Columbus – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:3 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (2:3 po s.n.) | Arizona – Edmonton 1:0 (kon.)
po s.n. (2:3)
Minnesota Wild
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Anaheim Ducks
Sobota 17.02.2018, 20:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Minnesota má za sebou sedmapadesát zápasů, ze kterých dokázala posbírat 68 bodů. S tímto bodovým ziskem sídlí na 7. pozici v Západní konferenci.
    Z posledních pěti duelů navíc získala 7 bodů z deseti možných, což je velmi solidní vizitka a dnes bude chtít ještě tuto bilanci vylepšit.
    Před vlastními fanoušky se představila hned ve třiceti případech a dvacetkrát odcházela jako vítěz. Se 45 body tedy vévodí tabulce domácích týmů své konference.

Jason Zucker 40 (22+18)

Anaheim je na tom o malinko hůře než jeho dnešní soupeř. Po devětapadesáti střetnutích okupuje 9. příčku Západní konference se 67 body.
    Zapracovat by ovšem mohl na defenzivní činnosti. V dosavadním průběhu inkasoval 168 branek a jeho obrana je pátou nejhorší v Západní konferenci.
    Na ledech soupeřů odehráli Ducks jednatřicet zápasů. Z nich vytěžili 33 bodů, jenž jim garantují 7. místo v tabulce venkovních mužstev jejich konference.

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

00:22
    Niederreiter přejel do útočného pásma, kde z levé strany hledal pod sebou najíždějící spoluhráče. Ke smůle Wild trefil pouze hole hostujících hokejistů.

00:27
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nino Niederreiter – 2 min., držení).

00:50
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru a ujímají se vedení! V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval COREY PERRY, jenž naznačil kličku do bekhendu a poté forhendem zasunuje kotouč za brankovou čáru. Asistence: Adam Henrique, Hampus Lindholm.
    00:50 Corey PERRY - 0:1

02:15
    Přesilovou hru si vyzkouší také domácí hráči. Hampus Lindholm dostává menší trest za vysokou hůl.

02:25
    Anaheimu se hned v úvodu oslabení podařilo vyhodit a domácí tak musí začínat znovu z vlastní třetiny.

02:38
    Poté se při přechodu přes modrou čáru dopustili ofsajdu a vhazovat se tak bude v neutrální zóně.

03:15
    Niederreiter a po něm i Koivu se snažili překonat Gibsona. Ten ovšem oběma pokusům odolal a jeho spoluhráči následně posílají kotouč přes všechny čáry.

03:55
    Domácí následně nahodili puk do rohu kluziště, kde o něj svádějí litý boj s hostujícími obránci.

04:02
    Minnesota se sice na chvíli usadila v pásmu, avšak po další ztrátě Ducks opět vyhazují a jejich oslabení je pomalu u konce.

04:15
    Vyloučený Lindholm se vrátil zpět na ledovou plochu a hosté tak hrají v plném počtu.

05:18
    Parise to posléze zkoušel bekhendem z pravého kruhu, avšak Gibson jeho zakončení vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.

05:59
    Bieksa pouze nahodil touš do útočného pásma a společně se svými spoluhráči odjíždí na střídačku.

06:22
    Grandlund s Niederreiterem pálili poté z dobrých pozic, avšak na pozorného Gibsona si přijít nedokázali. Anaheim tak stále vede o jednu branku.

06:33
    Sražená rána hostů končí v ochranné síti a po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Wild.

06:52
    Eric Staal šikovně tečoval nahození od modré čáry, avšak puk si po odrazu od ledu našel pouze výstroj gólmana Gibsona.

07:20
    Doumba málem zadělal na problémy Dubnykovi. Při pokusu srazit nahození z pravé strany do rohu kluziště, tečoval kotouč na svou bránu. Dubnyk ovšem situaci hlídal a touš u své levé tyče přikryl.

07:55
    Granlundovi se následně nepodařilo přejít přes střední pásmo a na řadě s útokem jsou tak opět hosté z Anaheimu.

08:15
    Následuje další icing v podání Ducka a hra se tak stěhuje zpět do jejich obranné třetiny.

08:53
    Prosser si nyní u mantinelu počíhal na svého protivníka, který se jen těžko zvedal z ledu. Sudí se rozhodli vylučovat, ale i přesto se do domácího hráče pustil J.T. Brown, který si to s Prosserem vyříkal pěstmi.

08:53
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (J.T. Brown – 5 min., bitka).

