Tábor – Žďár n/S 4:3 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 4:5 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 7:2 (kon.)
Poruba 2011 – Opava 16:1 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 2:4 (kon.) | Mor. Budějovice – Kolín 2:5 (kon.)
Havlíčkův Brod – Nymburk 4:3 (po pr.) | Dvůr Králové n. L. – Letňany 3:2 (po pr.) | Písek – Pelhřimov 7:5 (kon.)
Bílina – Most 5:0 (kont.) | David Servis – Klatovy 3:2 (po pr.) | Děčín – Kobra 7:6 (po pr.)
Trutnov – Vrchlabí 1:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 17.02.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga skupina Východ • 46. kolo

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z 46. kola druhé ligy skupiny Východ. Dnes své síly proti sobě změří týmy Draci Šumperk a SHK Hodonín. Úvodní buly bude vhozeno 17:00.

Draci Šumperk
    Do konce základní části zbývá Drakům odehrát čtyři utkání, tým se aktuálně nachází na třetí příčce, na tu druhou, kterou obklopuje Hodonín, ztrácí už osm bodů. Šumperk má sice ještě jeden zápas k dobru, i kdyby chtěl ale pomýšlet ještě na druhou pozici, tak by musel doufat v zaváhání Drtičů v některých ze tří utkání, které jim chybí odehrát.
    Svěřencům Jozefa Zavadila se po celou sezónu na domácím kluzišti daří, své soupeře odtud vyprovázejí často s vysokým rozdílem ve skóre. Co se týče venkovních utkání tak tam už je to podstatně horší. Draci z celkových devatenácti utkání dokázali na ledě soupeřů uspět pouze pětkrát za tři body.
    Produktivitu šumperského celku táhne Jiří Půhoný, ten ve třiceti osmii utkáních dokázal nasbírat padesát devět bodů (25+34).

SHK Hodonín
    Drtičům zbývá odehrát do konce základní části tři utkání, tým se aktuálně nachází na druhé pozici, která zaručuje přímý postup do semifinále. Hodonín na nejvyšší pozici ztrácí čtyři body, nutno však dodat že první Poruba má zápas k dobru a tak se jedná jen o teoretické naděje jihomoravanů.
    Svěřenci Romana Čechmánka prohráli tři utkání v řadě, všechny na ledě soupeřů, poté ale jihomoravané zabrali a nyní už mají čtyři utkání v řadě bez prohry. Nyní jim v cestě k páté výhře bude stát Šumperk, který ale doma Hodonínu nedovolil získat ani jeden bod.
    Produktivitě Drtičů vévodí Jakub Kadlec, ten ve třiceti devíti zápasech dokázal posbírat čtyřicet dva bodů (21+21).

39. kolo Šumperk – Hodonín 4:0

Draci Šumperk: Lakosil (Faltus) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský

SHK Hodonín: Kotvan (Štěpanovský) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:16
    Sedlákovo nahození ze středního pásma chytá Kotvan do své lapačky, následně ale puk rychle rozehrává na hole svých spoluhráčů.

01:29
    Kovaříkovi nevyšla klička ve vlastním pásmu, domácí se teď musí bránit.

01:50
    Šťávova střela z modré trefila prvního bránícího hráče.

02:08
    Kadlec pálil z prostoru od levého kruhu, puk jen těsně minul pravou tyč Lakosilovy brány.

02:45
    Saidl nepřesně přihrával a domácí se tak dostali do rychlého protiútoku, zakončení Vachutky pak skončilo na betonech Kotvana.

03:49
    Charvát dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, jeho pokus pak Lakosil spatřil na poslední chvíli, ale i tak dokázal kotouč vyrazit alespoň před sebe, tam už se pak o něj postarali jeho spoluhráči.

04:23
    Máme tu první vyloučení dnešního zápasu. Pavel Mojžíš (HOD) vyfasoval od rozhodčích dvě minuty za držení protihráče.

04:25
    Hodonín po buly vyhazuje kotouč až za Lakosilovu bránu.

04:49
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá hned svou první přesilovou hru. MICHAL VYMAZAL se prohnal s kotoučem kolem všech svých soupeřů a následnou bekhendovou kličkou pak dokázal vyzrát na Zdenko Kotvana. Asistence: Jiří Půhoný, Tomáš Sedlák.
    04:49 VYMAZAL - 1:0

06:36
    Matějka přesnou přihrávkou dokázal najít najíždějícího si Jakuba Hajného, ten pak svou střelu vyslal do připraveného Lakosila.

