Columbus – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:3 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (2:3 po s.n.) | Arizona – Edmonton 1:0 (kon.)
Ottawa Senators
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
New York Rangers
Sobota 17.02.2018, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Senators se v tabulce nachází na předposledním místě Východní konference. V posledním zápase ale přišla výhra v prodloužení. Hráči doma uvítali Buffalo a průběh utkání byl velice vyrovnaný, což předpovědělo i postavení týmů v tabulce. Hosté po první třetině drželi jednobrankové vedení. Marián Gáborík ale dokázal vyrovnat pět minut po začátků druhého dějství , na to ale za deset minut Buffalo zareagovala a dostalo se do vedení. V samém závěru dokázal dostat utkání do prodloužení Dercik Brassard. O vítězství domácího celku poté rozhodl Haffman.Nejproduktivnějším hráčem Ottawy je kanaďan Mark Stone, který má na svém kontě 47 bodů.

Poslední zápasy týmu:

Ottawa Senators 3:2 pp Buffalo Sabres
    Pittsburgh Penguins 6:3 Ottawa Senators
    Toronto Maple Leafs 6:3 Ottawa Senators
    Ottawa Senators 4:3 pp Nashville Predators
    Ottawa Senators 5:3 New Jersey Devils

New York Rangers zažívá poněkud těžké časy a nachází se na jedenáctém místě. V posledních dvou zápasech přišli dvě porážky, ta poslední musí ale o hodně více mrzet. V derby se proti sobě postavili Rangers a Islanders. Henrik Ludqvist ale neměl svůj den a třikrát inkasoval, u druhéo zásahu rozhodně nebyl bez viny. Úžasný zápas prožil brankář Jaroslav Halák, který pochytal 50 střel a z toho ani jednou neinkasoval! (zaslouženě se stal první hvězdou utkání). Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Mats Zucarello, který má čtyřicet bodů ( 9 gólů a 31 asistencí).

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Harpur, Chabot, Borowiecki – Gáborík, Duchene, Hoffman – Mark Stone (A), Brassard, Z. Smith (A) – Pyatt, Pageau, Pääjärvi – Dumont, N. Shore, M. McCormick.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Pionk, Skjei, DeAngelo, Holden, Sproul, Gilmour – Zuccarello (A), Zibanejad, Rick Nash (A) – Bučněvič, J. T. Miller, Grabner – Fast (A), Desharnais, Vesey – Carey, Holland, C. McLeod..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:03
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak tohle bylo neskutečně rychlé a domácí tým se ujímá vedení! MARK STONE se byl ihned aktivní a dočkal se prvního gólu v tomto zápase, jeho rána zápěstím přesně zapadla mezi betony brankáře! Henrik Lundqvist se nedokázal včas vzpamatovat a hned inkasuje. Asistence: Derick Brassard, Zack Smith.
    01:03 Mark STONE - 1:0

02:00
    A znovu Mark Stone! Tento útočník je neskutečně aktivní a dostal do další šance, tentokrát jeho bekhendovou ránu dokázal Lundqvist zneškodnit.

02:55
    Ottawa je hodně aktivní a vytváří si tlak na soupeře.

04:12
    Thomas Chabot a jeho velká šance! Domácí jsou v úvodu opravdu nezastavitelní a Lunqvist musel hasit další situaci, povedlo se mu zasáhnout betonem.

04:22
    Henrik Lundqvist tentokrát už nenechal nic v nejmenší náhodě a schoval kotouč do své lapačky, bude se před ním vhazovat.

04:36
    Ottawa se drží v útočném pásmu a nemá vůbec dost, následná rána jednoho z útočníků letěla nad branku.

06:00
    Hosté konečně v útoku, ale o kotouč hráči velice rychle přišli.

06:55
    Jimmy Vesey nevěděl, co s pukem dělat a poslal ho na slepo do útočného pásma, puk se dostal k obráncům a ti v pohodě rozehrávají.

07:40
    Souboj o kotouč u domácího brankáře, Ottawa nakonec byla úspěšnější a znovu útočí, Derick Brassard ale ztratil kotouč a musí se rychle vracet do obrany.

08:10
    Craig Anderson musel poprvé v utkání předvést pohledný zákrok, svým pravým betonem ale zažehnal jakékoliv nebezpečí.

