Kerkrade – Utrecht 1:4 (kon.) | Feyenoord – Heracles 1:0 (kon.) | Twente – Sparta Rotterdam 1:1 (kon.)
Zwolle – Ajax 0:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
1:0 (0:0)
Heracles Almelo
Neděle 18.02.2018, 14:30 • De Kuip (Rotterdam) • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

První vzájemný souboj v této sezóně
    Feyenoord tehdy na hřišti Heraclesu vedl po brankách – Berghuis (2x) a Boetius, po prvním poločase 3:0! Avšak Heracles ve druhém poločase dokázal brankou Niemeijera a následnou penaltou (kterou dával tentýž hráč) zdramatizovat koncovku zápasu. Na konci dramatu nakonec Feyenoord pojistil vítězství v 93. minutě, kdy se prosadil Larsson.

Situace v tabulce
    Heracles se díky výhře a díky ostatním nezdarům týmů v blízkosti dostal tabulkou výše a to na jedenácté místo s celkovým počtem 27 bodů. Heracles si tak drží poklidný střed tabulky, odkud mu momentálně nehrozí hrozba baráže či přímo sestupu z nejvyšší soutěže. Zkrátka řečeno – Heracles je na tom nejlépe ze všech týmů z druhé poloviny tabulky.

Ohlédnutí za posledním zápasem
    Heracles v minulém zápase dokázal porazit na svém hřišti celek z Willemu a to 1:0, kdy se prosadil na konci 45. minuty Vermeij.

Domácí díky minulé prohře promrhali šanci se přiblížit ke třetí pozici, kde je momentálně Alkmaar (ten navíc taktéž v minulém kole jen remizoval). A tak díky další prohře na něj ztrácí již osm bodů. Dosavadní čtvrtá příčka, kterou Feyenoord drží může být po tomto kole již utopií. Ihned tři celky jej mohou sesadit z této pozice a to Zwolle (které kdyby vyhrálo v minulém zápase, tak by bylo již na zmíněné příčce), Utrecht, Arnhem. Pokud chce Feyenoord být stále mezi první čtyřkou, musí dnes určitě zvítězit a to nejlépe za tři body.

Minulý zápas se jim vůbec nepovedl. Nejenže s Arnhemem prohrál 3:1, ale v zápase dokonce dostal dvě červené karty! V 65. minutě ji dostal Basacikoglu a v 82. minutě Malacia.
    Feyenoord se dostal brankou Vilheny ve 21. minutě do vedení. Arnhem dokázal na sklonku prvního poločasu vyrovnat, následně ihned po vyloučení Basacikogly se dostal do vedení, které pojistil třetí brankou v závěru zápasu, kdy již hosté hráli v devíti hráčích.
    Pozitivní zpráva také přišla pro klub, že obránce Juste, který se lehce zranil v minulém utkání, je již fit. Nakonec však obránce do zápasu pravděpodobně nenastoupí, dále s ním jsou mimo hru Haps a Larsson. Kvůli karetním trestům pak nemůže hrát Malacia a Basaçikogla.

Ohlasy trenérů a novinky
    Trenér po minulé prohře s Arnhemem (1:3) byl zklamaný: "s takovými výkony nemůžeme myslet na nejvyšší stupínek, s tím se můžeme rozloučit..."
    Nicméně zároveň dodává: "není to povedený ročník, na druhou stranu vše ještě ztraceno není. Musíme se poohlížet po další motivaci, což je konečná třetí pozice a vítězství v KNVB Beker. Heracles chceme porazit, oproti předchozím duelům se potřebujeme zlepšit."

Hosty trápí velká marodka – trenér bude postrádat van den Buijse (problémy s třísly), Hardevelda (je po operaci kolene), van Hintuma (zlomenina prstu) a Duarteho (potíže s lýtkovým svalem). Do zápasu kvůli nemoci nenastoupí ani český zástupce Navrátil.

Jaroslav Navrátil nakonec figuruje na střídačce hostů!

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Favorit zápasu se jako první snažil o hrozbu před soupeřovou brankou. Přihrávka do pokutového území však neprošla.

