Arizona – Edmonton 1:0 (kon.) | Vegas – Montreal 6:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:4 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 5:3 (kon.) | Nashville – Detroit 1:3 (kon.) | Chicago – Washington 7:1 (kon.)
Vancouver – Boston 6:1 (kon.) | Calgary – Florida 3:6 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 4:7 (kon.)
Colorado – Edmonton 2:4 (kon.) | Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.)
Vegas Golden Knights
6:3 (3:2, 2:0, 1:1)
Montreal Canadiens
Neděle 18.02.2018, 01:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Domácím tým je naprostým překvapením sezony, hráči se v premíerovém ročníku nachází na prvním místě Západní konference. Z 57 duelů z toho bylo hned 29 vítězství a devět výher v prodloužení či nájezdech. V posledních zápasech je ale forma hodně proměnlivá: tři vítězství v základní hrací době a dvě porážky. V posledním zápase hráči doma uvítali Edmonton a naprosto průběh ovládali, v závěrečné třetině už tým vedl o čtyři branky, načež už hosté nedokázali reagovat, přišlo jenom snížení Draisatla. Nejproduktivnějším hráčem je Jonathan Audy-Marchessault, který má na svém kontě 55 bodů (21 gólů a 34 asistencí).

Poslední zápasy:

Vegas Golden Knights 4:1 Edmonton Oilers
    Vegas Golden Knights 5:2 Chicago Blackhawks
    Vegas Golden Knights 1:4 Philadelphia Flyers
    San Jose Sharks 3:5 Vegas Golden Knights
    Pittsburgh Penguins 5:4 Vegas Golden Knights

Hosté nezažívají své nejlepší časy s vyřazovací části se už hráči mohou definitivně rozloučit. A forma je hodně podobná, posledních pět zápasů = čtyři porážky, z toho jedna v prodloužení. V posledním zápase tým odcestoval do Arizony, kde se utkal s tamním mužstvem. Zápas měl být hodně vyrovnaný, ale předzápasové předpoklady se nenaplnili a Arizona dominovala, přišla výhra 5:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je útočník Max Pacioretty, který si připsal 34 bodů.

Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller – Marchessault (A), W. Karlsson, R. Smith – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, O. Lindberg – Carpenter (A), Bellemare, Nosek.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry, Alzner, Jo. Benn, Morrow, Schlemko, Mete (C) – Lehkonen, Hudon, Pacioretty (A) – Ščerbak, Drouin, Galchenyuk (A) – Gallagher, Plekanec, Byron – L. Shaw, J. de La Rose, Carr..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a okamžitě se hrnou do útoku.

00:45
    David Perron atakuje rozehrávku hostujícího celku, spoluhráči ho ale dostatečně nepodpořili a sám a to byl krátký.

01:05
    James Neal se málem dostal do hodně slibné šance! Zničehonic obdržel kotouč na namířil si to rovnou před branku, byl ale faulovaný a bude z toho první přesilová hra zápasu.

01:07
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Victor Mete – 2 min., hákování).

01:38
    Montreal úspěšně vyhazuje a zatím se hodně dobře brání, domácí se vlastně ještě nedostal k žádné střele, která by stále za zmínku.

02:10
    Velkém zmatky před hostujícím brankářem, který musel zasahovat.

02:16
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    To teda moc dlouho netrvalo a domácí využívají první přesilovou hru v zápase. Po pěkně kombinaci dostal na střelu nabito REILLY SMITH, který svou ránou prostřelil naprosto vše, co mu stálo v cestě, brankář Antti Niemi se nedokázal včas přemístit a inkasuje hned v úvodu duelu. Asistence: Nate Schmidt, Jonathan Marchessault.
    02:16 Reilly SMITH - 1:0

04:01
    Vypadá to , že se Montreal postupně dostává do zápasu a hráči se nastěhovali do útočné třetiny.

04:32
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je to tady, to je ale odpověď! Nádhernou sólovou akci převedl CHARLSES HUDON, který si to z pravé strany namířili rovnou na Fleuryho a dokázal ho kličkou dokonale zmást, jeho následná rána do odkryté branky už nemohla skončit jinak, než v síťi. Asistence: Max Pacioretty, Joe Morrow.
    04:32 Charles HUDON - 1:1

06:04
    Pierre-Édouard Bellemare se po ostrém střetu objevil na zemi a zřejmě bude ošetřován. Snad to nebude nic vážného. Hráč odjíždí z ledové plochy a drží s za pravé zápěstí.