09:50
    Souboj o kotouč uprostřed hrací plochy.

10:05
    Marián Gáborík a jeho rána od modré čáry, pokus byla ale opravdu hodně nepřesný a neletěl ani mezi tři tyče. Ottawa přechází do útoku.

11:20
    Jean-Gabriel Pageau ustavičně bojuje o kotouč, ale nakonec o něj přišel. New York se ale i přesto nedostal do útoku, hosté jsou hodně nepřesní v rozehrávce.

12:07
    A další zasloužená branka na domácí straně, Rangers zatím vůbec neví, co hrát. Ottawa se naprosto snadno dostala do kombinace a pár přihrávak už to měl JOHNNY ODUYA velice jednoduchá, stačilo mu se trefit do prázdné branky a to nebyl nejmenší problém, Lundqvist se nedokázal včas přemístit. Asistence: Erik Karlsson, Matt Duchene.
    12:07 Johnny ODUYA - 2:0

13:05
    Henrik Lundqvist má v posledních minutách plné ruce práce a teď se blýskl nádherným zákrokem proti střele Duchenea! Zasáhl svým betonem a už nedovolil žádnou dorážku.

14:40
    A další obrovská šance na domácí straně! Někteří fanoušci už vyskočili ze svých sedadel, ale Duchene označil pouze horní tyčku branky! Lundqvist měl velké štěstí!

15:50
    Pavel Bučněvič vybojoval kotouč pro svůj tým a vyráží do útoku.

16:01
    Rangers právě vstřelili branku!
    A kontaktní branka je na světě! Craig Anderson si doposud moc nezachytal a to je možná i fakt toho, že propustil tuto střelu. MICHAEL GRABNER první střelou na brankáře nevyzrál, ale jeho dorážka už doletěla až do branky. Uvidíme, zda se Rangers chytne a vyrovná trochu průběh hry. Asistence: Ryan Sproul, Pavel Bučněvič.
    16:01 Michael GRABNER - 2:1

16:50
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Ten ale vyhrál vhazování a rychlé se přesouvá do útoku.

17:25
    Johnny Oduya už se napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli byla jeho rána nadzvednutá a posléze vůbec neohrozila branku.

18:19
    Henrik Lundqvist si vyjel ze své branky a rozehrává.

18:35
    Dlouhá přihrávka na Magnuse Pääjärviho, který vymyslel hodně zajímavou příležitost pro Karlssona, který zbořil brankáře, ale jeho teč neletěl mezi brankovou kostrukci.

19:19
    Henrik Lundqvist a další jeho kouzelný zákrok! Tentokrát to proti němu zkoušel Derick Brassard a nemířil vůbec špatně! Brankář měl ale dobrý výlet a vyšvihl svou lapačku, bude se vhazovat.

19:35
    Derick Brassard leží na ledě a vypadá to, že jen tak nevstane. Snad to nebude nic vážného.

19:36
    Útočník je zpět na ledě a bude pokračovat ve hře.

19:58
    Dvě sekundy před koncem si ještě zachytal Craig Anderson proti ráně Matse Zuccarella, kotouč schoval do lapačky, bude se vhazovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tak a je konec úvodní dvacetiminutovky. Ottawa do utkání vlétla ve velkém stylu a hned po minutě se ujala vedení. Jako první se mezi střelce zapsal Mark Stone, ten poté vyprodukoval ještě několik zajímavých střel, ale na Lunqvista už podruhé nevyzrál. To ale nebylo od domácí ani zdaleko vše. V osmé minutě přidal na rozdíl dvou branek Johnny Oduya, kterému stačilo poslat kotouč do prázdné branky po pohledné kombinaci. Rangers se ale jen tak nevzdalo a vstřelilo kontaktní gól, Michael Grabner svůj bekhend procpal až za záda Andersona. Více se už nestalo, uvidíme, zda Rangers bude víc nebo domácí budou opět dominovat.

Další třetina začne přibližně v 21:04.

20:01

20:10
    Úvodní vhazování vyhrálo Rangers a přechází do útoku. Poté se ale odpískal ofsajd a bude se vhazovat.

20:35
    Souboj o kotouč za branku Andersona. Ten poté musel zasahovat a uklidnil celou situaci před jeho svatyní.