2
    Přenesení hry na levou stranu a zde faulují hosté. Domácí budou rozehrávat.

3
    Je tu první střela na hostující branku, Bram Castro vyráží. Míč se následně dostal k dalšímu hráči Feyenoordu, ale ten míří mimo pravou tyč.

4
    Ke své první střele se na druhé straně dostali i hosté, ale i ta mířila mimo branku.

5
    Domácí se snažili o centr z levé strany, který nakonec přišel. Avšak nebyl přesný a míč končí v zázemí a bude následovat odkop od branky hostů.

6
    Dle předpokladů mají domácí více míč v držení a provádí jeden útok za druhým.

7
    Nyní další nepřesnost v centru a Castro opět bude rozehrávat míč od své branky.

8
    Jean-Paul Boëtius byl moc aktivní ve snaze získat míč a rozhodčí to posoudil jako faul.

8
    Hosté se mohou dostat na polovinu soupeře a to po dalším faulu domácích, tentokrát již na polovině hřiště.

9
    Tohle pomezní rozhodčí poněkud nezvládl, přihrávka do jasného ofsajdu, avšak neměl se k tomu aby zvedl praporek. Obrana domácích na malou chvíli přestala hrát, nakonec musel brankář vyběhnout a zneškodnit akci hostů. Hlavní rozhodčí však posléze uznává ofsajd a domácí budou rozehrávat.
    9. Šance hostů, avšak nakonec uznána přihrávka do ofsajdu.

11
    Heraclesu se nyní daří držet svého soka na polovině hrací plochy a vymanili se z počátečního tlaku soupeře.

12
    Feyenoord na polovině soupeře, ale nyní je to spíše takový boj o míč.

13
    Boj, ze kterého vyplynul faul na straně hostí a domácí budou zahrávat standardní situaci z levé strany.

14
    Míč byl nacentrován na pravou stranu, kde se však domácí před hostující obránce neprosazují.

15
    Heralces se nyní po dlouhé přihrávce za obranu dostal do zajímavého přečíslení, ale jejich souhra nebyla natolik přesná, aby z tohoto nadějného útoku mohli slavit branku.

16
    Feyenoord zpět na polovině soupeře, nyní na jeho levé straně, kde se chystá k vhazování.

17
    Žlutou kartu dostává Roland Baas (Heracles Almelo).

17
    Domácí měli další standardní situaci, tentokrát z pravé strany. Vysoký centr ukrývá do své náruče Castro.

19
    Domácí musí zastavit tuhle útočnou akci po pravé straně, přihrávka mířila do ofsajdu.

20
    Sympatickou střelu z hranice pokutového území chytá Jones.

21
    Střela ze střední vzdálenosti mohla nadělat paseku brankáři hostů, naštěstí pro něj byla blokovaná.

22
    Diks u postranní čáry zajel do svého spoluhráče a vidí druhou žlutou kartu tohoto utkání. Vcelku zbytečná karta pro obránce, který fauloval na soupeřově polovině.

24
    Nyní hosté prožívali krušné chvíle, kdy bylo velmi rušno před jejich brankou. Avšak ani jedna střela se nedostala na brankáře a každou dokázali obránci blokovat.

25
    Nakonec z toho všeho došlo ještě k zahrání rohového kopu, který se však domácím příliš nepovedl.

25
    Hosté po standardní situaci dokázali vystřelit a tuto střelu musel Jones vyrazit svým pohotovým zákrokem.

26
    Hosté dostali míč na polovinu soupeře, ale netěží z toho žádnou šanci směrem na branku Jonese.

27
    Hra Feyenoordu je v posledních minutách taková těžkopádná. Nyní sražený pokus o centr z levé strany a brankář zachytává vysoký míč již za brankovou čarou a bude to nakonec rohový kop.

28
    Ten hosté ubránili bez větších obtíží, ale stále si musí dávat pozor, neboť míč je stále na jejich polovině.

29
    Po útočném faulu se budou moci hosté znovu vysvobodit z menšího tlaku.

30
    Přihrávka na hráče z druhé vlny a ten se nerozpakoval a zkusil vystřelit. Rána míří hodně vysoko nad branku Heraclesu.