09:59
    Hosté se nyní drželi dlouho v pásmu a hra je přerušena až nyní po zásahu Dubnyka, který kryl nahození od modré čáry.

10:34
    Fowleroho nahození opět vyráží Dubnyk a domácí následně vyhazují kotouč přes všechny čáry.

10:53
    Přesilovka Anaheimu je u konce a bude se pokračovat opět v pěti proti pěti.

11:38
    Poté je hra znovu přerušena a následovat bude další reklamní přestávka.

12:08
    Špatnou rozehrávku hostů zachytil v útočném pásmu Niederreiter, jenž následně vybídl ke střele na pravém kruhu Markuse Granlunda, který ovšem z první trefil jen přesunujícího se Gibsona.

13:25
    Olofsson s Coglianem se pokoušeli usadit se v pásmu, ale v rohu kluziště je o kotouč obrali domácí hokejisté.

13:35
    Ti však vzápětí kotouč ztratili a hosté šli do přečíslení tří proti jednomu. Ondřej Kaše ovšem svou přihrávkou trefil ležícího beka Minnesoty a z šance Ducks tak záhy sešlo.

14:32
    Ondřej Kaše vzápětí už vyzkoušel pozornost Dubnyka. Ten ovšem s jeho ranou doprostřed brány neměl problém a po jeho zákroku se tak bude vhazovat v útočném pásmu Anaheimu. To všem ovšem až po komerční přestávce.

14:55
    Winnik s Folignem dobře zapracovali v útočném pásmu, kde mohou společně se svými spoluhráči začít kombinovat.

15:11
    Vzápětí však domácí sudí vykazují do středního pásma, kde se také bude za malou chvíli vhazovat.

15:36
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí se ovšem v 16. minutě dostávají znovu na nerozhodný stav! MIKKO KOIVU tvrdě vypálil od modré čáry a těsně před brankou tečoval jeho střelu bruslí jeden z hostujících hokejistů a touš následně zapadl pod břevno Gibsonovy svatyně. Bez asistence.
    15:36 Mikko KOIVU - 1:1

16:50
    Nino Niederreiter mohl zvýšit vedení Wild, avšak svým pokusem v pádu trefil jen pravý beton dobře postaveného Gibsona.

17:10
    Ryan Getzlaf poté pod tlakem vyhodil kotouč až za mantinel a inkasuje menší trest za zdržování hry.

17:14
    Ihned po vhazování dostal na pravém kruhu nabito Suter. Jeho ránu ovšem Gibson dobře viděl a jistým zákrokem znovu přerušuje hru.

17:30
    Anaheim se poté osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a domácí tak musí začínat znovu až od Dubnyka.

17:55
    Následně se neujala ani další Granlundova rána a Ducks opět dostávají kotouč ze své třetiny a mohou tak na led poslat čerstvé síly.

18:30
    Dubnyk se stal hrdinou okamžiku! Domácí gólman skvěle zlikvidoval obrovskou šanci Bieky při vlastním oslabení a drží tak stále nerozhodný stav.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

19:10
    Ryan Getzlaf si odpykal svůj trest a po dvou minutách se zapojil zpět do hry.

19:58
    Těsně před pauzou spálil velkou šanci Seeler. Ten pálil z ideální pozice na levém kruhu, avšak Gibson jej výborně vychytal a následně si poradil i s dorážkou domácích.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První perioda je minulostí. V ní měli lepší start hosté, kteří si hned v první minutě přesilovou hru. Tu hned po několika vteřinách dokázali využít, když se před brankářem zjevil osamocený Corey Perry, jenž po pěkné kličce zasunul touš za brankovou čáru. Minnesota odpověděla v 16. minutě, když střelu Mikko Koiva tečoval bruslí mimo dosah gólmana jeden z hostujících zadáků. Jelikož další branka i přes několik slibných šancí nepadla, rozchází se oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 21:07.

20:01

20:38
    Stejně jako v úvodu zápasu je i nyní vyloučen Nino Niederreiter. Tentokrát však dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:15
    Po rychlé souhře pálil z levého kruhu Ryan Getzlaf. Svou dělovkou ovšem minul bránu Minnesoty.

21:30
    Domácí poté dostávají kotouč alespoň do středního pásma, ale Anaheim se do útočné třetiny bleskově vrací.

21:52
    Až nyní posílají Wild touš až k Gibsonovi a domácí hráči mohou vystřídat.