Ryan Carpenter nechal kotouč za sebou, což je škoda, neboť Vegas mělo velkou šanci na přečíslení, místo toho ztratil puk a musí se bránit.

06:50
    A vedení je opět na domácí straně! Zatím jsou fanoušci svědky velice pohledného hokeje, kterému nechybí vůbec nic! Od modré čáry se ke střele odhodlal BRAD HUNT a udělal hodně dobře, jeho dělovka zapadla do pravé šibenice branky, rána byla čistá a nikým tečovaná. Asistence: Luca Sbisa.
    06:50 Brad HUNT - 2:1

08:00
    Vegas si na svého soupeře vytváří mírný tlak a drží se v útočném pásmu.

09:15
    Pohledný zákrok Anttiho Niemiho, svou lapačku měl na tom správném místě a znemožnil úspěch ráně Neala, bude se vhazovat.

09:51
    Domácí gólostroj se ne a ne zastavit! Třetí branka domácího celku! David Perron se nejprve rval o kotouč a poté viděl zcela osamoceného TOMÁŠE NOSKA, který se dokázal trefit do pravé šibenice brankářovy svatyně! Je z toho tedy druhý gól v krátkém časovém období. Asistence: Erik Haula, Ryan Carpenter.
    09:51 Tomáš NOSEK - 3:1

09:51
    Střídání v týmu Montreal Canadiens: ze hřiště odchází Antti Niemi, přichází Carey Price.

11:10
    Vegas stále nepolevuje a dostává se do maximální herní pohody.

11:47
    Domácí teď udělali fatální chybu u rozehrávky, kterou dokonale potrestal NIKITA ŠČERBAK. Tento hostující útočník se prezentoval pohlednou kličkou kolem brankáře a poté trefil kotouč do odkryté branky z většího úhlu. Je z toho tedy kontaktní branka, první třetina dnešního zápasu je opravdu hodně zajímavá. Asistence: Alex Galchenyuk, Karl Alzner.
    11:47 Nikita ŠČERBAK - 3:2

12:50
    Tomáš Nosek zničehonic ohromně zrychlil a bylo z toho hodně zajímavého zakončení, které ale posléze střelou neskončilo, obránce dokázal českého útočníka vytlačit ze střeleckého úhlu.

12:55
    Pierre-Édouard Bellemare odchází do kabiny a zřejmě v utkání pokračovat nebude.

13:45
    Hráči si dnes nedají nic zadarmo a hned čtyři se rozhodli bojovat o kotouč za brankou hostující celku, nakonec byl nejúspěšnější Deryk Engelland a zakládá akci.

14:40
    Nikita Ščerbak vyvezl kotouč k modré čáře a poté ho poslal na branku, Marc-Andre Fleury musel zasahovat.

14:58
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Nikita Ščerbak – 2 min., podražení).

15:25
    Vegas v poklidu kombinuje v útočném pásmu, posléze střílel Erik Haula, ale jeho rána nebyla přesná a brankář s ní neměl problém.

15:48
    Po přerušení hry si Alex Tuch vyměnil pár názorů s protihráči a málem z toho byla bitka.

16:10
    Domácí opět v útoku. Rána Brada Hunta ale skončila v koleně obránce, který se postavil do rány, poté odjel na střídačku.

16:57
    Montreal vyhazuje.

16:58

17:53
    Carey Price předvedl obstojný zákrok proti střele Williama Karlssona, poté kotouč schoval do lapačky, bude se tedy vhazovat před jeho brankou.

18:25
    Konec úvodní třetiny se zřejmě odehraje před brankou Montrealu. Domácí chtějí ještě zvýšit své vedení.

19:23
    Nate Schmidt založil rychlý protiúoku, ale poté mu selhalo zpracování. Ke kotouči se dostal McNabb, ale jeho rána od modré čáry nemířila mezi tři tyče.

19:51
    Devět sekund před koncem se ještě bude vhazovat v obranném pásmu Montrealu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tak a máme za sebou naprosto šílenou první třetinu, ve které padlo hned pět branek! Zatím jsou fanoušci svědky toho nejlepšího hokeje a ani jeden z týmů se za svůj výkon rozhodně nemůže stydět. Mezi úspěšné střelce se zapsal i český hráč, a to Tomáš Nosek po tom, co jeho rána zapadla do pravé šibenice branky. Vegas měl jednoznačně více ze hry a s podivem, že vede pouze o jeden přesný zásah. Po třetí brance domácích se Montreal rozhodl ke změně a do hostující svatyně se postavil Carey Price, který zatím ještě ani jednou neinkasoval. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství dnešního utkání a doufejme, že bude přinejmenším stejně tak atraktivní!