32
    Castro musel opět zasahovat a chytá míč po nepovedené přihrávce z levé strany. No, nepovedené...povedená byla, ale byla o něco delší než adresát na pravé straně potřeboval.

33
    Robin van Persie hraje již od začátku utkání a zatím jsme jej neviděli v nějaké vážnější situaci.

35
    Feyenoord nyní dlouhé dvě minuty kombinuje na středu hrací plochy...

35
    Jejich kombinace nakonec k prakticky nevedla k ničemu a po faulu přenechávají míč soupeři.

36
    Vincent Vermeij se dostal do střely, ale míří mimo. To vše po dobré přihrávce od Baase. Bohužel, Vermeij nezvládl rychle zpracovat míč a pak mu již scházel čas si připravit střelu.

38
    Po kombinaci se rozhodl, že Persie zrychlí hru, ale klička mu nevyšla a byl od míče odstaven.

39
    Jones po delší době měl práci a to když chytá dlouhý centr po rohovém kopu soupeře.

40
    Feyenoord to zkouší různě, nyní třeba dobrou střelou ze střední vzdálenosti, kterou Castro vyráží.

42
    Feyenoord i s blížícím se koncem prvního poločasu je stále aktivnějším celkem a má míč ve svém držení. Jeho další útok končí zákrokem brankáře Castra.

43
    Sem tam se v útoku objeví i hosté, jako nyní, kdy vystřelil jeden z jejich hráčů, ale střela mu vůbec nesedla.

44
    Další pokus o přihrávku před branku, ale míč jen proplachtil pokutovým územím do zázemí.

45
    Hlavní arbitr nastavuje ještě jednu minutu navíc.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce. Domácí mají výrazně navrch, ale do nějakých vážnějších situací se příliš nedostávají. Jejich pokusy jsou pro Castra buď chytatelné nebo jsou střely nepřesné a míří mimo jeho tři tyče. Hosté se občas dostanou na dostřel branky Jonese, ale ani oni si nevytvořili šanci, která by vyložené volala po brance.

46

46
    Druhá půle začala faulem, po kterém musí být ošetřen hostující hráč.

47
    Faulu se dopustil Nicolai Jörgensen a faulovaný Dries Wuytens vypadá, že to nakonec rozchodí.

48
    Nakonec to jako faul klasifikováno nebylo, neboť se odkopává od branky hostů.

49
    Možnost pro Heracles ohrozit branku svého soupeře a to po zahrávání rohového kopu.

50
    Bart Nieuwkoop fauluje v blízkosti šestnáctky a to bude zajímavá situace pro hosty.

50
    Vzdálenost od branky nám grafika ukazuje přibližně 27m.

51
    Střela nebyla povedená, ale hosté se udrželi na míči. Nakonec vybojovali opět rohový kop.

52
    Centr před brankou odhlavičkoval domácí hráč, následně míč zamířil do zázemí po neúspěšné střele a Jones nyní bude moci rozehrávat od své svatyně.

54
    Z tohoto útoku domácí neohrozí branku natolik, aby z ní byla první branka zápasu. Centr nebyl povedený a Castro má míč ve své moci.

55
    No, ale na druhé straně se nyní děly věci!Střela jednoho z hráčů trefila břevno domácí branky a následný pokus o dorážku taky nebyl vůbec špatný a Jones měl plné ruce práce, aby neinkasoval.
    55. Střela hostujícího hráče skončila na břevně!

56
    Po tomto závaru zahrávali hosté celkem dva rohové kopy, ale ani jeden nevedl k dalšímu výraznějšímu ohrožená branky Jonese,

58
    Heracles je po předchozí situaci, kdy se dostal do šance o něco nyní živější a kombinuje s míčem.

59
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    A po rychlé kombinaci tu máme první branku zápasu. ROBIN VAN PERSIE dostal na středu hřiště míč a vystřelil přízemní střelu, která zapadla k levé tyčce.
    59. Robin van Persie - 1:0

60
    Feyenoord odpověděl na zvýšenou aktivitu hostů nejlépe jak mohl.

61
    Domácí u míče a nyní se jim hraje lehčeji a snaží se o druhou branku.

62
    Domácí stále drží míč, ale nyní jsou na své vlastní polovině.

63
    Rychlé přenesení hry, avšak faul na Wuytense přerušuje další útočné snažení domácího celku.

66
    Feyenoord nyní kontroluje hru a nepouští Heracles prakticky na svou polovinu. Když už se hosté dostanou k míči, tak většinou jejich snaha končí ihned na polovině hřiště.

