Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Švýcarsko
Neděle 18.02.2018, 08:40 • Hockey Centre Kangnung, Kangwon (kapacita: 10 000 míst) • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro tuto chvíli, děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (11:11:20)

Tabulka skupiny A:

1. Česko – 3 utkání, 8 bodů, skóre 9:4
    2. Kanada – 2 utkání, 4 body, skóre 7:4
    3. Švýcarsko – 3 utkání, 3 body, skóre 10:9
    4. Jižní Korea – 2 utkání, 0 bodů, skóre 1:10

Češi zvládli závěrečnou dvacetiminutovku, díky výhře nad Švýcarskem se udrželi na prvním místě skupiny A a zajistili si přímý postup do čvrtfinále, kam se dostali se ztrátou jediného bodu. Češi se ujali vedení v 8. minutě po přesilovkové trefě Řepíka. O vyrovnání se postaral po konci dvojnásobného oslabení Rüfenacht a na další gól se čekalo až do 44. minuty. V té dostal přihrávku před branku od Kováře Dominik Kubalík a z první zakončil do odkryté části branky. Švýcaři se snažili o vyrovnání, k čemuž si snažili pomoci odvoláním gólmana, toho ale Češi dvakrát využili. Nejprve zavezl puk do odkryté brány Roman Červenka a poté ho do ní poslal ze středového kruhu Michal Řepík.

Statistiky ve 3. třetině:

Střely na branku – 9:8
    Vyhrané buly – 13:9
    Trestné minuty – 0:0

Dnešní utkání sledovalo v Hockey Centre Kangnung 6137 diváků.

59:50
    Švýcaři odevzdali kotouč svému soupeři, který už ve vlastní třetině vyčkává na konec zápasu.

59:37
    Vyhozený kotouč skončil na české střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:31
    Hofmann rychle přejel přes modrou a střílel, Francouz chytil kotouč do lapačky a přerušil hru.
    59:11 Michal ŘEPÍK - 4:1

59:11
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi opět využívají toho, že byl Hiller na střídačce, Birner nahrál od pravého mantinelu na střed hřiště MICHALU ŘEPÍKOVI, který se stahovačkou uvolnil od obránce a přesně ze středu hřiště zakončoval do odkryté brány. Asistence: Michal Birner a Jakub Nakládal.
    58:40 Roman ČERVENKA - 3:1

58:40
    Po Kolářově vyhození z vlastní obranné třetiny nezachytil puk ve střední třetině Loeffel, kotouče se ujal ROMAN ČERVENKA a dovezl ho až do odkryté švýcarské branky, čímž nejspíše rozhoduje o vítězi utkání. Asistence: Jan Kolář.

58:17
    Čeští hokejisté dostali puk ze svého pásma, Radil ho šikovně dojel, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

57:56
    Švýcaři jsou usazeni v pásmu, Češi se dobře brání.

57:23
    Geeringovi po vhazování přelétl kotouč čepel, Švýcaři zakládají svou další akci od vlastní brány.

57:19
    Radil se snažil trefit odkrytou bránu, jenže minul a navíc se píská zakázané uvolnění Česka.

56:58
    Češi zastavili švýcarský průnik po levém mantinelu, Erat bekhendem vyhodil kotouč ven z pásma.

56:38
    Hiller zůstal na střídačce, Švýcaři to zkouší v šesti hráčích v poli!

56:38
    Loeffel zakončení z pravé strany srazil Nakládal do ochranné sítě, oba týmy mají při krátkém přerušení čas na poradu.

55:57
    Hollenstein se vydal sám do útoku, s jeho pokusem si Francouz poradil a vyrazil kotouč.

55:34
    Češi dostali puk ven z pásma, z pravého kruhu nebezpečně vypáli Červenka. Švýcarský obránce ještě natlačil Poláška na brankáře Hillera, hra pokračuje dále.

54:47
    Mertl neustál souboj mezi kruhy, k zakončení se tak nedostal, Češi se alespoň drží na puku.

54:12
    Po švýcarské střele z levé straně se Češi rychle vydali do útoku, Eratův střelecký pokus byl zblokovaný.

53:37
    Obránce Polášek podpořil český útok, dostal nahrávku do jízdy na levou stranu a mířil mezi betony Hillera, od jehož hokejky se puk odrazil do vyrážečky a gólman následně přerušil hru.

