USA – Slovensko 2:1 (kon.) | Olympijští sportovci z Ruska – Slovinsko 8:2 (kon.) | Finsko – Norsko 5:1 (kon.)
Švédsko – Německo 1:0 (kon.)
USA
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Slovensko
Pátek 16.02.2018, 04:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Skupina B
Sledujte:

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:34:35)
    Američané vyhráli 2:1 a se čtyřmi body se dostali do průběžného čela tabulky skupiny B

Utkání sledovalo 5 652 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 31:22
    Zásahy brankářů: 21:29
    Vyhraná vhazování: 44:16
    Trestné minuty: 4:10

Utkání je u konce a hokejisté USA se mohou radovat z těsné výhry 2:1. I ve třetí třetině jsme sledovali urputný, ale zároveň koukatelný hokej, v němž byla na obou stranách vidět snaha o strhnutí vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Američanům, když Ryan Donato využil ve 43. minutě přesilovou hru a nakonec to byl i gól vítězný. Slovenský nápor se tříštil na výborné chytajícím Zapolskim, který si tak vynahradil trochu menží vytížení z předcházejících třetin. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro USA, které tak má po dvou zápasech čtyři body. Slovensko je stále na třech.

59:55
    Hráči USA vyhazují z vlastního pásma, těsný náskok už už zřejmě udrží.

59:15
    Slovensko hraje v šesti.

59:02
    Brejk Američanů dva na jednoho zakončoval McCarthy, Laco vyrazil.

58:25
    Hraje se v pásmu Slovenska, trenér Ramsay tak nemůže zatím vůbec pomýšlet nad odvoláním Laca na střídačku.

57:25
    Slovenské nedorozumění při rozehrávce ve vlastním pásmu je připravuje o další možnost rozvinout akci, která by mohla vést k vyrovnání.

56:30
    Za Zapolskiho brankou se udál tvrdý souboj o puk, následná přihrávka mezi kruhy ale Slovákům šanci nepřinesla.

55:14
    Lamper nezachytil prudkou přihrávku po mantinelu, je z toho zakázané uvolnění Slovenska.

54:17
    Barankova rána od modré čáry branku minula, Američané vyráží do protiútoku.

53:47
    Slováci těsně neudrželi útočné pásmo, okamžitě se pískalo postavení mimo hru.

53:00
    Závar tentokrát před Lacem, v pádu se o zakončení pokusil O'Neill. Netrefil ovšem puk podle svých představ.

52:33
    Američané jsou nyní pod tlakem, další akci nyní táhl Bakoš, ale ani on si na gólmana nepřišel.

51:54
    Slováci to nyní zkouší ranami z dálky, Čajkovského bombu Zapolski vyrazil do ochranné sítě.

51:35
    Zapolski má puk ve své výstroji, střelu od modré čáry moc dobře viděl. Roztržka u jeho brankoviště jej poté také nerozhodila.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 8. Donato (Terry, Ch. Bourque), 43. Donato (Arcobello, Ch. Bourque) – 8. Kudrna (Surový, Čajkovský)

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa.
    Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.

Rozhodčí: Gouin, Wehrli – Fluri, Otmachov

Diváci: 5 652