Další třetina začne přibližně v 2:12.

20:01

20:15
    Joe Morrow vybojoval kotouč pro svůj celek a postupně kombinuje u své vlastní branky.

20:25
    Carey Price a jeho povinný zákork. Kotouč mu ale vypadl z lapačky a ještě nadělal spousty problémů.

20:50
    Reilly Smith si schoval kotouč pro sebe a rozehrává, jeho samostatný průnik do útočné třetiny skončil už na půlícím kruhu.

21:44
    Zakázané uvolnění domácího celku, bude se vhazovat před Fleurym.

22:00
    Úvod druhé třetiny je poněkud opatrý a ani jeden z týmů nechce udělat chybu při rozehrávce.

22:18
    Marc-Andre Fleury toho měl poměrně dost na práce. Jako poslední musel zlikvidovat střelu Logana Shawa. který mířil pod horní tyčku, brankář si ale poradit a zasáhl.

22:43
    Tohle nebude zakázané uvolnění a Brad Hunt musí hrát, nakonec si poradil a vyvezl kotouč do útoku.

23:07
    A je tam další, domácí zvýšují své vedení na rozdíl dvou branek, první vážnější šance domácích v druhé třetině. RYAN CARPENTER dokázal svou nenápadnou ránou zápěstím poslal kotouč do pravého horní rohu branky, brankář Carey Price neměl šanci reagovat a vlastně se ani nepohl. Asisence: Colin Miller, Jonathan Marchessault.
    23:07 Ryan CARPENTER - 4:2

23:19
    A znovu a znovu, neskutečná produktivita domácího celku dokazuje, proč je Vegas v tabulce tak nahoře. Tentokrát došlo k několika soubojům o kotouč těsně před Pricem a nejl=pe se zorientoval REILLY SMITH, který tímto přidává svůj druhý zásah v zápase. Těsně před brankářem dokázal dorazit kotouč do prázdné branky. Asistence: Deryk Engelland, Jonathan Marchessault.
    23:19 Reilly SMITH - 5:2

25:10
    Marc-Andre Fleury si taky zachytá, teď musel zneškodnit střelu Gallaghere, který mířil mezi betony, bude se tedy vhazovat.

26:20
    Vegas dál kombinuje v útočném pásmu, William Karlsson byl ale dotlačen k mantinelu a kotouč posléze ztratil.

26:57
    Zakázané uvolnění Montrealu.

27:05
    Domácí se už skoro znova radovali z branky, ale Carey Price dokázal kotouč udržet pod svým zákrokem, i když vůbec netušil, kde se puk vlastně nachází, znovu se bude vhazovat.

27:24
    Carey Price měl sice špatný výhled, ale měl to štěstí, že rána od modré čáry mu doletěla přímo do lapačky, žádná vážná situace z toho tedy nebyla.

27:40
    Reilly Smith se na malou chvilku dostal ke kotouči, ale jeho finální přihrávka nenašla svého adresáta a skončila u brankáře.

28:18
    Carey Price opět přerušuje hru, tento brankář dneska bude mít hodně na pilno.

28:35
    Brad Hunt se s ničím nepáral a takřka okamžitě poslal ránu na brankáře, jeho pokusl Price zneškodnil, již poněkolikáté se bude vhazovat.

29:07
    Tohle je naprostá dominance domácího celku, Price si za posledních několik minut nemohl ani oddychnout, teď chytl další ránu.

29:35
    Nastal menší zmatek i před domácím brankářem, ale obrana byla pozorná a včas zhasila situaci.

30:00
    Tak máme za sebou půlku dnešního utkání. Vegas jednoznačně dominuje a nenechává svého soupeře ani na chvíli na pokoji.

30:30
    James Neal se snažil kotouč vrátit zpátky před brankáře, ale při svém pokusu podklouzl a ztratil veškerou koncentraci.

31:15
    Hráči podstupují souboje o kotouč uprostřed hrací plochy.

