byla k vidění jediná žlutá karta, tak po změně stran jsme jich viděli dalších devět. Přesto se ještě nenašel fotbalista, který by ji inkasoval dvakrát.

87
    Pokračujeme v karetním mariáši, Kranevitter stáhl Browna a také vidí žlutý kartónek.

86
    Následný centr Paredese pevně udržel ve své moci brankář de Vries.

85
    Lustig podkopl rozběhnutého Driussiho a také přijímá žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Moussa Dembele, přichází Odsonne Edouard.

84
    Moussa Dembele je střídán Edouardem a na cestu mu rozhodčí Skomina ukazuje žlutou kartu za příliš pomalé střídání.

83
    Za drobnou rozmíšku dostávají žluté karty Brown s Paredesem.

82
    Musonda se po levém křídle rozeběhl do dalšího rychlého protiútoku, Dembelého průniková kolmice za hostující obranu ale byla pro belgického fotbalistu příliš prudká.

80
    Zenit evidentně přijel pro bezbrankovou remízu a jakmile inkasoval, tak okamžitě vrhá všechny síly do útoku. S centrem Driussiho si ale domácí zadáci dokázali poradit.
    78. Callum MCGREGOR - 1:0

78
    Celtic právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelná euforie v Celtic Parku! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, ve finální fázi Musonda elegantním obloučkem uvolnil CALLUMA MCGREGORA, jenž zakončením pod břevno rozpoutal bouřlivé oslavy v hledišti!

77
    Žlutou kartu dostává Igor Smolnikov (FK Zenit Petrohrad).

75
    Hosté vybojovali rohový kop, prosadit se ale nedokázali.

73
    Domácí střídají, Ebouého bezprostředně po žluté kartě nahrazuje Charly Musonda.

Tomáš Kohlmann

Branky: 78. C. McGregor (Musonda)

Karty:   57. Ntcham (CEL), 73. Eboué (CEL), 83. S. Brown (CEL), 84. M. Dembele (CEL), 85. Lustig (CEL) – 36. Kuzjajev (PET), 64. Criscito (PET), 77. Smolnikov (PET), 83. Paredes (PET), 87. Kranevitter (PET)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:14.
    Celtic Glasgow: de Vries – Lustig, Ajer, Šimunović, Tierney – Forrest, S. Brown (C), Ntcham, Eboué (73. Musonda) – C. McGregor – M. Dembele (84. Edouard).
    Náhradníci: Bain – Hendry, Edouard, Miller, Rogic, Sinclair, Musonda.

FK Zenit Petrohrad: Lunev – M. Mevlja, Mammana, Criscito (C), Smolnikov – Jerochin, Kuzjajev (63. Kranevitter), Paredes – Rigoni (62. Driussi), Kokorin, A. Zabolotnyj.
    Náhradníci: Lodygin – Ivanović, Driussi, Kranevitter, Poloz, Terentěv, Žirkov.

Rozhodčí: Skomina – Prapotnik, Vukan (vš. Slovinsko)
    Čtvrtek 22.02.2018
    Zenit - Celtic 3:0

Branky: 8. Ivanović (Paredes), 27. Kuzjajev (A. Zabolotnyj), 61. Kokorin (Ivanović)

Karty:   11. Kuzjajev (PET), 21. Paredes (PET) – 36. Eboué (CEL), 45+1. M. Dembele (CEL)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.