22:38
    Vyloučený Niderreiter naskočil zpět do hry a jeho tým hraje opět v plném počtu.

23:18
    Suter nahazoval kotouč od modré čáry, avšak jeho nabídka minula o kousek Gibsonovu svatyni. Domácí ovšem i následně pokračují v obléhání.

23:28
    Další Suterovo nahození k Gibsonovi neprošlo. Následně se však k dorážce dostal Foligno, jenž ovšem pouze prověřil Gibsonovu pozornost.

24:29
    Granlund pouze odevzdal kotouč soupeři nahozením za jeho bránu a spolu se svým spoluhráči odjíždí na střídačku.

25:18
    Coyle hledal zpoza brány před bránou zaparkované Pariseho, avšak k němu se touš po dobrém zásahu hostujících zadáků nedostal.

25:48
    Posléze se Minnesota dopouští zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje zpět před Dubnyka.

26:27
    Eric Staal se snažil bleskově zasunout kotouč zpoza brány, avšak Gibson byl pozorný a prostor u své levé tyče si dokázal pohlídat.

27:09
    Dumbova prudká rána končí na vyrážečce Gibsona, jenž kotouč vyráží do rohu kluziště. Do protiútoku tak mohou jít jeho spoluhráči.

27:56
    Domácí poté již přidávají druhý gól a otáčejí tak skóre zápasu! Střelu Prossera od modré čáry šikovně tečoval před bránou JASON ZUCKER. Na tuto změnu směru již Gibson nemohl reagovat. Následně se sudí ještě radili, zda Zucker nezasáhl kotouč vysokou holí, ale vše bylo podle nich v pořádku. Asistence: Nate Prosser.
    27:56 Jason ZUCKER - 2:1

28:24
    Ondřej Kaše znovu prověřil Dubnykovu pozornost, avšak domácí gólman byl i nyní připraven.

29:57
    Mikko Koivu si zapisuje další střelecký pokus do statistik zápasu, ale ani on Gibsona nepřekonal potřetí. Hostující gólman si připsal úspěšný zákrok.

31:10
    Hosté se posléze tlačili znovu do útoku, avšak prosadit se proti pozorné obraně Minnesoty se nedokázali.

31:33
    Poté to zkoušel opět Koivu, ale ten ani tentokrát na Gibson nevyzrál. Nyní se hraje doslova nahoru-dolů.

32:26
    Velkou šanci následně zahodili domácí! Winnik uháněl sám na Gibsona, ale ten proti jeho bekhendové kličce skvěle zasáhl a zlikvidoval tak tutovku Wild.

33:29
    A opět musel zasahovat Gibson. Ten vyrazil střelu od modré čáry před sebe a tam mu již pomohli jeho spoluhráči, kteří soupeře nenechali dorážet.

34:10
    Na druhé straně se musel znovu činit i Devan Dubnyk. Ten ovšem dalším jistým zákrokem situaci zvládl a hra se tak opět přelévá na druhou stranu.

34:42
    Tak až nyní je hra přerušena. Gibson si totiž připsal další výborný zákrok, kterým způsobil vhazování ve své třetině. To vše ovšem až po komerční pauze.

34:59
    Henrique následně z poměrně velkého úhlu zkoušel pozornost Dubnyka. Tomu sice kotouč vypadl, ale následně jej domácí brankář pohotově přikryl pod svou lapačku.

35:48
    Eriksson Ek se dobře rval za bránou a vybojoval kotouč pro své barvy. Minnesota tak může pokračovat v tlaku.

36:20
    Anaheim se alespoň na chvíli osvobozuje a posílá kotouč do středního pásma. Wild však již s ním na svých holích míří zpět do útočné třetiny.

36:45
    Gibson má ovšem nyní po další střele kotouč v rukavici a po další reklamní přestávce bude následovat buly v obranné třetině Ducks.

37:27
    Ryan Getzlaf vymyslel zajímavou střelu, ale Devan Dubnyk se jí nenechal zaskočit a dalším dobrým zákrokem jí likviduje.

37:38
    Coyle obral ve středním pásmu o puk svého soupeře a následně postupoval z boku na Gibson. Posléze se snažil ještě přihrávat na druhou stranu, avšak jeho pas zastavil ležící bek Anaheimu a Gibson posléze kotouč po lehké dezorientaci přikryl u své levé tyče.