67
    Brandley Kuwas se snažil projít před branku, ale nakonec se míč tak nešťastně odrazil, že zahrává rukou.

68
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Peter van Ooijen, přichází Mo Osman.
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Dries Wuytens, přichází Wout Droste.

70
    Hosté se dostali k zajímavé a nebezpečné přihrávce před brankou, ale obránce Feyenoordu zvládá situaci a zažehnává tuto situaci.

71
    Domácí nyní opět zahrozili před brankou soupeře a dobrý zákrok Castra zabránil druhé brance v jeho síti. Těsně před ním totiž dorážel po přihrávce z pravé strany hráč Feyenoordu, ale Castro byl připraven.
    71. Velká šance, ale Castro se nyní předvedl reflexivním zákrokem!

73
    Robin van Persie má splněno, dal branku a nyní přepouští své místo Jensu Toornstrovi.

74
    Feyenoord se v posledních minutách hry stáhl na svou polovinu a nyní se bezpečně brání snaze soupeře.

75
    Po nepodařené přihrávce budou rozehrávat domácí, ale ti nikam s míčem nepospíchají.

76
    Po faulu na levé straně hřiště u postranní čáry budou domácí zahrávat standardní situaci.

76
    Rozehrávka na střed hřiště, odkud přichází centr do pokutového území. Avšak zde už úřadovali jen obránci Heraclesu.

79
    Domácí vhazovali na polovině soupeře a nakonec se dokázali střelecky prosadit, avšak míč plachtí mimo tři tyče.

80
    Nyní nepovedený centr od domácích a Castro bude odkopávat míč. Blíží se nám koncovka zápasu a doba, kdy Heracles bude více a více otevírat svou hru a hnát se za vyrovnáním. To však bude něco pro ofenzívu domácích.

81
    Zatím se však dopředu dostávají jen domácí..další střela ze střední vzdálenosti, kterou Castro kryje.

82
    Pád hráče Feyenoordu v pokutovém území, ale arbitr rozpažuje a to znamená, že se o penaltu nejedná.

83
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Sebastian Jakubiak, přichází Paul Gladon.

84
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Karim El Ahmadi, přichází Sofyan Amrabat.

86
    Domácí se již jen brání a čekají na případný protiútok.

87
    Avšak nyní to obrana vzala na lehko a dovolila zakončení Paula Gladona, který před malou chvílí střídal. Avšak nebude tím šťastlivcem, neboť míří mimo.
    87. Paul Gladon se ocitl v zajímavé příležitosti.

89
    Domácí chtěli střídat, ale rozhodčí je nepouští k této možnosti a hosté se snaží podniknout další svůj útok.

90
    Míč u brankáře Jonese, který neměl problémy s jeho chycením.

90+1
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Eric Botteghin.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Centr v pokutovém území odhlavičkoval domácí obránce a hosté se nedokážou dostat do blízkosti branky Jonese.

90+3
    Faul na polovině hřiště a Heracles bude mít možnost ještě jednou se dostat před branku.

90+4
    A na začátku čtvrté minuty nastavení tu přišla pěkná střela, kterou Jones chytá jistě do svých rukou.

90+4

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:12.

Domácí nakonec vítězí po nejtěsnějším možném výsledku! Heracles se sice po většinu zápasu spíše bránil avšak jeho bránění nebylo vůbec špatné a jejich případné útoky taky byly poměrně nebezpečné. Avšak Feyenoord zkušeně dokázal ubránit jednogólový náskok.

To je ode mě vše, na shledanou. (16:26:15)