53:22
    Do útočného pásma vjel dříve Radil, píská se ofsajd českého výběru.

52:44
    Do zajímavé šance se dostal Červenka, který se z pravé strany dostal do zakončení, jenže dobře zakročil obránce Furrer, jenž přizvedl kotouč do ochranné sítě.

52:17
    Furrer dostal nabito do levého kruhu přihrávkou zpoza branky, z první pálil vedle brány.

51:49
    Švýcaři jsou v této fázi hry aktivnějším týmem, Češi se snaží trochu zklidnit hru.

51:26
    Moser zakončoval útok Švýcarska po pravé straně od mantinelu z otočky, Francouz nastavil svou lapačku pro puk, který mířil vedle brány.

51:02
    Ambühl trefil ihned po vhazování Francouze do masky, hokejisté si tak vhazování zopakují.

50:58
    Erat se vložil do přihrávky Švýcarské a tečoval kotouč, který nasměroval mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po krátké pauze po pravici Francouze.

50:19
    Švýcaři jeli do útoku po levé straně Rüfenacht nahrával do druhé vlny, ale naštěstí pro Čechy puk nenašel hokejku žádného švýcarského hráče.

49:41
    Švýcarský útoční předvedl parádní stahovačku proti českému obránci a byl v dobré střelecké pozici, ale zakončoval jen do připraveného Francouze.

49:05
    Mert byl dohraný, když nahazoval puk do útočné třetiny, Češi o puk přišli.

48:27
    Kubalík chtěl přihrávat zadovkou ve středovém kruhu Kovářovi, jenže puku se zmocnili Švýcaři, kteří rychle zakládají útok.

47:51
    Radil tečoval střelu letící z pravé strany, ale kotouč skončil těsně vedle levé tyče.

47:43
    Sekáč přejel s pukem do útočné třetiny, kde však byl Radil, a tak se píská ofsajd.

47:28
    Další nahození Švýcarska na zadní mantinel, ani tentokrát se Švýcaři ke střele nedostali.

46:59
    Červenka se nedostal s pukem zpoza branky, Švýcaři mají puk na hokejkách a oba týmy střídají.

46:18
    Švýcaři si nahodili kotouč na zadní mantinel, jenže Češi ho dokázali u pravého mantinelu vybojovat a dostat ho alespoň do středního pásma.

45:28
    Schäppi svou ranou z pravé strany trefil jen clonícího spoluhráče, poté Češi vyhodili na zakázané uvolnění.

44:36
    Češi si nahrávali po mantinelu, po nepřesné přihrávce nahodil na druhé straně puk na bránu Ambühl, od betonů Francouze se odrazil pryč od branky.

43:56
    Hoffman se v útoku ke střele nedostal, ani následná česká akce úspěchem neskončila.
    43:02 Dominik KUBALÍK - 2:1

43:02
    Obránce Kolář dobře napadal u pravého mantinelu v útočné třetině, poté puk popostrčil ke Kovářovi, jenž ho předložil před branku DOMINIKU KUBALÍKOVI a ten z první překonal Hillera. Asistence: Jan Kovář a Jan Kolář.

42:38
    Birnerovo nahození z pravé strany si Hiller pohlídal a schoval puk v lapačce.

42:03
    Hofmann dostal trochu více prostoru a mohl zakončovat, jenže trochu přibrzdil a Francouz neměl větší problémy s chycením puku.

41:46
    Koukal nahrával zpoza branky zadovkou před bránu, jenže puk se hned vrátil zpět k zadnímu mantinelu, kde se ho ujali Švýcaři.

40:51
    Polášek chvíli počkal se střelou a poté tvrdě vystřelil, k dorážce se ještě dostal z předbrankového prostoru Kubalík, i poté švýcarský gólman uspěl se svým zákrokem.

40:17
    Kubalík dostal dlouhou křižnou přihrávku před útočnou modrou na levou stranu, po přejetí do pásma zkusil vystřelit, jeho pokus Hiller vyrazil.