31:40
    Přečíslení dva na jednoho na domácí straně. James Neal už napřahoval na čekal až k němu dojde kotouč, jeho spoluhráč si dal s přihrávkou až příliš na čas a ta byla následně zblokovaná.

32:32
    Marc-Andre Fleury byl zbořený jedním z útočníků Montrealu a je z toho pořádná potyčka. Nakonec všechno vyřešili rozhodčí a bude se vhazovat bez nějakého vyloučení.

33:25
    Montreal se po hodně dlouhé době dostal do útočného pásma, ale zatím z toho nebyla žádná příležitost, která by stála za zmínku.

34:00
    Další souboje o kotouč, tentokrát za brankou Fleuryho.

35:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nate Schmidt – 2 min., podražení).

35:45
    Montreal bude mít šanci skórovat, bude zahrávat druhou přesilovou hru v utkání.

36:10
    Hosté se ale zatím nedostali vůbec do útočného pásma.

36:25
    Bude se vhazovat uprostřed hrací plochy poté, co kotouč skončil na střídačce.

36:50
    Hráči Vegas kombinují ve vlastním oslabení u branky a vůbec nikam nespěchají.

37:20
    Cody Eakin a jeho zajímavé zakončení ve vlastním oslabení, jeho bekhendová střela ale na Price nevyzrála, bude se vzhazovat.

37:30

38:10
    Vegas se už v závěru druhého dějství vůbec nikam nehrne a hráči v poklidu kombinují v útočném pásmu, ke střele ale ještě nedošlo.

38:50
    David Schlemko se snaží založit zřejmě jednu z posledních akcí v této třetině, ale moc se mu to nepovedlo, jeho přihrávka byla nepřesná.

39:25
    Marc-Andre Fleury zachraňuje situaci před svou svatyní a bude se před ním vhazovat několik sekund před koncem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tak i druhé dějství dnešního skvělého zápasu je za náma. V druhé třetině padly dvě branky a z během několika sekund, obě na domácí straně. Vegas má jednoznačně zápas pod svou kontrolou, i když vedení není zas takové, které by si hráči asi přáli, ještě to je více než reálné na nějaký zvrat. Golden si ale vytvořil neskutečný tlak na svého soupeře a útočníci stříleli snad z úplně každé pozice. I přesto, že Carey Price dvakrát inkasoval, tak stálé drží sůj tým relativně na dostřel. Uvidíme, co nám nabídne závěrečně dějství, jestli něco podobného jako předchozí dvě třetiny, tak Vegas dotáhne zápas bez sebemenších problémů do vítězného konce.

Další třetina začne přibližně v 3:07.

40:01

40:20
    Bude se vhazovat uprostřed hrací plochy. Kotouč vybojovali domácí a hrnou se dopředu.

40:41
    Marc-Andre Fleury měl štěstí, rána jednoho z hostujících útočníků letěla těsně kolem levé tyčky, brankář měl přitom hodně špatný výhled.

41:23
    Další souboj o kotouč vybojovali domácí a dostávají se z obranného pásma.

42:00
    Tomáš Nosek a jeho individuální akce, ta ale hodně rychle skončila potom, co byl útočník dotlačen na mantinel.

42:15
    To byl ale reflex! Marc-Andre Fleury potvrdil své kvality a blýskl se pohotovým zákrok lapačkou, zkoušel ho překonat Logan Shaw.

42:51
    Bude se vhazovat před domácím brankářem. Montreal je v úvodu závěrečného dějství aktivnější, ale Fleury zatím podává hodně uspokojivý výkon.

43:20
    Nosek a jeho souboj o kotouč, puk ale šel na dlouhou hůl a nakonec na něho nedosáhl, Canadiens vyráží do útoku.

43:56

44:02
    Tak tady už je nejspíš vítěz dnešního zápasu jasný. Další kombinace na pár přihrávek a naprosto osamocený NASH SCHMIDT, který ke své asistenci přidává i přesný zásah. Ihned po zpracování kotouče vyslal ránu na branku a kotouč spadl pod horní tyčku, brankář dokázal reagovat až pozdě. Asistence: Reilly Smith.
    44:02 Nate SCHMIDT - 6:2

45:45
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se tedy opět vrátí před Price.

47:35
    Alex Galchenyuk a jeho pokus z větší vzdálenosti, brankář ani nemusel zasahovat, neboť rána byla několikrát tečovaná.

48:30
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Marc-Andre Fleury – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Jonathan Marchessault.

