Columbus – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:3 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (2:3 po s.n.) | Arizona – Edmonton 1:0 (kon.)
Dallas Stars
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
St. Louis Blues
Sobota 17.02.2018, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:54:27)

Využití: 1:1

Tak hokejisté Dallasu si můžou oddechnou, protože už konečně zazněla siréna ukončující zápas a Stars udrželi své těsně vedení. Domácí mohou být jen rádi, že se Johnsovi podařilo ve třetí třetině navýšit jejich vedení na 2:0, protože v závěru hráli dlouhé čtyřminutové oslabení, které hosté využili v jeho druhé polovině, když už hráli i bez brankáře a na konečných 2:1 pro Dallas snížil Schenn.

59:54
    A tak je tu ještě jeden zákrok Bishopa, když se ke střele dostal Brodziak, ale střela mířila přímo do středu brány.

59:48
    Tak to bylo od Bishopa hodně odvážně, když i za takové situace šel za svou bránu a Blues toho chtěli rychle využít, ale domácí brankář pas před bránu zastavil svou holí a schoval jej pod lapačkou.

59:39
    Tarasenko se snažil přihrát přes brankoviště, ale jeho pas si sebral Bishop.

59:28
    Blues zatím kombinují ve svém útočném pásmu.

59:09
    Dallas sice vyhrál následné vhazování, ale Pateryn jej po mantinelu poslal na další icing.

59:02
    Benn zastavil střelu od modré čáry a následně vyhodil puk na zakázané uvolnění.
    58:46 Brayden SCHENN - 2:1

58:46
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues snížují na rozdíl jediné branky, když Tarasenko nahrál na pravou stranu Schwartzovi, jenž poté předložil puk BRENDENU SCHENNOVI před zcela prázdnou klec, a ten už z takové pozice musel uklidit puk do odkryté brány. Asistence: Jaden Schwartz, Vladimir Tarasenko.

58:15
    Allen zůstává na střídačce!

58:15
    St. Louis si berou svůj oddechový čas.

58:15
    Schwartz vletěl s pukem do útočného pásma, kde nakonec ihned vystřelil a puk skončil ve výstroji Bishopa.

57:50
    Seguinovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma a půlka dlouhého oslabení už je pryč.

57:34
    St. Louis kombinuje v útočném pásmu.

57:08
    Dallasu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

56:32
    Po nepřesné střele Tarasenka se puk od zadního mantinelu odrazil na hůl Steena, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale do jeho střely skočil Pitlick, který tak zachránil domácí celek.

56:02
    Schwartzovi puk ujel z hole, čehož okamžitě využil Seguin, který vyhodil puk přes celé kluziště.

55:42
    John Klingberg (DAL) oslabuje svůj celek na čtyři minuty v nejméně vhodnou chvíli, když trefil Sobotku holí do obličeje.

55:34
    Parayko poslal puk na svou střídačku, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Blues.

55:18
    Další velká šance hostů, když Jaškinovu střelu Bishop vyrazil na střed, kam si najížděl Pietrangelo a jeho okamžitá střela skončila ve výstroji domácího brankáře.

55:01
    Pitlick zavezl puk do útočného pásma, kde ho s Faksou chvíli podrželi za bránou St. Louis.

54:41
    Hosté se drželi ve své útočné třetině, kde nakonec vypálil Tarasenko a střelu ruského střelce zblokoval jeho krajan ve službách Dallasu Radulov, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě.

53:58
    Domácí hokejisté se nyní dostali do ofsajdového postavení, a tak nás čeká další vhazování ve středním pásmu.

53:41
    Klingberg jen zahodil puk do středního pásma, kde se k němu opět dostávají hosté ze St. Louis.

53:07
    Dallas poté získal puk ve středním pásmu, když opět Hamhuis s ním vjel po levé straně do útoku, kde zkusil ránu příklepem, a ta skončila někde ve výstroji Allena.

52:58
    Smith získal puk za bránou St. Louis, odkud ho přihrál na modrou Hamhuisovi, jehož střelu hostující brankář vyrazil.

52:21
    Radulov chtěl poslal puk po mantinelu za bránu St. Louis, ale kotouč zastavil hlavní rozhodčí, od kterého si ho poté vzal Gunnarsson.