40:01

Čeští hokejisté byli ve druhé části zápasu lepším týmem, několikrát zavřeli Švýcary na dlouhou dobu v jejich pásmu, jenže překonal Hillera se jim nepovedlo. Švýcaři nejvíce zaměstnali českou obranu při vyloučení Radila, po jedné ze střel zasahoval Francouz maskou. Zřejmě nejblíže měl ke gólové radosti dvě a půl minuty před koncem třetiny Lukáš Radil, který tečoval Koukalovu střelu u pravé strany do pravé tyče. Uvidíme tedy, zda Češi svou snahu ve třetí části přetaví v góly, které by je udrželi na prvním místě skupiny A, čímž by si zajistili přímý postup do čtvrtfinále.

Statistiky ve 2. třetině:

Střely na branku – 11:7
    Vyhrané buly – 9:6
    Trestné minuty – 2:0

40:00

39:48
    Ještě v závěru třetiny zakončoval z pravé strany Radil, jenže netrefil volné místo v Hillerově brance.

39:36
    Mert se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru, jenže trefil pouze Hillera do betonů.

39:13
    Kolář udržel puk těsně před modrou a poslal puk na bránu, Hiller ho vyrazil k mantinelu.

38:36
    Poláškovu střelu tečoval Mertl mimo tři tyče, Češi jsou s pukem u vlastního obranného pásma.

38:29
    Špatná přihrávka Švýcarska letící po pravém mantinelu končí zakázaným uvolněním.

38:02
    Češi jen odevzdali kotouč soupeři a posílají na led čerstvé síly.

37:29
    Češi byli kousek od vedoucí branky, Hillerovi pomohla proti střele z pravé strany branková konstrukce! Koukal vystřelil z pravé kruhu, kotouč prolétl mezi nohama bránícího hráče a těsně před gólmanem změnil jeho dráhu letu Radil, který ho nasměroval do pravé tyče.

37:14
    Diazovu špatnou rozehrávku vystihl Mert, nahrál ho na pravé straně Růžičkovi, který se snažil překvapit Hillera zakončením zápěstím k bližší tyči, švýcarský strážce klece byl připraven.

36:24
    Francouz měl po delší pauze práci, musel krýt nejprve pokus z pravé strany a poté také ze středu hřiště příklepem.

35:49
    Kovář vybojoval aktivním napadáním puk u levého mantinelu v útočné třetině, Češi opět kombinují a připravují si střeleckou pozici.

35:30
    Hlavní rozhodčí přerušil hru kvůli ofsajdu Česka, tím tak končí dlouhý tak českého výběru, který branku nepřinesl.

35:26
    Erat si vybruslil s pukem zpozda branky po pravém kruhu a zakončoval hodně mimo.

34:56
    Švýcarům se stále nepovedlo vyhodit kotouč, Češi už poslali na led čerstvé síly.

34:27
    Birner dostal přihrávku přímo před branku, jenže si musel zprácovávat kotouč bruslí, kterou si přikopl puk mimo branku.

34:07
    Češi trochu kostrbatě ještě udrželi kotouč v útočném pásmu, Švýcaři jsou už dlouho na ledě.

33:18
    Mozík míchal s pukem v pravém kruhu a nakonec zvolil místo přihrávky střelu na přední tyč, kde však Hiller nenechal žádné volné místo.

32:57
    Po Radilově ráně z levé strany vznikla ještě po přerušení menší potyčka před Hillerem.

32:47
    Češi se dlouho drželi v pásmu, jenže se nedostali do vážnějšího zakončení a nyní už jejich soupeři dostali kotouč do středního pásma.

32:08
    Švýcaři jeli dva na jednoho, Almond to vzal na pravém křídle na sebe. Francouz jeho střelu vyrazil a Češi rychle jedou do protiakce.

31:21
    Češi vyhráli vhazování a ihned poté pálil z první Nakládal, kotouče se u zadního mantinelu zmocnili Češi a Hiller musel zasahovat proti Kubalíkově zakončení z levé strany.

31:14
    Koukal nahrál do jízdy Sekáčovi, který nabral vysokou rychlost a Švýcaři ho nemohli zastihnout. Jeho zakončení vyrazil Hiller pravým ramenem do ochranné sítě.

30:24
    Hofmannovi se povedlo vypíchnout puk Nakládalovi do středního pásma, Češi se ale hned vrátili do pásma a vyslali další střelu na Hillera.

29:52
    Pokus obránce Geeringa byl ještě tečovaný, Francouz si ale kotouč pohlídal a přerušil hru.

