Aves – Marítimo 0:0 (kon.) | Benfica – Boavista 4:0 (kon.) | Estoril – Belenenses 0:2 (kon.)
CD Aves
0:0 (0:0)
CS Marítimo
Sobota 17.02.2018, 17:00 • Estádio do CD das Aves (Vila das Aves) • Portugalská Primeira Liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky Portugalské Primeira Ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi CD Aves a CS Maritímo.

CD AVES
    Nováček letošní sezóny se v aktuální ligové tabulce nachází na šestnáctém místě, což je poslední místo, kde zaručuje záchranu v nejvyšší soutěži. Hráči Aves můžou jít dnes do zápasu s dobrým pocitem, poslední dvě ligová kola vyhráli, zvlášť minulý týden dali týmu Belenenses na jeho půdě pět branek. Svěřencům Lita Vidigaly se na domácím hřišti extra nedaří, z jedenácti zápasů vyhráli pouze dva a s osmi body jim patří poslední místo tabulky domácích zápasů.

CS MARÍTIMO
    Hostující Marítimo z Portugalského ostrova Madeira je na devátém místě ligové tabulky. Svěřenci Daniela Ramose se nepotýkají s bůhvíjakou formou. V roce 2018 ještě nevyhráli a na svém kontě mají pouze dvě remízy a pět porážek. V posledním kole Marítimo prohrálo na hřišti Rio Ave vysoko 3:0, v závěru se nechal zbytečně vyloučit Fabio China, který do dnešního zápasu tedy určitě nezasáhne.

Letošní vzájemný zápas

16.09.17 Maritimo vs Aves 2 : 1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Aves: Facchini – Ponck, Lenho, Galo, Rodrigo – V. Gomes, Machado, Falcao, Petrolina – Falcone, Amilton.
    Náhradníci: Artur – Fariña, Braga, Jorge Fellipe, M. Baldé, Elhouni, Arango.

CS Marítimo: Charles – Rúben, P. Santos, Z. Júnior, Bebeto – Gamboa, Pacheco – E. Costa, Correa, R. Valente – Joel.
    Náhradníci: Abedzadeh – Drausio, Sen, Ibson, R. Pinho, Bessa, L. Martins.

Rozhodčí: João Pinheiro – Bruno Rodrigues, Nuno Eiras.

Hráči už nám nastupují na hrací plochu, zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Domácí začali zostra, po prvním nákopu mají hned k dispozici rohový kop.

2
    Roh zahrán nakrátko, po následném centru hosté bez problému odvrací.

2
    Hostující Correa faulován v okolí středového kruhu

3
    Po dobrém obranném zákroku jsou to opět domácí, kdo může založit útočnou akci.

3
    Claudio Falcao snažil vysunout Amiltona, přihrávka byla dosti nepřesná.

4
    Hezká akce domácích, Amilton posílal po zemi prudký centrovaný balon, na zadní tyči Petrolinu chyběl metr aby zakončil do prázdné branky.

5
    Dneska panuje v Portugalsku krásné počasí, ideální podmínky pro dobrý fotbal.

6
    Aves je nadále při chuti, velmi agilní je prozatím na pravé straně Amilton, jeho další centr naše hlavu Falconeho, ten stál bohužel pro něj v ofsajdu.

7
    Hosté ve žlutém se prozatím jen brání, na svojí první šanci stále čekají.

8
    Po nákopu bránkáře Charlese vyhrál hlavičkový souboj Cleber, v zápětí však o míč dobrým presinkem přišel.

9
    Hosté snad poprvé delší dobu drží balon, zkusili zaútočit po levé straně, Ferreirův centr našel pouze domácího Gala, který odhlavičkoval do bezpečí.

10
    Marítimo se pomalu probouzí, Joel se po dlouhém autu snažil zakončit, obrana zablokovala.

12
    Domácím se nelíbil střed u půlící čáry, rozhodčí Pinheiro nepíská a hraje se dále.

13
    Další centr Amiltona našel pouze zadnici Juniora.

14
    Aves vybojoval aut u rohového praporku, ten však domácím moc výhodu nepřinesl, po špatném zpracování končí lopta až za základní čárou.