51:28
    Johns znova nahodil puk na bránu St. Louis, kde ho Allen vyrazil před sebe a k dorážce se málem dostal Faksa, ale hosté nakonec kotouč odklidili pryč.
    50:33 Stephen JOHNS - 2:0

50:33
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se udrželi ve svém útočném pásmu, kde nakonec Benn přihrál na pravou stranu STEPHENU JOHNSOVI, jenž napřáhl a jeho dělovka skončila až za zády Allena. Asistence: Jamie Benn, Marc Methot.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:55
    Naopak domácím hokejistům se dařilo držet puk za bránou St. Louis, a ukrojit tak několik málo vteřin.

49:31
    Blues se na krátký okamžik ocitli ve svém útočném pásmu, ale Dallas je odtud velmi rychle vyhnal.

48:38
    St. Louis se opět osvobozují vyhozením puku přes celé kluziště.

48:10
    Klingberg dostal nabito na modré čáře a jeho dělovku Allen jen vyrazil před sebe, odkud už hosté vyhodili puk.

47:49
    Dlouhý pas na Radulova ruský útočník podržel a následně přihrál rozjetému Klingbergovi, který si udělal stahovačku a následně trefil tyč hostující klece! Na tyče je to tedy 2:2.

47:08
    Pietrangelo obral Shora o kotouč a hostující obránce následně vyvezl puk až do útočného pásma Blues.

46:52
    Vladimír Sobotka (STL) ve středu kluziště jasně podrazil Ellieho, za což dostává dvě minuty.

46:34
    Allen si konečně připisuje úspěšný zákrok, když musel vyrazit velmi snadnou střelu Ritchieho.

46:11
    Stars drželi puk ve svém útočném pásmu, odkud jej nakonec hosté obloučkem posílají do středního pásma.

45:30
    Po delší době zde je pokus o střelu z hole domácího hráče, když konkrétně Seguin střílel z pravého kruhu, ale jeho pokus šel mimo bránu Blues.

44:58
    Parayko se dostal do dalšího nebezpečného zakončení, které zřejmě zblokoval jeden z bránících hráčů.

44:13
    Dallas se snaží uzavřít střední pásmo, a nepouštět tak St. Louis do vlastní obranné třetiny. Otázka však je, zdali na takovou taktiku není příliš brzy.

43:47
    Johnsova přihrávka proletěla přes celé kluziště, a tak je domácím odpískán icing.

43:27
    Po delší době se Stars dostali do jejich útočného pásma, jenže zde moc dlouho nevydrželi.

42:33
    Tarasenko si sjel pro puk na pravou stranu, odkud následně vystřelil a jeho pokus jen proletěl nad bránou Dallasu.

41:59
    Bishop se musel mít znova na pozoru, protože domácího brankáře nyní otestoval Sobotka.

41:47
    Pietrangelo nyní unikl dvouminutovému trestu, když trefil Shora holí do obličeje, ale hlavní rozhodčí nevylučují.

41:14
    Parayko zavezl po pravé straně puk do útočného pásma, kde ho následně nahrnul na Bishopa a kotouč zůstal ležet u brankoviště, kde se už po něm natahoval Tarasenko, ale Klingberg byl rychlejší a puk odpálil.

40:53
    Stars opět jen poslali kotouč za bránu Allena, který jej přenechává svým obráncům.

40:18
    St. Louis se ihned pustili do útoku, kde však zatím nijak nehrozili Bishopa a Dallas vyvezl puk.

40:01

Ve druhé třetině jsme už mohli vidět trochu živější hokej, který přeci jen oživila vedoucí branka Dallasu, když se v přesilové hře trefil Janmark, jehož nahození si do vlastní branky tečoval Gunnarsson. Stars za tento stav musejí děkovat i svému brankáři Bishopovi, jenž drží domácí celek nad vodou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:39
    Johns zastavil přihrávku Tarasenka na Stastneho, a tak to vypadá, že Dallas už dohraje zbytek třetiny mimo své obranné pásmo.

39:16
    Bishop má opět puk ve své lapačce, kam Schenn přesně tečoval nahození Schwartze.

38:38
    Schenn se nyní parádně proháčkoval až před Bishopa, kterého však už se svým zakončením překonat nedokázal.

38:18
    Nakonec vůbec nic, protože Dallas získal puk pod svou kontrolu a na druhé straně nebezpečně pálil Lindell.

