Tábor – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 4:5 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 7:2 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 16:1 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 2:4 (kon.) | Mor. Budějovice – Kolín 2:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Nymburk 4:3 (po pr.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 3:2 (po pr.) | Písek – Pelhřimov 7:5 (kon.)
Bílina – Most 5:0 (kont.) | David Servis – Klatovy 3:2 (po pr.) | Děčín – Kobra 7:6 (po pr.)
Trutnov – Vrchlabí 1:2 (kon.)
IHC Králové Písek
7:5 (5:1, 1:1, 1:2)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Sobota 17.02.2018, 17:30 • Písek, Zimní stadion • 2. liga skupina Střed (ČR) • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tři kola před koncem základní části do Písku přijede Pelhřimov. Domácí jsou na posledním místě a už šanci na postup do další části nemají. Medvědi jsou na deváté příčce se ziskem 33 bodů , ale ani u nich to na postup nevypadá. Na osmý David Servis ztrácejí již devět bodů.

IHC Písek
    Písecké mužstvo se naposledy radovalo z výhry přesně před měsícem. Po vyrovnaném utkání na ledě Kozlů porazili jedinou trefou Josefa Vlka domácí Kolín a odvezli si výhru 0:1.
    Od té doby se tým trápí a nevyhráli už šest zápasů v řadě. Postupně podlehli Moravským Budějovicím 3:5, Táboru 1:3, Klatovům 3:6, Žďáru nad Sázavou 1:5, Kolínu 3:5 a Nymburku 1:4.

Hosté mají z posledních pěti zápasů na svém kontě jednu výhru proti Kolínu 3:2. A čtyři prohry. Postupně nestačili na Klatovy 5:6, Žďár nad Sázavou 1:8, Nymburk 1:4 a David Servis 2:5.

Vzájemné zápasy:
    7. kolo – Pelhřimov – Písek 2:5.
    16. kolo – Písek – Pelhřimov 2:3.
    25. kolo – Pelhřimov – Písek 5:2.

IHC Písek: Kříž (Buchta) – Parýzek "C", Hanus "A", Hřebíček, Suda, Turek, Červinský, Novotný – Hora, Urbanec "A", Volf, Bárta, Ciboch, Koupal, Vlk, Novák, Duchoň, Rod, Strnad.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Hlaváč (Urban) – Hráček, Port, D. Kasalý "C", Kalenda, Oščádal – F. Kasalý, Zadrážil, Kaminsky, Vrátný, Siřiště, Martin Hadrava, Vysloužil, Marek Hadrava, Čermák.

Rozhodčí: Micka – Vavruška, Oudes.

00:01

00:43
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají skóre první střelou na branku. Marek Hadrava našel VLADIMÍRA PORTA, který střelou v útočné třetině prostřelil domácího brankáře. Asistence: Marek Hadrava, Dominik Kasalý.

02:30
    Střelu píseckého hráče likviduje Hlaváč.

03:10
    Urbancovo pokus míří mimo klec.

04:40
    Střelu hostů vyráží mimo ohrožení Kříž.

05:45
    Urbancovo další možnost znovu vytahuje Hlaváč zákrokem.

06:50
    Sudovo střela od modré branku hostů neohrozila.

07:50
    Hosté se po dobré nahrávce dostávají do obranného pásma Písku.

08:30
    Do šance se protlačil Urbanec, ale jeho nahrávka nenašla spoluhráčovo hokejku a puk získává Pelhřimov.

09:23
    Bárta z blízkosti netrefil klec.

10:10
    Z poza branky najel Strnad, ale jeho akci zastavuje Hlaváč.

10:21
    Písek právě vstřelil branku!
    Domácí srovnávají. Strnad nahrál JANU TURKOVI, který od modré nahodil a střela končí v pravém rohu. Asistence: Karel Strnad.

11:20
    Žluto-modří se znovu prosazují. Celou akci vymyslel Bárta. Našel Cibocha, který nahrál volnému JAKUBU VOLFOVI a ten zvyšuje na 2:1. Asistence: David Ciboch, Jan Bárta.

11:49
    Domácí dávají další gól. Tentokrát Duchoň našel TOMÁŠE RODA, který rozjásal fanoušky. Asistence: Jiří Duchoň.

11:49
    Po třech rychlých trefách Písku odchází z branky Hlaváč a nahrazuje ho Urban.

12:54
    Z další akce se domácí celek znovu prosazuje. Druhou branku v utkání dává JAKUB VOLF. Asistence: Aleš Suda, Jan Bárta.

19:39
    Ještě jednu branku přidává domácí kapitán MARTIN PARÝZEK střelou od modré čáry, na kterou mu nabil jeho spoluhráč Koupal. Asistence: Martin Koupal, Josef Vlk.

19:57
    Oščádal (PEL) – 2 min. – hrubost.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 15 hod.

Je za námi úvodní třetina, kdy domácí celek jde do kabin spokojenější. Vede nad svým soupeřem 5:1.

20:01

20:03
    Úvodní vhazování vyhrál domácí celek a ještě necelé dvě minuty bude hrát přesilovku pět na čtyři.