15
    Pacheo si pomohl v soboji rukou přímo před zraky rozhodčího.

18
    Druhý zákrok během krátké doby, rozhodčí už to Pachecovi sečetl za žlutou kartu.

19
    Avšak z volného přimého kopu se nestalo vůbec nic, brankář Charles se v poklidu doběhl pro balon.

20
    Máme za sebou dvacet minut hry, zatím jsou lepším týmem domácí, avšak chybí kvalitnější finální fáze.

21
    Hosté dobře zakombinovali, po odrazu o Gomese mají domácí aut.

22
    Joel dostal hezký balon za obranu, Carlos Ponck však byl u míče dříve.

23
    Falcone si v souboji pomohl faule a nabízí hostům zajímavou standartku.

24
    Po dlouhých zmatcích v okolí hranici pokutového území se rozhodl Joel střílet kopem přes hlavu, vysoko přestřelil.
    24.

25
    Fanoušci pískají, nelíbil se jim zákrok v pokutovém území.

26
    Hře by hodně pomohl na jedné bo druhé straně branka. Zatím je hra taková nemastná neslaná.

27
    Ferreira si chtěl narazit s Valentem, ten jeho úmysl vůbec nepochopil a vrátil balon domácím.

28
    Auu, po hezkém centru se Falcone srazil s brankářem Charlesem hlavou proti hlavě, oba leží na trávníku.

29
    Příliš dlouhý balon pro Valenteho, ani přes velký rychlý sprint balon na hrací ploše nedoběhl.

30
    Další centr už byl lepší, domácí se ubránili jen za cenu rohového kopu.

31
    Hezký Costův centr našel přesně Pabla, ten v okamžiku střely promáchl a balon vůbec nezasáhl.

32
    Cleber obešel v jeden na jednoho Falconeho, ten ho pro jistotu srazil skluzem k zemi.

33
    Následný přímák byl zahrán od Costy prach-bídně.

34
    Stále čekáme na první střelu na bránu, ta nepřišla ani teď po dalším zkaženém centru od Gomese.

35
    Amilton si naběhl před Ferreiru, ten ho nedovoleně zasáhl a nabízí domácím slušnou šanci ze standartky nedaleko hranice pokutového územi.

37
    Machado trefil dvoučlennou zeď, z nebezpečné situace nebylo nic.

38
    Aves zakládá útočnou fázi s podporou brankáře Faschiniho, po hezkém odpoku Machada centroval, obět zblokovaný na rohový kop.

39
    Rohový kop si domácí zopakují.

40
    Marítimo se bez sebevětších problémů ubránilo.

41
    Oba celky mají posledních pět minut v prvním poločase na branku do šatny.

41
    Žlutou kartu dostává Paulo Machado (CD Aves).

42
    Costa byl ošklivě zasáhnut vysokovou nohou od Macheda, z následného volného přímého kopu hosté domácí moc nepotrápili.

43
    Joel zkoušel křižem přes pokutové územi hledat ještě ve výhodnější pozici spoluhráče, našel jen nohu obránce, rohový kop.

44
    Skvělý reflexní zákrok Facchiniho po střele Pachea.
    44.

45
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nenastavit ani minutu.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas, který moc velké fotbalové krásy nenabídl. Neviděli jsme žádnou branku, tu jsme také vidět ani nemohl, jelikož ani jeden z týmu nedokázal za čtyřicetpět minut trefit bránu. Těšme se na druhý poločas, který snad bude o třídu lepší a dočkáme se nějakých branek.

46

47
    Obrovská šance Joala! Ten se v pokutovém území zbavil Poncka, střelu však brankář vyrazil.

48
    Roh pro domácí.

48
    Krásný centr si našel hlavičku Falcaa, Charles skokem k levé tyčce chytá.

49
    Po dalším rohovém kopu se tolik vzrušení nestalo.

50
    Začátek druhého poločasu ukazuje, že klidná přestávka v šatnách to asi nebyla.

51
    I hosté mají k dispozici rohový kop.

52
    I žlutí si ho zopakují.

52
    Po odrazu se z hranice vápna odhodlal na volej Nelson, vysoko nad.

53
    Domácí brankář si musel vzít kvůli sluničku do očí kšiltovku.

54
    Hra má teď velký spád, po dobré kombinace se dostal k centru Amilton, v pokutovém území si všal Falcone pomohl faulem.

