Švédsko
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Česko
Čtvrtek 15.02.2018, 15:00 • Järvenpää • Reprezentace do 17 let

V dovednostní soutěži byli jasně lepší Švédové a nakonec vítězí 3:2 po samostatných nájezdech. Pro Česko to bylo druhé vystoupení na turnaji a zítra odehrají další utkání a to proti Rusku od 18:00.
    Celkově jsme mohli sledovat vyrovnaný zápas, kdy ani jeden ze soupeřů neměl pasáž hry, kdy by jasně přehrával svého soupeře a remízový stav byl spravedlivý pro oba dnešní aktéry. No a samostatné nájezdy, to je vždy sázka do loterie. (17:24:31)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švédsko.
    Autorem vítězné branky je LUCAS RAYMOND.

4. série
    2:0
    Zeman neproměňuje.

3. série
    2:0
    Costmarn naznačil střelu, ale Pařík se nenechal rozhodit a chytá střelu mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nám vítěze nestanovilo a nyní přijdou na řadu nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:10
    Z úhlu se o střelu pokusil jeden hráč Švédů, ale Pařík měl svou pravou tyčku utěsněnou. Navíc střela nebyla přesná.

63:32
    Necelá minuta a půl do konce prodloužení a Švédové rozehrávají z vlastního pásma.

62:49
    V druhé polovině prodloužení mají puk na svých čepelích častěji Švédové, ale ani oni se nedostávají do vyložené šance.

62:14
    Až nyní se dostali Švédové ke střele, ale Costmar nemířil přesně.

61:47
    Puk zatím jen drží Česko, které se rozvážně snaží útočit, ale naráží na pevnou obranu soupeře.

60:43
    Do útku se snažil projít Pytlík, ale nedokázal pak přihrát do ideální pozice na svého spoluhráče.

60:21
    Prodloužení začalo a hraje se ve čtyřech hráčích na obou stranách.

60:01

Ve třetí třetině se Česko dlouho a dobře bránilo nadějnému výsledku. Avšak na konci třetiny faulovali a Švédové dokázali početní převahu přetavit ve vyrovnávací branku. O vítězi tak bude muset rozhodnout pětiminutové prodloužení nebo dovednostní soutěž.

60:00

59:30
    Oddechový čas pro Česko.

59:09
    Vyloučení v týmu Švédsko (Söderström – 2 min., držení).
    58:37 Lucas RAYMOND - 2:2

58:37
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A nakonec dokázali srovnat stav zápasu, kdy provedli rychlý útok po pravé straně a odtud vystřelil LUCAS RAYMOND. Asistence: Arvid Costmar a Albert Johansson.

58:00
    Velká nepříjemnost pro Česko, kdy se bude muset bránit přesilové hře soupeře, který tak má vlekou možnost srovnat stav zápasu.

57:33
    Vyloučení v týmu Česko (Toman – 2 min.).

57:26
    Jeden z hráčů Švédska ujížděl na Paříka, ale dobře nyní obránce rybičkou vyfoukl hráči puk.

56:55
    Střelu ze středu kluziště chytá pozorný Pařík.

56:34
    Puk ve středním pásmu a posléze jej Češi dostávají do útočného pásma. Zatím se velmi dobře brání v koncovce zápasu.

56:04
    Puk je nyní za brankou Paříka, ale rozhodčí přerušují hru, neboť jej hráči poněkud zašlápli a ani jeden z celků se neměl k tomu jej rozehrát.

55:28
    Češko zatím drží dobrý výsledek a zatím nepouští svého soupeře do většího tlaku. Švédsko si nyní bere oddechový čas.

54:25

54:20
    Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu a vůbec neměla šanci na úspěch.

54:03
    Puk se konečně dostal opět do obranné třetiny Švédů, tak co nyní?

53:33
    Nyní je však puk u Paříka a Švédové vykrývají prostory a brání soupeři rozehrát.

53:02
    Češi zavřeli svého soupeře v jeho třetině a přihrávkami se snaží dostat do výhodné střelecké pozice.

52:25
    Vyloučení v týmu Švédsko (Henriksson – 2 min., nesportovní chování).

52:04
    Lundqvist se rozjel do našeho pásma a nikým neatakován vystřelil. Pařík kontroluje puk a nakonec je donucen jej ukrýt pod svou lapačku a bude se vhazovat před ním.

51:27
    Zakázané uvolnění a vhazovat se bude před naší brankou.

