USA – Slovensko 2:1 (kon.) | Olympijští sportovci z Ruska – Slovinsko 8:2 (kon.) | Finsko – Norsko 5:1 (kon.)
Švédsko – Německo 1:0 (kon.)
USA
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Slovensko
Pátek 16.02.2018, 04:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Skupina B
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

Dobré ráno u pokračování hokejového turnaje mužů. Společně se podíváme na duel mezi týmy USA a Slovenska.

USA

Pro zámořský tým nezačal turnaj vůbec dobře. V úvodním utkání proti Slovinsku sice Američané vedli o dva góly po trefách Briana O'Neilla a Jordana Greenwaye, jenže poslední třetina duelu patřila soupeři a ti Blažem Gregorcem a Janem Muršakem dotáhli souboj do prodloužení. No a v něm dokonali obrat a po druhém gólu Jana Muršaka porazilo Slovinsko USA 3:2.

Slovensko

Pro naše sousedy turnaj začal naopak skvostně. Proti Olympijským sportovcům z Ruska sice prohrávali 0:2, góly dali Vladislav Gavrikov a Kirill Kaprizov, jenže i zde se pak konal dokonalý obrat. Ještě v první třetině snížil Peter Ölvecký a v závěrečné třetině zmrazili soupeře Martin Bakoš a Peter Čerešňák. Slováci tak urvali všechny body a mohou nyní celkem směle pomýšlet na prvenství ve skupině.

Zápas v Gangneung Hockey Centre začne ve 4:10, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa.

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.

Rozhodčí: Gouin, Wehrli – Fluri, Otmachov.

00:01

00:39
    Po nájezdu do útočného pásma pálil od modré Arcobello, jeho pokus se ale na branku nevešel.

01:25
    Američané se usadili v útočném pásmu, jejich kroužení však ke střele nevede.

02:14
    Zapolski pro jistotu přerušil hru, nahození na jeho branku přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

02:24
    Další přerušení, tým USA se dopustil postavení mimo hru.

03:46
    Terry u modré čáry trochu zpomalil, jeho spoluhráč jej předjel a celá situace tak skončila dalším postavením mimo hru hráčů USA.

04:06
    Bakoš hledal Cingela, ten byl ale dobře přikrytý, k akci po levém křídle se tak nedostal.

04:41
    Zatím je to utkání vedené hodně opatrným stylem, střel není mnoho.

05:21
    Starostovo nahození od modré čáry zůstalo bez teče, puk skončil vedle Zapolskiho branky.

05:50
    Na druhé straně se středem probíjel Donato, těsně před zakončením byl slovenskou obranou zastaven.

06:27
    Američané začínají přitvrzovat, viděli jsme již několik tvrdých hitů u mantinelu.

06:51
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hráči USA. Dvě minuty za hákování dostal Marek Hovorka.

07:10
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Přesilovka je využitá. Američané potáhli akci středem, Terry přenechal puk do jízdy za ním najíždějícímu RYANU DONATOVI a jeho rychlý švikh skončil za překvapeným Lacem. Asistence: Troy Terry, Chris Bourque.
    07:10 Ryan DONATO - 1:0

07:35
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovensko ale bleskově reaguje a srovnává skóre! Akce byla vedena pravou stranou, Surový nahodil před brankoviště, kde se pohyboval ANDREJ KUDRNA, ten do nahození jen vložil hůl a lehká teč propadla Zapolskimu pod pravou rukou. Asistence: Tomáš Surový, Michal Čajkovský.
    07:35 Andrej KUDRNA - 1:1

08:45
    Po dvou slepených brankách se najednou otevřely stavidla útočení, hraje se nahoru dolů.

Od modré nebezpečně pálil Valach, Zapolski pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

10:58
    Další Zapolskiho zákrok, ten se v posledních okamžicích nenudí, slovenští hráči jej prověřují nebezpečnými ranami ze střední a delší vzdálenosti.

11:40
    Gilroy čeká, až mu spoluhráči dostřídají, tým USA rozjíždí další útočnou akci.

12:29
    Živelný přechod slovenských hokejistů do útočného pásma končí postavením mimo hru.