06:52
    Útočnou akci Hodonína zastavuje odpískaný ofsajd.

07:49
    Saidl z otočky poslal kotouč před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, k puku se tak dostávají domácí.

08:13
    První přesilovou hru si zahrají také Drtiči. Vladimír Cink (SUM) si jede odpykat dvě minuty za vražení na hrazení.

08:20
    Jiří Půhoný vyhazuje kotouč za Kotvanovu bránu.

08:39
    Hodonín kombinuje v útočném pásmu...

09:06
    Nyní dostal nabito Dominik Hladiš, jeho pokus letěl těsně vedle levé tyče.

09:36
    Šumperku se teď dvakrát podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.

10:13
    Vladimír Cink na ledě, Šumperk je kompletní.

10:32
    Třetí domácí formace měla našlápnuto do dobré šance, tu však nakonec zastavil odpískaný ofsajd.

11:28
    Půhoný to zkusil z velkého úhlu, Kotvana ale v bráně nepřekvapil.

11:45
    Jurčova tvrdá střela z prostoru od levého kruhu skončila vedle levé tyče Lakosilovy brány.

12:20
    Králík pálil z prostoru mezi kruhy, Kotvan měl zakrytý výhled, i tak ale dokázal kotouč vytěsnit svou vyrážečkou.

13:21
    Potrestána hráčská lavice Hodonína, ti totiž hráli v šesti hráčích. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Erik Hložánek.

13:45
    Střela Jiřího Půhoného se mezi tři tyče nevešla.

13:55
    Hodonín posílá kotouč přes všechny čáry a odjíždí střídat.

14:51
    Charvát i v pádu dokázal kotouč odpravit z vlastního pásma.

14:51

15:15
    Kovaříkovi utekl puk na modré, domácí znovu musí opustit útočnou třetinu.

15:31
    Hosté v plném počtu, Šumperku tato přesilová hra vůbec nevyšla, Kotvan v bráně neměl téměř žádnou práci.

15:40
    Odpískán ofsajd Drtičů.

16:29
    Milan Ostřanský (SUM) si jede odpykat dvě minuty za podražení.

17:05
    Vymazal posílá kotouč za Kotvanovu bránu, obě mužstva pak zatím vystřídala.

17:26
    Sedlákovu střelu z modré dokázal zastavit Kovařík, ten následně kotouč vyhazuje do bezpečí.

18:15
    Drtiči se chvíli drželi v útočném pásmu, ke střele se však nedostali a nyní už Draci znovu vyhazují kotouč.

18:29

18:45
    Sedlák s Matulou se chvíli pošťuchovali za Lakosilovou bránou, hlavní rozhodčí si nakonec oba hráče vytáhl k sobě a řádně jim domluvil.

19:12
    Lehečka se ocitl ve velké šanci, jeho pokus však dokázal Kotvan vytěsnit vyrážečkou.

19:58
    V posledních vteřinách první třetiny měl Šumperk ještě jednu velkou šanci, Vladimír Cink však svou dělovkou jen těsně minul pravou tyč Kotvanovy brány.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme mohli vidět jednu branku a to na domácí straně. V páté minutě se z přesilové hry dokázal prosadit Michal Vymazal, který se krásně zbavil svých soupeřů a následně puk poslal bekhendem do Kotvanovy brány. Obě mužstva si v první periodě zahrála dvě přesilové hry a jak už bylo zmíněno, domácí jednu z nich dokázali využít. Do druhé třetiny tedy vstoupíme za stavu 1:0.

20:01

20:02
    Druhá třetina zahájena, Drtiči se po vyhraném buly vydali s kotoučem ihned do útočného pásma.

20:59
    Vachutka zadovkou poslal kotouč na Sedláka, ten už měl dobrou střeleckou pozici, nakonec se však ještě rozhodl přihrávat na Půhoného, tomu ale kotouč přeskočil hůl.

21:17
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín hned ze začátku druhé třetiny dokázal vyrovnat stav utkání. Střelu Jana Matějky dokázal ještě Lakosil vyrazit, na následnou dorážku z hole PETRA JURČI už byl ale krátký a Drtiči tak vyrovnávají stav utkání na 1:1. Asistence: Jan Matějka.
    21:17 JURČA - 1:1

23:30
    Šumperk hrál v šesti, čehož si všimli rozhodčí, ti následně posílají domácí do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Daniel Hroch.

23:36
    Puk mezi diváky, rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

24:00
    Hostům nevyšla rozehrávka v útočném pásmu, Matěj Bažant následně vyhazuje kotouč za Kotvanu bránu.