20:50
    Role se vyměnili a v druhé třetině jsou na začátků aktivnější hosté. Rozhodčí znova vhodí kotouč do hry.

21:10
    Nick Holden se dostal k puku za brankou svého brankáře a okamžitě ho o mantinel poslal dopředu, jeho nahození ale nenašlo žádného spoluhráče.

21:50
    Nick Holden a jeho pokus od modré čáry, Anderson ale nemusel vůbec zasahovat, do rány se totiž položil jeden z obránců.

22:45
    Tom Pyatt houževnatě bojoval o kotouč, ale o puk velice rychlé přišel a následně se odpískalo zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Lundqvistem.

23:20
    Ani Zack Smith neohrozil brankáře, hra je v posledních minutách hodně založená na kombinaci, ale žádné velké šance se fanoušci nedočkali.

23:44
    Rangers vyráží dopředu. Mats Zuccarello už napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a posléze o kotouč přišel.

24:15
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Mats Zuccarello – 2 min., sekání).

24:15
    Vůbec první přesilová hra v zápase, a to pro domácí Ottawu.

24:50
    Čtyřicet sekund přesilovky je pryč a domácí zatím ještě ani jednou neohrozili branku. Nakonec to zkoušel zleva Mike Hoffman, ale rána letěla nad horní tyčku.

26:00
    Rangers vyhazuje.

26:15

26:35
    Rangers přechází do rychlého protiútoku a byla z toho situace tři na dva. J. T. Miller ale ztratil koncentraci a celou akci pokazil.

27:23
    Henrik Lundqvist a jeho zákrok. Střela jednoho z útočníků mířila pouze doprostřed branky a hostující brankář s touto ránu prostě neměl žádné problémy, bude se vhazovat.

27:40
    Hra se hodně rychla přesunula do obranného pásma Ottawy. Neal Pionk se ale nakonec ke střele nedostal, protože ztratil kotouč.

28:43
    J. T. Miller vypíchl rozehrávku svého soupeře a dostal se do hodně zajímavé situace, ale jeho přihrávka na MCleoda letěla pouze na paty.

29:30
    Mark Borowiecki a jeho nahození od modré čáry, ani jeden z hráčů ale kotouč netečoval a ten skončil mimo brankovou konstrukci.

30:10
    Peter Holland si převzal kotouč a vymýšli, co s ním udělá. Rozhodl se ho poslat před branku, tam ale nečíhal žádný z útočníků.

31:10
    Max McCormick svého soupeře poslal k zemi a poté rozehrál útočnou akci. Nakonec se odhodlal ke střele, ta ale letěla hodně mimo.

31:59
    A domácí už vedou o dvě branky! Cody Ceci se od modré čáry rozhodl ke střele a těsně před brankářem dokázal MATT DUCHENE naprosto změnit trajektorii kotouče a na to už prostě Ludqvist nemohl reagovat. Puk skončil v levém dolním rohu branky. Asistence: Cody Ceci, Thomas Chabot.
    31:59 Matt DUCHENE - 3:1

33:25
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Johnny Oduya – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:25
    První přesilová hra i na druhé straně.

34:31
    První početní výhoda je ihned využitá! MIKA ZIBANEJAD ukázal naprosto perfektní individuální průnik. Nejprve se zbavil dvou protihráčů a poté kličkou naprosto zmátl Craiga Andersona, který už nedokázal reagovat, puk mu projel mezi nohama. Rangers tak vstřelilo kontaktní gól a průběh může být ještě hodně zajímavý. Asistence: Mats Zuccarello, J. T. Miller.
    34:31 Mika ZIBANEJAD - 3:2

34:37
    Henrik Lundqvist teď byl přesně tam, kde měl a ještě poslal kotouč zpět do hry.

35:10
    Zack Smith zbrzdil celou akci domácího celku a odjel vystřídat, kotouče se tedy zmocnili hosté a míří do útoku.

35:45
    Matt Duchene a jeho individuální akce, proti dvojnásobné přesile ale neměl moc šancí a nedokázal si poradit.

36:32
    Rangers si drží útočné pásmo, ale zatím z toho nebylo žádné střelecké ohrožení branky.

36:58
    Tom Pyatt byl zatlačen na mantinel a nemohl tedy pokračovat ve hře.

37:30
    Hra je v posledních minutách plná nepřesností a ani jeden z celků si kotouč nevybojoval na delší chvíli.