55
    Aves zastaveni na vlastní polovině faulem.

55
    Machado chycen v ofsajdu.

56
    Ferreira obešel u postranní čáry jeden na jednoho, následný centr měl přilš velkou výšku.

57
    Žlutí nepřesnou přihrávkou vrací domácím balon.

58
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Nildo Petrolina, přichází Hamdou Elhouni.

59
    Domácí Elhouni se hned po příchodu zapojil do kombinace, výsledkem je autové vhazování.

60
    Aves kombinovali po levé straně, Gomez však měl neshody s míčem, který mu utekl.

61
    Hostující kapitán Costa zůstává ležet na trávníku.

63
    Costa na nohou, opět se můžeme radovat fotbalem.

64
    Žlutou kartu dostává Zainadine Júnior (CS Marítimo).

65
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Éber Bessa.

66
    Hra se nám střídáním trošku rozkusovala, už delší dobu opět čekáme na větší ohrožení branky.

69
    Dlouhý nákop Charlese končí až v zázemí.

69
    Hostující hráč zahrál evidentně rukou, akce však pokračovala, až se k nebezpečné střele dostal ve vápně Joel.
    69.

70
    Střela ze střední vzdálenosti od Falcaa cíl nenašla.

71
    Hezký centr na Falconeho, který byl v milimetrovém ofsajdu.

72
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Paulo Machado, přichází Luis Fariña.

74
    Zápas se nám přehoupl do poslední fáze zápasu, po dobrém úvodu druhé půle hráči předvádí stejnou bídu jako v prvním poločase.

75
    Aves přebírají otěže zápasu, snaží se dopředu, ale stále se nedaří ve finální fázi. Centr v pohodě ukryl Charles do rukavic.

77
    Falcone byl tísněn tak důkladně až rozhodčí zapískal nedovolený zákrok.

78
    Gomes to zkoušel technicky na bránu, tu však netrefil.

79
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ricardo Valente, přichází Rodrigo Pinho.

80
    Amilton sražen k zemi u půlicí čáry.

81
    Domácí hrají trochu na riziko a nechávají otevřená vrátka v obraně, po Joelovi centru, Ponck sráží na roh.

81
    Facchini chytá a okamžitě zakládá útok, s balonem běží dopředu, aby pomohl obráncům.

82
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Jorge Ivan Correa, přichází Ibson.

83
    Hosté dobře brání.

84
    Aves posílá jeden centr za druhým, Marítimo brání ve velkým počtu v pokutovém území.

85
    Hosté už si pomáhají za cenu fauly, většinou se jedná o drobné fauly na útočné polovině.

86
    Rohový kop má k dispozici Aves.

87
    Balon se odrazil za hranici pokutového území, kde zkoušel střílet Falcao, obrana zablokovala.

88
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Vítor Gomes, přichází Braga.

89
    Po dalším faulu to zkoušel přízemní střelou nový muž na hřišti Braga, brankář střelu viděl a bez problému chytil.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90+1
    Falcone střelou z otočky přestřeluje.

90+2
    Žlutou kartu dostává Charles (CS Marítimo).

90+2
    Joel fauluje, míč opět pro domácí.

90+3
    Hosté už nikam nepospíchají a při každé příležitosti zdržují.

90+4
    Hosté odkopávají daleko od branky.

90+4
    Žlutou kartu dostává Claudio Falcao (CD Aves).

90+5
    Rozeběhla se nám poslední minuta nastavení.

90+5
    Aves mají čas na poslední nákop.

90+5
    Pomohli si při útoku faulem a je zřejmě rozhodnuto.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:20.

Máme za sebou utkání, ve kterém jsme se nakonec branky nedočkali. Domácí byli celý zápas lepším týmem, ale čistě stoprocentní šanci si po celý zápas nevypracovali. Oba týmy si tedy připisují do tabulky jeden bod.

To je ode mě vše, při dalších zápase Portugalské Primeira ligy na shledanou. (18:55:40)