24:23
    Hodonínu nevyšel přechod přes modrou, píská se ofsajd.

25:02
    Jurčova střela minula levou tyč Lakosilovy brány.

25:31

26:01
    Šumperk vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravici Lakosila.

26:59
    Schejbalova střela z modré byla sražena do rohu kluziště.

27:30
    Lehečka pálil z prostoru od levého kruhu, Kotvan vyráží puk před sebe.

27:51
    Šumperk si zahraje přesilovou hru. Jan Sedlák (HOD) dostává dvě minuty za držení protihráče.

28:34
    Půhoný nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, Hodonín tak v klidu vyhazuje kotouč ze své třetiny.

28:46
    Tomáš Sedlák pálil z modré, Kotvan drží kotouč ve své výstroji.

28:52
    Puk se ocitl na domácí střídačce, rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

29:16
    Peš se v oslabení vydal do útoku, mezi třemi domácími hráči ale neměl moc šancí na úspěch.

29:51

30:00
    Kužílek se Sedlákem šli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný pak zakončoval puk do betonů Vlastimila Lakosila.

30:25
    Lukáš Králík (SUM) odjíždí na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

30:42
    Jakub Hajný z velké blízkosti trefuje betony Vlastimila Lakosila.

31:05

31:49
    Střela Jakuba Kadlece trefila prvního bránícího hráče, Šumperk následně vyhazuje kotouč do středního pásma.

32:09
    Z modré pálil Mojžíš, Lakosil zasahovat nemusel.

32:25

33:05
    Ostřanský dokázal vybojovat puk, následně ho přenechal Rakovi Fischerovi, který se s ním dostal až do zakončení. Kotva drží kotouč pod svými betony.

33:34
    Jan Matějka teď dvakrát ohrozil Lakosilovu bránu, domácí gólman v obou případech musel zasahovat betony.

33:54
    Zbyněk Žabčík pálil z modré, Vlastimil Lakosil drží kotouč ve své výstroji.

34:39
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Vaněk – 2 min., podražení).

35:09
    Bažantova střela byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Kotvanem.

35:35
    Vymazal poslal kotouč před bránu na Vachutku, ten trefil dobře se přemisťujícího Kotvana.

35:48
    Jiřímu Půhonému nesedla jeho střela a puk končí až v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:05
    Jurča vyhazuje kotouč o středního pásma.

36:29
    Půhoný si s pukem hledal ideální střeleckou pozici, poté však trefil připraveného Kotvana, který dokázal puk schovat do výstroje.

36:41

37:51
    Lehečka posílal kotouč na Kovaříka, ten ho ovšem nedokázal trefit.

38:05
    Žabčíkovu střelu vyrazil Lakosil pouze před sebe, na pozoru pak byl jeden z domácích hráčů, který odpálil kotouč do bezpečí.

38:47
    Hosté otáčí vývoj utkání na svou stranu. První střelu DOMINIKA MATULY dokázal ještě Lakosil vyrazit, na jeho následnou dorážku už byl ale krátký a hosté se tak dostávají do vedení. Asistence: Jakub Sajdl, Petr Peš.
    38:47 MATULA - 1:2

39:15
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Jurča – 2 min., krosček).

40:00

Ve druhé třetině dokázali hosté rychle vyrovnat. Po necelých dvou minutách hry se dokázal prosadit Petr Jurča. Poté jsme mohli sledovat vyrovnanou hru, oba gólmani drželi své týmy dobrými zákroky. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny ale Drtiči dokázali udeřit podruhé a otočit tak vývoj zápasu na svou stranu, o tuto trefu se dokázal postarat Dominik Matula. Do závěrečné třetiny tak hosté naskočí s jednogólovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:01

40:01
    Vymazal hned při úvodním buly třetí třetiny zlomil hůl a odjíždí tak velmi rychle střídat.

41:01
    Půhoný nabil puk Vachutkovi, ten svou dělovkou přestřelil bránu.

41:17

41:58
    Nepřesná přihrávka Sajdla, domácí se tak dostávají ke kotouči.

42:26
    Šumperk se ocitl v dobré šanci na vyrovnání. Ďuráč poslal kotouč na Ostřanského, toho pak skvěle dokázal vychytat Kotvan.

42:42
    Odpískán ofsajd Šumperka, obě mužstva toto přerušení hry využily ke střídání.

43:10
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kobylík – 2 min., sekání).

43:35
    Půhoného střela orazítkovala betony Kotvana.