38:27
    Minutu a půl před koncem se bude vhazovat uprostřed hrací plochy. Kotouč vybojovali domácí a ještě se snaží o zakončení.

38:53
    Ottawa opět skóruje! Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Mark Borowiecki a těsně před brankářem dokázal ránu do branky tečovat DERICK BRASSARD, na jeho dorážku už Henrik Lundqvist reagovat. Domácí se mohou pyšnit hodně vysokou produktivitou. Asistence: Mark Borowiecki, Zack Smith.
    38:53 Derick BRASSARD - 4:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 22:00.

Tak a je tady konec prostřední části zápasu. Ve druhé třetině padly opět tři branky. Rangers bylo o něco aktivnější a místy si vytvářelo tlak, ale byli to naopak domácí, kteří vstřelili branku při hře pět na pět. Mats Duchene přesně věděl, kde se má postavit a povedlo se mu před brankářem tečovat kotouč tak dobře, že zapadl do branky. Hosté poté měli výhodu vůbec první přesilové hry a hned tu dokázali využít, prosadil se Michael Grabner. Minutu před koncem ale ještě upravil vedení domácího celku Derrick Brassard, který dokázal procpat kotouč až do branky poté, co Lundqvist ležel na ledě. Rangers se ale určitě nevzdá a uvidíme, zda se mu povede ještě něco s dosavadním výsledkem udělat.

40:01

40:09
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Nick Holden – 2 min., sekání).

40:30
    Druhá přesilový hra v početní výhoda, první pokus nebyl moc úspěšný.

40:57
    Ani teď se Ottawa ještě nedostal do útočného pásma.

41:24
    Henrik Lundqvist musel zasahovat proti střele Brassarda, ten se snažil kotouč procpat mezi betony, ale to se mu nepovedlo.

41:31
    A další zákrok hostujícího brankáře. Nacpal se před něho Zack Smith a před brankou byl najednou velký zmatek. Lundqvist raději schoval kotouč do lapačky.

41:55
    Rychlý protiútoku hráčů v bílých dresech, Michael Grabner ale přibrzdil a ke střele se posléze ani nedostal.

42:09

42:45
    Anthony DeAngelo se snažil prostřelit vše, co mu stálo v cestě, ale do jeho rány se položil jeden z obránců a zažehnal nebezpečí.

43:30
    Johnny Oduya vyhazuje kotouč ze své třetiny.

44:15
    Henrik Lundqvist si opět vyjel ze své svatyně a rozehrál do levé strany. Za několik okamžiků na něj pálil Thomas Chabot a brankářovi málem kotouč spadl z lapačky, ale nakonec ho udržel a bude se vhazovat.

44:56
    Rangers přišlo o kotouč a hráči se budou muset hodně rychle vracet.

45:20
    Peter Holland a jeho překvapivá střele z levé strany, jeho střela ale letěla těsně nad brankovou konstrukci, hosté tedy ztratili pásmo.

45:50
    Rick Nash měl naprosto volnou cestu a mohl si svou ránu dostatečně připravit, to se ale nestalo a jeho pokus zápěstím letěl nad horní tyčku.

46:47
    To byl zákrok! Henrik Lundqvist si vyjel hodně daleko z branky a dokázal se k puku dostat dřív než Brassard.

47:27
    A už je o tři přesné zásahy. THOMAS CHABOT na sebe poprvé v utkání upozornil a hned se může radovat z branky! Pyšnil se nádhernou akcí, z pravé strany si objel branku a pořádně protáhl Lundqvista, který na střelu z otočky už poté nedokázal reagovat. Celá situace ještě bude zkontrolovaná na videu, ale zřejmě gól bude platit. Asistence: Derick Brassard, Mark Stone.
    47:27 Thomas CHABOT - 5:2

47:27
    Branka opravdu platí!

47:27
    Střídání v týmu New York Rangers: ze hřiště odchází Henrik Lundqvist, přichází Halverson B..

48:33
    Ottawa stále nemá dost a dále útočí.

49:57
    Bude se vhazovat před Andersnem. Úspěnější byli hosté a hned vyslali střelu na branku, brankář musel znovu zasahovat.

50:09
    Rangers ztratilo útočné pásmo a hráči budou tak muset vymýšlet novou akci. Nakonec to ale ani nebude potřeba, protože Mike Hoffman poslal kotouč na zakázané uvolnění.

50:55
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Johnny Oduya – 2 min., krosček).

51:20
    Mats Zuccarello se prezentoval slušnou střelou, ale obětavá obrana se proti střele postavila a poté hru přerušil Anderson, bude se tedy vhazovat.

51:44
    John Gilmour nahodil kotouč na branku, ale jeho pokus nedokázal nikdo tečovat a Rangers ztrácí útočné pásmo.

52:20
    John Gilmour a jeho druhý pokus ohrozit branku. Tentokrát už jeho střela letěla na branku, ale Anderson si poradil bez sebemenších problémů.

52:55

53:45
    Matt Duchene držel kotouč hodně dlouhou dobu na své hokejce a poté se bekhendem snažil překonat brankáře, to se mu nakonec nepovedlo.

54:20
    Derick Brassard se dostal do poměrně slušné šance, dokázal vypíchnout rozehrávku soupeře a poté svou ránu mířil do pravé strany branky, gólman si ale poradil.

55:11
    A ještě to možná bude hodně zajímavé. Rangers zničehonic snižuje na rozdíl dvou branek. Peter Holland se obtočil a přesně našel hokejku MICHAELA GRABNERA, který tímto přidává svůj druhý zásah v zápase. Poté, co obdržel ukázkovou přihrávku, tak okamžitě vypálil. Jeho rána zapadla do pravé šibenice brankové konstrukce. Asistence: Kevin Hayes.
    55:11 Michael GRABNER - 5:3

57:15
    Ottawa vůbec neotálela a již pošesté v zápase skóruje! Hostující brankář vůbec neměl situaci pod kontrolou a nacpali se před něj hned tři útočníci, ten poslední MAGNUS PÄÄJÄRVI, který dotlačil kotouč až do branky. Situace ale bude znovu překontrolovaná. Asistence: Cody Ceci, Jean-Gabriel Pageau.
    57:15 Magnus PÄÄJÄRVI - 6:3

57:15
    A i podruhé je branka uznána! Domácí mají náskok tři branek!

58:06
    Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

58:35
    Ben Harpur se dostal ke kotouči a pomalu ho veze do útočného pásma. Ottawa už nemá kam spěchat.

59:04
    Craig Anderson si nekomplikoval život a raději schoval kotouč do své lapačky, bude se vhazovat.

59:52
    Ottawa už jen kombinuje u své branky.

Tak a je dobojováno. Ottawa si připisuje jednoznačné vítězství a hlavně zcela zasloužené. Domácí celek byl jednoznačně lepším týmem na hřišti a pokaždé vstřelil gól, když to nejvíc potřeboval. Všechny třetiny nabídly stejný počet branek. Rangers se pokaždé povedlo snížit pouze na rozdíl dvou branek. V poslední třetině se po sedmi minutách prosadil Chabot, na tuto branku ještě soupeř dokázal zareagovat, Michael Brabner si připsal druhý přesný zásah v zápase. Vítězství tři minuty před koncem podtrhl Magnus Pääjärvi. Senators v tabulce Východní konference zůstávají na předposlední místě a New York je také stále jedenáctý. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.

1. Derick Brassard (OTT) 1+2
    2. Matt Duchene (OTT) 1+1
    3. Thomas Chabot (OTT) 1+1

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:45 (22:51:17)

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 2. Mark Stone (Brassard, Z. Smith), 13. Oduya (E. Karlsson, Duchene), 32. Duchene (Ceci, Chabot), 39. Brassard (Borowiecki, Z. Smith), 48. Chabot (Brassard, Mark Stone), 58. Pääjärvi (Ceci, Pageau) – 17. Grabner (Sproul, Bučněvič), 35. Zibanejad (Zuccarello, J. T. Miller), 56. Grabner (Hayes K.)

New York Rangers: H. Lundqvist (Halverson) – Pionk, Skjei, DeAngelo, Holden, Sproul, Gilmour – Zuccarello (A), Zibanejad, Rick Nash (A) – Bučněvič, J. T. Miller, Grabner – Fast (A), Desharnais, Vesey – Carey, Holland, C. McLeod.

Rozhodčí: Hebert J. (Can), Skilliter G. (Can)