Německo
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Česko
Sobota 17.02.2018, 19:00 • Sepp-Puschnig-Halle, Klagenfurt • Reprezentace žen

Češky tak zvládly i svůj druhý zápas na turnaji a před závěrečným soubojem s domácím Rakouskem vedou tabulku s pěti body. (21:27:31)

Samostatné nájezdy přinesly hodně dramatickou podívanou! Češky na ně nakonec vítězí 4:3, na čemž má největší zásluhu Pavlína Horálková, která proměnila všechny tři penalty. Trenérům na závěr vyšel také tah s vystřídáním brankářky, kdy Kristýna Bláhová chytila poslední pokus Lanzlové. Klára Peslarová však jinak za tento zápas zaslouží velkou pochvalu.

České hráčky dnes dokázaly vystupňovat svůj výkon. Téměř dvě třetiny byly horším týmem, ale od vyrovnávací trefy Veroniky Lorencové hru postupně vyrovnaly a v závěru utkání a prodloužení se zdálo, že mají dokonce více sil než Němky.

Pavlína HORÁLKOVÁ - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
    Autorem vítězné branky je PAVLÍNA HORÁLKOVÁ.

10. série
    3:4
    Bláhová chytá! Andrea Lanzlová ji nepřekonala. Tenhle tah trenéru Novákovi vyšel na jedničku.

Do branky jde Kristýna Bláhová!

10. série
    3:4
    Pavlína Horálková neskutečně! Německou brankářku překonává i potřetí, zvolila přesnou střelu.

9. série
    3:3
    Spielbergová nedává, Peslarová její blafák přečetla.

9. série
    3:3
    Simona Studentová prohrála i další souboj s brankářkou Alblovou.

8. série
    3:3
    Franziska Feldmeierová srovnala ranou pod víko!

8. série
    2:3
    Pavlína Horálková proměňuje i svůj druhý nájezd!

7. série
    2:2
    Delabreová už potřetí neuspěla! Peslarová zaklapla betony včas!

7. série
    2:2
    Adéla Škrdlová nedává.

6. série
    2:2
    Marie Delabreová Němky zachraňuje! Bekhendem zasouvá puk mezi betony!

6. série
    1:2
    Šestou sérii začaly opět Češky. Alena Polenská předvedla nádherný blafák a přiblížila svůj tým k výhře!

5. série
    1:1
    Karolína Kovářová naznačila střelu golfem a pak šla do forhendové kličky. Alblová se roztáhla a tak se bude pokračovat.

5. série
    1:1
    Eisenschmidová neuspěla proti Peslarové s forhendovým blafákem.

4. série
    1:1
    Sandra Halounová si nepřišla na Alblovou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Gleissnerová (Strobelová, Lanzlová) – 33. Lorencová (A. Halounová), rozh. náj. Horálková