37:54
    Za bránou Wild se poté strhla menší potyčka po zákroku Antoina Vermetta, jenž inkasuje dvě minuty za hrubost. Následuje tedy přesilovka Minnesoty.

38:15
    Po Suterově ráně, která minula bránu hostů, se puk po mantinelu vyvezl až do středního pásma. Domácí tak musí vyklidit útočné pozice.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:25
    Dumba dostal nabito na levém kruhu a řádně se do kotouče opřel. Gibson se ovšem proti jeho pokusu stačil přesunout a ránu polapit.

39:51
    Koivu ranou bez přípravy z vrcholu pravého kruhu minul hostující bránu a kotouč poté vycestoval ven z pásma Wild. V této části hry se tak již nic nestane.

39:54
    Antoine Vermette si odpykal svůj trest a hosté tak opět hrají v plném počtu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I druhé dějství je za námi. V něm byl k vidění velmi rychlý hokej a mírně navrch měli domácí hokejisté. Ti také svou aktivitu korunovali vedoucím gólem, o který se ve 28. minutě postaral Jason Zucker, jenž šikovně tečoval Prosserovu ránu. Sudí se poté ještě radili, zda se nejednalo o vysokou hůl, ale vše bylo podle nich v pořádku a branka tak platila. Poté měli ještě několik slibných šancí hlavně domácí hráči, ale Gibson již třetí gól za svá záda nepustil. Minnesota tak vede po 40 minutách 2:1.

Další třetina začne přibližně v 22:03.

40:01

40:25
    Wild dostávají kotouč ven ze svého pásma šikovným vyhozením, po kterém se nebude pískat zakázané uvolnění.

41:05
    Domácí zahodili další výbornou šanci! K Ericu Staalovi se odrazil kotouč, avšak domácí kanonýr z mezikruží nedokázal propálit Gibsona.

41:46
    Na druhé straně musel zasahovat tak Devan Dubnyk. Ten ovšem situaci rovněž zvládla a po jeho zákroku se bude vhazovat po jeho pravici.

42:24
    Domácí následně získali touš v útočném pásmu a podél modré čáry vybídl Coyle ke střele najíždějícího Spurgeona ze střídačky. Jeho tvrdou ránu však ztlumil Gibson na svých chráničích.

43:12
    Další střela od modré čáry neprošla až k Dubnykovi a hokejisté Minnesoty následně vyvážejí kotouč ze své třetiny.

43:37
    Posléze se při pokusu o další založení útoku dopustili icingu a hra se tak vrací zpět před Devana Dubnyka.

43:50
    Zucker doslova vytlačil svého soupeře i s pukem ven ze svého pásma a Anaheim tak musí vyklidit útočné pozice.

44:45
    Fowler se už už chystal založit další útok, ale následně si vše rozmyslel a po jeho dalším oblouku musí hosté začínat opět ze své třetiny.

45:47
    Ondřej Kaše se snažil nacpat zpoza brány puk před bránu. Ten mu však sjel z čepele a za klecí Dubnyka se tak svádí další boje.

46:12
    Tak to byla opravdu paráda, po které máme znovu nerozhodný stav! Nahození Hampuse Lindholma si těsně před Dubnykem stáhl do své moci ONDŘEJ KAŠE, následně si kotouč potáhl do bekhendu, načež jej poslal za brankovou čáru. Asistence: Hampus Lindholm, Nick Ritchie.
    46:12 Ondřej KAŠE - 2:2

47:30
    Jason Zucker se prosmýkl po levé straně a posléze se také dostal ke střele. Jeho pokus ovšem výborně zlikvidoval brankář Gibson.

48:26
    Dubnykovi následně kotouč vypadl po střele z pravé strany, načež se k dorážce tlačil Ondřej Kaše. Domácí brankář však ve spolupráci se svým obránci situaci zvládl.

48:54
    Lindholm ještě uhájil pásmo na modré čáře, avšak pouze na chvíli. Jeho spoluhráči o něj vzápětí zase přišli.

49:08
    Corey Perry následně bleskurychle vrátil hru před Dubnyka, kde se snažil domácího brankáře prostřelit ranou z pravého kruhu. Svatyni Wild ovšem netrefil.

49:20
    Na druhé straně pálil opět z pravé strany Jason Zucker. Gibson však jeho další pokus zlikvidoval jistým zákrokem.

49:54
    Eric Staal měl nyní dlouho napřaženo, ale poté svou ránu netrefil ideálně a Gibson tak nemusel zasahovat.