50:34
    Nyní dobrá střela z levé strany, s kterou měl brankář Švédů problémy. Nakonec puk končí za brankou a posléze jej Švédové vyhazují.

49:37
    Švédové se v posledních minutách více zdržují v naší obranné třetině.

49:00
    Oloffson se pokusil o střelu, ale s ní neměl Pařík sebemenší problémy a utlumil puk ve své výstroji.

48:02
    Menší skrumáž před naší brankou, kterou nakonec řeší rozhodčí tím, že přerušují hru a v zárodku se snaží uklidnit obě mužstva.

47:16

46:00
    Čeští hráči sice operují v útočné třetině, ale je to takové bez nápadu směrem na branku.

45:16
    Vyloučení v týmu Švédsko (Hedström – 2 min., držení).

43:05
    Toman se snažil ihned po vyhraném buly vystřelit, ale jeho pokus byl blokovaný.

42:24
    Sledujeme boj na obou stranách a oba celky pečlivě brání svou obrannou třetinu.

41:33
    O skrytou střelu se snažil Costmar, ale vůbec mu to nesedlo.

40:38
    Jako první se do útoku dostali Švédi, ale jejich střelba nebyla přesná.

40:01

Druhá třetina nám přinesla konečně branky. Jako první se prosadili Češi. Švédové následně dokázali velmi rychle srovnat. Raška následně neproměnil trestné střílení. Nicméně Češi se dokázali prosadit ještě jednou a to krásnou střelou od modré čáry a stanovili výsledek 2:1 po druhé třetině.

40:00

38:25
    Opět se jim úspěšně daří odzbrojit svého soka a vyváží puk z vlastní třetiny.

38:00
    Dvě minuty zbývají do konce prostřední části. Česko brání jednogólový výsledek.

36:58
    Až nyní se usadil soupeř na útočné polovině, poté co vyhrál vhazování, ale brzy byl o puk připraven.

36:26
    Švédové mají puk, ale dále jak do středního pásma se nemohou vůbec dostat.

35:54
    Češi jsou nyní lepším celkem a velmi často zaměstnávají obranu svého soupeře, který pouze vždy jen vyhodí puk.
    32:59 Šimon KUBÍČEK - 1:3

32:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ŠIMON KUBÍČEK, ke kterému se puk dostal na modrou čáru a svou střelou překonává brankáře Švédska! Asistence: Matěj Toman.

32:29
    Švédové nyní nebezpečně operovali před brankou Paříka, nakonec celou situaci on sám a celá obrana ustála.

31:17
    Z pravé strany se dostal ke střele Costmar, ale jen vyprášil betony Paříka.

30:09
    Český tým v útoku, ale z kombinace na pravé straně nevytěžil nic a dopředu se snaží dostat soupeř.

29:00
    Švédsko se nyní snaží o další odpověď, ale nedaří se jim projít do útočného pásma.
    27:10 Neproměněný nájezd, ve kterém neuspěl Raška.

27:10
    Adam Raška, který se rozjel velmi pomalu, nakonec nepřekonal brankáře a minul puk u jeho pravé tyčky.

27:10
    Raymond se dopustil faulu a bude to trestné střílení pro Česko!
    26:04 Elmer SÖDERBLOM - 1:1

26:04
    Autorem branky je VICTOR SÖDERBLOM, který si přijel k puku na pravou stranu a vybruslil s ním před branku a překonal Paříka střelou mezi betony. Asistence. Victor Söderström a Karl Henriksson.
    24:25 Jaromír PYTLÍK - 0:1

24:25
    Zničehonic se Česko dostává do vedení, kdy vybojovali puk za brankou a nakonec jej JAROMÍR PYTLÍK dokázal procedit mezi betony brankáře Wallstedta. Asistence: Marcel Barinka a Radek Mužík.

23:59
    Švédská obrana nyní v pohodě zachytává jakékoliv útočné snažení svého soupeře ihned na modré čáře.

22:31
    Českému hráči se podařilo pro tečovat puk do útočného pásma, ale zde nikdo další z řad českých hráčů nebyl.

21:50
    Druhá třetina se zatím nese ve stejném duchu jako ta první, nyní vhazování ve středním pásmu.

20:01

První třetina nám branku nepřinesla. Sledovali jsme vyrovnanou hru s minimem šancí. Tu největší měli Švédové, ale Pařík ji vychytal. Do druhé třetiny nastoupí Česko proti čtyřem hráčům Švédska.

20:00

19:50
    Český celek dokázal v poslední minutě zaměstnat obranu soupeře a vynutil si ještě faul. Lundqvist je vyloučen za nedovolené bránění.

