Helas Brno – Litoměřice 0:6 (kon.) | Vysoké Mýto – Sparta 1:6 (kon.) | Gamaspol Jeseník – Třinec 5:1 (kon.)
Chrudim – Interobal Plzeň 13:2 (kon.) | Olympik Mělník – Česká Lípa 5:2 (kon.) | Svarog Teplice – Slavia 5:3 (kon.)
SK Olympik Mělník
5:2 (4:1)
FC Démoni Česká Lípa
Pátek 16.02.2018, 20:00 • Gymnázium Mělník • 1. Futsal liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám Vás u dnešního textového přenosu, které hodně napoví, kdo se zachrání a kdo bude bojovat o sestup. Uvidíme utkání mezi týmy Olympik Mělník a Démoni Česká Lípa.

Oba soupeři mají shodně 12 bodů a na sestupovou předposlení příčku mají náskok 4 body.

Démoni v posledním zápase přivítali na domácí paluboce Nejzbach Vysoké mýto, kterého podlehli vysoko 2:7, kdy už v poločase prohrávali 0:4.

Ovšem hráči z České Lípy úspěšně zvládli záchranářské boje, nejdříve vyhráli na druhé straně republiky v Třinci a poté zvítězili i doma v televizním utkání s Jeseníkem.

Poslední zápasy Démonů:
    Démoni Č.Lípa – Vysoké Mýto 2:7 (0:4)
    Helas Brno – Démoni Č.Lípa 8:4 (1:2)
    Démoni Č.Lípa – AC Jeseník 6:3 (4:2)
    Ocel Třinec – Démoni Č.Lípa 2:5 (1:1)
    Démoni Č.Lípa – GL Litoměřice 2:5 (1:3)

Domácí Olympik zavítal v minulém kole na půdu Interobalu Plzeň, jejichž vzájemné zápasy jsou vždy velmi vyhrocené, když si trenéři David Frič i Pavel Šuba měli co říct. Nakonec se mohl radoval ze tří bodů domácí trenér Frič, kdy po nerozhodném poločase zvládli domácí lépe druhý poločas a zvítězili přesvědčivě 5:0.

Poslední zápasy Olympiku:
    Interobal Plzeň – Olympik Mělník 5:0 (0:0)
    Olympik Mělník – Svarog Teplice 3:6 (1:2)
    Era-Pack Chrudim – Olympik Mělník 14:1 (7:0)
    Olympik Mělník – SK Slavia Praha 5:4 (2:3)
    Olympik Mělník – Vysoké Mýto 3:4 (1:2)

Poslední vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál v listopadu minulého roku v České Lípě, kde domácí Démoni zvítězili 7:3.

Trenér Olympiku Pavel Šuba před zápasem říká:
    „Tři body prostě posunou jeden tým do skoro jisté záchrany. Proto lze očekávat obrovské nasazení a bojovnost. Mimo to doufám, že utkání bude mít kvalitu a hlavně sportovního ducha“

Trenér Démonů Karel Kruliš před zápasem říká:
    „Pevně věřím, že budeme nachystaní, i když se musíme obejít bez několika opor. Kvůli velkému počtu žlutých karet nám bude chybět Fichtner a své trenérské povinnosti si jede plnit do Portugalska Bejda. Zápas bude mít náboj a já doufám, že si to s Mělníkem rozdáme v duchu fair play“

SK Olympik Mělník: Mareš (Jenč) – Sup, Vokoun, Gabčo, Prieložný, Šuba, Cabadaj, Němec, Prejsa, Buzek, Vobořil, Sedláček

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Sochůrek) – Bažant, Žampa, Švec, Havrda, Bialek, Rott, Havlásek, Kotek

Rozhodčí: Chládek, Štěřík.
    Delegát: Černý

Domácí hráči ještě před začátkem utkání blahopřejí trenérovi Pavlovi Šubovi k narozeninám, které včera oslavil.

00:00

1:04
    Vidělu jsme první střelu utkání, kterou vyslal Gabčo, ale netrefil branku Démonů

3:51
    První faul na straně domácích.

3:58
    Hosté se marně snaží kombinovat, ale v jejich rozehrávce je hodně nepřesností a Mělník bez problému brání

4:46
    Gabčo se i za cenu faulu hostů protáhl po pravé straně, ale jeho střelu brankář vyrazil. Stav faulů 1:1

06:35
    Mělník právě vstřelil branku!
    VOKOUN rozjásal domácí diváky, když po přiťuknutí Supa prostřelil brankáře Démonů.

07:31
    Domácí hráči jsou při chuti a stále jsou aktivnější. Nyní byl ve velké šanci Sup, ale branku netrefil

09:16
    Sup vystihl rozehrávku hostů, nahrál GABČOVI do pravé strany, který nastřeloval před bránu a hosté si srazili míč do vlastní branky

10:00
    Kotek fauloval na půlce hřiště Vokouna a vykoledoval si první žlutou kartu v zápase

11:35
    A je to další gól domácích. Prieložný našel fotbalově za obranou VOKOUNA, který si přehodil brankáře a hlavou doklepl míč do branky.

11:35
    Hosté reagují oddechovým časem

12:25
    Šuba fauluje na půlce a vyrovnává stav akumulovaných faulů na 3:3

12:44
    První zákrok domácího Mareše v brance, ale bez problému si poradil se střelou Bažanta

15:02
    Za potlesku diváků ho odnesli na střídačku a vypadá to, že do dnešního utkání už nezasáhne

17:24
    První nebezpečná situace před domácí brankou, ale Mareš společně s obranou vyřešili situaci.

19:46
    Mělník ještě před poločasem stihnul odskočit opět na rozdíl tří branek, když brejk tři na jednoho zakončil Cabadaj do tyče a PRIELOŽNÝ doklepl do prázdné brány

20:00

Mělník v prvním poločase jasně přehrál hráče z České Lípy a zaslouženě je ve vedení.