19:20
    Blues drží puk ve své útočné třetině a uvidíme co zde hosté vymyslí.

37:40
    Stars se nyní dlouho drželi ve svém útočném pásmu, což nakonec ukončila střela Klingberga, která skončila přesně v lapačce Allena.

36:53
    Dallas dostal puk do svého útočného pásma, ale zde byli domácí opět rychle odzbrojeni.

36:07
    A tak se do svého útočného pásma vydali hosté ze St. Louis, jejichž útok zakončila střela Parayka od modré čáry a puk skončil někde ve Bishopově výstroji.

35:52
    Elie zavezl puk do útočného pásma nicméně hned na kraji si na něj počkali obránci St. Louis, jenž ho o kotouč obrali.

34:54
    Klingberg nahrál k bráně Bennovi, který svým dalším pasem hledal mezi kruhy najetého Radulova, jenže toho si hostující obrana pohlídala.

34:32
    Tentokrát už však byl domácí útočník úspěšnější, když se dostal i do zakončení, které skončilo v lapačce Allena.

34:16
    Schwartz parádně zastavil jízdu Spezzy, jenž chtěl dostat puk do útočného pásma, ale v tomto případě to bohužel nevyšlo.

33:45
    Po Seguinově neúspěšné střele se St. Loius podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

33:10
    Dallas sice vyhrál následné vhazování, ale Seguinova přihrávka na modrou čáru nenašla nikoho v zeleném dresu.

33:03
    Dallas si zahraje svou třetí přesilovou hru, když je na dvě minuty vyloučen Paul Stastny (STL).

32:50
    Tarasenko už nahrával na zcela volného Stastneho, ale do tohoto pasu vložil svou hůl Klingberg.

32:21
    Stars opět jen nahodili puk do svého útočného pásma, čímž tak odevzdali kotouč svému soupeři.

31:43
    Johns zavezl puk do útočné třetiny, kde však s ním nijak dál nenaložil a hosté jej o něj velmi rychle připravili.

31:05
    Sobotka se po pravé straně prodral až do zakončení, které Bishop vyrazil, ale od domácího brankáře to nijak jistý zákrok nebyl.

30:04
    Klingberg neudržel puk v útočné třetině, a tak se z ní domácí hokejisté musejí vystěhovat.

29:17
    Bishop se musel mít znova na pozoru, protože své střelecké štěstí zkusil Schenn, ale ani jeho střela si cestu do domácí klece nenašla.

28:38
    Další obrovská šance Dallasu, když se první útočná trojice dostal do útoku, když Benn přenechal puk Seguinovi, který následně přihrával Radulovi, jenže ten nedokázal usměrnit puk do prázdné klece.

27:50
    Domácí se hnali ve dvou na jednoho, kde nakonec Smith předložil parádní přihrávku Spezzovi, jehož zakončení skončilo jen na betonu Allena.

27:29
    Spezzovi se podařilo dostat puk z obranného pásma Dallasu, jenže k puku se velice rychle dostávají hosté.

27:16
    Střela Bouwmeestera skončila přesně v lapačce Bishopa, který si zde kotouč ponechal a přerušil hru.

26:29
    Domácí se vydali do útoku ve svém oslabení, kde nakonec zakončoval Klingberg a jeho střela nadělala Allenovi nečekaně velké potíže.

26:00
    Po nevydařené střele Schenna se Dallasu podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

25:26
    Steen si narazil puk se Schwartzem a druhý jmenovaný následně z bezprostřední blízkosti nastřelil břevno domácí klece.

25:00
    Tarasenkova střela z pravého kruhu byla přizvednuta až do ochranné sítě.

24:39
    Upshall narazil Pateryna u mantinelu do jeho hlavy, což zůstalo bez vyloučení, jenže domácímu obránci se tento zákrok nelíbil, a tak do něj začal dorážet, za což dostává dvě minuty za hrubost.

24:23
    O puk se nyní bojuje za bránou St. Louis, kde je hned několik hráčů z obou stran. Nakonec puk vybojovali hosté, jenž kotouč vyvážejí až do své útočné třetiny.

24:01
    Kotouč byl tečován na střídačku Dallasu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
    22:42 Mattias JANMARK - 1:0

22:42
    Stars využívají přesilovou hru! Klingberg přihrál na levou stranu MATTIASI JANMARKOVI, jehož následné nahození tečoval hostující obránce Gunnarsson a kotouč poté skončil za zády bezmocného Allena. Asistence: John Klingberg, Martin Hanzal.