19:04

18:55
    Nyní se mu daří vyhodit puk až k brance Švédska.

18:31
    Český tým se brání ve své třetině, zatím nepouští soupeře do střelby.

17:50
    Švédský hráč byl úplně sám u pravé tyčky naší branky, ale Pařík jeho první dorážku vychytal a na další se již nezmohl, neboť se mu puk zapletl pod jeho brusle.

17:04
    Vyloučení v týmu Česko (Klodner – 2 min., podražení).

16:24
    Brankář Švédů si nyní pohlídal svou pravou tyčku, kde kryje střelu z levé strany.

16:17
    Nahozenou střelu raději chytá brankář našeho soupeře a bude se vhazovat po jeho levici.

15:33
    Puk je v obranné třetině Švédů v jejich držení.
    14:15 Pařík nyní zabránil vyložené brankové šanci Švédska.

14:15
    Avšak na druhé straně šli dva hráči na jednoho a nyní se dobrým zákrokem vyznamenal Pařík.

14:07
    Nadějný menší tlak Česka nevedl k šanci, ale kombinace od hráčů to nebyla vůbec špatná.

12:30
    Rychlý nájezd do útoku Švédska, ale puk nakonec skončil v rohu kluziště, kde se o něj postarali hráči Švédska.

12:00
    Běží nám druhá polovina první třetiny a vyloženou šanci jsme neviděli.

11:07
    Po delší době přichází přerušení hry a vhazovat se bude před brankou Švédska.

10:30
    Oni také neuspěli a obrana Česka nedovolila soupeři žádnou střelu na svou branku.

10:10
    Útok Česka byl zastaven ihned na modré čáře a Švédové se snaží o svůj útok.

09:17
    Oba celky nyní bruslí nahoru a dolů bez střelby na jednu či druhou branku.
    08:00 S touhle nadějnou střelu neměl brankář Švédska žádné problémy.

08:00
    Střela na brankáře Švédska ze střední vzdálenosti. Ten s ní neměl výraznější problémy, nebo´t ji velmi dobře viděl.

07:36
    Nebezpečnou přihrávku zpoza branky ubránili obránci, přerušení hry a vhazování ve středním pásmu.

06:48
    Švédové své oslabení zvládli bez větších problémů.

06:48

06:32
    Zato jejich soupeř se dostal do střely z levé strany, ale nebyla vůbec nebezpečná, neboť byla sražená do ochranné sítě.

06:03
    Přerušení hry a Češi se ještě nedostali k žádné střele v přesilové hře.

05:41
    Český tým operuje v útočné třetině, ale kombinuje zejména u mantinelů.

04:48
    Vyloučení v týmu Švédsko (Olofsson– 2 min., držení).

04:36
    Rozhodčí má zdviženou pravici a bude se vylučovat, národní tým má výhodu.

03:47
    Dva na dva nyní ujížděli Švédové, ale nerozuměli si v přihrávce a puk v pohodě vyráží brankář.

03:16
    Následně se osvobodili, ale puk se brzy zase dostal před branku Česka, kde jej pro jistotu chytá brankář.

02:50
    Švédové nyní zamkli svého soupeře v jeho třetině, ale zatím bez střelby na branku.

02:15
    Střela Švédů šla mimo tři tyče a brankář jen kontroloval letící puk.

01:12
    Nahozená střela od modré čáry, ale obrana Česka se osvobozuje vyhozením puku do středního pásma.

00:48
    Český tým se ubránil prvnímu útoku svého soupeře, následně se taktéž pokusil zahájit útok, ale ani oni nedokázali vystřelit na branku.

00:01

Česká U-17 se od 14.2. – 18.2. představí na Turnaji pěti zemí ve Finsku. Účastníky této akce jsou další celky z Finska, Švédska, USA a Ruska.

Poslední akcí hokejistů byla právě ve Finsku a to na sklonku minulého roku, kdy sehrála tři přátelská utkání s Finskem. V prvním zápase jej porazili 2:0, následně Finové ovládli zbývající dva duely (5:2 a 3:0).

Svůj první zápas na turnaji sehráli Češi s domácím výběrem, tedy Finy. Češi díky brance Tomana a dvěma brankám Najmana zvítězili těsným výsledkem 3:2!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 27. Söderblom (Söderström, Henriksson), 59. Raymond (Costmar, Johansson), rozh. náj. Raymond – 25. Pytlík (Barinka, Mužík), 33. Kubíček (Toman)