50:26
    Wild nyní doslova zamkli svého soupeře, který se jen těžko brání! Gibson nejprve zasáhl na brankové čáře proti otočce Granlunda zpoza brány a poté kryl i další pokus domácích hráčů. Hostující gólman nyní podržel svůj celek

50:58
    A další rána od modré čáry letí na Gibson. O ní se tentokrát postaral Olofsson, jehož pokus hostující brankář přikryl před dorážejícími hráči Minnesoty.

51:28
    Koivu sice nahodil kotouč do rohu kluziště, ale u něj byli rychleji hráči Anaheimu, kteří tak mohou znovu zaútočit.

52:27
    Parise se nyní dostal k pohotové střele. Ovšem i s tou si Gibson hravě poradil a hlavně díky němu je stav stále 2:2.

53:24
    Eriksson Ek pouze posunul touš do útočného pásma a spolu se svými spoluhráči míří na střídačku, odkud do hry naskakují čerstvé síly.

53:59
    Koivu nyní opět se svým parťáky z formace ohrožoval Gibsona, který ale i nyní vyšel ze souboje s domácími hráči úspěšněji.

54:56
    Bieksova rána byla sražená první bránícím hráčem Minnesoty. Hosté po chvíli přicházejí o útočné pásmo.

55:44
    Cullen se odvážně pustil v útočném pásmu proti trojnásobné přesile. Zákonitě tedy o kotouč přišel a Anaheim tak může spřádat další útočné plány.

56:23
    Postavení mimo hru v podání Minnesoty nyní přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat v neutrální zóně.

57:10
    Neuvěřitelné štěstí nyní měli hosté! Staal vybojoval kotouč v rohu kluziště a následně zpoza brány přišla přihrávka na modrou čáru, kde se do puku opřel Dumba, jehož rána skončila na tyči hostující brány. Od ní se touš odrazil do zad Gibson, jenž jej následně pohotově zalehl.

57:45
    Další rána hostujícího celku přeletěla domácí bránu a Dubnyk tak nemusel zasahovat.

58:13
    Minnesota poté posílá kotouč ze své třetiny tak šikovně, že se zakázané uvolnění konat nebude a hosté tak musí spěchat pro puk do své třetiny.

58:55
    A další šance Minnesoty! Znovu u toho byl Staal, po jehož dobré práci pálil tvrdě Spurgeon. Jeho projektil z vrcholu pravého kruhu ovšem zastavil výtečný Gibson.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:56
    Rickard Rakell nyní po souboji s domácím hráčem vletěl do brány, kterou vychýlil z její pozice. Následně sudí vykazují hru do neutrální zóny a budeme tak svědky prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je za námi třetí perioda duelu, po které dosud neznáme vítěze. Ve 47. minutě totiž dokázal srovnat český útočník Ondřej Kaše. Poté domácí hokejisté vyvinuli na obranu soupeře obrovský tlak, avšak své šance využít nedokázali Pokaždé jim v cestě stál vynikající brankář Gibson nebo branková konstrukce. Utkání tak za stavu 2:2 bude pokračovat prodloužením.

60:01

60:25
    Hosté již mohl přejít do útočného pásma, avšak Getzlaf situaci vyhodnotil jinak a vyjel s kotoučem zase ven do neutrální zóny.

61:18
    Eric Staal již neměl dostatek rychlosti, aby přebruslil svého strážce a z přečíslení dvou na jednoho tak záhy sešlo.

61:38
    Postavení mimo hru následně zastavuje útok Anaheimu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:54
    Spurgeonvoa tvrdá rána minula bránu Anaheimu a kotouč po mantinelu vycestoval až do obranného pásma Wild, kde musel daleko z brány vyjet Dubnyk, aby kotouč odpálil před dojíždějícím soupeřem.

62:30
    Spurgeon se poté snažil natlačit před Gibsona, ale jeho bekhendové zakončení brankou neskončilo.

63:50
    Neskutečnou šanci nyní neproměnili domácí! V rychlém brejku byla Granlundova rána sražena. Ten se poté ještě dostal k dorážce, ale místo prázdné brány trefil jen brusli hostujícího hráče.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:52
    Domácí následně ještě neproměnili další slibnou šanci a když se neujala ani tento pokus hostů, který minul bránu Dubnyka, tak se dočkáme samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Koivu předvedl pokus o bekhendový blafák, který si ovšem Gibson pohlídal.