21:54
    Pietrangelo vyvezl puk až do útočného pásma St. Louis, kde už následně odevzdal puk domácím.

21:22
    St. Louis se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma a Dallas musí pro puk až k Bishopovi.

21:12
    Colton Parayko (STL) je prvním vyloučeným ve druhé třetině, když dostává dvě minuty za podražení.

20:41
    Berglund vypálil z levé strany směrem na bránu Dallasu a Bishop si svou lapačkou připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině.

20:16
    Stars se ihned po vyhraném vhazování hnali do útoku, ale zde byla zachycena přihrávka Radulova.

20:01

Je za námi první třetina utkání mezi Dallasem a St. Louis, jenž je zatím velkou taktickou bitvou, když jde na obou týmem vidět, že jde v tomto zápase o velmi hodně. Branky jsme se zatím nedočkali, když na obou stranách zatím jen zvonili tyče.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Celý tlak St. Louis ukončuje Pietrangelova střela od modré čáry, jenž skončila v lapačce domácího brankáře.

19:26
    Berglund obdržel přihrávku před bránu, kde chtěl následně přihrát Sobotkovi, ale jeho pokus jen proletěl až na modrou.

18:42
    Tarasenko se odhodlal ke střele z levé strany, která jen zazvonila na brankové konstrukci.

17:51
    Tarasenko nahrál na levou stranu Steenovi, jehož okamžitou střelu Bishop jen vyrazil před sebe, kde byl Schenn, který se snažil dorážet, ale ani tohle brankou neskončilo.

17:33
    Jason Spezza (DAL) dostává dvě minuty za sekání, když ve středovém kruhu vysekl Sobotkovi jeho hůl z ruk.

17:17
    Bishop se musel mít znova na pozoru, když se předním dostal k dorážce Schwartz a domácí brankář měl co dělat, aby udržel puk před svou bránou.

16:57
    Bortuzzova střela byla ještě tečována a kotouč následně jen proskákal těsně vedle brány Dallasu.

16:08
    Steen se dostal k odraženému puku a ihned vystřelil a jeho střelu Bishop vytáhl až do ochranné sítě.

15:39
    Dunn poslal hodně nepřesnou přihrávku, která jen proletěla celým kluzištěm, a tak je St. Louis odpískán icing.

14:57
    Pietrangelo vypálil od modré čáry a jeho pokus letěl jen těsně mimo domácí brány.

14:05
    Další Seguinova střela už byla mnohem nebezpečnější, protože jeho střela z první skončila na tyči hostující klece!

13:45
    Seguinova střela z levé strany jen proletěla kolem brány St. Louis.

13:05
    Spezza se pokusil o křižnou přihrávku, kterou však hosté zachytili a kotouč následně i vyhodili.

12:42
    Klingberg to zkusil od modré čáry, ale jeho střela byla zastavena některým z bránících hráčů.

12:23
    Jaden Schwartz (STL) dostává dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil puk z obranného pásma do hlediště. Dallas si tedy zahraje svou první přesilovou hru.

11:43
    Methot chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže jeho snaha vedla jen k tomu, že kotouč přeletěl i ochranou síť za bránou St. Louis.

10:42
    Elie přihrával puk na modrou čáru Klingbergovi, jenže ten zde ještě nebyl, což Dallas dostává z jeho útočného pásma.

08:59
    Brodziak vypálil od modré čáry a jeho střela byla zřejmě ještě tečována, ale i tak si s ní dokázal Bishop poradit, když kotouč vyrazil.

08:27
    Hostující hokejisté se dostali do ofsajdového postavení, a tak je tu další vhazování ve středním pásmu.

07:52
    Sobotka se dostal do zakončení ze středu útočného pásma a jeho střelu přizvedl Shore až do ochranné sítě.

07:32
    St. Louis zahráli kotouč vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:12
    Dallas se opět dostává ze svého obranného pásma.

06:48
    Pitlickovi se podařilo dostat puk do středního pásma.

06:15
    Tarasenko se dostal k odraženému puku v pravém kruhu, a tak hned vystřelil a Bishop jeho střelu vykopl svým betonem.

05:48
    Tak to je hodně přísné vyloučení Bretta Ritchieho (DAL), jenž dostává dvě minuty za podražení.