48:44
    Hosté se dokázali prosadit v první přesilové hře a dává si to za vinu brankář domácího celku Marc-Andre Fleury, který hodně zbytečně fauloval. Proti gólové střele ale nemohl nic dělat, ránou se pyšnil JONATHAN DROUIN, jeho pokus proletěl brankáři pod levou rukou. Asistence: Jeff Petry, Brendan Gallagher.
    48:44 Jonathan DROUIN - 6:3

50:20
    Hráči podstupují souboje o kotouč u hostující branky.

51:40
    Tohle klidně mohlo být zakázané uvolnění Montrealu, ale kotouč byl zřejmě ještě tečován. Vegas kombinuje u své branky.

52:25
    Kotouč teď putuje ze strany na strany a ani jeden z týmů si ho na déle neužil.

53:00
    Nádherná kombinace domácích, jediné, co chybělo byla branka! James Neal sklepl na Carpentera, který z bezprostřední blízkosti poslal kotouč pouze do výstroje brankáře.

53:50
    Montreal se už nějakou dobu drží v útočném pásmu, ale všechny střelecké pokusy byly zatím úspěšně odvrácené.

54:35
    Brendan Gallagher nakonec udržel kotouč v útočné třetině a od modré prověřil připravenost Fleuryho, tomu kotouč sice vypadl, ale nikdo u branky na dorážku nebyl.

55:00
    Máme před sebou posledních pět minut zápasů, Montreal se ještě snaží průběh nějak zdramatizovat, ale naráží na propracovanou obranu a skvělého brankáře.

55:42
    Další zblokovaný pokus.

56:15
    Daniel Carr podstoupil hned tři souboje o kotouč, ale ani v jednom nebyl tak dominantní a puk ztratil. Vegas se už nikam nepohrne.

56:45
    Brayden McNabb podklouzl a nabídl tak kotouč Montrealu v útočném pásmu.

57:20
    Jeff Petry a jeho střela mimo tři tyče.

57:45
    Tomáš Nosek byl zmatený a pořádně nevěděl, kde se kotouč nachází. Poté, co ho našel ho poslal o mantinel z obranného pásma.

58:20
    Nikita Ščerbak kotouč ztratil a domácí tak mají šanci na útok.

58:47
    Jonathan Marchessault má ještě stále hodně energie a jako blesk vyloupil rozehrávku Montrealu, jeho následná střela letěla mimo.

59:30
    Pomalu a jistě se blíží konec dnešního zápasu. Vegas se ještě pokouší o poslední zakončení.

Tak a je konec tohoto pohledného zápasu. Vegas jednoznačně potvrdil, že není první náhodou a připisuje si poměrně lehké vítězství. Domácí byli všude a ovládali každou kousek ledové plochy. Mezi úspěšné střelce se zapsal i český reprezentant Tomáš Nosek. Ve třetí třetině vedení už jen korigoval Nash Schmidt, který ke své asistenci přidal i přesný zásah. Na domácí straně se dvakrát prosadil pouze jeden střelec, a to Reilly Smith. I to vypovídá o tom, že Vegas nespoléhá na nějaké individuality a hraje komplexně. Vegas zůstává lídrem tabulky Západní konference s 82 body. Montreal zůstává předposlední ve Východní konferenci a na rozdíl od soupeře si vyřazovací část zcela určitě nezahraje. To je z dnešního přenosu vše, přeji dobrou noci či příjemné ráno.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 3. R. Smith (Schmidt, Marchessault), 7. Hunt (Sbisa), 10. Nosek (Haula, Carpenter), 24. Carpenter (C. Miller, Marchessault), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 45. Schmidt (R. Smith) – 5. Hudon (Pacioretty, Morrow), 12. Ščerbak (Galchenyuk, Alzner), 49. Drouin (Petry, Gallagher)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt, McNabb, Theodore, Engelland (A), Hunt, C. Miller, Sbisa (A) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, O. Lindberg (A) – Carpenter, Bellemare, Nosek.
    Montreal Canadiens: Niemi (10. Price) – Petry, Alzner, Jo. Benn, Morrow, Schlemko, Mete (C) – Lehkonen, Hudon, Pacioretty (A) – Ščerbak, Drouin, Galchenyuk (A) – Gallagher, Plekanec, Byron – L. Shaw, J. de La Rose, Carr.

Rozhodčí: Walsh I. , St. Laurent F.– Nagy, Cameron