29:39
    Češi po vhazování opět poslali kotouč přes celé hřiště, tentokrát se ale icing pískat nebude a český výběr může vystřídat.

29:23
    Švýcarský rychlý útok zakončoval z osy hřiště Almond, poté Češi vyhodili na zakázané uvolnění.

28:47
    Radil šel hned z trestné lavice do útoku, nahrál na střelu Mozíkovi, ta mu ale příliš nesedla.

28:21
    Moser dostal nahrávku do středu levého kruhu, odkud pálil z první, obětavě se do střely vložil obránce Mozík.

27:34
    Po nahození Švýcarska pomohl Francouz svým spoluhráčům, když vyjel za branku, kde zastavil kotouč a poté ho Češi poslali přes celé hřiště.

26:54
    Loeffelova rána od modré čáry trefila Francouze do masky, český gólman příliš neviděl, jelikož před ním clonil protihráč.

26:33
    Lukáš Radil zbytečně fauloval v útočném pásmu, dostal dvě minuty za podražení.

25:27
    Sekáč nahrál mezi kruhy do dobré šance Koukalovi, jehož bezprostřední zakončení zastavil svým tělem Scherwey.

25:12
    Češi se dostali rychle zpět do pásma, Růžičkova střela z levého kruhu jen těsně minula branku.

24:57
    Růžička nenahrál přesně na čepel Mertla, Češi mají puk ve středním pásmu.

24:43
    Francouz uschoval puk v lapačce po střele od modré čáry.

24:27
    Švýcaři po zakázaném uvolnění vyhráli vhazování a rychle se po pravé straně vydávají do útoku.

23:51
    Moser ještě vracel puk Ambühlovi, jenže tím už nadějnou akci překombinoval a Francouz ani nemusel zasahovat.

23:19
    Koukalova přihrávka při snaze o průnik do útočné třetiny neprošla, puk má Švýcarsko.

22:43
    Mertl byl zdvojen na útočné modré a jen musel odevzdat puk, Švýcaři v útoku nic nevymysleli.
    Takhle slavili čeští fanoušci první puk ve švýcarské síti

21:51
    Češi jsou v tlaku, Červenkovi se postavil puk při střele na hranu a Hiller nemusel zasahovat.

21:41
    Z nenápadné pozice pálil Kubalík, Hiller jeho pokus vyrazil.

21:18
    Francouz vyjel za branku a přibrzdil nahození Švýcarska po mantinelu, Češi zakládají útok.

20:26
    Řepík obral o puk Ambühla a poslal ho přes celé hřiště, dlouhé vyloučení Mozíka je u konce.

20:16
    Švýcaři vyhráli úvodní buly druhé části, po krátkém vyčkávání se protáhli do útočné třetiny po pravé straně.

20:01

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku – 8:14
    Vyhrané buly – 12:6
    Trestné minuty – 8:2

Češi vstoupili dobře do zápasu a na začátku 8. minuty se na konci početní výhody ujali vedení. Erat nahrál kotouč z pravé strany na střed Michalu Řepíkovi, jenž svou ranou z první nad rameno gólmana otevřel skóre. V druhé polovině prvního dějství si Česko nadělalo problémy vyloučeními. Zohorna svým faulem poslal Čechy do dvojnásobného oslabení, které sice ustáli, jenže osm vteřin po konci jeho trestu přišlo vyrovnání. Thomas Rüfenacht dostal nahrávku na vrchol levého kruhu a příklepem poslal kotouč nad pravý beton Francouze. Další těžké chvíle nastaly, když Mozík dostal dvě plus dvě minuty za faul vysokou holí. Větší část přesilovky Švýcarska už Češi ustáli, ještě na začátku druhé části se ale budou muset bránit.

20:00

19:57
    Francouz ještě v závěru zneškodil zakončení z levé strany.

19:51
    Moser tečoval Loeffelovu ránu těsně před Francouzem, kotouč prolétl vedle brány.

19:26
    Švýcaři jsou po vlastní zakázaném uvolnění zpět v útočné třetině.

18:51
    Ambühl dostal přihrávku do jízdy a byl v ideální pozici pro střelu, zvolil bekhendový blafák, který však nedotáhl do konce.