43:58
    Jakub Hajný ujížděl v oslabení sám na bránu a dokázal trefit pouze boční síť Lakosilovy branky.

44:54
    Střelu Kovaříka drží Kotvan ve své výstroji.

45:10

45:33
    Střela Jakuba Sajdla byla sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Lakosilem.

46:58
    Černohous si s pukem vybruslil mezi kruhy, následnou střelu pak poslal do betonů domácího gólmana.

47:15
    Kotvan si připisuje úspěšný zákrok lapačkou po střele jednoho z domácích hráčů.

47:43
    Kadlec se s pukem dostal až do útočného pásma, lehkým nahozením pak ale nedokázal trefit Lakosilovu bránu a Draci se následně dostali ke kotouči.

48:11
    Lehečka vyhrál buly na Fishera, ten kotouč ihned poslal na Kotvana, který ho drží ve své výstroji.

48:43
    Lakosil vyrazil Pešovu střelu pouze před sebe, kde se nacházel úplně volný Matula, ten však puk promáchl, tohle byla hodné velká příležitost pro hosty.

49:37
    Hodonín odskakuje Šumperku na rozdíl dvou branek. Střelu Jakuba Kužílka neudržel Lakosil ve své výstroji, puk spadl před něho, čehož si všiml JAN MATĚJKA, který kotouč dokázal dostat až za brankovou čáru. Asistence: Jakub Kužílek, Vít Černohous.
    49:37 MATĚJKA - 1:3

50:13
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Králík – 2 min., sekání).

50:29

51:44
    Matějka se s pukem tlačil před bránu, tam byla ale v pozoru domácí obrana.

52:05
    Schejbal vyhazuje kotouč do bezpečí.

52:15

52:35
    Šumperk snižuje na rozdíl jedné branky. LUKÁŠ KRÁLÍK se vrátil z trestné lavice a rovnou si to namířil k bráně hostů, tam se se svou střelou nemýlil a dokázal rozvlnit síť za zády Zdenko Kotvana. Bez asistence.
    52:35 KRÁLÍK - 2:3

53:08
    Odpískán ofsajd Šumperka.

53:47
    Hodonín si své dvoubrankové vedení bere rychle zpět. Střela PETRA JURČI propadla Vlastimilu Lakosilovi pod jeho betony. Asistence: Vít Černohous.
    53:47 JURČA - 2:4

54:13
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kužílek – 2 min., hrubost).

55:00
    Drtičům se nedaří usadit v útočném pásmu, Draci drží kotouč na svých hokejkách.

55:45
    Hodonín kombinoval v obraném pásmu Draků, ke střele se však za celou přesilovou hru nedostal.

56:13

56:22
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Miklík – 2 min., nedovolené bránění).

56:29
    Schejbalovu střelu z modré vyráží Kotvan do rohu kluziště.

56:45
    Další střela Schejbala, Kotvan znovu vyráží kotouč, hosté ho pak následně poslali pryč ze svého pásma.

57:22
    Bažant nabil puk Šťávovi, ten svou tvrdou střelou přestřelil bránu.

58:10
    Schejbal se dokázal prokličkovat mezi třemi soupeři, jeho střela pak skončila ve výstroji Kotvana.

58:15
    Schejbal si s pukem nabruslil na modrou, následnou střelou potom vyprášil lapačku Kotvana.

58:23

58:39
    Půhoný nabil puk Řezáčovi, ten svou dělovkou orazítkoval betony hostujícího strážce svatyně.

59:38
    Útočnou akci Šumperka zastavil odpískaný ofsajd.

Ve třetí třetině zvyšoval stav utkání na 1:3 Jan Matějka, hosté se ale své dvoubrankové vedení udrželi jen tři minuty. Poté se z trestné lavice vrátil Lukáš Králík a dokázal dostat Draky zpět do hry – 2:3. Jenže neuběhla ani minuta hry a Drtiči už zase vedli o dvě branky zásluhou dnes dvougólového Petra Jurči, který dokázal puk propasírovat pod betony Vlastimila Lakosila – 2:4. Tohle skóre už vydrželo až do konce utkání a svěřenci Romana Čechmánka tak můžou slavit, do tabulky si totiž připsali důležité tři body, které jim upevnili druhou příčku.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek sobotního večera. (19:26:53)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 5. Vymazal (Půhoný, Sedlák), 53. Králík – 22. Jurča (Matějka), 39. Matula (Sajdl, Peš), 50. Matějka (Kužílek, Černohous), 54. Jurča (Černohous)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Faltus) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Štěpanovský) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík