Columbus – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.)
Dallas – St. Louis 2:1 (kon.) | Buffalo – Los Angeles 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 6:3 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (2:3 po s.n.) | Arizona – Edmonton 1:0 (kon.)
Ottawa Senators
6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
New York Rangers
Sobota 17.02.2018, 20:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:45 (22:51:17)

1. Derick Brassard (OTT) 1+2
    2. Matt Duchene (OTT) 1+1
    3. Thomas Chabot (OTT) 1+1

Tak a je dobojováno. Ottawa si připisuje jednoznačné vítězství a hlavně zcela zasloužené. Domácí celek byl jednoznačně lepším týmem na hřišti a pokaždé vstřelil gól, když to nejvíc potřeboval. Všechny třetiny nabídly stejný počet branek. Rangers se pokaždé povedlo snížit pouze na rozdíl dvou branek. V poslední třetině se po sedmi minutách prosadil Chabot, na tuto branku ještě soupeř dokázal zareagovat, Michael Brabner si připsal druhý přesný zásah v zápase. Vítězství tři minuty před koncem podtrhl Magnus Pääjärvi. Senators v tabulce Východní konference zůstávají na předposlední místě a New York je také stále jedenáctý. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noc.

59:52
    Ottawa už jen kombinuje u své branky.

59:04
    Craig Anderson si nekomplikoval život a raději schoval kotouč do své lapačky, bude se vhazovat.

58:35
    Ben Harpur se dostal ke kotouči a pomalu ho veze do útočného pásma. Ottawa už nemá kam spěchat.

58:06
    Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

57:15
    A i podruhé je branka uznána! Domácí mají náskok tři branek!
    57:15 Magnus PÄÄJÄRVI - 6:3

57:15
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa vůbec neotálela a již pošesté v zápase skóruje! Hostující brankář vůbec neměl situaci pod kontrolou a nacpali se před něj hned tři útočníci, ten poslední MAGNUS PÄÄJÄRVI, který dotlačil kotouč až do branky. Situace ale bude znovu překontrolovaná. Asistence: Cody Ceci, Jean-Gabriel Pageau.
    55:11 Michael GRABNER - 5:3

55:11
    Rangers právě vstřelili branku!
    A ještě to možná bude hodně zajímavé. Rangers zničehonic snižuje na rozdíl dvou branek. Peter Holland se obtočil a přesně našel hokejku MICHAELA GRABNERA, který tímto přidává svůj druhý zásah v zápase. Poté, co obdržel ukázkovou přihrávku, tak okamžitě vypálil. Jeho rána zapadla do pravé šibenice brankové konstrukce. Asistence: Kevin Hayes.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:20
    Derick Brassard se dostal do poměrně slušné šance, dokázal vypíchnout rozehrávku soupeře a poté svou ránu mířil do pravé strany branky, gólman si ale poradil.

53:45
    Matt Duchene držel kotouč hodně dlouhou dobu na své hokejce a poté se bekhendem snažil překonat brankáře, to se mu nakonec nepovedlo.

52:55

52:20
    John Gilmour a jeho druhý pokus ohrozit branku. Tentokrát už jeho střela letěla na branku, ale Anderson si poradil bez sebemenších problémů.

51:44
    John Gilmour nahodil kotouč na branku, ale jeho pokus nedokázal nikdo tečovat a Rangers ztrácí útočné pásmo.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 2. Mark Stone (Brassard, Z. Smith), 13. Oduya (E. Karlsson, Duchene), 32. Duchene (Ceci, Chabot), 39. Brassard (Borowiecki, Z. Smith), 48. Chabot (Brassard, Mark Stone), 58. Pääjärvi (Ceci, Pageau) – 17. Grabner (Sproul, Bučněvič), 35. Zibanejad (Zuccarello, J. T. Miller), 56. Grabner (Hayes K.)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Harpur, Chabot, Borowiecki – Gáborík, Duchene, Hoffman – Mark Stone (A), Brassard, Z. Smith (A) – Pyatt, Pageau, Pääjärvi – Dumont, N. Shore, M. McCormick.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Halverson) – Pionk, Skjei, DeAngelo, Holden, Sproul, Gilmour – Zuccarello (A), Zibanejad, Rick Nash (A) – Bučněvič, J. T. Miller, Grabner – Fast (A), Desharnais, Vesey – Carey, Holland, C. McLeod.

Rozhodčí: Hebert J. (Can), Skilliter G. (Can)