05:28
    Janmark obdržel přihrávku až na útočnou modrou a následně se snažil i zakončit, avšak jeho střela šla vedle brány.

04:01
    Parayko vystřelil od modré čáry a jeho pokus zřejmě zastavil někdo ještě před Bishopem, kde se k dorážce snažil dostat Schwartz, ale neúspěšně.

03:34
    Bouwmeester poslal puk od modré čáry směrem na bránu Dallasu, kde doufal v nějakou teč, jenže kotouč jen proletěl do rohu kluziště.

02:33
    Spezza se po levé straně prodral do útočného pásma, kde následně přihrával před bránu, jenže ani jeden z najíždějících hráčů kotouč netrefil.

01:55
    Barbašev nahrál puk mezi kruhy, kde byl Sobotka i Jaškin, ale také Johns, jenž nakonec kotouč odpíálil přes celé kluziště.

01:14
    Až nyní si Allen připisuje svůj první zákrok v utkán, když na něj vyslal Pitlick svou propagační střelu, se kterou neměl hostující brankář žádný problém.

00:40
    Ihned po vyhraném vhazování se ke střele od modré dostal Klingberg, avšak jeho stela šla hodně mimo bránu St. Louis.

00:28
    Benn se po pravé straně dostal do zakončení, které však zblokoval Pietrangelo a St. Louis následně vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

00:01

Dallas Stars: Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Hamhuis, Pateryn, Johns, Methot – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Elie, Faksa, Pitlick – G. Smith, Hanzal, B. Ritchie – D. Shore, Spezza, Janmark.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Bortuzzo, Dunn – Steen, Stastny, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Berglund – Barbašev, Sobotka, Jaškin – Upshall, Brodziak, Thorburn..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

(34-4-21)

Jak už bylo řečeno v příspěvku níže, tak St. Louis odehrálo o dva zápasy více než Dallas a na svém kontě má o dva body více, které je řadí na 4. místo v Západní konferenci. Blues mají před sebou Winnipeg, který však má tříbodový náskok a ještě k tomu zápasy k dobru, takže bude pro St. Louis velmi těžké dostat se před Tryskáče.

V posledním utkání se Blues představili na ledě lídra Centrální divize, když hráli na ledě Predators, proti kterým už vedli 3:0, ale St. Louis promarnili svůj náskok ve třetí třetině, ve které Nashville dokázal srovnat, a dovézt tak utkání do prodloužení. V něm nakonec byl šťastnější domácí celek, takže si Blues z tohoto dobře rozehraného utkáno odnesli pouhý jeden bod.

Poslední zápasy:

Nashville Predators – St. Louis Blues 4:3 pp.
    St. Louis Blues – Pittsburgh Penguins 1:4
    Winnipeg Jets – St. Louis Blues 2:5

(33-4-20)

Dallas má za sebou 57 zápasů, ve kterých si svěřenci Kena Hitchcocka připsali 70 bodů, jenž je v Západní konferenci pasují na 5. místo. Což díky nabušené Centrální divizi znamená až na první divokou kartu. Nicméně Dallas ztrácí na shodou okolností svého následujícího soupeře ze St. Louis pouhé dva body, takže se v tomto utkání jedná o čtyřbodovou bitvu.

Stars se svému sokovi mohli přiblížit už v minulém utkání, když za svými zády měli pěti zápasovou šňůru vítězství a do American Airlanes Center dorazil Vancouver. Jenže tým z Texasu si v tomto utkání doslova vybral svůj "zápas blbec", kdy jim absolutně nic nevycházelo a naopak Canes svého soka převyšovali ve všech ohledech a nakonec svého soupeře porazili hladce 6:0.

Dallas Stars – Vancouver Canucks 0:6
    Dallas Stars – Pittsburgh Penguins 3:2 pp.
    Chicago Blackhawks – Dallas Stars 2:4

Vítám vás u velmi vypjaté bitvy mezi Dallasem Stars a St. Louis Blues. Tento zápas pro oba celky znamená velmi moc, a dá se tak očekávat velmi zajímavá bitva mezi těmito celky z Centrální divize. Zápas startuje něco málo po půl třetí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 23. Janmark (J. Klingberg, Hanzal), 51. Johns (Ja. Benn, Methot) – 59. B. Schenn (Schwartz, Tarasenko)