1. série
    0:1
    Ryan Getzlat si nyní skvěle počkal až Dubnyk půjde k zemi a forhendem kotouč zametl pod horní tyč.

2. série
    0:1
    Stewart se pokusil o rychlou střelu mezi nohy, ale Gibson si tento prostor pohlídal.

2. série
    0:1
    Rakell také zvolil rychlou ránu. Na Dubnyka ale nevyzrál.

3. série
    1:1
    Parise šikovným zasunutím mezi betony ještě dává Minnesotě naději.

3. série
    1:1
    Corey Perry ovšem netrefuje prostor mezi betony a pokračujeme dále.

4. série
    2:1
    Niederreiter naznačil pohyb svými rameny a poté kotouč pověsil pod horní tyč.

4. série
    2:2
    Ondřej Kaše našel mezírku mezi Dubnykovými betony a ani nyní není konec.

5. série
    2:2
    Zucker míjí bránu bekhendovým blafákem a Henrique může rozhodnout.

5. série
    2:2
    Henrique si ovšem se svou kličkou rovněž na Dubnyka nepřišel.

6. série
    2:2
    Eric Staal nic nevymýšlel, ale jeho prudká rána nemířila mezi tři tyče.

6. série
    2:2
    Fowler se pokusil Dubnyka prostřelit mezi betony. Ten ovšem jeho pokus zastavil pravým betonem.

7. série
    2:2
    Granlund také mířil mezi betony, avšak Gibson je včas zcvakl a touš za brankovou čáru nepustil.

7. série
    2:2
    Silfverberg trefil pouze připravenou lapačku Dubnyka a stále tak neznáme vítěze.

8. série
    2:2
    Coyle se rozhodl nic nevymýšlet, ale trefil pouze položené betony Gibsona.

8. série
    2:2
    Montour ovšem svou ranou Dubnyka neprostřelil a na řadě je Cullen.

9. série
    2:2
    Cullen si však počínal stejně a hosté mohou rozhodnout.

9. série
    2:2
    Grantovi ovšem na poslední chvíli kotouč utekl a Dubnyk tak nemusel předvést složitější zákrok.

10. série
    2:2
    Spurgeonův bekhendový pokus zastavuje Gibson pravým betonem.

10. série
    2:2
    Vermettovi se kotouč na poslední chvíli zamotal a Dubnyk měl snadnou pozici pro zákrok.

11. série
    2:2
    Dumbův pokus na přední tyč zastavuje zastavuje Gibson trochu Haškovským zákrokem. Na tahu jsou opět hosté.

11. série
    2:3
    Ritchie již branku dává a rozhoduje o vítězi utkání. Dubnyka překonal svižnou střelou mezi jeho betony.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem vítězné branky je NICK RITCHIE.
    65:00 Nick RITCHIE - 2:3

Je dobojováno! Hosté šli sice do vedení hned v první minutě, když přesilovou hru dokázal využít Corey Perry. Minnesota následně dokázala srovnat v 16. minutě, kdy se za pomocí teče hostujícího obránce prosadil Mikko Koivu.
    Ve druhé části poté domácí dokázali otočit průběh duelu a po gólu Jasona Zuckera vedli po druhé periody 2:1.
    Ve poslední třetině však srovnal Ondřej Kaše. Domácí poté i přes svůj velký tlak nedokázali vstřelit třetí branku a duel tak doputoval do prodloužení.
    V něm byli jasně aktivnější opět domácí hokejisté, které ovšem svými zákroky deptal, stejně jako po celý průběh utkání, brankář Gibson. A když už na střelu nestačil on, tak zasáhli jeho zadáci, tak jako tomu bylo v nastaveném čase, když Granlund místo prázdné brány trefil jen brusli hostujícího obránce.
    Zápas tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy, které dospěly až do 11. série. Tam dokázal Dubnyka prostřelit Nick Ritchie, jenž rozhodl o zisku dvou bodů ve prospěch Anaheimu.

Tři hvězdy utkání

1. Nick Ritchie (ANA) 1+0
    2. Corey Perry(ANA) 1+0
    3. Nate Prosser (MNS) 0+1

Československá stopa v utkání

Ondřej Kaše 1+0, 6 střel, čas na ledě 17:12

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou. (23:10:11)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 16. M. Koivu, 28. Zucker (Prosser) – 1. Perry (Henrique, H. Lindholm), 47. O. Kaše (H. Lindholm, N. Ritchie), rozh. náj. N. Ritchie