Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
po s.n. (3:0)
Německo
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Norsko
Neděle 18.02.2018, 04:10 • Kangnung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Skupina C
Sledujte:

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5 534 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou.

Je rozhodnuto. Dnešní utkání mezi Německem a Norskem končí vítězstvím Německa. To se dostalo do vedení ve 33. minutě, když se prosadil Patrick Hager, avšak i přes střeleckou převahu vedení neudrželo. V 46. minutě se totiž kotouč dostal na střelu sparťanského útočníka Alexander Reichenberga, jenž zakončil přesně k tyči Aus den Birkenovy brány. Utkání pak dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých naprosto dominovali Němci. Zatímco Norové na Aus den Birkena nevyzráli ani jednou, za Němce se trefil Patrick Hager, Matthias Plachta i Dominik Kahun. Tím byly nájezdy ukončeny nejrychleji, jak jen mohly být a Německo tedy obsadí třetí místo skupiny.

65:00
    Lars Haugen (NOR) zřejmě neudržel nervy na uzdě a po nájezdech dostává dvacetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Německo.
    Autorem vítězné branky je PATRICK HAGER.
    Mathis OLIMB

3. série
    3:0
    Mathis Ölimb (NOR) se pokusil o Forsbergovu kličku, ale nedostal kotouč přes levý beton Dannyho Aus den Birkena.
    Dominik KAHUN

3. série
    3:0
    Norové jsou v těžké pozici. Dominik Kahun (GER) svou střelu otřel o tyč, ale učinil tak o tu správnou, vnitřní část. Gól!
    Alexander REICHENBERG

2. série
    2:0
    Alexander Reichenberg (NOR) vypálil pouze do pozorného Aus den Birkena.
    Matthias PLACHTA

2. série
    2:0
    Matthias Plachta (GER) vypálil parádně do horního rohu Haugenovy brány.
    Anders BASTIANSEN

1. série
    1:0
    Anders Bastiansen (NOR) se rozjel velmi rychle, ale trefil jen tyč.
    Patrick HAGER

1. série
    1:0
    Jako první se rozjel Patrick Hager (GER), který skóroval bekhendovou kličkou.

Samostatné nájezdy začínají.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)