PSG – Štrasburk 5:2 (kon.) | Amiens – Toulouse 0:0 (kon.) | Angers – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Caen – Rennes 2:2 (kon.) | Montpellier – Guingamp 1:1 (kon.) | Troyes – Méty 1:0 (kon.)
Montpellier HSC
1:1 (0:1)
EA Guingamp
Sobota 17.02.2018, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 26. kolo

Guingamp sahal na hřišti jasně lepšího Montpellier po třech bodech, když se po necelé půlhodině prosadil z penalty Yeni Ngbakoto, hosté ale obrovskému tlaku neodolali a sedmnáct minut před koncem vyrovnal Giovanni Sio. Pro domácí ale bude určitě remíza málo. Konečný výsledek. Montpellier 1 Guingamp 1. (21:51:52)

90+4

90+4
    Jimmy Briand mohl rozhodnout o výhře Guingampu, jenže ze středu šestnáctky poslal míč pravačkou těsně vedle pravého horního rohu brány Montpellier! Obrovská šance!

90+3
    Paul Lasne se dostal na pravé straně šestnáctky k odraženému míči, jenže ho z úhlu poslal pouze do rukavic Karla-Johana Johnssona.

90+2
    Isaac Mbenza rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a rozhodl se pro přímou střelu, která skončila na zdi.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Rodrigue Casimir Ninga vyrazil za dlouhým pasem a ve snaze získat míč fauloval před šestnáctkou Jordana Ikoka.

89
    Ruben Aguilar po zpětné přihrávce Isaaca Mbenzy na pravém křídle odcentroval bez přípravy, na přední tyči ale našel pouze hlavu jednoho z hostujících hráčů.

88
    Montpellier má nejméně tři minuty na to, aby se pokusilo vybojovat tři body a vstřelit vítězný gól. Domácí na pravé straně rozehráli rohový kop, centr byl ale na přední tyči odvrácen. O několik sekund později zkusil vypálit zpoza šestnáctky Keagan Dolly, jeho diagonální přízemní střela ale minula pravou tyč.

87
    Zatímco v prvním poločase nebyla nastavena ani jedna minuta, v závěru utkání lze čekat tři minuty na vrh.

86
    Paul Lasne dostal nabito na střelu, jenže jeho rána levačkou bez přípravy zpoza vápna zamířila vysoko nad.

85
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Rodrigue Casimir Ninga.

85
    Keagan Dolly si nabíhal na vzdálenější levé tyči na krásný přízemní centr Isaaca Mbenzy od pravé postranní čáry, k zakončení mu ale chyběl krok. V hledišti to zahučelo.

84
    Yeni Ngbakoto, který vstřelil úvodní gól zápasu z penalty, odcházel ze hřiště hodně pomalu a ještě zatleskal fanouškům. Domácí diváci pochopitelně začali pískat.

84
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yeni Ngbakoto, přichází Ludovic Blas.

83
    Franck Tabanou předvedl na levém křídle pěkný sprint, centr ale skončil pouze v náručí brankáře.

82
    Karl-Johan Johnsson si snadno poradil s centrem Montpellier z pravého křídla a rychle míč vykopl do hloubi hřiště, zatímco Guingamp u střídaček připravuje poslední změnu.

81
    Jimmy Briand podstoupil ostrý hlavičkový souboj s Ellyesem Skhirim, který se mu poté sportovně omluvil.

Tomáš Reiner

Branky: 73. Sio (Lasne) – 30. Ngbakoto (pen.)

Karty:   72. Lasne (MON) – 32. Grenier (GUG)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 12:2. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 8:15.
    Montpellier HSC: Lecomte – Mukiele, Hilton (C), Congré, Aguilar – Sambia (61. Dolly), Skhiri, Lasne – Mbenza, Sio (85. Ninga), Ikoné (46. Camara).
    Náhradníci: Pionnier – Dolly, Camara, Ninga, Poaty, Cozza, Ammour.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Tabanou – Deaux (74. Salibur), Didot (65. Phiri) – Ngbakoto (84. Blas), Grenier, Briand (C) – Thuram.
    Náhradníci: Caillard – Benezet, Diallo, Rebocho, Salibur, Phiri, Blas.

Rozhodčí: Karim Abed. Asistenti: J. Aube, A. Drouet. Čtvrtý rozhodčí: R. Galibert