12:43
    Američané si zahrají další přesilovku, Ivan Baranka přehnal důraz u mantinelu a obdržel dvouminutový trest za vražení na hrazení.

13:40
    Závar před Lacem, ten se má co ohánět, aby pokryl rány od modré čáry i dorážky poblíž jeho brankoviště.

14:23
    Slovensko vyhazuje přes všechny čáry, puk letí až k Zapolskimu.

14:43
    Slovensko se ubránilo, Baranka se vrátil do hry a oba týmy již hrají v plném počtu.

15:57
    Už to vypadalo, že se Donato dostane po levé straně do útočného pásma a případně i ke střele, jenže nechal za sebou puk a snaha o to, aby se sám nevystavil do postavení mimo hru jej vyřadila z možnosti ohrozit Laca.

16:14
    Na druhé straně se po puku před brankovištěm natahoval Krištof, výsledkem ale byla pouze slabá střela, kterou Zapolski hravě pokryl.

17:17
    Levou stranou si najel Butler, vystřelil švihem a Laco musel vytáhnout pohotový zákrok. Remízový stal ale zvládl udržet.

18:14
    Zakázané uvolnění Slovenska, hra se vrací před Laca.

18:25
    Po vhazování vznikl před jeho brankou obrovský závar i valná hromada, puk ovšem slovenský gólman zvládl udržet před brankovou čárou.

19:40
    Ještě jedna střela na Laca, ten vyrazil do rohu.

20:00

Máme za sebou první dvacetiminutovku a do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Ze začátku se hrálo hodně opatrně, střel nebylo mnoho. To nejdůležitější se pak událo v osmé minutě, kdy nejprve Ryan Donato využil přesilovku, když švihem z jízdy prostřelil Laca, aby pak Slováci srovnali po Surového nahození z křídla a lehké teči Andreje Kudrny. To odstartovalo útočnější pojetí hry, zejména Američané měli několik slibných šancí na opětovné převzetí vedení, skóre se však už neměnilo.

Další třetina začne přibližně v 5:06.

20:01

20:32
    První útok druhé třetiny předvedli Slováci, Marcinko ovšem skončil v postavení mimo hru.

21:33
    Pokračují nepřesnosti, hlavně ze strany Slovenska, další z nich vyústila v zakázané uvolnění.
    Někdy to má rozhodčí těžké, aby našel puk...

22:27
    Od modré čáry nahodil Gunderson, Laco puk přikryl a vzápětí se před ním strhla menší potyčka mezi Bubelou a Greenwayem. Rozhodčí nevylučují, pouze oba hráče rychle od sebe odtrhli.

22:51
    Chyba v rozehrávce Slovenska bedla ke ztrátě puku, Gionta bleskově přihrával zpoza branky, Laco ale celou akci vyřešil svým zákrokem a opět přerušil hru.

23:40
    Laco se má v posledních okamžicích co ohánět, létají na něj puky ze všech stran. Nejnebezpečnější byl Blumův švih, který pokryl levým ramenem.

24:44
    Je ti opravdu úporná bitva o každý metr ledu.

24:49
    Američané si zahrají další přesilovou hru. Miloš Bubela zasáhl Butlera a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

25:08
    Bránící čtveřici se podařilo vyhodit puk, Američané rozjíždí další akci až od Zapolskiho.

25:38
    Ölvecký nyní dokonce vyjel do protiútoku, zprava tlačil puk na střed, tam si to už ale soupeř pokryl. Nicméně toto oslabení zatím Slovensku vychází.

26:36
    A opět je puk mimo slovenské pásmo.

26:49
    Slovensko se ubránilo, Bubela se vrátil z trestné lavice do hry.

Zleva si do pozice na střelu najel Little, trefil ovšem pouze Lacův postoj v brankovišti.

27:00
    Tlak USA pokračuje. Stoa objel branku, snažil se zasunout za tyčku, což Laco vystihl. Poradil si pak i s dorážkou v podání McCarthyho.

27:14
    Na druhé straně si najížděl levou stranou Haščák, měl to ovšem na bekhend a střela na Zapolskiho neplatila. Ten zakročil a přerušil hru.