18:23
    Praplanova špatná přihrávka na modrou na kapitána Diaze končí ve středním pásmu, Češi mohou po dlouhém pobytu na ledě vystřídat.

17:39
    Francouz ležel na ledě a Švýcaři se za něj snažili protlačit puk. Ten Francouz nedokázal přikrýt a Švýcarsko pokračuje v akci.

16:58
    Moserova hokejka zvedla české vyhození do hlediště, rozhodčí se chvíli radili, poté ukázali, že se bude vhazovat ve středním pásmu.

16:33
    Vojtěch Mozík (CZE) zasáhl hokejkou do obličeje Rüfenachta, dostal dvě plus dvě minuty, Česko tak čeká oslabení až do konce první části, jehož zbytek se přenese do druhé části.

16:19
    Červenka přijel na pomoc spoluhráčům za branku soupeře, kde na chvíli vybojovali puk, ale hned o něj přišli.

15:28
    Scherwey tentokrát pálil z levé strany mimo a Češi se hnali do rychlého přečíslení tři na dva, jenže to vážnějším ohrožení branky Hillera neskončilo.

15:06
    Scherwey si vyjel s pukem z pravé strany do lepší střelecké pozice, přesto střílel z poměrně velkého úhlu a Francouz si jeho pokus pohlídal.
    14:47 Thomas RÜFENACHT - 1:1

14:47
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Češi se ubránili dvojnásobné přesilovce soupeře, jenže po konci trestu Zohorny inkasují. Ambühl nahrál na vrchol levého kruhu THOMASI RÜFENACHTOVI, který nebyl nikým bráněný a mohl střílet z první. Trefil se přesně nad beton Francouze, před kterým ještě clonil Moser. Asistence: Andres Ambühl a Pius Suter.

14:09
    Jordán vystihl přihrávku Mosera ve středním pásmu a posláním puku k bráně Hillera šetří cenné vteřinky.

13:58
    Francouz měl nyní velké štěstí, když mu proti švýcarské střele z levé strany pomohla tyčka! Po další střele se Česku povedlo vyhodit puk z vlastního pásma.

12:39
    Komplikace pro Česko, Tomáš Zohorna sekáním posílá svůj tým do dvojnásobného oslabení.

12:22
    Češi ohrozili Hillera i ve vlastním oslabení, Mozík se dostal do úniku a dostal se i k dorážce. Poté švýcarský brankář odolal i zakončení Řepíka.

11:56
    Do tvrdé rány Praplana se vložil Koukal a zblokoval kotouč letící na bránu.

11:16
    Horák vyhrál buly a český obránce příklepem po mantinelu poslal kotouč až k bráně Hillera.

11:12
    Jan Kovář trefil v útočné pásmu ramenem Loeffela do obličeje a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

10:44
    Řepíkova nahrával na Horáka v pravém kruhu neprošla, do útoku rychle míří Švýcaři.

10:05
    Blum vyčkává za svou brankou na rozjetí další útočné akce.

09:22
    Švýcaři se nepřesnou přihrávkou po vyhraném vhazování vyhnali z pásma, Češi aktivně napadali a málem se dostali k ohrožení Hillera.

09:14
    Po delší době se hra přesouvá před Pavla Francouze, vhazovat se bude po jeho levici po zakázaném uvolnění.

08:51
    Švýcaři se z tlaku Česka osvobozují pouze vyhozením, zakázané uvolnění z toho ale nebude.

08:21
    Erat si vyjel s pukem mezi obránci a byl přímo před Hillerem, ten jeho zakončení vyrazil maskou do ochranné sítě.

07:52
    Švýcaři nepronikli do útočné třetiny, od vlastní branky rozjíždí akci Němec.
    07:09 Michal ŘEPÍK - 1:0

07:09
    Češi využívají hned první početní výhodu a ujímají se vedení. Erat nahrál z pravé strany na střed hřiště MICHALU ŘEPÍKOVI, který pálil z první přesně nad rameno Hillera, který už nestihl zareagovat. Asistence: Martin Erat.

06:36
    Ani další útočná akce se Česku nepovedla, tentokrát Švýcaři poslali puk přes celé hřiště po druhé straně.

06:13
    Švýcaři se zmocnili puku a po levém mantinelu ho poslali až za bránu Francouze.

