New Jersey – Carolina 5:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:0 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 3:1 (kon.)
Tampa – Detroit 4:1 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (po pr.) | Minnesota – Washington 2:5 (kon.)
Nashville – Calgary 3:4 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (kon.) | Arizona – Montreal 5:2 (kon.)
Vegas – Edmonton 4:1 (kon.) | San Jose – Vancouver 4:1 (kon.)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 30

Vancouver Canucks: 44

Je hotovo. San Jose Sharks porážejí Vancouver Canucks 4:1. A to zaslouženě. Výsledkově to sice bylo dlouho napínavé, po dvou třetinách domácí vedli 2:0. Herně však měli duel skoro celou dobu pod kontrolou. Také na Martina Jonese šlo hodně střel, hosté dokonce v počtu zakončení vyhráli. Jenže většina pokusů nebyla tak vážných, nebo je kanadský maskovaný muž skvěle zastavil. Žraloci berou důležité dva body, protože soupeři v tabulce kolem nich dnes také uspěli. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek víkendu.

59:27
    Ještě mohl pálit Stecher, ale jeho pokus zblokoval obránce Justin Braun. Ani Henrikovi pak nevyšla následná dorážka.

59:05
    Začala poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu. Hned na úvod oslabení se San Jose osvobodilo vyhozením až k brance Nilssona.

58:40
    Ještě jednou vyloučení. První trest pro San Jose v utkání. Barclay Goodrow dostává dvě minuty za podražení. Canucks tak aspoň mohou mírně vylepšit skóre.

58:27
    Už se jen dohrává. Ani jedna strana netlačí na pili. Vancouver sice zavezl puk dopředu a Boucher zakončoval, jenže hodně nepřesně.

57:58
    Hosté jsou kompletní a ubránili také další oslabení. To už ale do konce základní hrací doby zbývá jen něco málo přes dvě minuty.

57:15
    Biega vyhodil přes všechny čáry, Kosatky mohou dostřídat. Za chvíli se navíc vyloučený Dell Zotto vrátí zpátky na led.

56:51
    Kevin Labanc se zkoušel prosadit z pravé strany, jeho rána bez přípravy ale trefila jen zadní mantinel.

56:17
    Pavelski dlouho čekal s pukem za brankou, než našel někoho volného. San Jose pak ale stejně přišlo o pásmo. Početní výhody domácích dnes nejsou úplně nejlepší.

55:46
    Po dlouhé době tu máme vyloučení. Hostující obránce Del Zotto dostává od rozhodčích menší trest za hákování a Canucks tedy v závěru čeká další komplikace.

55:34
    Sharks zkouší zakládat akce kombinacemi přes střední pásmu, ale spíše hlavně nechtějí chybovat.

55:07
    Začalo posledních pět minut třetí třetiny a velmi pravděpodobně taky posledních pět minut celého zápasu. Zatím to nevypadá, že bychom měli sledovat nějaké drama.

54:26
    Dlouhá rozehrávka kanadského týmu končí pouze na zakázaném uvolnění, hra se přesune zpátky před klec Vancouveru.

54:09
    Burns už dnes poněkolikáté střílel bez přípravy od modré čáry. A zase se mu to málem vyplatilo. Nilsson jen tak tak udržel puk mezi betony.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 9. Bødker (Tierney, Hansen), 25. Burns (J. Ryan, Couture), 44. Sörensen (Braun, Vlasic), 53. Tierney (Burns, Bødker) – 47. D. Sedin (Vanek, H. Sedin)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, J. Ryan, Heed, Dillon, DeMelo, Burns – Meier, Pavelski, Donskoi – Couture, Labanc, Bødker – Tierney, Hansen, Goodrow – Sörensen, M. Karlsson.
    Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Gudbranson, Edler, Stecher, Del Zotto, D. Pouliot, B. Hutton – H. Sedin, D. Sedin, Vanek – Horvat, Boeser, Bärtschi – B. Sutter, Archibald, Eriksson – Dowd, Virtanen, Boucher.

Rozhodčí: Brenk, Dwyer – Nagy, Berg

Diváci: 17 274