27:31
    Bleskový přechod do útoku předvedl na pravém křídle Arcobello a ranou z kruhu donutil Laca k těžkému zákroku. Ten reflexivně vyrazil mimo hrací plochu.

28:06
    Začalo se konečně hrát s šancemi. Na pravé straně měl prostor Nagy, Zapolski měl ale na jeho švih dokonalý výhled a zvládl tak vyrazit k mantinelu.

28:54
    Nepřesná rozehrávka hráčů USA, situace skončila zakázaným uvolněním.

29:59
    Slováci střídají, Krištof čeká s pukem za Lacovou brankou, aby mohl rozehrát.

30:18
    Slováci předvedli rychlý přechod do útoku, ale ani tentokrát nevymysleli nic, co by ohrozilo gólmana Zapolskiho.

30:50
    Už se zase hrálo na druhé straně, ale ani závar před Lacem nevedl k něčemu kloudnému. Stále tak trvá nerozhodný stav.

31:59
    Nepřesná rozehra amerických hokejistů, vše skončilo zakázaným uvolněním, takže vhazovat se bude po Zapolskiho levici.

32:03
    Po buly pálil od modré Baranka a Zapolski toho moc neviděl. Přesto zvládl dostat puk mimo svou branku.

32:44
    Tvrdý zákrok u Laca na Roeho, rozhodčí budou na straně Slovenska opět vylučovat.

32:53
    Dvě minuty za držení dostal Juraj Valach.

33:25
    Rozhodčí přerušili hru, neboť Michal Čajkovský schytal tvrdou ránu v podání Wisniewskiho. Obětavým zákrokem ale hodné pomohl svému brankáři.

33:25
    Čajkovský je již na střídačce a vypadá to, že je v pořádku a bude moci pokračovat.

34:13
    Slováci opět skvěle zvládají oslabení, drží puk dokonce v útočném pásmu.

34:55
    A už je po oslabení, Valach naskočil zpátky do hry.

35:59
    Američané se snaží o souvislejší tlak, obrana Slovenska je dnes ale opravdu soustředěná a i Laco předvádí výborný výkon.

36:23
    Rozhodčí píská a bude se opět vylučovat, nyní ale na straně USA. Jordan Grrenway přehnal svůj důraz při nájezdu před Laca a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

37:00
    Zapolski i vleže vyřešil těžkou pozici před svým brankovištěm, Slováci nedokázali slibnou šanci využít.

37:54
    Slovákům ujel puk z útočného pásma, musí tak začít od nuly.

38:23
    Přesilovka je u konce, Greenway naskočil zpátky na ledovou plochu.

39:12
    Mezi kruhy si najel Terry a prudkým švihem mířil pod horní tyčku, Lacovu branku ale přestřelil.

39:55
    Laco předvedl ještě jeden zákrok, máchl lapačkou proti nahození z pravé strany.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a stále nám panuje nerozhodný výsledek. Ve druhé třetině se hodně bojovalo, oba týmy si dávaly obrovský pozor na to, aby nepustily soupeře do vyložené šance a pokud už něco prošlo, tak Zapolski i Laco byli na svých místech. I po druhé třetině tak platí stav 1:1 a rozřešení tohoto utkání se tak odkládá na další část hry.

40:29
    Laco má za sebou další z těžších zákroků, nyní proti Gundersonově ráně od modré čáry. Poté se u něj strhla menší potyčka, už je ale vše připraveno ke hře.

41:18
    Terry se přehnal kolem Bubely, puk mu ale sjel z hole a skončil u Laca. ten jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.

42:08
    No, tohle bylo pro gólmana slovenské reprezentace nebezpečné. Prudkou ránu od pravého mantinelu asi moc nečekal, přesto ji pak našel ve své výstroji.

42:44
    Píská se a to z důvodu, že Slováci hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest odpyká Ladislav Nagy.

42:51
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Po buly Američané zlehka zakombinovali, puk přilétl před branku, kde se s ním elegantně otočil RYAN DONATO a zasunul jej Lacovi mezi betony. Asistence: Mark Arcobello, Chris Bourque.
    42:51 Ryan DONATO - 2:1

43:13
    Přesilovka pro Slovensko, dvě minuty za vysokou hůl dostal Troy Terry.