05:34
    Je tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za podražení dostal Enzo Corvi.

05:29
    Kolář nahazoval puk od levého mantinelu na Hillera, ten ho vyrazil do rohu hřiště.

04:42
    Po levé straně se rychle hnal do útoku Růžička, jehož nebezpečnou střelu přes obránce vyrazil Hiller vyrážečkou vysoko nad.

04:24
    Jordán dojížděl vyhození Švýcarska, puk letěl před ním a píská se zakázané uvolnění.

03:55
    Moser se vytočil s pukem na pravé straně směrem na branku a střílel, Francouz chytil kotouč do své lapačky.

02:54
    Radil dostal nahrávku z levé strany mezi kruhy a mířil mezi betony Hillera, jenž je rychle dal k sobě a zastavil puk.

02:18
    Francouz přikryl puk lapačkou před dojíždějícím Almondem, vhazovat se bude po jeho levici.

01:57
    Češi jen poslali kotouč do středního pásma a odjíždějí střídat, Švýcaři s pukem zajeli až za vlastní bránu.

01:21
    Od začátku vidíme velice aktivní hokej z obou stran, Francouz nyní vyrazil střelu od modré do rohu hřiště.

01:12
    Průnik Švýcarska po pravé straně zastavil odpískaný ofsajd.

00:49
    Oba brankáři už mají za sebou první úspěšné zákroky, Hiller musel zasahovat už třikrát.

00:12
    Švýcaři vyhráli buly, ale Češi začali rychle napadat v útočné třetině, kde získali kotouč a přihrávají si.

00:01

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Martin Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – T. Zohorna.

Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Untersander, E. Blum, Diaz (C), Geering, Loeffel, Furrer (A), Du Bois, Schlumpf – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Hofmann, Corvi, Scherwey – Rüfenacht, Almond, Schäppi.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Konstantin Olenin (RUS) – Judson Ritter (USA), Nathan Vanoosten (CAN).

Švýcarsko
    Švýcaři jsou zatím na třetí pozici se ziskem tří bodů, v případě výhry se posunou před Česko na druhé místo a pokud by Kanada připustila zaváhání s Jižní Koreou, dostali by se dokonce na první místo. Vstup do turnaje Švýcarsku příliš nevyšel, když podlehlo Kanadě rozdílem čtyř branek. Včera se ale Švýcaři dostali do horní pohody v utkání s Jižní Koreou, které nastříleli osm branek a sami žádnou neinkasovali.

Předchozí zápasy švýcarské reprezentace:
    Švýcarsko – Kanada 1:5
    Branky a nahrávky: 48. S. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. R. Bourque (Ch. Genoway, Raymond), 8. Noreau (Lee, Roy), 25. R. Bourque (Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett)

Jižní Korea – Švýcarsko 0:8
    Branky a nahrávky: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. Du Bois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois)

Česko
    Při pohledu na tabulku skupiny A je český výběr na první pozici s pěti body, bude tak bojovat o udržení první příčky, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Oba zápasy svěřenců trenéra Jandače skončily těsným výsledkem, nejprve otočili utkání s Jižní Koreou a včera je čekal mnohem těžší soupeř, se kterým museli dvakrát dotahovat a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech. Zajímavostí je, že při českých zápasech padl poslední gól nejpozději ve 21. minutě, pokud nepočítáme samostatné nájezdy.

Přechozí zápasy české reprezentace:
    Česko – Jižní Korea 2:1
    Branky a nahrávky: 12. Jan Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Min-Ho Čo (Radunske, Swift)

Kanada – Česko 2:3 po sam. nájezdech
    Branky a nahrávky: 2. Raymond (Vey, Gragnani), 14. R. Bourque (Noreau, Brulé) – 7. D. Kubalík, 21. Jordán (Birner, Horák), rozh. náj. Jan Kovář

Příjemné nedělní ráno, českou hokejovou reprezentaci čeká poslední zápas ve skupině A, v zápase se Švýcarskem bude bojovat o udržení prvního místa, které zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále. Češi si v sobotu připsali cenný skalp, když v samostatných nájezdech udolali Kanadu, Švýcaři zase rozstříleli Jižní Koreu 8:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 8. Řepík (M. Erat), 44. D. Kubalík (Jan Kovář, J. Kolář), 59. Červenka (J. Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)