21:12
    Po dobré nahrávce mohl zvýšit domácí hráč, ale pohotovým zákrokem ho vychytal Urban.

21:39
    Další zákrok hostujícího gólmana.

22:20
    Po delší době se dostali hosté do útoku, ale Písek jim puk sebral včas.

23:20
    Vhazování ve středním pásmu.

23:32
    Icing hostů.

24:40
    Ciboch kroužil v útočném pásmu, ale konečná nahrávka nenašla svého adresáta a puk se dostává do středního pásma.

25:19
    Dobrá šance pro Roda, ale jeho pokus zlikvidoval u tyče Urban.

25:57
    Další dobrý pokus Písku, Urban z blízka dobře pokryl.

27:08
    Po dalším tlaku Písku následuje další vhazování před Urbanem.

27:40
    Ofsajd hostů.

28:00
    Martin Hadrava se dostal do dobré šance, jeho střelu chytá Kříž.

29:17
    Nahození hráče Písku na hostujícího gólmana. Další vhazování v útočné třetině.

30:10
    Hřebíčkovo nahození od modré vyráží brankář pryč.

31:15
    Strnad (PIS) – 2 min. – podražení.

32:35
    Minutu oslabení Písek zvládl a nyní vyhazuje.

33:35
    Strnadovo střelu chytá Urban.

34:22

34:39
    Hosté snižují pěknou trefou, kdy Vysloužil nahrál nehlídanému FILIPOVI KASALÉMU, který trefil pravý horní růžek Křížovi branky. Asistence: Martin Vysloužil.

36:17
    Jihočeši znovu zvyšují svůj náskok. Ciboch poslal do šance MILANA HŘEBÍČKA. Ten se s pukem protlačil až k Urbanovi a zblízka ho prostřelil. Asistence: David Ciboch, Jan Bárta.

37:35
    Koupalovo střela míří vedle branky.

38:40
    Bártovu střelu vyráží Urban mimo ohrožení své klece.

39:04
    D. Kasalý (PEL) – 2 min. – hákování.

39:35
    Hanusovo ránu vyráží gólman k mantinelu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 00 hod.

40:01

40:40
    Po šanci Písku ve vlastní přesilovce šel puk těsně vedle levé tyčky.

41:45
    Dva pokusy Medvědů skončili na mantinelu mimo klec.

43:00
    Od modré pálil Červinský. Střelu Urban dobře viděl a chytil.

43:26
    Na druhé straně zasahuje gólman Písku.

44:11
    Hostující celek snižuje na rozdíl tří branek. Autorem branky je MARTIN HADRAVA. Asistence: Marek Hadrava.

44:47
    Hosté se prosazují další rychlou trefou. Tentokrát se raduje z gólu STANISLAV KAMINSKY, který se trefil přesně. Asistence: Martin Vysloužil.

45:12
    Zadrážil (PEL) – 2 min. – vražení na hrazení.

45:39
    Další trefu přidává domácí celek. Celou akci vymyslel domácí kapitán. Puk nahrál Koupalovi a ten přesně našel JOSEFA URBANCE, který rozjásal fanoušky a své spoluhráče. Asistence: Martin Koupal, Martin Parýzek.

47:25
    Velká šance Písku na zvýšení svého náskoku, ale odkrytou klec domácí hráč minul.

48:45
    Na druhé straně se do akce protlačili hosté, ale také se neprosazují.

49:40
    Rozhodčí píská rozjíždějící akci Písku v útočné třetině, protože si Urban omylem posunul svou klec.

50:37
    Písek měl další příležitost, kdy do akce šli tři hráči Písku. Až k brankáři prošel Vlk, ale jeho možnost Urban chytá včas.

52:31
    Hostům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek, kdy Martin Hadrava nahrál MARKU HADRAVOVI, který dává gól. Asistence: Martin Hadrava.

54:57
    Kalenda (PEL) – 2 min. – nedovolené bránění.

56:16
    Do úniku se dostal Koupal, ale jeho střelu chytá připravený Urban.

57:00
    Další pěkná nahrávka našla Volfa, ale netrefil puk přesně.

57:56
    Volf (PIS) – 2 min. – sekání.

59:00
    Písek se s pukem dostává mimo ohrožení.

Je za námi poslední třetina a domácí po dlouhé době mohou slavit výhru, kdy porážejí Pelhřimov konečným výsledkem 7:5.

Děkuji za pozornost a přeji všem hezký zbytek sobotního večera. (19:33:54)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 11. Turek (Strnad), 12. Volf (Ciboch, Bárta), 12. Rod (Duchoň), 13. Volf (Suda, Bárta), 20. Parýzek (Koupal, Vlk), 37. Hřebíček (Ciboch, Bárta), 46. Urbanec (Koupal, Parýzek) – 1. Port (Hadrava, Kasalý), 35. Kasalý (Vysloužil), 45. Hadrava (Hadrava), 45. Kaminsky (Vysloužil)

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Parýzek "C", Hanus "A", Hřebíček, Suda, Turek, Červinský, Novotný – Hora, Urbanec "A", Volf, Bárta, Ciboch, Koupal, Vlk, Novák, Duchoň, Rod, Strnad.

Rozhodčí: Micka – Oudes, Vavruška.