44:37
    Tahle přesilovka zatím nepřináší kýžené ovoce, Američané se osvobozují.

44:58
    A puk opět letí až k Lacovi.

45:13
    Dvě minuty jsou pryč, Terry se může vrátit do hry.

46:31
    Lamper hodlal nahodit od modré čáry, trefil ovšem pouze prvního bránícího hráče USA.

47:17
    Podobně dopadl i na druhé straně Butler, tomu pak nevyšla ani dorážka.

48:44
    Donato dojel vyhozený puk, zabránil tak zakázanému uvolnění. Američané jsou v útoku a snaží se o potvrzení náskoku.

49:06
    S kličkou neuspěl Little, Slováci však mají v posledních okamžicích problém vyvézt puk z vlastního pásma.

49:52
    Z takřka nulového úhlu pálil Broc Little, puk pouze prolétl Lacovým brankovištěm.

50:18
    Na druhé straně si do pásma najel Nagy a pálil zpoza obránce. Puk prošel až k Zapolskimu, ten jej vyrazil.

50:48
    Zakázané uvolnění týmu USA, hra se vrací k Zapolskimu, vhazuje se po jeho pravici.

51:35
    Zapolski má puk ve své výstroji, střelu od modré čáry moc dobře viděl. Roztržka u jeho brankoviště jej poté také nerozhodila.

51:54
    Slováci to nyní zkouší ranami z dálky, Čajkovského bombu Zapolski vyrazil do ochranné sítě.

52:33
    Američané jsou nyní pod tlakem, další akci nyní táhl Bakoš, ale ani on si na gólmana nepřišel.

53:00
    Závar tentokrát před Lacem, v pádu se o zakončení pokusil O'Neill. Netrefil ovšem puk podle svých představ.

53:47
    Slováci těsně neudrželi útočné pásmo, okamžitě se pískalo postavení mimo hru.

54:17
    Barankova rána od modré čáry branku minula, Američané vyráží do protiútoku.

55:14
    Lamper nezachytil prudkou přihrávku po mantinelu, je z toho zakázané uvolnění Slovenska.

56:30
    Za Zapolskiho brankou se udál tvrdý souboj o puk, následná přihrávka mezi kruhy ale Slovákům šanci nepřinesla.

57:25
    Slovenské nedorozumění při rozehrávce ve vlastním pásmu je připravuje o další možnost rozvinout akci, která by mohla vést k vyrovnání.

58:25
    Hraje se v pásmu Slovenska, trenér Ramsay tak nemůže zatím vůbec pomýšlet nad odvoláním Laca na střídačku.

59:02
    Brejk Američanů dva na jednoho zakončoval McCarthy, Laco vyrazil.

59:15
    Slovensko hraje v šesti.

59:55
    Hráči USA vyhazují z vlastního pásma, těsný náskok už už zřejmě udrží.

Utkání je u konce a hokejisté USA se mohou radovat z těsné výhry 2:1. I ve třetí třetině jsme sledovali urputný, ale zároveň koukatelný hokej, v němž byla na obou stranách vidět snaha o strhnutí vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Američanům, když Ryan Donato využil ve 43. minutě přesilovou hru a nakonec to byl i gól vítězný. Slovenský nápor se tříštil na výborné chytajícím Zapolskim, který si tak vynahradil trochu menží vytížení z předcházejících třetin. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro USA, které tak má po dvou zápasech čtyři body. Slovensko je stále na třech.

Statistiky

Střely na branku: 31:22
    Zásahy brankářů: 21:29
    Vyhraná vhazování: 44:16
    Trestné minuty: 4:10

Utkání sledovalo 5 652 diváků.
    Američané vyhráli 2:1 a se čtyřmi body se dostali do průběžného čela tabulky skupiny B

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:34:35)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Donato (Terry, Ch. Bourque), 43. Donato (Arcobello, Ch. Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský)

Rozhodčí: Gouin, Wehrli – Fluri, Otmachov

Diváci: 5 652